Vámkezelés - mit is kell tenni?

Az egy kicsit más téma volt, mert EU-ból jött a küldemény és bizony ki kellett fizetnem a kezelési költséget és az áfát is, amit jogtalanul kiszabtak, de végül visszafizettek.
Ha megfogják a csomagodat nem jelent automatikus vámolást, nyugodtan küldd be a papírokat, és ha látják, hogy csak 5150 Ft az értéke, sem az áfát sem a kezelési költséget nem kell kifizetned, hanem továbbengedik a csomagod.

2 Likes

Így teszek. Köszönöm a segítséged! :hugs: :slight_smile:

1 Likes

Nincs mit :slight_smile:

1 Likes

Vajon ha a cégem címére kértem a csomagokat, akkor a vámkezelési megbízáson a címemhez a saját címem, vagy a cég címét kell feltüntetni?

Szerintem ne keverd össze őket céges címmel. Nálunk volt aki megszívta emiatt, és áfázták, vámolták, hiába írta, hogy nem céges csomag.
Úgy gondolom a szállítási cím itt lényegtelen, a te mint vevő adataid kellenek. Max ha belekötnek, hogy nem egyezik, megírod, hogy a munkahelyre kérted kézbesíteni.

1 Likes

Nekem egyszer volt olyan, hogy munkahelyre kért csomagot vámkezelni kellett, ott a cég címét írtam, de értelemszerűen a saját nevem. Mivel magánszemély nevére (azaz a sajátomra) kértem, semmi probléma nem volt belőle. :slight_smile:

Sziasztok,
tudom kicsit halott ez a topic, merta lényeg ( = kiskapu) érthetően be van linkelve az elején és végülis ott a lényeg​:wink:, használtam is​:pray::pray: hála érte!

Viszont jól gondolom, ha pl. rendelek most Colourpoptól (mert nem figyeltem múltkor, hogy ingyenes szállítás van😪), akkor ha több mindent rendelek, de 150EUR alatt maradok “csak” a 27%-os áfát kell megfizetnem?
Sajna leadtam két szállítási költséges rendelést, de még szeretnék ezt azt rendelni…jól számolom, jobb elérni a free international shippinget és a 27%-os áfa még mindig kevesebb,mint 4x9,99USD pl szállításra?
köszi előre is

1 Likes

Kezelési költség is van, 3500 Ft, de egyébként igen, ha sokat rendelsz, akkor lehet hogy jobban jársz az áfával.

1 Likes

köszi, igen még ezt hagytam le a kezelési költséget…tényleg köszi a választ🥰

1 Likes

Köszönjük!

“Egyes külföldi webáruházakban a magyarországi áfát már megrendeléskor kifizetheted, viszont ebben az esetben is - a jogszabályi elvárásoknak megfelelően - vám elé kell állítani az érkezett küldeményed, melyet postai vámkezelési díj fog terhelni.”
Ez milyen gáz már…

8 Likes

Ez egyszerűen felháborító!!!

3 Likes

Ó lányok, ha a colourpop nem szállít ki valamit, kérjétek vissza a pénzt, és ne egyezzetek bele újraküldésbe… Még egy júniusi csomagom veszett el az éterben, most pedig a posta viccelődik.
Mert az új csomagra a termékek eredeti ára került, igaz, a végösszeg ki van nullázva, de a posta azt nem látta, hogy én eredetileg 17 dollárt fizettem a termékekért, de azt igen, hogy a csomag értéke 42 dollár. Megpróbálok fellebbezni, hátha…

1 Likes

Érthetetlen, hogy a posta valamiért nem tudja úgy értelmezni az eseményeket, ahogyan azok megtörténtek. Akkor most kezdődhet a tortúra!

2 Likes

Ez nem feltétlenül a posta hibája, semmi nem jelzi a dobozon, hogy ez cseretermék, vagy milyen okból kifolyólag nem fizettem érte.

1 Likes

Akkor viszont csak teszik a dolgukat. Egyszerűbb lenne persze macera nélkül megúszni, ha a feladó feltüntetné azt az összeget is, amennyit a vevő fizet a termékért, ez akár el is maradhatna.

1 Likes

Szerintem ha fellebbezel, akkor visszautalják az árát, ha már kifizetted, csak küldj el mindent hozzá.

1 Likes

Nem, még nem fizettem ki, emailes értesítés jött, hogy online kifizethetem. Mindent összeszedtem hozzá, remélem pozitívan fogják elbírálni. :slight_smile:

4 Likes

Lányok, nem tudjátok, h a Mango honnan szállít? Eddig bátran rendeltem, semmi gondom nem volt. Most meg a DHL küldött üzenetet, h a vámkezelestől függően kapom meg. Mivan???

Friss: Spanyolországból jön (eddig sztem közelebbről érkezett), de hát EU tagország! :face_with_raised_eyebrow:

1 Likes

Update: Mindenképp át kell vegyem és kifizessem, ha szeretném megkapni, mert a posta 120 napos határidővel reagál a fellebbezésekre. Hogy hogyan fogják akkor a különbözetet visszafizetni, a telefonos ügyfélszolgálatos hölgy nem akart válaszolni. Azért remélem pozitívan fogják elbírálni.