2019-es sminkkihívás

Az biztos! :rofl:

Én csak jobb kézzel tudok szempillát festeni, de pont ezért “csálék” is néha kicsit, mert a legtöbb kefének nem ugyanolyan az alja meg a teteje és jobb kézzel a jobb szememnél a kefe teteje van a belső szemzugnál, az alja meg a külsőnél, a bal szememhez viszont csak úgy férek oda jobb kézzel, ha pont fordítva van, a kefe teteje a külső, az alja meg a belső szemzugnál. Remélem, hogy értitek, mert én kétszer is belezavarodtam :smiley: De pont a napokban jutott eszembe, hogy mások ezt hogyan oldják meg, érdekes olvasgatni :slight_smile:

1 Likes

Én jobb kézzel festem a bal szemem is, csak olyankor a tenyerem befelé néz, vagyis a kefe teteje ugyanúgy a belső szemzugnál van. Máshogy nem is tudnám, mert a Snapscara ilyen ívelt:

maybelline-snapscara-szempillaspirals9

1 Likes

Igen, az ilyen ívelt kefékkel vagyok bajban :smiley: Megpróbálom majd figyelni a technikámat és próbálgatni. Most is nagyon kellett figyelnem, hogy eszembe jusson hogyan is csinálom, annyira magától jön az egész.

2 Likes

Sziasztok! Belekezdtem egy új kihívásba, amit külföldi youtubereknél láttam, és gondoltam megosztom veletek, hátha valaki ki szeretné próbálni. A lényege annyi, hogy egy excel táblázatba összegyűjtöttem az összes szemfestékemet, majd egy random számot generáló applikációval minden héten sorsolok magamnak egy matt és egy fényes árnyalatot. A célom az, hogy mind a két színt az adott héten legalább kétszer használjam. Ebben a kihívásban az tetszik, hogy inspirál olyan színek használatára is, amelyek amúgy elkerülnék a figyelmemet. Erre a hétre például egy matt piros és egy csillámos sötét kék árnyalat jutott. A pirostól valahogy mindig tartottam, de ma rá kellett jöjjek hogy barnás és barackos színekkel gyönyörű hétköznapi sminket is kihozhatok belőle. Nektek is vannak színek, amelyeket mindig elhanyagoltok?

5 Likes

én csak nézni szeretem ezeket a palette bingo videókat de ha valakinek olyan a munkahely, akkor kicsit nehezebb ha élénk színeket sorsol ki az ember, vagyis engem ez tart vissza, hogy kipróbáljam

2 Likes

Ez nagyon jó, de én holnapig írhatnám az árnyalatokat :smiley: Talán a bordó és piros színek amiket mellőzök pedig szeretek. Amit pedig direkt kerülök az a világos kék.

3 Likes

Igen, ebben nagyon igazad van! Én suli mellett viszonylag megengedhetem magamnak, hogy extrémebb nappali sminkeket készítsek, de amikor dolgozni megyek be, akkor igyekszem szolidabb lenni. Viszont már kezdem kitapasztalni, hogy az extrább színeket hogyan használhatom kicsit munkahely barátabb módon.

1 Likes

Ebben is van valami! Nekem alig van palettám, és még így is 62 pan összegyűlt. Nem mondom, hogy nem kezdtem megunni a végére az összeírást :smiley: de olyat is láttam, hogy akinek sok palettája van, az magukat a palettákat írja össze, és azokból sorsol, majd a kapott palettán belül újra sorsol egy árnyalatot.

1 Likes

Miért kerülöd a kék színt? Inkább meleg tónusú a bőröd?

Úgy érzem jobban állnak a barnás, rózsaszínes árnyalatok. Imádom a kék színt amúgy, de valahogy szemsminkben magamon nem szeretem.

1 Likes

Ja értem. Én a világos kék, zöld és rózsaszín árnyalatokkal vagyok így. Imádom másokon nézni, de magamon valahogy olyan idegen. Viszont ugyanezeknek a színeknek a sötét árnyalatát bármikor képes vagyok viselni!

1 Likes
14 Likes

Ez a kedvenc képem! Átjön az életöröm, a pillanat gondtalansága, az “egész, teljesség” érzése. Szuper! :heart_eyes:

1 Likes

A mosoly a legszebb az egész sminkben! Jó hangulatú fotó lett! :innocent:

2 Likes

:D, igen 2 perc hapci roham után örültem, hogy kapok levegőt:D. De nagyon jól érzem magam a sminkben is. köszönöm szépen a visszajelzést:).

1 Likes

Köszönöm szépen, kezdek hozzászokni, hogy a sminkből sosem látszik semmi:D:D. Még nem jöttem rá, hogyan tudnám lefotózni a sminkjeimet…

1 Likes
2 Likes

Nekem csak ruhában volt fekete korszakom pár évig és kicsit zenében is, de az nem volt vészesen fekete :slightly_smiling_face: Sminkben nem volt ilyenem, sem gót-jellegű korszakom.

1 Likes

Poénból lehet, hogy kipróbálom, még sosem készitettem fekete sminket.

1 Likes