"A kukában végezte" - de hogyan?

Igen, a nem beszerzés az egyszerűbb eset. Már egy jó ideje nem vettem semmit, aminek az INCI-jében kivetnivalót találtam. De az ajándékok :frowning: Nem egyszerű eset.

Jajj… Ez se semmi…

1 Likes

Ez tényleg jó ötlet.

Én is használtam már padlómosásra valamit, talán bűnrossz tusfürdőt. A már nem szeretem balzsamot a természetes szőrű ecsetekre használom el, irritáló micivizes gél is jutott már erre a sorsra.
Volt egy baleás arcradírom, azonnal óriási pattanásokat okozott, hátat dörzsölgetni viszont nagyon jó volt.:slight_smile: Csak az istennek nem akart fogyni.
Bizonyos arckrémekből meg testápoló lett, közeli lejáratú szérumokat meg kevertem testápolóba, így kellemesen hamar elfogytak.
Büdi parfümminta lefokozódik wc-illatosítóvá.

A rossz szárazsampon az, amivel nem tudok mit csinálni… ha van valakinek tippje, ne tartsa magában!

7 Likes

Na ezeket megjegyzem:D

Ezek tök jó ötletek Amadea, köszi! :slight_smile: Nálam szerencsére régóta nem fordult elő nagyon mellényúlás, de lemosónál a kádmosóvá, krémnél pedig a testápolóvá/kézkrémmé/lábkrémmé alakulás a jellemző nálam is ilyen esetekre.

Fú, az az Eveline szérum… atyaég :no_mouth::no_mouth::no_mouth: ez tényleg a “testápolóba sem, elajándékozni sem” esete :S még jó, hogy ilyen összetevőlistával eleve nem fenyeget, hogy valaha megvegyem… amit viszont az összetevőlistánál még jobban nem tudok hova tenni: nektek kijön a matek? Hogy lehet a termékben 12% C-vitamin, amikor az összetevőlista tizedik helyén szerepel először (és egyedül) C-vitamin-származék?

3 Likes

Én egy amerikai arcápolót, amelyet valamelyik európai webshopban vásároltam, dobtam ki azonnal, amikor megláttam, hogy triclosant tartalmaz. Ráadásul érzékeny bőrre ajánlották. Pedig a triclosan mintha tiltólistás lenne EU-ban. Nem értem, hogy forgalmazhatják.

Szerintetek mikor “illendő” kidobni a TO glikolsavas tonikomat? 7 hónapja bontottam fel és több, mint félig van még. Ugyanebben a helyzetben van a 30% + 2%-os hámlasztóm is, de abban kevesebb van, és mivel lemosható termék, még egy ideig tartogatni fogom, mondjuk most nyáron lehet, hogy nem is fogom használni, csak gyengébb hámlasztókat.

1 Likes

12 vagy 6 hónap a lejárati idejük?
Ha 12, akkor nyilván abban a reményben, hogy még elhasználom, tartogatnám, ha 6, akkor pedig bizonytalanul nézegetném őket még, hogy mit csináljak…

Elvileg 6 hónap, ezért kérdeztem :slight_smile:

Én nem dobnám ki, de én mindennel ilyen vagyok, a lejárt tejfölt meg a sajtot is sajnálom kidobni, ha szagra még elfogadhatóak. :smiley: Persze nem azt mondom, hogy az én hülyeségem követendő példa… :smiley:

6 Likes

Hát igen, azért én is megértelek… A “minőségét megőrzi” nem azt jelenti, hogy meddig használható az adott termék, hanem hogy mennyi időre vállalja a gyártó a kifogástalan állapotot. Nem biztos, hogy utána azonnal megromlik és használhatatlan, de garanciát már nem vállal érte senki. Ezen az alapon én simán túlmegyek a lejárati időn egy csomó esetben, még nem volt olyan, hogy bármi problémát okozott volna. Vagy legalábbis nem vettem észre.
@Vicus, pont ezért lehet, hogy én is megtartanám még, de nem tudom, hogyan tároltad, mik azok az összetevők amiknek ez probléma lehetne, stb. Szerintem használat előtt próbálgasd, érzel-e valami változást állagban, szagában, esetleg egy kisebb bőrfelületen próbáld ki. Ha nincs különbség az újkorához képest, én simán használnám még. Mondjuk úgy egy év lenne a lélektani határom jelen esetben, de amúgy nagyon termékfüggő. Mindenesetre igyekeznék minél gyorsabban elhasználni inkább. Én így gondolom, szentírásnak ne vedd, lehet vannak nálam okosabbak a témában

