2019-es sminkkihívás

Egy Créme Puff nekem is van (Gorgeous Berries) nagyon szeretem.

1 Likes

Igen, nekem is az van, meg talán a Seductive Pink. Glamour napon veszegettem őket, mert amúgy nem valami olcsóak.

Huh, ez könnyű lesz! :grin:
A pirosító a kedvencem az egész sminkelésben. Pirosító mániás vagyok, nem mozdulok ki nélküle sehova. :slight_smile::blush:

3 Likes

Heti sminkkihívás feladat teljesítve. Annyira nem találtam fogást a feladaton, hogy arra jutottam, úgy kerül a hangsúly a sminkemben a pirosítóra,ha csak azt használok. Egy könnyed poralapozó,minimális kontúr,spirál és egy nude rúzs hagyja érvényesülni a pirosítót. Két színt kevertem és egy krémpirosítóra helyeztem fel. Még sosem sminkeltem így de meg fogom tartani a repertoárban.
https://www.instagram.com/p/BtNls70gsOV/

6 Likes

Kíváncsian várjuk:).

1 Likes

Én ma úgy próbáltam megfelelni a kihívásnak, hogy elővettem egy régebbi Brushart palettámat, amiben 20 db szemhéjfesték mellett 6 db pirosító is van, amikből még idáig konkrétan csak egyet próbáltam. Erről lenne szó:

3 színt kevertem: balról a másodikat és az utolsó kettőt. Egészen szép lett az árnyalat, de gyakorlatilag fotón semmi sem látszik. Próbáltam úgy is, hogy eltakartam a fényt, hátha látszódik, de mégsem. Azért ide teszem a vonatkozó képet.

Még elővettem a Revolution Sugar and spice pirosító palettámat, valamelyik nap még azt talán kipróbálom, de lehet, hogy én ezt a témát elengedem, és a mai “alkotásban” kimerült a teljesítésem.

Egyébként jó ez a kihívás, mert újabb palettáról (BrushArt) állapítottam meg, hogy ennek biza mennie kell! :smiley:

IMG_20190129_110149

5 Likes

Áhh, nem is ér addig le a pirositó… Igazából nem is tudom, hogy mit láthatunk a képen. :smiley:

De legalább én vagyok… :thinking:

2 Likes

:D, örülök, hogy tényleg felfedezed a régi sminkcuccokat, de gyakorlatilag eddig csak szelektáltál:D. Legalább nem foglalják feleslegesen a helyet, meg úgy is van egy csomó szépséged, amiket meg jó szívvel használsz:). Én is nemrég jöttem rá arra, hogy milyen jól lehet pirosító színeket keverni. Ezt meg is tartom jó szokásomként, mert nagyon izgalmas kísérletezés, és igen, a fotók egyáltalán nem adják vissza a színt. Nem hiába a sok eltúlzott instafotó és YT videó, de az egy másik téma az Önbizalomturbó csoportban:D.

2 Likes

:D, nagyon tetszik a szemed, mivel készült?

1 Likes

Na, hát ez az, a szemem miatt szelektáltam ki a BrushArt palettát, ugyanis azzal akartam kifesteni a szememet is. De annyira kevéssé pigmentált, hogy gyakorlatilag alig látszódott valami.
A BrushArton és a pirosító palettán kívül viszont még egy I Heart Makeup mini palettát is elővettem kipróbálásra, úgyhogy azzal még rádolgoztam a szememre. Ez a No photo, please! paletta.
A BrushArt legvilágosabb pirosítóját használtam a mélyítőre (hmm, mégiscsak pirosítós smink lett ez :smiley: ), és a No photos please-ből a Not Now és a Publicist színeket.

https://kremmania.hu/kremek/i-heart-makeup-no-photos-please-szemhejpuder-paletta
Amúgy volt a dobozban egy primer is (már használtam ezt a palettát, de ez eddig még nem tűnt fel, pedig rá is van írva :joy:), azt tettem alá, de az nem valami jó.
Férjemnek nagyon tetszett a sminkelésem, mert a paletta tükrét használtam, és a teteje 3D-s, váltakozik a NO PHOTOS felírat, és a PLEASE egy piros szájjal. :grinning: :lips:

Amúgy ezt a palettát szeretem, nagyon klassz színek vannak benne. Itt van róla több kép: http://www.thesundaygirl.com/2014/06/i-heart-make-up-london-no-photos-please.html

1 Likes

Ezt a palettát látva, imádni fogod az új kékes ACE palettádat:D:D.

