Vintage sminkszerek és egyebek

Káprázik a szemem a sok gyönyörű ékszertől! Sajnos nekem nem sok van, és azokat sem hordom.

Ezekről az ékszerdoboz púdertokokról pedig ez a videó jutott eszembe, ezek szerint akkoriban még így ment ez, akár személyre szabott árnyalatot is készítettek a vendég szeme láttára :heart_eyes:

4 Likes

Ez annyira tetszik, ahányszor csak megnézem! :heart_eyes:

2 Likes

Guerlain vintage kiadás :smiley: Ismertem ezt a videót, de nem lehet elégszer megnézni, annyira különleges! Kár, hogy ilyen nincs ma már :frowning:

4 Likes

Annyira jó, nekem is tetszik! Rúzsokat még csinálnak így személyre szabottan, de nem emlékszem hol. Biztos a brit szigeteken :wink:

Az Egy gésa emlékiratai c. filmből a kedvencem, amikor Sayuri festi magát és látszanak az ecsetvonások, közelről mutatják a folyamat 1-1 pillanatát és a végén becsukják azt a gyönyörű sminkes ládát :heart_eyes: Olvadozom :drooling_face:
Igaz ez nem sminkszer készítés, de sminkelés és imádom nézni, ahogy keni azt a vastag fehér mázat, a japán eszközöket használja és átalakul.

https://www.youtube.com/watch?v=LeGBkG_sRNc

5 Likes

Én is láttam már párszor, nagyon tetszik

2 Likes

olvastam is, láttam is minimum 5x a filmet, nagyon szeretem :sparkling_heart:

4 Likes

Én is imádom azt a filmet!!! :sparkling_heart:

3 Likes

Én is imádtam a könyvet és a filmet is! A filmrészlet pedig gyönyörű, az egész elegáns, törékeny gésa megjelenéssel együtt.

4 Likes

Na hoztam még egy adag ékszert, ezek voltak még kéznél :slight_smile: A sárga citrines és a mutatóujjamon lévő kerek vintage, a navette formájú kora 20. századi, középen az akvamarines 1940-es évekbeli, a fekete enamel (annyira kár, hogy óriási rajtam :pleading_face: ne kérdezzétek miért vettem meg :sweat_smile: ) skót 19 századi darab és alul szintén egy viktoriánus gyűrű. Több gyűrűm is van de azok nem régiek, maiak :slight_smile: 20200224_133428

19 Likes

gyönyörűek a gyűrűk, a körmeid is, sőt az orchideához a háttérben is megy a lakkod színe.

3 Likes

Egyik szebb, mint a másik. :heart_eyes:

1 Likes

Köszönöm lányok :smiling_face_with_three_hearts:
A lila körmök a virággal a véletlen műve :blush:

2 Likes

Nem látom óriásinak a feketét :thinking: Nagyon szép az is rajtad!

2 Likes

A körmérete nagy, konkrétan leesik az ujjamról :frowning:

1 Likes

Jaaa, erre nem gondoltam :sweat_smile: Nem érdemes megcsináltatni? Vagy esetleg nem lehet, mert annyira nagy?

3 Likes

Az az ékszerész hölgy akire ilyen kincset bíznék, sajnos bezárt évek óta :frowning: De abból amiket ő mondott anno, enamel és opál ékszereket nem lehet újraméretezni :frowning:

2 Likes

Annyira sügér vagyok szóljatok rám, van ennek magyar neve :rofl: enamel azaz zománc :rofl: :rofl:

3 Likes

Hát az kár…

1 Likes

Gyönyörű szépek a gyűrűk :smiling_face_with_three_hearts:. Szoktad őket hordani? Egyik másik szerintem hétköznap is hordható :).

2 Likes

Megkérem, elkérem a kezedet…:slight_smile:
Nagyon szépek a gyűrűk.

3 Likes