Tippek, jótanácsok koronavírus idejére

Én szedek mindenfélét, C,D,kalcium,vas,multi, magnézium, már több hónapja. Ennek ellenére benyaltam valamit pár hete, gondoltam is rá, hogy tuti a korona volt (tünetek szinte megegyeztek), egy hét alatt elmúlt. Sok külföldi kollégám van, akik pont jöttek hozzánk előtte, úgyhogy ki tudja.

4 Likes

Hátha ledobunk pár kilót miközben megizzaszt :smiley:

Ne ijesztgess már!!!
Vigyázz magadra, ha meg nem vagy jól irány az orvos!!

1 Likes

Áhh, már minden oké :smiley: Párom is elkapta tőlem, nála ugyanezek a tünetek, egy hét alatt neki is jobb lett. Most éppen a munkába halok bele itthon, mintha a főnököm direkt szívatna, hogy dupla annyi melót ad, mint a kollégáimnak… De nem baj, kevesebb időm van webshopot böngészni :smiley:

Milyen jó főnököd van! :innocent:Figyelembe veszi, hogy ki mennyire terhelhető!!! :stuck_out_tongue_winking_eye:

IMG_20200318_175609
A határon több órás sorok vannak.
Ma voltam egy hiperben (közel van), volt minden. Hús is. Kint pedig a járda mellett ott ücsörgött 2 nyugdíjas a padon, egyik telóval a kezében. Az iskolák azért zártak be, hogy ne vigyék haza a gyerekek az idősebbeknek a betegséget, hogy ne terjedjen és ne egyszerre legyen mindenki beteg. Ezek tesznek rá. Ma sokan voltak a szabadban (19 fok) sétálni, sportolni. Nem értik meg mit jelent a “maradj otthon”. 2-3 hét és a megbetegedések száma a sokszorosa lesz és kijárási tilalom lesz… .
1584540067870
1584540159223
Amíg nem halnak meg százával, nem veszik komolyan.

2 Likes

Abszolút reális. Mivel nem elérhetőek a tesztek, pláne nem a gyorstesztek, mindegy is… A lényeg, hogy meggyógyultatok! :pray:

1 Likes

Én is vettem, kaptam többféle multivitamint, van itthon c-vitamin, most vettünk Kálciumot is. Kertünk van, a szép idő miatt sokat voltunk napon a napi D-vitamin szükséglet megvolt, vettünk banánt is. Ma nagyon kevesen voltak délután a boltban, fura volt de valahogy megnyugtató. A húson kívül semmi más nem fogyott el, ezt is jó volt látni, végre tudtunk venni halat, wc papírt, sajtot ilyesmiket :). Mindenből csak 1-2 darabot vettünk, eleget vettünk mostanában. :slight_smile:

Szerintem vegyetek halat ha tudtok :). Szerintem fontos azt is enni. Mi most vettünk lekvárt is, termelőtől veszünk szerintem mézet is. :). Sütőport ajánlok a kenyér készítéshez, ha nem tudtatok élesztőt venni. Valamint nálunk pl reggel korán kell kelni ha húshoz szeretnénk jutni.

1 Likes

Sütőporral hogy kell kenyeret sütni? Gondolom sütőben lehet csak, a kenyérgépben nem igazán.

1 Likes

Még én se próbáltam, de anyósom mondta hogy lehet, amúgy itt van egy recept, mondjuk nem tudom mennyire jó :sweat_smile:

1 Likes

https://receptkereso.com/gasztro/sütőporos%20kenyér%20kenyérsütőgépben

Én Ausztriában élek,és el kell mondanom,h le a kalappal az emberek előtt. Amit itt látok és hallok,komolyan veszik,nem pánikolnak,hisztiznek. Nem probléma senkinek,h a játszótérre sem mehetnek,az sem,hogy a gyerekek ne érintkezzenek egymással.Az utcák üresek,kutyasétáltatók,sétáló,futó emberek,de nem csoportokban,max ketten. Anyuék a határ túloldaláról éppen ellenkező tapasztalatokat osztottak meg velem. A magyar határ fele borzalüm a helyzet,60 km-es sorok,a kamionosokat nagyon sajnálom. A román ,bolgár vendégmunkások meg a fene tudja honnan jönnek. 10 és 12 éves gyerekeim napi pár órára le vannak foglalva,egyrészt az iskolákban kiválóan fel lettek világosítva és készítve a “vírusból”,másrészt az online tanulás egész jó,komolyan veszik,kapnak feladatokat rendesen. Még sportból is kapnak munkát,felvételt küldenek a tanároknak erről,foci,futás,stb…Lóghatnak a telón,közben pedig be vannak fogva. Sokkal rosszabra számítottam. Mi vigyázunk,figyelünk másra és nem veszélyeztetünk senkit. Én már az összes ablakot megpucoltam,függönyt mostam,le kell magam foglalnom,mert sztem én fogom a legrosszabbul viselni😁. Sminkelek is. Mielőtt elviszem az ebeket egy körre😁

6 Likes

Én is azt veszem észre, hogy jó nekem az online tanulás. Azoknak a beadandóimnak is neki álltam amire lenne pár hónap, csak hogy ne torlódjon a tennivaló. Nagyon sok ötletem van, kedvem, meg miközben párom dolgozik, addig én tanulok. Mellette meg ugye takarítunk, főzünk, pihenünk, szórakozunk valahogy úgy érzem most mindenre van idő. Tudunk figyelni egymásra, együtt lenni, szerintem ez nagy kincs :). Ma kaptam egy szintetizátort kölcsönbe, amíg tart a veszély helyzet, fontos a tanulmányaim szempontjából. Tudtam ma már gyakorolni rajta, eszméletlen jó érzés volt :). Valahogy egyáltalán nem stresszelek, nekem az egyetem sajnos egy olyan közeg :cry::cold_sweat:.

5 Likes

Sajnálom viszont az általános iskolában tanító tanárokat, a gyerekeket és a gyerekek szüleit, iszonyat levannak terhelve, nagyon nehéz nekik most helyt állni.

2 Likes

:bellhop_bell: :bellhop_bell:

6 Likes

Még a háború előtt vettem a dm-ben saját márkás maszkot, teljesen más célra. Egyszer használatos lenne, d én kifőztem és semmi baja. Gondolom egy idő után már tönkre megy a gumija, de addig is spórolok vele. Amikor a barátnőm haját festettük, mindig félrettem a kis nejlonkesztyűt, hogy majd jó lesz takarításhoz, sose használtam, most viszont felvettem.

3 Likes

Az előző bejelentésről lemaradtam, de épp ma kezdtem el leszedegetni az eladó krémjeim és nagy piacteres vagyok, most mégse szívesen vásárolnék. Azért remélem ha lemegy ez a dolog lesz újra zsibi :slight_smile:

A parfümön én is filóztam vannak még ilyen gagyenkó nyugati aluljárós parfümjeim régről :smiley:

1 Likes

én sosem voltam influenzás. (nem csak a sima, de a sertés- vagy a madárvész se kapott el… se a sars, se a mers dolog… )
na most ez egy tök jó dolognak hangzik, de most nem merek kimenni, mert semmire sincs immunválaszom a fentiek közül se. és amire meg hajlamos vagyok, az pont a tüdőgyuszi…

1 Likes

Én ma először tapasztaltam azt, hogy kezdik komolyan venni az emberek a maradj otthon felszólítást. Sajnos mindenképp ki kellett mozdulnom itthonról, cukorbeteg anyukàm ügyeit intéztem, meg az oviból is üzentek, hogy mindenki vigye haza az ott maradt ágyneműt, ruhákat stb…
Az oviba bemenni nem lehet, csengettem és kijött az óvónő. 3 óvoda van a mi kis városunkban, 2 bezárt, pont a miénk az ügyeletes, hogy aki semmilyen módon nem tudja megoldani a gyermekfelügyeletet az vihesse a gyerekét. 12ezer fős városkában lakom, összesen 3 gyerek volt az oviban. Nagyon sajnálom őket, de még mindig jobb mintha 20-an lennének összezárva.
Mi az erkélyen levegőztünk délután. Napos, déli balkonunk van, a gyerek kint színezett, rajzolt, buborékot fújtunk. Ahogy láttam a többi kisgyermekes is hasonlóan tett. Egy lélek sem volt a játszótéren, parkban és kosárpályán (pont oda látok ezekre) Talán kezdik az emberek felfogni, hogy nem vicc ez az egész.

6 Likes