ARC DECO, avagy ARCDEKORÁCIÓ

Kontúrszínnek ideális a NYX - Taupe árnyalat, az hideg matt, pont jó csontosításra.

2 Likes

Találtam egy nagyon jó képet, ahol be van jelölve mindennek a helye (nyilván a kontúrozásnál azért az arcformának jut a főszerep).

powder_contouring_large

Másik, hogy gondolom, pl. az orr, áll és homlokra ne csillogós highlighter menjen, inkább pl. a szem alá használt világosító korrektor, nem?

3 Likes

Keresek egy olyan bronzosító púdert, ami elég multifunkci ahhoz, hogy egész évben használható legyen.
A highlighter használata pedig teljesen opcionális. Ha nincs rajtam, nekem az se jelent gondot.

Nekem ilyen a fejformám, úgyhogy ez pont jó nekem. De egy szív formához már nem, egy kerek archoz sem. Szerintem mindenki be tudja lőni, hogy mi az, amit inkább elrejteni szeretne az arcformájából és mi az, ami hangsúlyosabb is lehet, amit érdemes kiemelni. Highlighteren nem mindig a fényes, csillogó púdert értik, kontúrozáskor inkább a világosabb színnel való kiemelést jelenti, ahogyan a képen is látszik.

2 Likes

Milani Luminoso pirosítóról illetve a rózsa alakúra nyomottról vannak vélemények, tapasztalatok?

Nekem van rózsás és nagyon szeretem. Azt ajánlom mindenképp.

1 Likes

Nekem van egy Rose powder blush, egy Baked blush és egy Color harmony is. Mindegyiket szeretem, szerintem érdemes pirosítót venni tőlük. A Hourglassok és a Tarte (bár abból csak lapra préselt mintát próbáltam) után talán ezekkel a legszebb az eredmény, bár mondjuk túl sok pirosítóm nincs.

1 Likes

Én szeretem a Luminosót. Fehér bőrön is jól mutat, olyan kis egészséges fejem lesz tőle és nem lehet vele bohócarcot festeni.

1 Likes

Keresnék egy olyan jó minőségű és hétköznap használható színeket tartalmazó (light-medium neutrális bőrszínhez) arc palettát, amelyben van:

  • egy mattító befejező púder, lehetőleg transzparens
  • egy szem alatti világosító korrektor púder vagy krémes
  • egy matt kontúr szín (krém vagy púder), lehetőleg hidegbarna
  • egy bronzosító púder (ne legyen csontmatt, de ne is legyen csillámos, csak finom fényű) meleg színű, de nem narancsos
  • esetleg még egy finom fényű highlight púder
  • esetleg még egy barackos pirosító.
    Ismertek esetleg ilyen arcpalettát? Egyelőre az UD Shapeshifter a jelöltem, de ő sem teljesíti az összes kívánalmam (mattító nincs benne). Hasonló még az Isadora Face Wheel All-in-One, de szintén nem teljesen felel meg.
    Fejembe vettem, hogy nem élhetek ilyen paletta nélkül, és már órákat töltöttem keresgéléssel.

Mi lenne, ha magad raknád össze egy mágneses palettába? :wink:

2 Likes

Pont ez jutott nekem is eszembe. Akkor biztosan nem kellene kompromisszumokat kötni.

1 Likes

Jó ötlet, csak elég nehéz kivitelezni, ha egyesével kell összekeresgélni a színeket.

Nem tudom, hova írjam. Keresek egy olyan arclemosó tejet, csak micellás víz ne legyen, ami drogériában kapható, max. 1.500 - 2000.- ft és egyszer elég áttörölni vele az arcot, hogy maradéktalanul lehozza az arcról a sminket.
Tudtok valamit ajánlani? Hálásan köszönöm előre is!
Azt hiszem, divatjamúlttá vált az évtizedekig használt Garnier arclemosó tejem…

1 Likes

Elkezdtem most keresgélni, de megdöbbentő, hogy egy sminklemosó tejnél milyen kevés véleményező említette meg egyáltalán, hogy mennyire tudja leszedni a sminket…

1 Likes

Bízom benne, hogy itt, a fórumon jobban ügyelnek erre a szempontra is…

2 Likes

Én nem használok tejet, de ha a Garnier bevált, akkor miért cseréled le?

1 Likes

Mert nincs kedvem esténként 2szer átkenni tejjel, majd 1szer lemosó vízzel. Vagy ennél van jobb opció is?

Nem tudom, én csak a szememről szedem le micellás vízzel külön, a többit a habzó lemosó leszedi. Esetleg ha nagyon sok sminket használtam (mert mentem valahova), akkor előbb arctisztító olajjal átmasszírozom, aztán azt megvizezem, hogy tejjé váljon, lemosom, és utána jön a hab.

1 Likes

És az a habzó lemosó milyen? Milyen fajták vannak belőle?

Most a BeOnMe-t használom, az Onlinebeauty-ról rendeltem, elégedett vagyok vele.
Ha elfogy, akkor egy Hada labo lesz a következő, zsibin vettem.

1 Likes