2019-es sminkkihívás

Jujj de szerettem azt a palettát, nem rég selejteztem ki azt is. De az volt az első igazán színes palettám:). És akkor a héten csak ez a paletta lesz porondon jól értem?

1 Likes

Úgy biza :smiley: Kipróbálom az összes színt, mielőtt véleményezem. De úgy érzem, jó darab lesz ez. Nagyon szeretem a Sleek palettákat, nekem tökéletes ez az állag és pigmentáció (szóval, hogy nem brutál intenzív, de építhető).

2 Likes

És iggen! Végre valaki, aki hasonlóan gondolja mint én, hogy nem minden a “brutál pigmentáció” :grinning:

2 Likes

Van, amikor én se szeretem. Jó néha olyan ceruzát, szemfestéket, bármit használni, amivel bátran lehet hadonászni.

2 Likes

Hú, ez jól hangzik! Főleg a ne vásárolj része :smiley:
Bár ezzel a ne vásárlással azért sokszor gondban vagyok. Szerintem alapvetően nem az a baj, hogy képesek vagyunk megvenni a 26. szemhéjpúdert vagy pirosítót, mert az egy pozitívum, hogy valaki érzékeny a színekre, élvezi, stb. Meg amúgy is mindenki arra költ, amire akar. Ami engem idegesít, hogy a gyártó eleve akkora mennyiséget ad ránk, ami egy fél életre elég! Mi a francnak használnék egyetlen pirosítót 3 évig, hogy, na végre elfogyott!
Én annak örülnék a legjobban, ha végre töredék mennyiséget adnának töredék áron :slight_smile: Amúgy ezt azért sem értem, miért nem így gondolkoznak, mivel ez az ő üzleti érdekük is lenne. Minél kisebb kiszerelés, annál nagyobb fajlagos ár, ez alap. A csomagolást is sokkal többször ránk adhatnák… Szóval nem értem…
(Bár, van még egy pár ilyen dolog, pl. a kisgyermekmentes felár repülőjegynél vagy étteremben, vagy kutyás felár vagy ilyesmi… ezt se csinálja senki, pedig meggyőződésem, hogy lenne rá kereslet…)

5 Likes

Szerintem a csomagolás a legdrágább része a termékeknek, ezert a töredék kiszerelést nem lehetne töredékáron megoldani, összességében szerintem a vásárlók úgy éreznék, hogy rosszabbul járnak. (Mint pl. ahogy a kis félliteres víz mindig drágább, mint a másfél literes.) Viszont ha meg valamit nagyon szeretsz, akkor nem akarod, hogy hamar elfogyjon (legalábbis én így vagyok vele). Meg ott vannak a profi sminkesek, akiknél viszont meg biztos hamarabb fogy minden.

Annak nagyon örülnék, ha a cégek az influenszerek lefizetésére szánt pénzeket inkább arra fordítanák, hogy mintákat kínáljanak a vásárlóknak.

5 Likes

Jó kérdés, hogy mi a hamar :slight_smile:
Én még soha nem használtam el például pirosítót. Keveset is használok egyszerre az igaz, de így is mindig úgy járok, hogy 2-3-4 év után kidobok egy maximum félig teli dobozt, mondván már régi. Pedig kb 4-5 darab van csak itthon.
Számomra mission impossible pirosítót/highlightert/szemhéjpúdert elhasználni :smiley:

4 Likes

Pont azért nincs kisebb kiszerelés (pld én imádom a reptéri benefit miniket, totál elég nekem hónapokra), mert megveszik a normált is:D Ennyi. És nincs akkora haszonkulcs, illetve nincs akkora igény rá.Pedig én is inkább travel size-okat vennék, és csak azt nagyban ami tényleg szerelem.

1 Likes

Szia!

Én is csatlakozok, februártól, illetve holnaptól nincs vásárlás, csak ha valami elfogy ami napi kellék. Sajnos én olyan kis gyűjtögetős vagyok és ha már látom h félig fogy valami amit imádok, akkor inkább elkezdem nem használni, nehogy elfogyjon:D és veszek mást… nem normális. Nekem a pirosítók a gyengéim, meg persze örökké keresem a téli alapozót/bb-t. Sajna nagyon vízhiányos a bőröm ilyenkor. Nagyon szeretem a missha pc-t de a 21es szín szürkés télen. Pedig az egyébként tökéletes lenne. A 27es színben használom nyáron, imádom.
Na szóval nekem a rózsaszín-korallos-barackos fényesebb pirek a gyengéim…ma vettem egy 3 részes rimmel kate moss-t:D Sajnos vagy pont h nem olyasmi az arcszerkezetem mint neki, tehát nagyon szeretem az arc csontomat kiemelni. De elegem van hogy nem férek a smink cuccoktól-.Ráadásul olyan a munkám illetve a pozícióm, hogy minimál smink, elegáns komoly megjelenés kell, tehát nincs is szükségem ennyi cuccra. Palettám kb 3 van, azokat meg tudom állni hogy ne vegyek, sok a kis monom, főleg leárazások. Nincs is időm meg kedvem se reggelente szemhéjat mázolni, max egy krémes gyors valami pici kontúrral. Párszor használok valamit utána nem. Gyengém még a jól satírozható szemceruza (feketét sose használok), mindig keresek különleges színeket (zöldes barna a szemem). Azt is vettem ma:D
Ja meg az ajakbalzsamok:D clarins… meg az 5, 10ml parfümök…hála a km eladó oldalnak:D Elég sokat felvásároltam, sztem ha 3 valamit elhasználtam:D

