2019-es sminkkihívás

Jujj, de izgi dolgokat írtál, utána is nézek mindegyik, hogy milyenek. Tök jó, hogy ilyen bátor vagy a pirossal.:slight_smile:

Kíváncsian várom a sminket, nagyon jól hangzik ez a metálos matt piros, biztos nagyon vad lehet:).

1 Likes

A sminkkihívás keretében készítettem egy kis leltár miből is gazdálkodom idén. A lista a teljesség igénye nélkül készült.
ajakápoló 6 db
sampon 3 db
hajbalzsam 2 db
tusfürdő 9 db
testápoló 3 db
micellás víz 3 db
sminklemosó olaj 4 db
arclemosó 4 db
mist 5 db
hajápoló 4 db
fényvédő 4 db
primer 6 db
tonik 2 db
arckrém 6 db
színezett hidratáló, BB, CC 7 db
alapozó 6 db
poralapozó 4 db
folyékony higlighter 4 db
krém kontúr 4 db
krém pirosító 4 db
korrektor 6 db
szemöldök formázók 7 db
spirál 2 db
pirosító 6
bronzosító 4
szemfesték alap 4
szemhéjpaletta 19

Érdekes tapasztalásokat hozott az összeszámolás. Sok minden azt hittem a tökéletes megtalálása miatt halmozódott fel, de van itt bizony gyűjtögetésre utaló jel is:D. Szóval egy darabig eltart míg csökken a felhalmozott raktárkészlet. Ez még csak a hangolódás, hiszen a fogadalom februártól indul, de megvettem a hónapban minden tervezettet, úgyhogy szerintem nem fogok már ebben a hónapban sem vásárolni, hiszen nem nagyon lesz szükségem semmire.

3 Likes

Ó, te drága! Hát így könnyű lesz betartani a fogadalmat! :smiley:

Ezek egyébként mind kipróbált termékek? Úgy értem, ha pl. a 4 szemfesték alapból csak egyet ismersz, de a másik 3 nem válik be, akkor mit csinálsz?

Pl. nekem most otthon 4 arckrémem van, a kis mintákat nem számolva. Ebből 1-et használok este, egy bontatlan, azt akkor nyitom ki, ha elfogy a mostani esti. Nappalra kettő van bontva, de igazából egyiket sem szeretem. Nem mondom, hogy rossz a bőrömnek, mert azt nem vettem észre, de az egyikre nem tudok sminkelni, a másikból meg szerintem nem tudok annyit felvinni, hogy érvényesüljön az spf30 fényvédelem (nem szívesen használnék külön nappali arckrémet+fényvédőt, mert így is mindig rohanás van reggel). Elvileg, ez a 4 arckém (plusz nyárra veszek egy PC Resist spf50-est, mert az tavaly nagyon bevált) közel elégnek kéne legyen.
Most ilyen esetben mi van?

Csak teoretikusan kérdezem, mert én a kihívás ezen részéhez nem csatlakozom. :smiley:

1 Likes

Én is ebben bízom, hogy lesz alkalmam elmélyedni a meglévő termékekben:D. A többség bevált és szeretett, ami nem attól már megszabadultam. Annyi, hogy ebben nincsenek benne a nyári árnyalatok pl.alapozókból, ezek csak az idény dolgok. Meg benne van mondjuk egy olyan alapozó, amit csak világosításra használok, no az magában nem állja meg a helyét teljes értékű termékként.
Kérdésedre válaszolva: Ha van pl 4 pirosító amiből 3 szín nem jó és nem használom, azt vagy elajándékozom, vagy eladom, de ha az az 1,amit használok elfogy, akkor vehetek újat:). Ez a terv.
Szerintem érdemes kiszelektálni ami nem jó, mert úgysem lesz elhasználva, és ez már a “mi legyen a nem szeretett termékekkel topik”. Nekem ezek a nem bevált termékek egy kis neszeszerben várják a sorsuk.

Natulcien jóvoltából felfedeztem a régi elveszettnek hitt piros sminkeimet! :flushed:
Nálam a vörös rúzs kb mindennapos,de a szeméjpalettát amivel készült a képen látható szemsmink, egyszer sem használtam.
( szerintem nem is fogom többet :rofl: )
A pirosítót sem használtam ez előtt soha, szóval köszönöm Natulciennek ezt a remek kihívást. :blush:

IMG_20190114_163544_119

Bocsi a minőségért annyira rossz a telefon, amivel csináltam (Samsung S7 Edge) senkinek sem ajánlom, nem lehet vele normális képeket csinálni,nagyon homályos.
A szemsmink előben sokkal erőteljesebb színekből áll.

Igazából az egész smink kb 1 óra volt így nem igazán siettem vele, inkább a kihívás inspirált. :blush:

13 Likes

Eddig nem is láttam a képeiden, hogy milyen gyönyörű a hajad is! (Elnézést, ma ilyen napom van, nem tudok a lényegre fókuszálni)

2 Likes

Ohh, köszönöm! :heart_eyes: :hugs:
Sokat foglalkozok vele, sajnos nem könnyű együtt élni ekkora hajtömeggel :frowning: hálisten a festésről már 1 éve lemondtam (bár,sokszor megfordul a fejemben, hogy újra kéne festetni,de aztán mindig valaki lebeszél róla)

(Semmigond, néha nálam is megesik) :blush::grin:
Van amikor nagyon fárasztóak a napjaim. :scream:

1 Likes

Nagyon jól áll a piros, igazi olaszos típusú végzet asszonya vagy!:slight_smile:
Miért nem fogod használni a szemfestéket, nehéz vele dolgozni?

4 Likes

Köszönöm Amadea! Ilyet még nem mondtak nekem, igazán jól esik! :smiling_face_with_three_hearts: :hugs:

Azért nem fogom használni, mert egy sz@r, már bocsánat! :rofl: Idegállapotban voltam a használata közben :rofl: mert folyton porolt, kopott, minden baj volt vele ! :confounded:
És a színek sem valami hú de,izgalmasak benne.
Csak a kihívás miatt vettem elő! :blush: Igazán jó ötlet volt ez a topik, de tényleg, nagyon tetszik, hogy Natulcien ösztönöz minket, hogy elővegyük a régi sminkeinket! Még ha azok nem is olyan jók, mint a mostaniak! :blush:

3 Likes

Én is pont kérdezni akartam, miért nem használod, mikor tök jól áll a piros, de így már érthető. Nagyon örülök, hogy tetszik a topik, remélem minden héten lesz majd valami izgalmas kihívás számotokra:).

3 Likes

Én is nagyon remélem! Állok elébe! :grin:

1 Likes

Olyan szép képeket tesztek fel, hogyan, HOGYAN, HO-GYAN fényképezitek?! Most komolyan. Tragédia, hogy milyen képeket csinálok a szememről…

1 Likes

Sok múlik a megfelelő fényeken, utómunkán, kamerán, műszempilla nagyon sokat dob, és a paletták minősége sem utolsó!
@anon8665858 Nagyon szép lett! :blush:

4 Likes

Erre én is kíváncsi lennék. Egyszer próbálkoztam vele a munkahelyi mosdóban (nem röhög! Na, jó, de), katasztrofális képek születtek. Nem túl modern a telefonom, Samsung J3, de sose éreztem (eddig), hogy jobbra lenne szükségem, csak a netet nyomkodom rajta meg telefonálok, arra teljesen jó.

2 Likes

Utómunkát, gép rendben van, paletták minősége is. Akkor szeretnék fényképezni, amikor tényleg valami szépet sikerül összehoznom, de valahogy annyira nem érzem, hogy milyen szögből, hogyan kellene fényképeznem :frowning:

Milyen telefonnal szoktad fényképezni?
Egyébként nagyon ismerős, bár én nem igazán tudok szemsminket csinálni, de a szöget nekem sem mindig sikerül megtalálni :flushed:

Ez a fenyképezés dolog nálam is nagy mumus. Nekem főleg az a bajom, hogy nem jönnek ki a színek. Egybefolyik az egész. Múlt héten a Juvia’s palettával készült sminket sem közelítette meg a kép. :face_with_raised_eyebrow:

A másik meg, hogy az egyik szemem nem úgy nyílik, mint a másik. Vagy csak nem egyforma, nem is tudom. Ráadásul ez egészen addig fel sem tűnt, míg nem kezdtem el ide fényképezni a szemem. :astonished:

2 Likes

Hát őszintén ez sokszor nálam is előfordul! :disappointed_relieved:
Élőben mindig jobb minden mint a képeken. Lehet, hogy nem vagyunk fotogének. Sok olyan embert ismerek, akik előben szebbek mint a képeken, de olyat is, aki a képeken szebb. Sajnos az én szemeimet sem szereti a kamera! :disappointed_relieved:

1 Likes

Ó, az tiszta sor, hogy nem vagyok fotogén, 3 éves korom óta olyan képek születnek rólam, hogy röhögni vesszük őket elő.

2 Likes