Utazós tippek, trükkök

Sziasztok!

Valószínűleg sokan vagyunk, akik évente (jó)párszor utazunk hosszabb-rövidebb külföldi utakra, vagy éppen “haza”. Arra lennék kíváncsi, hogy ti hogy oldjátok meg az egyheti (max kétheti) sminket (alkalmibb+sima), krémeket, lemosókat, ruhákat, vagy amit épp visztek, és sosem fértek el tőlük :slight_smile: A rúzs az folyadék? És a szempillaspirál? :smiley: Játékszabály a 10 kilós feladós bőrönd maximum, tonnányi kellékekkel most nem játszunk :smiley: Köszi :slight_smile:

1 Likes

Mi évente 1-2 alkalommal utazunk ilyen rövidebb útra repülővel, ha hosszabb az út, akkor feladós nagy bőrönd van.
De akkor lássuk a kézipoggyászt. :slight_smile:
A ruhákat próbálom úgy vinni, hogy variálható legyen.
Arcápolás:
Ilyenkor jön el a minták és deluxe minik ideje. :smiley:
Arclemosó: erre a célra vagy rendelek Skinsmartról egy Paula’s Choice deluxe minit, vagy Balea sticket viszek, mert ez utóbbi nem számít folyadéknak.
PC: https://skinsmart.hu/egyeb/deluxe-minik/resist-anti-aging-szaraz-borre/resist-optimal-results-hydrating-cleanser-delux.html
Balea: https://www.dm.hu/balea-arclemoso-stick-matcha-tea-illattal-normal-es-vegyes-borre-p4010355415387.html
Micellás víz: Biodermának van 100 ml-es kiszerelése
Tonik: ha csak 2-3 napra megyünk, akkor PC tasakos mintát viszek, ha többre, akkor a Pupában lehet kapni 50 ml-es kiszerelésben.
Pupa: https://www.pupamilano.hu/borapolas/arc/moisturizing-toner-50ml/2T1N08B000.html?cgid=SKINCARE_FACE&dwvar_2T1N08B000_Colore=001&prefn=Linea&prefv=Cleansing%20Care#start=23&sz=16&categoryID=SKINCARE_FACE_Cleansing

Egyébként, ha éppen nincsenek otthon ezek, és nem tudtam venni sem, akkor van ilyen kis utazó szettem, üres flakonok, azokba töltök át.
Szérumok, arckrémek: szérumot ha van valamilyen mintám, akkor azt viszek (Skinsmartról szoktam tasakost rendelni, vagy ha kapok valahonnan).
Arckrém: ilyenkorra teszem el a dobozokból az utazó kiszereléseket. Pl. a mostani Pixiből a kis tégelyes Kiehls arckrémet is elraktam ilyen célra. Nappalra fényvédős hidratálót szoktam használni, abból rendelek PC deluxe minit, amúgy is azt használom napi szinten is.

Smink:
Primer: van egy 20 ml-es minta kiszerelésem, azt szoktam magammal vinni, mivel kicsi kell belőle, elég sokáig elég.
Alapozó: Isadora stick alapozó, aminek a végében ecset is van, és ráadásul azzal a legjobb használni is. Ez kis helyen elfér, nem folyadék, és nem kell már mellé sem ecset, sem blender.


Púder: valamilyen préselt kőpúder.
Korrektor: csak egyfélét viszek, ami jó szem alá, arra a pár napra megteszi más helyre is, ha kéne.
Pirosító, bronzer: nyáron kimondottan erre a célra vettem ezt a Nars duót.
https://www.sephora.com/product/blush-bronzer-duo-mini-P422078?icid2=products%20grid:p422078:product
Szememre primert muszáj vinnem, az éppen aktuálisan használtat.
Szemsmink: a Nabla Dreamy palettát szoktam elvinni, két okból. Először is, mert azzal többféle sminket is tudok készíteni, másodszor mert azt tudom, hogy alappal egész nap bírja.
Ha kell, akkor vannak Nabla monóim, és mágneses palettám, azokkal ki tudom egészíteni.

Amíg nem volt meg a Nars duóm, addig pl. mágneses palettába tettem bele a Nabla Nectarine pirosítót, mert az megy kb. mindenhez, és a Nabla bronzerem, plusz monókat, ami belefért.

Spirál: ha van, akkor szintén utazó kiszerelést viszek abból is.

Rúzs: hogy ne legyen folyadék, ilyenkor hagyományos rúzsokat viszek, általában egy barnás nude árnyalatot, és a MAC Faux-ot (egyetlen MAC rúzsom), ami nagyjából mindenhez illik.

Parfüm: ilyen alkalmakra teszem el a mintákat.

Tüsfürdőt ilyesmit nem viszek, általában szállodába megyünk.

Egyébként igen, minden, ami nem szilárd, az folyadéknak számít, tehát a folyékony rúzs és az alapozó, stb. is.

5 Likes

Nálam az alapvető szabály egyhetes utazásokra, hogy mindenből csak egy darabot viszek (kivéve rúzsokból). Minden kategóriából a Holy Grail-t. Nagy paletta nem jöhet, csak négyes (vagy egy MAC négyesem, amit összeraktam magamnak, vagy egy Chanel). Jolly Joker pirosító (CT First Love), púder, tényleg mindenből a Jolly Joker.

2 Likes

én ugyan nagyon ritkán utazok, repülővel meg kb soha, de ha igen, akkor viszek mindent amre csak szükség lehet (meg azt is amire max zombiapokalipszis alkalmából jön jól :smiley: ). a kis tubusos áttöltögetés számomra nagyon hasznos, ráadásul nekem mindig vannak otthon pici samponos és tusfürdős flakonok, mert amikor lehet, előbb kipróbálom ezeket a mini kiszereléseket, mielőtt megveszem a rendes méretet. sőt, az üres kézfertőtlenítős flakonok is nagyon jól használhatóak. meg a kiürült ajakápolós tégelyek, ha vinnél magaddal arcmaszkot vagy hajpakolást.
a sminkeket ilyenkor szájhangsúlyosra tervezem, úgyhogy szemre csak egy pici rimmel palettát viszek (még a régi ötszínűekből a brixton brown), vagy megoldom a szemsminket highlighterrel és kontúrszínnel. rúzsokból meg viszek egy nude-ot, egy vöröset, meg egy olyan színt, ami extrémebb (nálam ez általában szürke, de volt hogy kéket, lilát vagy narancssárgát csomagoltam be). lehetőség szerint úgy választok, hogy a nude és a vörös egyforma termék legyen, mert lehet belőlük kevergetni szép köztes mlbb színeket.
ugyan ez nem egészen az ünnepek környékére jellemző tipp, hanem inkább nyárra. de nyaraláshoz sosem viszek naptejet, mindig inkább a célállomáson veszek valamit. ugyanis az nagyon fogy nálunk, kell a nagy kiszerelés, de az meg nem épp utazásbarát. ugyanez vonatkozhat a testápolóra télen, ha gyakran jár az ember uszodába, termálfürdőbe, ilyesmi.

Vettem pár éve egy sminkes koffert utazáshoz. Ez a keményfedelű. 89340 Ami abba belefér az bőven elég 2-3 hétre.Tényleg nagyon praktikus mert elég sok hely van benne,minden sminkes cucc 1 helyen van, nem kell keresgélni nesszeszerben bőröndben, táskában. Megtanultam,hogy szemfestékből elég 1 paletta , too faced vagy tarte.Highlighterből pirosítóból általában a több darabot tartalmazóak kerülnek be mint pl. Abh sweet , tarte blush bazaar,egyben van ,nem külön csúsznak másznak a monók. Vagy a hourglass 3-as,6- os palettája. Alapozó 1, púder 1, primer mini, arckrém minik, rúzsból liquid matt ,1-2 sima rúzs. Ecsetek, parfüm és a többi ami befér arclemosó kendők, mac fix…

2 Likes

Óóó, ez az Isadora alapozó mekkora királyságnak néz ki :open_mouth: Köszi :slight_smile: Biztosan utánanézek, nagyon praktikus darabnak tűnik.
Én a Maybelline Fit Me Stick-et használtam régebben, ha utazni kellett, mert az ugye nem folyadék, így oda raktam, ahova akartam. Sajnos már csak nyáron tudom használni, mert télen eléggé kiszárad a bőröm és azon nem mutat túl jól a matt finish :frowning:

Amik nekem így hirtelen eszembe jutnak utazós hack-elésnek:

  • kontaktlencse-tartóba arckrém, Mac strobe, alapozó (vagy BB) meg egy kis Sudocrem, ha van mit kenegetni vele a fejemem. Meglepően sok fér egy-egy ilyen kis tartóban, nekem sokszor egy hétre is bőven elég az arckrém úgy is, ha nappalinak meg éjszakainak is ugyanazt használom. BB krémből kb. 2-3 heti mennyiség fér bele, amin még jobban meglepődtem…

  • matt rúzs helyett szájceruza: az Essence tekerős szájceruzái szuperek, tartósak, a helyükön maradnak és nevetségesen olcsók.

