"A kukában végezte" - de hogyan?

Van benne retinol-származék, azt hiszem. Inkább ne add neki emiatt. Inkább valami mama-biztos holmit tegyen a pocijára. Ha nagy a pocakja a baba miatt és a kötőszövetei nem erősek, akkor úgyis jönnek a tigriscsíkok :disappointed:

1 Likes

Hú, de jó, hogy erre felhívtad a figyelmemet!

1 Likes

Nem is értem, hogyan ajánlhatják ezt terhességi csíkokra? Vagy miért nem írják rá hogy a terhesség alatt nem ajánlott a használata? Rengetegen írják véleményben, hogy hányadik hónaptól kezdve kenegették… Oké, egyrészről arról nem számolnak be, hogy bármi galiba lett volna, de vajon ha lett volna, tudnák, hogy ez a kis csodaszer okozta? Na jó, remélem még van értelme ennek a mondatnak.

Azt hiszem rajta van a dobozán, hogy az első trimeszterben nem ajánlott. Ha én lennék állapotos nem használnám bizti ami bizti alapon.

1 Likes

Akkor legalább van rajta valamilyen figyelmeztetés, én már elhagytam a dobozát. Én sem használnám, és nem is ajánlanám jó szívvel az egyébként tudatos bőrápolást csak messziről csodáló nővéremnek, de másnak sem.

1 Likes

Tegnap kidobtam 3 db Avon és 1 db essence, még az első világháború előtti rúzsomat
Illetve további Rimmel rúzsok kerültek elő, amiket el fogok majd ajándékozni
Továbbá annyi akciós szájceruzát halmoztam fel, hogy szerintem elég lesz életem végéig.

2 Likes

Nekem is kukába került néhány dolog, de szerencsére mindennek ott is volt a helye. :slight_smile: Őrizgettem néhány régi sminket, pl spirált, tust, amik csak azért voltak még a fiókomban, mert valamikor nagyon szerettem őket… Na az ilyenekkel leszámoltam.
Illetve volt egy Alverde kontúrpalettám, első kontúrozós sminkem volt, sajnos most vettem észre, hogy áprilisban lejárt. Sok esélyem nem volt elhasználni, valamikor a télen vásároltam akciósan. Úgy döntöttem, nem próbálom meg gyorsan elhasználni, hiszen hónapokig elég lenne még, és nem akarok egy 4 hónapja lejárt terméket az arcomra kenni. Ez most így járt. :frowning:

2 Likes

Én mostanában nem is láttam olyan sminkcuccot, amin volt lejárati idő, vagy csak elkerülte a figyelmemet. Max. a felbontás utáni minőségmegőrzési időt szoktam nézegetni.

:smile: Én meg aztán főleg nem látom! Még szemüveggel se! :face_with_monocle::face_with_monocle::face_with_monocle:
Így aztán már nem is keresem. :face_with_hand_over_mouth:

1 Likes

Igen, én is meglepődtem, de ezen nem volt kis tégelyecske.

1 Likes

Talán ezért, mert ez az Alverde natúrkozmetikum, gyorsabban romolhat stb.

1 Likes

Kidobtam további 1 db rúzsomat, amin már csak 2-3 mm-es “anyag” volt és az is meg volt olvadva. Kidobtam 4 db 5 centisre faragott szem-, és szájceruzámat. A helyzet továbbra is változatlan: igencsak jól állok rúzsokból, száj-, és szemceruzákból. Azonban nem is reménytelen. Ceruzákat ezentúl csak akkor veszek, ha elfogy valamelyik szín. Aztán felőlem leárazhatják a DM-ben 400 ft-ra!

3 Likes

Hát igen, 400-ért elég hamar az ember kosarába vándorol…

1 Likes

Nyári készlet ellenőrzés történt, kidobtam több rúzsomat. Termék neveket nem tudok pontosan, de a tapasztalataim:

  1. Egy rúzs sosem fogy el, legalábbis úgy, ahogy én használom… Ennek megfelően a jövőben, ha lehet, próbálok mini kiszereléseket beszerezni. Lehet arányaiban drágább, mint a teljes méret, de legalább van esélyem elhasználni.
  2. Nem érdemes bedőlni a trendeknek. Ha olyan formulája (matt folyékony rúzs) vagy finishe (metálos) van egy terméknek, amit nem szeretek, nem fogom használni.
  3. Érdemes lenne egy listát írni a meglévő termékekből, mert gyanúsan sok, egymáshoz nagyon hasonló mályvás nude rúzsom van…

Kidobtam még egy alapozót, egy szinezett hidratálót és néhány korrektort. Évek óta foglalkoztat az alapozó kérdés. Szerencsére a BB krém/színezett hidratáló + korrektor nekem elég. Sokszor úgy érzem, felesleges kidobni a pénzt egy alapozóra, amit évente 1, maximum 2 alkalommal használnék. Viszont nem nagyon van az alapozókból mini kiszerelés. Így kissé tanácstalan vagyok, hogy oldjam meg a problémát.

3 Likes

Ez nekem is állandó problémám, a 30 gr/ml nekem is túl soknak bizonyul az alapozókból, főleg, mivel mást használok nyáron, mást télen, van egy erős fedésű, de hétköznapra általában egy gyenge fedésűt használok, összesen négyet váltogatok és egy idő után mindig az a vége, hogy kidobom. Úgy örülnék, ha lenne 15 ml-es kiszerelés.

1 Likes

Beállok a mini kiszerelést követelők táborába! Most elkezdtem szinte naponta használni az alapozómat, hogy legalább fogyjon, de nyár lévén katasztrofális a végeredmény, legalábbis délutánra nem sokat látok még belőle, hiába ülök klimatizált irodában… (Mondjuk sminklemosáskor bőven jön, tehát valami azért marad.) Én most Catrice alapozót használok, felbontástól egy évig jó, viszont még alig hiányzik belőle. Legközelebb tudatosan úgy fogok keresni, hogy több évig megőrizze a minőségét. Van egy pár kívánságlistás alapozó nálam, de amíg a mostaniak nem fogynak el, addig nem fogok venni, mert csak rám romlanak.

1 Likes

Por állagú ásványi alapozót nem próbáltál még? Nekem nagyon bevált és legalább nem romlik meg olyan gyorsan mint a folyékony verziók. Az Annabelle Mineralsnál 3 féle finishből is lehet válogatni.

2 Likes

Nekem pl az Annabelle Minerals kívánságlistás, pont amiért te is írtad, nem romlik olyan gyorsan. :slight_smile: De egyelőre fogyjon el ami van, talán tavasszal eljön az ideje a vásárlásnak.

1 Likes

Próbáltam pár por állagú alapozót, de egyiknek sem volt komoly fedése. Vagy ha igen, az nagyon természetellenesen poros kinézetű volt. @Anheszenamon: Az Annabelle Mineralsból melyiket próbáltad? Építhető?

Bár nem engem szólítottál meg, de szerintem építhető, különösen a Coverage.

1 Likes