Kb ennyi. Remélem sikerül betartanom, én tényleg nem akarok vásárolni! Ha nem megyek be akkor az az egyetlen védelem:D #anonimsminkvásárlók köre :weary::speak_no_evil:

4 Likes

:rofl::rofl:: Ez beválhat, én a héten fedeztem fel egy ordinary szérumot és kb 2 hónapja rendeltem…totál elfelejtettem, úgyhogy most elkezdtem azt is használni, egyébként is sikerült az arckencéimet rendben tartanom, tiszta vagyok :smiley: nincs halmozás, vagy felesleges vásárlás.

1 Likes

Ne is mondd, Catrice Dr Blur primert és Tinted Blur mousse-t 3-3 darabot vettem. Mondjuk azért, mert nagyon tetszik, és ez ugye trendkiadás, szóval nem lesz többet.
Ez amúgy nagy problémám a Catrice-szel. Az állandó kínálatból csak egy korrektort és két ajakra való terméket használok, a többi valahogy nem vált be. Ellenben a limitált kiadások között sok kincset találok. Csak hát ugye, ha azok elfogynak, akkor nincs utánpótlás. :frowning:

A Catrice mousse-t még lehet kapni Pinkpandán. És pont ingyenes szállítás is van. ( Instagram a promóciós kód)
%5Bhu.upload_selector.default_image_alt_text%5D

Dettó!! milyen jó volt a bb krémjük 2-3 éve! illatmentes, színben is passzolt, fedése is tetszett, nem azt mondom, hogy egy mac, de nekem tökre bejött.

1 Likes

Üdv a csapatban:). Nagyon drukkolok, hogy úgy alakuljanak a kihívás terveid ahogy szeretnéd, de ez egy elfogadó csapat, azzal sincs gond, ha nem jön ám össze:). Szerintem itt mindenki tisztában van azzal milyen nehéz egy sminkmániásnak egy ilyen fogadalom, de sokan pl.csak a régi sminkcuccok felfedezéséhez csatlakoztak. Majd számolj be útközben hogy állsz, kíváncsi vagyok, és élvezd a sminkcuccaid, hadd fogyjanak:D, :).

1 Likes

Teljesen egyetértek a felvetéssel, és nagyon jó ötletnek tartom. Én is imádnám ha töredékterméket töredék áron lehetne vásárolni, ahogy írtad is. Nekem van pár mini kiszerelés, pl.HUDA, ABH rúzsból mind többféle színű szett. Fantasztikus ötlet. És én sem használtam még el pirosítót, bronzosítót, de szemfestéket is nagyon ritkán, egy,egy színt, és azt is csak nagyon-nagyvonalúan:D

1 Likes

Sminkkihívás 2.heti feladat szabadon értelmezhető. Ki-ki saját prioritása alapján. A piros lehet egy hangsúlyos száj,egy extra tusvonal vagy egy vadabb pirosító is. A cél nem a feladat pontos betartása,hanem a piros sminkcuccok felfedezése a héten.Jó szórakozást:)

5 Likes

Hoppácska! Ez izgalmas lesz, mert csak nagyon ritkán használok piros színt. Tavaly csak egyszer, amikor a karácsonyi vacsink volt. Viszont akkor megállapítottam, hogy nem is áll olyan rosszul, úgyhogy akkor vettem egy kevésbé elegáns (a Nabla Lysergic Red metálos matt - nekem eléggé alkalmi) matt piros rúzst. A Maybelline-nek van most egy olyan rúzscsaládja, amit azzal reklámoznak, hogy minden bőrtónusnak jól áll. És tényleg elég jók a színek.
Na szóval, azért eddig még nem használtam, de akkor a héten kerítek rá alkalmat. :slightly_smiling_face:

1 Likes

nekem a piros kb. mindennapos… van egy csini palettám, a syzygy comet crush, abban van egy gyönyörű duokróm piros szemhéjfesték, azt használom kb. minden este amikor kimozdulok. nappalra meg vagy a 183 days by trend it up piros ceruzáját, vagy az essence electric vibes korall színét, az is elég pirosnak jön át. vagy a nyx faux black oxblood, de mivel az a kedvencem, azzal spórolok a leginkább, így az tényleg csak különleges alkalmakkor jön szóba. rúzsokról meg ne is beszéljünk, piros=bordó rúzsból van a legtöbb ittthon :smiley:

2 Likes

De jó ötlet volt ez a topik Natulcien! :smiley:
A piros sajnos nálam sem kihívás, mert mindennap használok pirosat, (rúzs,pirositó) de, van egy szeméjpalettám amiben meleg narancsos piros színek vannak, lehet előveszem! :smiley:

2 Likes

Örülök, hogy tetszik a topik:). A pirosnak akkor lehet még új funkciókat is találni, mondjuk nem szájon és orcán, hanem szemen pl, ahogy írtad is. Majd oszdd meg velünk mit alkottál:).

1 Likes