  • szemfestéknek csak egy filces tus, vagy esetleg Avon Glimmerstick Diamonds (buliba). Ha nagyon nem bírok magammal, akkor a Dior 5 színű szemhéjpalettáját viszem (ami szupercuki, pici kompakt útitárs)

  • körömlakkból egy darab, lemosó helyett előre beáztatott lemosós korongok, mert az nem számít folyadéknak a reptéren (DM-ben sajátmárkás kb. 300 Ft és ki sem száradt még, pedig másfél éves)

  • szemsmink lemosásra évek óta a Rossmann egyik saját márkás testápolóját használom :smiley: Sokmindent próbáltam, de ez valami tökély. :slight_smile: 50 ml-s flakonba töltöm mindig újra (otthon is)

  • olajos micellás víz 50 ml-s kézfertőtlenítős flakonba töltve (negyedig)

  • meg viszek még igazi kézfertőtlenítőt, szem- és orrcseppet (lencsés vagyok, az orrcsepp meg a rossz nyomáskiegyenlítős fülem miatt kötelező, ha nem akarok egy hétig süket lenni vagy rosszabb esetben kisebb megfázáskor beszakítani a dobhártyám 40 percnyi lőjetekle-annyirafáj szenvedés után), meg a lencselötty kis kiszerelésben…

Ha valaki komolyan venné a szabályt és tényleg 10 db folyadékot/krémet vihetne fel akkor valószínűleg még így is bajban lennék… :stuck_out_tongue:

1 Likes

Köszi az ötletet, de 10 kilós poggyászos utazáskor ez szerintem nem túl praktikus, mert nagy helyet foglal, vagy ha az ember nem akarja feladni, csak “kéziben” felvinni a bőröndöt, akkor így nem tárolható a folyadék, csak átlátszó zacskóban engedik, külön. Ennek ellenére nagyon szép és biztos klassz egy hosszabb úthoz :slight_smile:

Való igaz, ahhoz túl nagy és nem praktikus. Sajnos az utazás szónál a mi kis 2-3 hetes autós útjaink ugranak be,- azokhoz viszont tökéletes - semmi repülő ,kézipoggyász , megengedett max. Súly és a folyadékos cécó. :sunglasses:

Melyik paletta van meg a Dior 5 színűjéből? Milyen? Megéri? Írnál róla pár szót? Hónapok óta győzködöm magam arról, hogy kellene venni egyet (nekem a 157 vagy a 757 tetszik), pont azért, mert utazni szuper lenne. Aztán mindig lebeszélem magam, hogy de annyiért viszont már sok szép, több színből álló, jó minőségű palettát is vehetnék, akár Urban Decayt, vagy Too Facedet, ABH-t.
És itt tartok még mindig. :smiley:

Itt sajnos kocsikázni nem lehet sokáig, az egész sziget 27 km a leghosszabb részén :smiley: Nincs sok választásom, ha menni akarok valahova. :slight_smile:

A 008 és a 970 van meg. Nem mondom, hogy megéri, mert indolokatlanul drága…annyira nem szuper minőség, hogy bárkit rábeszéljek :smiley: Simán lehet kapni ilyen minőséget fillérekért, komolyan :DD De nekem ez a két paletta az összes “luxuscuccom” (meg a Dior pore minimizer, de az egy csodaszer és bármennyit megér). A doboza szerintem egy remekmű, szinte sajnálom használni, annyira szép. Meg jó masszív, mert sikeresen elejtettem már párszor őket és kutya bajuk :smiley: De néhány szín nem olyan pigmentált és porol is… Szóval ha megelégszel azzal, hogy van egy praktikus kis palettád, amit órákig el tudnál nézegetni, akkor van értelme beszerezni, de ha a pigmentáltság és a minőség is kritérium, akkor szerintem ne ezt válaszd. Utólag én elég sok helyen olvastam ugyanezeket a problémákat, de akkor már mindegy volt…
Megnéztem közben az árnyalatokat, amit írtál, a 157 nagyon hasonlít a 970-re. :slight_smile: Nekem ezek a régebbi “kiadások” vannak, a tiéd még gyönyörűbb :open_mouth:

Hmm, nagyon köszönöm az őszinte véleményt! Azt hiszem, így akkor könnyebben mondok le róla. Láttam róla egy videót, ahol nem annyira tetszett, de valahogy nem is akartam talán elhinni. Én azért szerettem volna ilyet, hogy egy paletta elég legyen egy utazásra, és ez még pici is, helykihasználásból 5-ös, de ha az 5 színből 1-2 nem működik annyira, az nem jó. És ha mondjuk kifogok is egy 20%-os akciót rá, még akkor is 16ezer körül van, amiből már elég jó palettákat lehet venni.
Köszi!

1 Likes
  1. parfüm és krém csakis fújósba/kistégelybe
  2. sminket tervezéssel minimalizálni
    Mondom ezt a másodikat úgy, hogy most se tartottam be :smiley: és egy tonna különböző színű cucc landolt a neszeszer(ek)ben, mondván jajj, ez is olyan szuper szín, hát, ezt el kell vinni! De most letettem magamnak a nagy esküt, hogy - hasonlóan a ruházathoz és cipőkhöz - a sminknél is a kétlépcsős rendszeremet fogom alkalmazni, miszerint elsőre összehalmozok mindent, amit szeretek, aztán második körben meg is tervezem, hogy akkor ezekből, mit mivel szeretnék kombinálni, és, ami nem lelt párra, azt kíméletlenül kirakom! Legyen az a legászabb színű szemceruza vagy N.+1-egyedik rúzs…
2 Likes

Sajnos nem utazom sokat, spec. családi dolog miatt 6 évig még autóval se mentem messzebbre, de a nyáron sikerült repülős útra menni 1 hétre. El is határoztam, tanulva a lánykori utakból, hogy a fene fog vacakolni a szépségápolással és sminkeléssel.
Szóval 1 lakk, felújítani v. újrakenni a már fent lévőt. pici deluxe mintás flakonban lemosó.
1 ajakápoló, 1 rúzs, 1 bronzer, ami szemfestékként is használható. 1 stick-es highlighter. Mini deluxe arckrém, szemkrém, éjszakai arcápoló olajkapszula pár db. Szempillaspirált és szemöldökfestéket nem voltam hajlandó vinni. Mici víz 100ml-es kicsi, nap közbeni frissítéshez is. Kézkrém közepes tégelyben. Sampon, balzsam, Kindertojás belsőben, mert nem volt más üres tégelyem :stuck_out_tongue: testápoló kis flakonban. Fényvédők nagy kiszerelésben, 5-féle és még helyben is vettünk. Leégés elleni készítmény is nagyban. Hozzá kell tennem, hogy mediterrán vidékre mentünk. Igyekeztem nagyon minimálisra venni és még így sem fogyott el minden kence! Legközelebb még ennyit sem vinnék, mert egyszerűen nem erre, hanem az ottlétre koncentráltam.
Télire vagy hideg vidékre többféle arckrémet és fátyolmaszkot is vinnék. Sminkben csak a bb krém jönne a repertoárba még.
Ha sok “előkelő esemény” lenne tervben, akkor egy Lauder palettát vinnék csak alapozóval és spirállal kiegészítve, mert a palettában van 4 szemfesték, 1 bronzer, 1 highlight, 2 pirosító és ezek felcserélhetők egymással. Közben meg alig nagyobb egy 10-12 színt tartalmazó szemfestékes palettánál csak más alakú.

3 Likes

Becsszó nem kapok részesedést az ikeától ezért, de megvettem ezt - az első látásra rém gagyinak tűnő - szettet és minden forintját megérte.

https://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/10328182/

Mindent magammal tudtam vinni amit használok a sminklemosó olajtól az ekcémakenőcsig. Alig foglalt helyet. Három újratöltés-mosás-fertőtlenítés ciklus után is újnak néznek ki.

4 Likes

Praktikusan laposak! Tényleg jópofa cucc!

4 nap (3 éj) Londonra ezeket hoztam arcápolás témában. Plusz erre a képre keveredett a két kis fújós parfüm minta is.

IMG_20190119_001627

Ez pedig a smink rész.
IMG_20190119_001224

4 Likes

Balról jobbra, hátsó sor: micellás víz, arclemosó stift, tonik, Hydrabio szérum, szemkörnyékápoló, fényvédős hidratáló SPF 30.
Első sor: arckrém éjszakára, parfüm, Alverde Naturschön szérum az államra.

A smink kép egyértelmű, a Nars pirositó-bronzosító mini duó, a Better than sex spirál is mini változat. Na ez egy kalap szar, mindkét nap a szemhéjamról és a szemem alól (pedig az alsó pillákat nem is festettem) törölgettem az elmaszatolódott festéket, ez szinte rosszabb volt, mint bármelyik más spirálom ebből a szempontból. :face_with_raised_eyebrow:

1 Likes

Azt jól látom, hogy a smink részlegnél van 2 Avonos rúzs termékminta ? :smiley: Nekem is van pár elfekvőben, már elég régiek, de többségén még rajta van a buborékfólia. Viszont az még eszembe sem jutott, hogy utazáshoz mennyire ideálisak lehetnek. Köszi a tippet :smiley:

1 Likes

Indok, hogy vehess kint másik szempillaspirált :smiley: Amúgy szuper a pakk! (Az a Nabla paletta valami gyönyörű…) Ez aztán tényleg kevés helyet foglal.
Rimmel az alapozó? Ez ilyen mini méretű? Először azt hittem rá, hogy korrektor.

1 Likes