Vintage sminkszerek és egyebek

Az a kék virágos kis ezüst medál vagy bross, megdobogtatta a szívemet.

2 Likes

Egyetértek, senki nem veszi dicsekvésnek. Semmivel sem drágábbak ezek, mint a luxus sminkek, amelyeket némelyek felhalmoznak otthon. Őket sem szólja meg itt senki, akkor legyünk mi is büszkék a kis kincseinkre. :grin:

2 Likes

Én ilyet még sose kaptam amúgy, van pár 80-as évekbeli ruhám, illetve feltűnő kiegészítők, smink stb. Régen mintha “ugatósabb” lett volna Pesten a népség, de mostanában nem érzékelek ilyesmiket. Lehet sok a külföldi (egyébként sokan jönnek oda hozzám kérdezni mit hol találnak :sweat_smile: ). Vagy egyre ignoránsabbak az emberek, aminek én csak örülök, igazából ez hiányzik Londonból, hogy kb akármit felvehetsz nem néz ki senki, a múltidézős ruháinkra se szóltak be csak kedvesen mosolyogtak :slight_smile: Itthon, fuh hagyjuk… :roll_eyes:

Más városokban nem tudom milyen, Szegedet a szűklátókörűsége miatt sose szívleltem, persze lehet már ott is más a helyzet azóta.

3 Likes

Szuper dolgokat raktatok fel :heart_eyes::heart_eyes:, nekem is volt mamámtól egy szép brossom, amit sikerült félig tönkretennem, azzal hogy kiesett belőle a gyöngy :cold_sweat:, lehet nem kellett volna hordanom.

2 Likes

Csodálatos ez a gyüjti :heart_eyes::heart_eyes:, ahogy magamat ismerem, ha az enyém lenne, féltékenyen őrizgetném, senki sem nyúlhatna hozzájuk :D. Az arcképesek, a lila köves és a cicás brossod, tetszik nagyon :heart_eyes::smiling_face_with_three_hearts:, csodaszépek :slight_smile:

2 Likes

Kiváncsi lennék Sissi korában voltak-e már ilyen brossok :thinking: és ha igen, ő milyeneket használt :).

2 Likes

Éppen a múltkor egy német lány bánatoskodott, hogy beszóltak neki a negyvenes évekbeli szerkója miatt. Persze, ez sok mindentől függ. Egyszer volt egy lila tyúklábmintás télikabátom, felvettem hozzá egy buggyos, ellenzős sapit (anyukám csak fonnyadt káposztának hívta :smiley:), és a piacon egy pasi a sorban lenénizett (“Tessék előbb kiszolgálni a nénit.”) Látni kellett volna a fejét, amikor jobban megnézte az arcomat. :joy:

5 Likes

Hogy ne fogyjunk ki a szép pudriékból.
DSC_1760

18 Likes

Köszi, a nagynénémtől kaptam…ez egy medál, ráadásul kinyitható.

2 Likes

Csodaszép!

1 Likes

Örülök, hogy tetszenek :blush: Én is szeretem őket, de nem feltétlen ragaszkodom hozzájuk.

Hordott brossokat nagyon régi műfaj ez az ékszer. Keresek képet egy-kettőről :slight_smile:

50793b7d7cbb908e9ece1c7df16839b4

1878 A.E. Köchert munkája

24956982b135c942273b2de45fe98d12

Ez azt hiszem repro, az eredeti Mária Terézia ékszere volt, amit átalakítottak (ez elég gyakori volt akkoriban)

f5df5edd42055ca660e120d23fd6225d

Georg Raab festménye Sisiről az ezüstlakodalmakor, itt viseli a rubintos ékszereket :slight_smile:

11 Likes

Hűűű, deee jóóók!!! :heart_eyes: :astonished: :heart_eyes: Nem is tudom melyik tetszik legjobban. Az a virágos medál tényleg kiemelkedik!

4 Likes

Jaj szegény lány, erre lehet itthon pampognának, nem tudom igazából miért, meg kb kinek árt, milyen ruhát veszel fel, amíg felveszel valamit :smiley:

Na szép lenéniztek mert a fejedre tetted a fonnyadt káposztát :smiley: Bocsi de nagyon muris volt a történeted :smiley:
Mondjuk piacra válogatottan ronda göncökbe megyek, közel van és lusta vagyok :smiley: Az esetek 90% még egy laza sminket se teszek fel :smiley:

3 Likes

Köszi, a fülbevalókhoz most nincs lelki erőm, majd legközelebb :slight_smile:

4 Likes

Atyagatya mennyi szépség! :star_struck:

4 Likes

Én szörnyen hiú vagyok, nulla sminkben nem megyek ki a kapun, legfeljebb, ha a kukát rakom ki. :grin:

2 Likes

Nekem a két kis pucér gyerek is nagyon tetszik, akik valami hínáron huzakodnak. :heart_eyes:

5 Likes

Az a horoszkópos medálom, ikrek. :))

4 Likes

Nagyon cukker.

Nekem is az tetszik legjobban :heart_eyes::heart_eyes:

1 Likes