5 Likes

Én is hasonolóan vagyok: simán használok (és megeszem) felbontási, lejárati időn túl is bármit, ha szagra, ízre, állagra nem látok rajta változást, és (bár azért ezt lekopogom) eddig nem lett még semmitől se bajom :slight_smile: (bár kajában például midig úgy vagyok vele, hogy vegánként, csak növényi összetevőket fogyasztva valószínűleg könnyebben beszélek, szerintem növényből könnyebb kevésbé romlandót alkotni; ha ennék tejterméket, húst, azokkal jó eséllyel nem lennék ilyen elnéző)

Viszont lányok, most végre meghoztátok a kedvemet: én olyan, de olyan régen akartam ezzel kapcsolatban nyitni egy témát… azaz eredetileg nem is témát, hanem még Évinek és Juditnak akartam írni egy “miről olvasnátok szívesen”-kérdés kapcsán, hogy terveznek-e írni szavatosságról a gyakorlatban, mely összetevőknél kell esetleg jobban odafigyelni erre, de sosem jutottam el odáig, aztán Judit elhagyta a hajót, Évit a baba mellett nem akartam ezzel piszkálni, amikor meg meglett a fórum, egyszerűen csak sose sikerült eljutni odáig, hogy topikot nyissak. Most megteszem - köszi az ihletet! :pray:

3 Likes

Megszabadultam a szem- és ajakceruzáim kb.85%-tól. Rájöttem, hogy nem is igazán használom őket, plusz a szemceruzákat szerintem nagyon necces tovább tartani a szavatossági időn túl. A szájba és szembekerülő cuccokra elég háklis vagyok, így ellenőriztem az összes lejárati idejét összetevőlistáját és hát nem sok maradt és azok is neccesek. Így januárban az lesz a következő feladat, hogy megtaláljam a tökéletes szem és ajakceruzát minimum számban, amiket majd ténylegesen el is tervezek használni. Nekem fontos a tökéletes INCI így nem sok márka marad amit magamra kennék, ráadásul sminkcuccban még kevesebb a felhozatal, ami amúgy megkönnyíti a dolgom. Inika és Jane Iredale. Ez a 2 márka maradt plusz pár olyan márka akiktől egy-egy dolgot szeretnék.

2 Likes

A KAP ajakceruzákat nézted már? Illatanyag, parabén és állatkísérlet mentesek.

1 Likes

Na látod a KAP-ra nem is gondoltam, köszi a tippet, utánajárok azoknak a ceruzáknak:).

1 Likes

Kidobtam a Bio-Oilt 25 ml-es kiszerelést, aminek nagyjából a negyedét silerült csak elhasználni. Büdös, rossz az állaga nekem, nem szívódik fel és vakaróztam tőle. Nem volt jó érzés ez sem, főleg, hogy nem olyan régen hajítottam ki egy Kallos literes balzsamot.

1 Likes

Pont egyik nap néztem a dm-ben, hogy milyen drága :confused:

Drága éa vacak. Én kaptam, szóval a péztárcámnak nem fájt, de ez is pazarlás, ha így dobom ki. :persevere: Még a talpam sem szerette, pedig ott vastag a bőrünk.

Nekem is van egy ilyenem, elég lassan fogy, annyira nem szeretem, de szerencsére nem ilyen rosszak vele a tapasztalataim. Így is azon gondolkodom, hogy a nővéremnek adjam, aki most a 16. hetében van. Állítólag beválhat striák megelőzésére. Persze lehet, hogy csak legenda. :slight_smile: