Utazós tippek, trükkök

Igen, minták. Kíváncsiságból rendeltem párat (kettőből végül rendeltem nagyot is), most meg úgy ötletszerűen bedobtam az utazósba. :slightly_smiling_face:

A Rimmel valóban korrektor, ecsetes, nagyon szeretem szem alá.
Mellette az Isadora stick az alapozó. Hát, így is túl sok spirálom van otthon, csak azért ettől a márkától (meg amilyen hype övezi) többet vártam. Persze azért egy spirált vettem, ha már végre eljutottam egy Kiko üzletbe. :smiley:

Ja igen, és a Nabla Poison Garden paletta tényleg szuper, nem kell mellé vinni semmit, mert önmagában is több féle szemsminkre alkalmas.

1 Likes

ez még talán utazós tippnek is elmegy: volt egy full matt szemhéjfesték-palettám, amit nem igazán használtam, ha igen, akkor is csak a feketét és a nude színeket. a kékeket pl. sosem… pedig amúgy egy nagyon praktikus kis paletta, minimális helyet foglal, pici de mély potok vannak benne (vagyis nem fogy ki egyhamar) és ráadásul anyutól kaptam ajándékba. na hát ma unatkoztam, és támadt egy zseniális ötletem: kiszedtem az összes kéket belőle, és a kedvenc nagyméretű monóimból valamennyit “átköltöztettem” a helyükre (nemmagyarul depotoltam). úgyhogy most van egy tökéletes utazós palettám matt és fényes, nude és vörös, szemhéj- és szemöldökszínekkel, személyre szabott összeállítással :smiley: ja, és ezzel a kisebbik neszeszerem negyedét ki is tudtam költöztetni otthonra.

2 Likes

eszembe jutott még egy utazós “hack”, persze nem feltétlenül repülős…
szóval vannak ezek a kindertojás-belsők, ezek a sárga kapszulák. az utóbbi időben nem nagyon vettem/kaptam kindertojást, úgyhogy nem tudom, változott-e benne a kapszula… de ha nincs rajta lyuk, akkor tökéletesen használható arra, hogy kis mennyiségű hajpakolást, kézkrémet, testvajat vagy épp gyógyszereket tároljunk benne. (de akár fűszereket vagy gyufát is lehet beléjük rakni, ha sátrazni mentek, bár arra a tic-tacos doboz jobban bejött)

2 Likes

Gyógyszerhez tökéletes, de krém állagú dolog szerintem kifolyik belőle :confused: Én húsvétkor találkoztam Kinder tojással :grinning:

1 Likes

Próbáltam folyékony dolgokhoz a nyáron és kicsit szivárgott, de vállalhatóan. A régi tojgli-belsők 2 félből álltak, a mostaniak meg egy kis zsanérral kapcsolódnak és itt lehet a bibi.
Sampont is vittem ilyenben, szóval ha ez könnyen mosható, tisztítható dologba kerül, akkor nem rossz, ha nincs más.

1 Likes

Gyógyszerhez-milyen jó ötlet!

Én utazáshoz kontaktlencsetartóba szoktam kiadagolni krémeket, nagyon kevés helyet foglal, és 2-3 napra simán elég. Viánál olvastam a tippet, régebben volt kontaktlencsém, de a tartók azóta elszublimáltak valahová, így ebayről szoktam rendelni, 200-300 Ft körül van egy darab és nagyon praktikus, nem ereszt.

2 Likes

Sziasztok Lányok! Új regisztrált vagyok az oldalon és bár már nem friss a fórum téma,azért bátorkodom kérdezni tőletek. Júli 30-án megyünk nyaralni Rómába és ez lesz az első utunk. Nyolc percre lesz a szállásunk gyalog egy Sephorától. Szeretnék venni pár dolgot,de csak kézipoggyásszal fogunk utazni(4 napra megyünk),illete lesz egy max 10 kg kis bőröndünk,amit priority-vel fogunk felvinni magunkkal a gépre. Amivel nem vagyok tisztába és amivel kapcsolatban nem találtam semmit neten azaz,hogyha vásárolok nem krém állagú sminktermékeket,azokat simán átengedik a secun hazának vagy fent áll a lehetősége annak,hogy elveszik? Leginkább por állagú termékeket szeretnék beszerezni,de reménytelen rúzs mániás vagyok,szóval nem garantált,hogy nem csábulok majd el. :sweat_smile:

1 Likes

Szia! Persze, nyugodtan hozhatsz bármit. Esetleg a blokkot tedd el, bár EU-n belül utazol, úgyhogy nem lesz gáz. Én simán vittem tükrös sminkpalettát is kézipoggyászban, pedig az ember azt gondolná, hogy a tükör miatt probléma, de nem volt gond.

Ez igazán megnyugtató.
Köszönöm szépen a gyors választ,Vicus!

Arra ügyelj, hogy amit veszel, az ne legyen több 100 ml-nél, mert akkor a biztonsági ellenőrzésnél elveszik. Nyilván a folyékony rúzs az meg sem közelíti ezt a mennyiséget, de egy parfüm, vagy setting spray-nél ez felmerülhet.
Melyik repülőtérre mentek?
Érdemes lehet majd megnézni utazás előtt az ottani duty free shop online oldalát, mert lehet ott is jó ajánlat. A Leonardo Da Vinci reptér ebből a szempontból nagyon jó, a Ciampinora már nem emlékszem, ott 11-12 éve voltam.

Utazós mini sminkszett. A jobb oldali sarok a minimál verzió, a bal oldali a kiegészítés ha nagyon sok a hely a táskámban.
IMG_20190616_105522
Az én elveim a sminkes neszeszer összeállításakor:
A tapasztalatom az, hogy utazások alatt nem igazán van időm/kedvem extra sminkeket feldobni, így a rohanós, bármikor jó dolgokat teszem be.
Arc: Szerencsém van, mert alapozót nem nagyon használok. Inkább púderként funkcionál, de ha kell, akkor építhető a Laura Geller Baked Balance-n-Brighten. A korrektor az aktuális színemnek megfelelő, ha lehet multifunkciós (szem alá és apró hibákra is jó legyen).
A BalmGirls trioban pirosító és bronzosító is van. Extra elem nyáron a mattító púder.
Szem: Mac Paint Pot (Groundwork), mini tus és szempillaspirál. Ha durvulni szeretnék akkor jön mellé egy mini paletta (Viseart) és két kétoldalú ecotools szemhéjpúder ecset.
Ajkak: Egy-egy bevált rózsás és téglás árnyalatú mini rúzs, jelenleg egy a Smashbox Primrose és a Tarte Surf’s Up, plusz ajakbalzsam.

A krémes szett sajnos kevésbé letisztult. Általában a “milyen minit találok éppen otthon” verseny győztesei kerülnek be. A jelenlegi szett:
IMG_20190616_104918

5 Likes

Hol vetted a mini RT ecsetet? :slight_smile:

1 Likes

Nem tudom hol vette, de az iherb oldala, Bipa is forgalmazza.

Azt hiszem az iherbről rendeltem. De a lookfantasticról is lehet rendelni.

Köszönöm :slight_smile:

Én utazáshoz vettem egy parsa készletet, abba szoktam micellás vizet, hajolajat, tusfürdőt stb tölteni. Meg volt benne kicsi tégely is, abba szeretnék arckrémet rakni majd vagy vmilyen krémet. De szerintem mar nagyon sok minden megtalálható kis kiszerelésben tusfürdők, fogkrémek, sampon, utazós fogkefe, arctisztító kendők stb stb. Szeretem a sminkcuccokat egy kisebb kozmetikai táskában tárolni, így nem kell keresgélni, hogy mit hová tettem, most vettem egy utazós fésűt, így a nagy ebelines fésűmet nem kell mindig cipelnem. Nagyon szeretnék egy nagy kozmetikai táskát is, amibe a nagyobb dolgokat ( hajvasaló, epilátor, esetleges tisztálkodó szerek bele férnének.)

Erre a mini rt multitask ecsetre én is be fogok nevezni, az holtziher. Sokáig gondolkodtam rajta, mert van egy (már kivont) essence mini kabukim, de azóta már beszereztem 3 másik mini rt ecsetet, és hát sokkal jobbak. Ja, és ha idén karácsonykor is lesznek limitált mini ornaments ecsetek, akkor azokat is be kell majd szereznem.

Nem tudom nem ajánlani :slight_smile:. Szerintem az utazós csomagban a legtöbb helyet az ecsetek foglalják, így iszonyatosan nagy segítség az utazós méret.
Nem kifjezetten utazós trükk, de el szeretném mondani a “kórházban sminkelünk” élményem. Gondoltam beviszem a sminkes neszeszert, hogy a lelkem nyugodt legyen. Ezzel megadom az esélyt, hogy szülés után kinézzek valahogy. Maradjunk annyiban, hogy a legkisebb problémám is nagyobb volt a benn létem alatt, mint a sminkelés… Egyszer nem vettem elő :rofl:.

8 Likes