ARC DECO, avagy ARCDEKORÁCIÓ

Nekem még évekkel ezelőtt - érdekes módon - irritációt okozott a az Alverde, azóta nem mertem használni semmilyen terméküket se.
A Trend It Up-tól viszont elég sok termékem van és többnyire elégedett vagyok velük, ezért ajánlottam azt. A pirosítójukat azonban tényleg nem próbáltam.

1 Likes

Hű lányok csak győzzek majd választani :rofl:.

1 Likes

Az a Catrice is csinos, amit @Kokapu ajánlott!

1 Likes

Szerinted az mindenféle árnyalatú?

Nekem az Astortól volt 3színű, azt ecsettel össze szoktam mixelni és úgy vittem fel az arcomra.

1 Likes

A legtöbb dolog, amit próbáltam tőlük (bőr- és hajápolás) egyáltalán nem jött be, csak ártottak és büdösek is voltak, sokáig hanyagoltam is utána az egész márkát, de a sminktermékek egészen beváltak. Van egy négyes kis palettám, féláron vettem pár éve, nagyon szeretem, szuper matt satírozószínek vannak benne, a pirosító is bevált, és a szemöldökceruza meg a szemöldökspirál is nagyon szuper tőlük.

2 Likes

Az alverdétől?
Nekem nagyon tetszenek az alverde rúzsok, szeretem őket viselni, meg az illatuk és ízük is finom :rofl: meg volt egyszer egy fehér szemceruzám azt is nagyon szerettem :).

Én is csodálkoztam, mert ezek ilyen allergiát okozó cuccoktól mentesek, ha jól tudom, és mégis. Na mindegy… már régen volt. :slight_smile:

Lehet valami növényre vagy valamire vagy allergiás amit használtak a termekekben

1 Likes

Szerintem mire az ecsettel felviszed, összemixelődik.

1 Likes

@Szandika ma a DM-ben a leértékelt polcon láttam ALVERDE pirosítót. 800.- ft körül volt, ha jól emlékszem? Nem volt rajtam szemüveg. :smiley: Elég jó adag, púpozva volt a kompakttégelyben. Majd esetleg nézz utána, ha még nem vettél!

1 Likes

Én úgy gondolom, hogy akár egész évben lehet bronzosító púdert használni kontúrozás gyanánt. De azért meg szeretném kérdezni azoktól, akik jobban értenek hozzá, hogy jól gondolom-e?

Illetve miért nem jó az, ha a bronzosító púder “narancsos”? Azon túl, hogy az - úgy gondolom - természetellenesnek hat az arcon.

1 Likes

Én egyszer Facebookon megkérdeztem egy sminkest a témában, ezt válaszolta:

“nagyon kulonbseg a ketto kozott nincsen, a konturozo altalaban kremes allagu termek, mig a bronzosito por allagu. Konturozni inkabb erosebb sminkeknel szoktam, hogy hatasosabb legyen az alkalmazasa.
Ha hasznalsz kontur termeket ez a sorrend: primer, alapozo, korrektor, kremes kontur, puder, bronzosito, pirosito.
Es igen, ugyan oda kerul a ketto :slight_smile: Sima, hetkoznapi sminknel eleg csak a bronzosito szerintem :blush:

3 Likes

Én is szoktam egész évben bronzosítani, anélkül elég mű lenne a lealapozott arcom, mondjuk elég keveset szoktam használni. Viszont kontúrozó nem lehet szerintem csillámos/selyemfényű, míg a bronzosító lehet, bár ez utóbbi szerintem inkább nyárra való.

2 Likes

Van, aki azt mondja más a kontúrozás vagy árnyékolás, mint a bronzosítás. Bár mindkettővel lehet “faragni” az arcformán.
Ha sárgás a bronzer, azzal sztem csak “melegebbé” lehet tenni az orcákat vagyis a pirosító mögé és kicsit alá kell tenni.
A kontúr színek inkább szürkésebbek, mint a valódi árnyék. Arccsont alá, homlokból területet elvenni, állvonalban, orrot igazítani talán jobb is.
De van olyan semleges barna bronzer, amivel meg lehet csinálni a kontúrtechnikákat és természetes lesz.

4 Likes

Én kontúrozáshoz nem bronzosítót használok, mert a bronzosítók általában narancsosabbak, mint a kontúrozásra szánt termékek. Utóbbiakkal könnyebb az “árnyék” hatást elérni, mert hűvösebb tónusúak (a kifejezetten kontúrozásra készült termékek) és a színük sem barna, ha igazán megnézed, szinte szürkés barna. Jól lehet az árnyékot imitálni vele.
Nekem azért jó, ha a bronzosító narancsos, mert sárga a bőröm, nagyon meleg tónusú, amikor barnulok, akkor is bronz színem lesz inkább. De akinek hideg tónusú a bőre, annak nem túl előnyös.
Szerintem nem ugyanoda kerül a bronzosító és a kontúr. A kontúr mindenkinek oda, ahová előnyös az arcformáját tekintve. A bronzosító pedig jellemzően oda, ahol egyébként a nap megfogna. Hétköznap én csak bronzosítót szoktam használni, felderíti az arcot. Nagyon ritkán kontúrozok, egy kezemen meg tudom számolni, hogy évente hányszor.

5 Likes

Kontúrozásra valóban matt, hidegebb színt szoktak ajánlani, mert árnyékot akarunk vele imitálni. Pont emiatt pedig az arccsont alá legjobb tenni, mert annak látszatát kell keltenie, hogy vékonyabb a pofink, tehát az arccsontunk árnyékot vet oda.

Bronzosítás lehet kicsit fényes, sárgás, az arcsontra, hiszen ott a Napcsókolta hatás az elérendő cél.

4 Likes

Én is úgy gondolom, hogy a kontúrozás túl nagy dió lenne nekem, biztosan nem használnám napi szinten. Viszont a bronzosítással is lehet látványos eredményeket elérni és jóval egyszerűbb az alkalmazása, mint ha nekiállnék kontúrozni. Az egy külön “iparág” szerintem.
Bronzosítóból kellene egy olyan semleges árnyalatot választani, ami a pirosítóval karöltve élettelivé varázsolná az arcot.

Igen, én is úgy képzelem, hogy a kontúr az olyan barnás, szürkés, matt.

Volt egy Nyx Wonder Stickem régebben, annak a kontúr végét nagyon szerettem, a színe is jó volt. Viszont a világosító az kritikán aluli vacak volt, szóval összességében a fél termékért elég drága volt.

2 Likes

A Benefit Hoola bronzosítója szerintem egy elég semleges árnyalatú a bronzosító között, nekem annál csak narancsosabbak vannak.

1 Likes