1 Likes

Csak már a kezeim között lenne! :smiley:

Nem, amúgy türelmes vagyok. Most elfoglalom magam a régi palettáim újra felfedezésével (kiselejtezésével). :smiley:

Nagyon bájos smink lett!
Ez a por alapozó tulajdonképpen micsoda? Mivel másabb, mint a porpúder?
Nekem volt egy ilyen termékem, én konkrétan nem tudtam vele mit kezdeni…
https://kremmania.hu/kremek/astor-perfect-stay-24h-make-up-1-powder-perfect-skin-primer

1 Likes

Köszönöm szépen:)
https://kremmania.hu/kremek/jane-iredale-amazing-base-asvanyi-porpuder-spf-20
Én a kompaktokat nem szeretem, de ezeket a por állagúakat igen. Erős a fedése, de nem szárít, és nem maszkos a hatása. Az összetevőlistája pedig szuper. A porpúderek bevallom nem ismerem, így nem tudom összehasonlítani,de @Gerika64 szerintem meg tudja válaszolni a kérdést és engem is érdekel a válasza.

Porpúder ugyanaz, mint a préselt kőpúder, az alapozás fixálására, mattításra van, én a transzparens változatot szeretem.
És ezt hogyan használod? Púderecsettel viszed fel?

1 Likes

Köszönöm! És mi van akkor, ha valakinek nem olyan hibátlan a bőre, mint a hölgynek? Mert neki előtte is gyönyörű volt. :slightly_smiling_face:

1 Likes

Közben nézegettem kicsit a google-on, egész szép eredményt ad. Mennyire tartós? Nem fénylik át zsíros bőrön?

Nekem a hajszálereket, a színkülönbségeket, de a patikat is szépen elfedi. Meglepően jó amúgy. Felér egy alapozóval simán. A nap végéig kitart. És sajna zsíros bőrről nem tudok nyilatkozni, mert nekem száraz inkább. Jól aláhidratálok és szépen rácuppan a bőrömre. Nem is kopik, nem is csúszik. Napok óta csak ezt használom annyira rákaptam most. Annyi, hogy használok hozzá mistet is utána. @anon8665858 is nem rég próbált egy poralapozót és nagyon elégedett volt vele. Szerintem ő is tudna mesélni róla.

1 Likes

“Jobb későn, mint soha” alapon csatlakoznék a buliba, mármint a sminkelős részéhez. :smile: Rögtön lelkesedtem, mihelyst kiírtad, de megcsúsztam a feladatokkal, aztán meg jött egy jó kis hosszú influenzaszerű betegség is, ami alatt természetesen nem sminkeltem. DE jelentem, túléltem, és most bele is csapódok a lecsóba teljes arccal. Meg is mutatom kettő feladvány teljesítését:

Itt volna az első, azaz ezt a sminket a legrégebbi palettámmal készítettem:

A másik, amit sikerült már bepótolnom, az a highlighteres feladat. Ez nagyon izgi volt, mert nálam alapjáraton a matt színek dominálnak, a fényesek mindig csak elvétve. Ma viszont nagyon ragyogtam. :grin: Csillogó szemhéjpúderek kerültek a szemhéjamra + egy semleges, világos szín közvetlenül a szemöldök alá is. Ugyanez a semleges ment az orrnyergemre, az orrom hegyére, és a szám fölé. Az arcomra egy zöld highlighter került (Catrice Glowdoscope utolsó szín) ééés ugyanezt a zöldet a rúzsomra is ráütögettem. Persze a képen nem sok semmi látszik mindebből, de azért próbáltam lefényképezni darabjaiban:

Illetve teljes egészében is:
20190130_161800%20(2)

A teljes piros sminket illetve a pirosítós sminket pedig hamarosan pótolom, és jelentkezem majd velük! :upside_down_face: Köszönet az ötletért @Natulcien, én nagyon élvezem ezt a játékot! :heart_eyes:

12 Likes