"A kukában végezte" - de hogyan?

hát, én nem dobtam még ki őket… három ilyenem van, az egyik fél éves (az egy világosbarna peripera, kétszer használtam, és az a bajom vele hogy túl világos és vöröses. de szemöldökspirálnak még jó, úgyhogy nem is fogom kidobni szerintem - csak szemre nem használom tovább), a másik 4 hónapos (az a vampire lashes a lovelytől, és nem az a baj, hogy nem szeretem, csak mindennapra sok, inkább csak esti programra veszem elő - az ki lesz dobva amikor fél éves lesz, arra van még két-három hónapom), a harmadik meg már több mint fél éves (az meg egy ősrégi essence pink színű spirál, szempillára és hajra - az meg csak hajra van használatban, úgyhogy amíg be nem szárad, addig megtartom).
van mégegy szempillaspirálom, ami viszont már rég kidobásra érett, de őrizgetem - egy limitált szürke trend it up. a tükör előtt van, emlékeztetőnek, hogy vegyek egy másik szürke szempillaspirált, ha találok.

Meg kérdezhetem, hogy mit csinálsz a hajadon szempillaspirállal? A szemöldököt értem, de a hajat nem. :smiley:

1 Likes

csíkokat :smiley: kimosható melírcsíkokat, hogy pontos legyek. erre a spirálra direkt rá volt írva hogy szempillára és hajra. de vannak ilyen termékek csak hajra is, pl. a Stargazer-nél vagy a PaintGlow-nál (sőt, régen asszem az isadora-nál is láttam)

Rimmel Wake me up - Nekem nem dúsít eléggé, túl híg vagy nem is tudom és nagyon lassan szárad, mindig felkenődik a szemöldökcsontomra. A tubus teteje, azaz a kefe szára sincs nekem kézre. Ez több mint fél éve megvan már, kuponnal féláron vettem, úgyhogy nem volt egy nagy összeg.
Oriflame Colourbox - Szörnyű. Olyan ritka a keféje, hogy nem fogják a sörték rendesen közre a pillákat, ellenben a tövükhöz tök jól elérnek, hogy összekenjék. Szilikonkefés spirálokat amúgysem kedvelem. Ez még csak pár hete van meg, kaptam szerencsére.

1 Likes

Nálam nem létezik olyan spirál, ami sok lenne hétköznapra :grinning:

1 Likes

Wow! Még nem hallottam ilyesmiről. :smiley:

Én hekkeltem már lenövést szempillaspirállal :smiley: Régi darab volt, kidobás előtt és alkalmi jelleggel kipróbáltam a választékomon. Akkor még nagyon sötét barna voltam és beleolvadt a fekete a hajszínembe. Persze ezt már a szememre nem kentem többé.

1 Likes

nálam igen, de ennek inkább a szemüveg az oka. utálom, ha a szempilláim hozzáérnek a szemüvegemhez, összekenik, és akkor meg nem látom a monitort. (persze ez munkán kívül nem zavar)

1 Likes

Meg tudom érteni, ugyanez a kettő borít ki engem is spiráloknál: ha nem választ szét szépen és ha összefogja a bőröm. Utóbbira elkezdtem használni azt a módszert, amit ha jól emlékszem (ha nem jól, akkor ezer bocs + egy anyamedve :bear:), @Kokapu tanácsolt itt nemrég, azaz gondosan bepúderezem azokat a helyeket, ahová odaér a pilla vége. Ééés tök jól működik. :smile:

2 Likes

használom ezt a trükköt (igaz, én hintőport használok hogy ne kenődjön fel a spirál vagy a tusvonal oda ahol nincs helye, plusz a szemüveg nyerge alá is), na de a szemüvegem mégsem púderezhetem be :smiley:

1 Likes

Perszee, azt semmiképp. :smiley: Csak a bőrbefogásra tanácsoltam a púdert. A szemüveg más tészta, van egy ismerősöm, aki egyáltalán nem spirálozott pont ezért, amit te mondasz. Neki ugyan nem fogta be a lencsét, csak zavarta az érzés, hogy sepregeti a pilláival.

Én még ilyet szoktam használni. Ezzel tudom kicsit javítgatni egy rossz spirál eredményét vagy a bénázásomat :smiley: Aliexpressről rendeltem 10 darabos csomagolásban fillérekért.

2 Likes

Én a műszempilláim fésülésére használom és nagyon jó! :slight_smile:
Kozmetikusnál, műszempillásnál 1 db 200 ft

Kócos pilláknál életet ment.:slight_smile:

A kukában végezte-ről nekem a Cetaphil lemosóm története jut eszembe. A terméknél azt hiszem elkövettem az összes hibát amit kezdő krémkereső elkövethet. Az első hiba a rendelés volt. Éppen akkor olvastam egyre többet arról, hogy a zsíros bőrre nem feltétlenül szárító alkoholos lemosót kell használni. Szuper, keressünk akkor valami megbízhatót. Több oldalon a Cetaphilt a CeraVe európai alternatívájának mondták, gondoltam, nosza, rendeljük be. Elkezdtem használni, de fura volt az állaga. Oké, gondoltam én, biztos csak meg kell szokjam, mert eddig csikorgó érzetet hagyó lemosókat használtam. 2 hét után félre raktam. Nem igazán hozta le a sminket, és zsíros érzetet hagyott. Olvastam a KM-es véleményeket, amik jók voltak, ott álltam értetlenül, hogy most biztos bennem van a hiba. Neki futottam még egyszer. Nem szerettem meg jobban. Aztán utána olvastam és rájöttem, hogy köze nincs a Ceravehez és nem csoda hogy nem tetszik ilyen összetevőkkel… Kb. egy évig parkoltattam, mert túl drága volt ahhoz, hogy kidobjam. Végül kézmosónak kínszenvedve elhasználtam. Így végeztem vele kb. másfél év szenvedés után.

1 Likes

Velem most fordult elő először, hogy kidobtam valamit. Egy sampon volt, édesanyámtól kaptam talán már egy éve, de nem volt szívem használni, annyira borzalmasak az összetevői. Nem mondtam meg neki, mert az ő szemében ami gyógyvíz, az szent. Vagy legalábbis akkoriban így volt, azóta történt vele egy s más (ezt így írják vagy egybe?). Szóval, először éreztem azt, hogy egy kozmetikum annyira rossz, hogy nem használom el, és másnak sem adom. Borzasztó érzés, hogy hogy gyárthatnak le ilyen szemetet…

2 Likes

Én ma egy szérum összetevőin borzadtam el. Krémmánián csíptem el róla egy véleményt, aztán meglepődtem, hogy jé, már az Eveline Cosmetics-nek is van C-vitaminos széruma?
Aztán megnéztem az össztevőket…

4 Likes

Én az ilyesmivel padlót mosok.

7 Likes

Kezdetben nagyon rossz érzés volt kidobni egy ilyen terméket nekem is de kezdek belejönni:D. Először csak elraktam más helyre, aztán rakosgattam de végül csak sikerült megszabadulni tőle. Egy alverdés nem is tudom mi volt. Most már mint írtam is könnyebb, de jobb inkább be szem szerezni. Ha meg ajándékról van szó, jobb, ha aki adta nem tud róla mi lett a sorsa az ajándéknak. Jól tetted szerintem, hogy kidobtad.

1 Likes

De jó ötlet, köszi :rofl: