Ajánlást kérek!

Nekem (naná) megvan a Mini Breaker, nagyon szeretem. Önmagában is szoktam használni, de más palettákkal is jól kombinálható.
Basszus, 2x rendeltem már a Beautylish-ről, de nem emlékszem, futár vagy posta hozta… de mindkét esetben kézbe kaptam, nem kellett értesítővel rohangálnom.
Nekem is nagyon karikásak a szemeim.:frowning:

2 Likes

@Amadea, mint szakértő, szeretnék véleményt kérni tőled, ecset ügyben. Szemre való ecseteket szeretnék venni, mert az csak kettő van az én kezdő készletemben. Sigma E25 és E40.
Amit kinéztem, Sigma E35 és E55 vagy a Nabla szett. Nagyon tetszik, olyan szép, de nem tudom, hogy érdemes-e megvenni, megéri-e az árát.
https://www.nablacosmetics.com/en/brushes-tools/1395-denude-eye-brush-set.html
Szerinted? Köszönöm :kissing_heart:

2 Likes

Én is kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. Sigma E25 és E40 megvan nekem is, szeretem őket nagyon. Mindig nézegetek még ecseteket, készleteket, paletták után a következő mániám, de ennek valahogy jobban sikerült még eddig ellenállni. De nem muszáj ennek így maradnia :smiley:

2 Likes

@Kokapu, látom Te is JS Mini Breaker tulajdonos vagy. :slight_smile: Tudnál pár szót mondani a palettáról? Köszönöm szépen! :slight_smile:

1 Likes

Húha, nem egyszerű rejtély előtt állunk, kérem!:slight_smile:
Anno úgy csináltam, hogy egy-két Essence után, amikor látszott, hogy nem futó szeszélyről van szó, beruháztam egy nagyobb szettre, mert így darabárra sokkal olcsóbban jött ki, mintha egyesével veszegettem volna meg a készletem darabjait.
A Zoeva Rose Gold szettjét vettem meg, azóta se bántam meg, de tudom, hogy sokan nem szeretik a márkát.
Asszem, @Kokapu -nak vannak szemre való Nablái. A Docolor szettjei nagyon jók, Kokapu elhozta egyszer a sajátját egy találkozásunkra, és nagyon kis pihe-puhák.
A Sigma E40 nekem is megvan, nagyon szeretem, de nem vagyok nagy Sigma-szakértő, az alábbiak vannak meg:
15909168290791143588797671177461
A jobbról a 2. E55-tel nem tudok mit kezdeni, túl rövid es vastag a szőre a szhéjpúder felviteléhez. Ezeka rosegold nyelűek szettben kaphatóak a BeautyBayen, le volt árazva. A jobb oldali E20 smudger ecset is nagy kedvenc, az alsó szempillatőben nem mindegy, mivel kotorászok, minden más típusú ecset irritálja azt a környéket.

6 Likes

Amire szerintem szükség van:
Különféle méretű blender ecsetek. A nagy fejűekkel, mint a Sigma E40, a legvilagosabb színt szoktam eldolgozni, a mélyítővonal felett is. Hasonlóak a KAP blenderecsete és ezek a régi Essence-ek. Mostanában fehér nyéllel és azon rosegoldszerű fém rátéttel kapható, de a szálak egyenesen vannak vágva, nem domború alakban, ezért nem fekszik olyan jól a szemhéjra, azt a fehér nyelű változatot nem ajánlom.
Eggyel kisebb méret a Nyx 16-osa, eszméletlenül puha. A Zoeva 221, 228 és 227 hasonló szerepet töltenek be, szépen belefekszenek a mélyítővonalba, jó móka velük satírozgatni.
A két Ebelin igazi kincs, nevetségesen olcsó és nagyon-nagyon jó, pont elég hegyes a fejük, hogy a külső v-ben és a mélyítővonalban mászkáljanak, akárcsak a Zoeva 231.
A Zoeva jobbról a legszélső 224-ese kicsi fejű, laza szálú, nagyon légiesen, könnyen lehet vele satírozni.
Az RT kék B04 vége kifejezetten hegyes, azzal már a legsötétebb színt viszem fel a külső v-be.
15909176143368441571409595377549

6 Likes

Természetesen nem kell ennyi az ecsetekből, azért fotózom le a készletet, hogy érzékeltessem, milyen nüansznyi különbségek tudnak számítani, hogy az ember élvezze ezt a folyamatot és talán a fejek közti különbségek is látszanak.:slight_smile:
Ami kell még, az a sima szhéjpúder ecset, amivel feltapogatjuk a színeket, nekem ebből a típusból a hosszúkás fejűek a kedvenceim. Lila nyelű Bősz 8-as, ebből jól jönne még pár darab.
MAC 217S, ez igazán imádat tárgya, pont éppen elég tömött, pont jó az alakja, a külső v-be is jó és a mozgó részre is, akárcsak a Zoeva 235.
Ceruzaecset: külső v megrajzolása, belső szemzugba fényes szín fekvitele, alsó pillatőben való satírozás, mélyítővonalba való koncentrált felvitel, igazi multifunkciós darab. Nekem az Essence kerekebb fejű darabja a kedvencem. Mellette összehasonlításként a Sigma E30.
Smudger ecset: nekem csak ezt viseli el az alsó pillatőben a szemem, de másnak lehet, hogy nélkülözhető.(Zoeva 226 és Ebelin filléres darabja.)
Jobbról a két szélső Zoeva 238: szintén nem alapfontosságúak, de én nagyon szeretem őket, a belső szemzugba szoktam felvinni egy pötty világos, fényes festéket.

Ha nem vágysz nagy készletre, csak még ismerkedsz velük, elégy egy nagy blender ecset (ez már megvan neked, a Sigma E40), egy kisebb fejű blender, egy sima szemhéjecset (ez is van neked, a másik Sigma), és egy ceruzaecset.
Ha nem szeretnél naponta ecsetet mosni, akkor jöhet ezekből plusz egy váltásnak.
Ha szeretnél belecsapni a lecsóba, akkor nincs olyan, hogy túl kevés ecset, mindegyik mást tud adni.:slight_smile: Ez esetben jöhet egy szép kis készlet.

15909201879669145834659902485463

Remélem, tudtam segíteni.

7 Likes

Köszönöm, igen, szakértő kellett ide.:kissing_heart:
Az Ebelines szem ecsetekről jókat olvastam, sajnos az itteni DM-ben egy darab sincs.

1 Likes

Igen, megvan a Mini Breaker, nagyon jó kis paletta, szeretem. Valóban lehet vele akár önállóan is sminket készíteni. Nekem nagyon tetszik benne a narancs szín, illetve azt szoktam mondani, hogy önmagában csak az Oral nevű duo króm szín miatt már megéri az árát, mert az valami egészen különlegesen gyönyörű (van pár márkától hasonló, de ez szinte világít a szemhéjamon). Jó lenne, ha több duo króm szín is lenne Jeffree palettáiban, mert ebben (is) sikerült kimagasló minőséget alkotnia.
IMG_20200531_115004

Én még csak egyszer rendeltem Beautylish-ről (a Blood Lustot) akkor a DPD hozta ki.

6 Likes

Megvan a Nabla ecset szett. Most ez furán fog hangzani: nagyon jó ecset szett, de ne vedd meg.
Szerintem ugyanis akkor jó, ha egyébként van sok ecseted, és nem annyira az alap szemsmink a cél. Kicsit más ecsetek ugyanis, mint a többi. Más az anyaguk (mármint a szőr rajta), más a formájuk, a tömöttségük. Van, amikor bizonyos esetekben kimondottan ezekért nyúlok, de olyan még nem volt, hogy kompletten csak ezekkel készítettem volna el.

Érdekes egyébként, hogy kinek mi jön be. Én a Kell a púder ecseteket nagyon szeretem. Majd teszek be képet arról, hogy nálam hogy néz ki egy átlagos szemsmink ecsetek szempontjából.

5 Likes

Köszönöm! Csodás ez a szemsmink. :slight_smile:
@Amadea és @Kokapu, meg is rendeltem a palettát. :slight_smile:

3 Likes

Egy rövidkét írtam neked én is az ecsetes topikba. :grinning:

2 Likes

Ha szeretnéd, vadászhatok neked a dm-ben Ebelin ecseteket, és elpostázom. (Ha találok, itt sincs minden dm-ben.)

1 Likes

Juhúú, csak sikerült egy JSC palettának elcsábítania! Csodásan fog mutatni rajtad.

2 Likes

hogyhogy nincs ebelin egy dm-ben? én úgy tudtam, saját márkájuk…
amúgy én még ajánlanék egy ferdefejű liner/brow (inkább brow :D) ecsetet is, de nem a pengeéles fajtából. persze ízlésfüggő, de ha akarsz egy kis extra mélységet, esetleg csillámot pakolni a szempillatőbe, vagy szemhéjpúderrel szeretnél “smokey liner effektet”, arra jól tud jönni.
mondjuk ha a ferde nem áll kézre, egyenes fejű is szóba jöhet erre a célra. vagy ha van egy macskanyelv-ecset ami olyan nagyon lapos, az is beválhat (sokszor korrektorecsetként forgalmazzák, de a nagyon merev, nagyon “műszál” nekem erre nem jött be), bár annak nincs nagyon “sarka”.

2 Likes

Rávettél. :smiley: Hálásan köszönöm a segítségedet, türelmedet és idődet hozzám! :slight_smile: Elkezdtem tüzetesebben megnézni a JS palettákat, és a Mini Breaker tűnik a legkihasználhatóbbnak számomra. :slight_smile: És akkor a JS szemhéjpúder paletta minőséget is le tudom egyúttal csekkolni. :slight_smile: Csak nehogy nagyon rájuk kapjak. :slight_smile:

3 Likes

Akkor rossz hírem van. :joy:
Jeffree konkrétan bármire rá tud venni.
Nálam a Blue blooddal kezdődött az “őrület”, pedig a kék zóta szépen beszereztem a Beauty Killer és a Blood Sugaron kívül mindet (bár már gondolkodom, hogy a Cremated helyett inkább a Blood sugart veszem meg).
Van folyékony rúzsom, szájfényem, púder, korrektor. Egyikben sem csalódtam. Egyedül a highlighterei hagynak hidegen (eddig).

3 Likes

@Kokapu Szájfényem nekem is van, három darab, nagyon szeretem őket. Matt rúzst nem igazán viselek, mert hülyén áll a számon, meg az erős színek is, mint vmi nagyra fújt tubarózsa, úgy fest a szám velük.:slight_smile:
Korrektorja milyen?

Ne viccelj, igazán szívesen! Nem egyszerű ebben dönteni, alaposan végig kell gondolni, milyen színek lennének jók, tényleg kell-e, stb.
Biztos vagyok benne, hogy szeretni fogod.

1 Likes

Köszönöm @Amadea, írok neked.:kissing_heart:

1 Likes