2019-es sminkkihívás

Befutottam az utolsó elmaradásommal: íme a piros smink. Mivel alapjáraton a feladat nem esett a komfortzónámon kívül (a piros a kedvencem, gyakran használom a “piros szem-natúr rúzs” és a “piros rúzs-natúr szemsmink” kombókat), gondoltam most készítek valami formabontót. Ezt a fantáziasminket álmodtam meg, melynek neve “Fire breather” lett, de a “Túlkoros gyerek kikente magát farsangra tüzecskének” elnevezés és hűen tükrözi a koncepciót. És nem, nem mentem így emberek közé. :smiley:

1

3

2

A valóságban egyébként a tűznyalábban a sárga és a piros között van egy narancssárgás átmenet, de ez sajni nem látszik a képen.

13 Likes

Imádom, hogy ilyen bátor vagy és imádom a sminket is:). Pont ez a lényeg, amit te is csinálsz, hogy csak élvezni kell az alkotás és ötletelés szabadságát. A fantázia sminkeke meg kifejezetten erről szólnak. Alig várom én is hogy legyen jó pár órám egyedül és el tudjam kicsit engedni a fantáziám. Tök jó, hoyg megosztottad velünk, köszi szépen. Jaaa ,és igen nem kell tartani a határidőket sem, és nem kell miden feladatot megcsinálni sem. Ha valami szimpatikus, vagy ötletet adott, csapj bele, ennyi az egész, ha valamihez meg nincs ihlet nem kell erőltetni. Imádom ezt a könnyed hozzáállást, és igyekszem én is ez irányba fejlődni:).

2 Likes

Ez nagyon durva! Eddig a kedvencem! :heart_eyes: :fire:

1 Likes

Köszönöm szépen! :heart_eyes: Valóban nagyon élveztem. :see_no_evil: Maga a kihívás szimpatikus, úgyhogy én örömmel teljesítek minden feladatot. :hugs: A heti “hideg smink” is nagyon izgalmas, mert szinte kizárólag meleg árnyalatokat használok. Én magam is kíváncsi vagyok, hogy mi sül ki belőle.

1 Likes

Köszönööm! :see_no_evil::two_hearts:

1 Likes

https://www.instagram.com/p/BtiGyvygL-c/

Két sminket is készítettem már a héten hideg színekből mert nagyon elkapott a kíváncsiság. Nekem a meleg színek jobban passzolnak, de a hidegek most annyira benne vannak a fejemben, hogy gondoltam többet is kipróbálok.

https://www.instagram.com/p/BtdlG5pAjkh/

Általában Juvia’s Place plaettákkal készültek a sminkek.

6 Likes

Szerintem nagyon jók és jól állnak!
Bevallom, béna vagyok, és néha nem tudom eldönteni, ill. nem vagyok benne biztos, hogy egy szín meleg vagy hideg. Az enyémet hidegnek mondanám, de ez nem tart vissza a meleg színek használatától.

2 Likes

Nagyon szépi mindkettő! A kék kifejezetten tetszik, csak úgy villognak tőle a borostyán szemeid. :star_struck: És még a pulcsidhoz is megy. :smiley:

1 Likes

Köszönöm szépen, nagyon szokom még, de meglepett, hogy nem is olyan rosszak:). Amúgy a tónusokkal én is gondban vagyok, mert mindegyik színnek van meleg és hideg tónusú verziója is, no meg mindenki máshogy látja a színeke is, úh. én úgy tekintettem itt a feladatra, hogy amit kerültem eddig, mondván, hogy “hideg”. Lehet valami kékes lilát is kipróbálok még a héten. Biztos az aktuális bőr- és hajszíntől is függ épp mi mutat jól valakin.

1 Likes

:D, örülök, hogy észrevetted, hogy a sminkhez öltöztem, köszönöm:D. A kék a hét meglepetése számomra. Lehet többet fogok utána nyúlni.

1 Likes

Észre ám! Használd a kéket, tényleg vibrál mellette a hajad és szemed színe, nagyon harmonikus. Bár érdekes érzés a harmónia szót társítani ilyen élénk színekhez, de érted mire gondolok. :smile:

Huh! Ez a kék szemsmink igazán jól áll a szemedhez! :blush: Imádom a merészséged.
Én sajnos hiába próbálok csinálni ilyesmit, rajtam borzalmasan áll! Mint egy boszorkány kb :rofl: :slight_smile: gondolom a sötét hajam és színem miatt! :rofl:

Annyira jó látni ezeket a merész szemsminkeket, nagyon bejönnek! :heart_eyes: Még többet, ha lehet… :ok_hand:t5: :eyes:

Nagyon köszönöm, engem is meglepett ez a kék hatás bevallom. Amúgy a színekkel való ismerkedést én is úgy kezdtem, hogy katasztrófa volt a végeredmény és tényleg boszorkányos. Máig el tudom rontani a sminkjeim. Elég a nem megfelelő szín, vagy 1 mm-el kijjebb húzni egy vonalat és máris mehetek horrorfilmbe ijesztgetni, de csak hibázással és gyakorlással lehet fejlődni. Nagyon sok idő kellett, míg ezt megengedtem magamnak.

1 Likes

Nagyon szépek lettek, nekem talán egy hangyányit a rózsaszín tetszik jobban, valahogy attól élénkebb számomra a tekinteted, bár lehet azért, mert az a kép szemből van.

Egy kérdés: ti a kihívásos sminkkel utána mentek utcára is? Nyilván nem a nagyon klassz fantázia sminkre gondolok, hanem a többire.

1 Likes

Én eddig csak azt teljesítettem, hogy highlightert használtam a szememre is, azzal nagyon bátran bevállaltam az utcára lépést… :stuck_out_tongue: :grinning:

3 Likes

Hihi, igen, a fantáziasminket csak azután lőttem fel, hogy hazaértem a NAV-os ügyintézésemből. Bár lehet feldobta volna a napjukat, ha oda is tüzecskének maszkírozva lejtek be. :grin: De az összes többivel voltam kint is, igen. Jól gondolom, hogy te is? :blush:

1 Likes

Szerintem a NAVban örülnek, ha valaki kedves és nem átható a testszaga… nemigen bánták volna a tüzecskét.:slight_smile:

1 Likes

Igen, én este csak akkor sminkelek, ha megyek valahová, esetleg ha nagyon ráérek, és valamit nagyon ki szeretnék próbálni. Utóbbi még elő is szokott fordulni, de este mostanában nem igazán érek rá, ezért ha kicsivel több időm van, akkor inkább teszek fel egy fátyolmaszkot.

Szóval igen, én reggel sminkelek, és igen, a piros szemmel is keresztül vágtam Budapesten (BKV-val), és egész nap úgy voltam. :grinning:
Ezért is visszafogottabbak a megoldásaim.

1 Likes

Én is simán kimegyek ezekkel a sminkekkel utcára. Mondjuk a szemüveg és a rejtett szemhéj sokat tompít ám.

1 Likes

Így utólag csatlakoznék én is a kihíváshoz, eddig vizsgaidőszakom volt, úgyhogy keveset volt rajtam smink, és amikor volt, akkor sem volt időm és energiám cifrázni. Na de most kezdődik végre a szorgalmi időszak, ma már volt is előadásom, így megragadtam az alkalmat és a legrégebbi palettámmal készítettem a sminkemet, ez pedig egy pici kis 6-os essence All about chocolates. Nem nagyon szoktam túlzásba vinni a szemem sminkelését, a szempillaspirál elmaradhatatlan, de sokszor ennyivel le is tudom. A maximum, amit ki szoktam sajtolni magamból a szempillatőben elsatírozott szemceruza, illetve ősszel vettem új szemhéjtust, amivel őszinte meglepetésemre egész keveset bénázok. Szemhéjpúdereket egyáltalán nem is használok, régebben vettem pár palettát, de hamar túl is adtam rajtuk. Ami megmaradt, ahhoz sem nagyon nyúlok – vagy legalábbis eddig nem nyúltam, de épp itt az ideje változtatni ezen :wink:
Próbálok képet mellékelni, de nem nagyon próbálkoztam még sminkfotóval (értelemszerűen, mivel nincs smink, amit fotózni lehetne), tök bénán is sikerült, nem nagyon látszik semmi, de azért na :smile: Idővel remélhetőleg ebben is fejlődök.
IMG_20190208_185042

5 Likes