Teljesen kezdőnek tanács kerestetik

@Gabor, szerintem nagyon ügyesen csinálod eddig, szépen összefogtad a sok embertől kapott infókat.
Egyetértek @random -mal, én is a hámlasztóval folytatnám a helyedben. Viszont ezzel nagyon becsületesen kell fényvédőzni, ezt azért mindenképp jó észben tartani.

Az utolsó kérdésedre válaszolva: amit még pluszba szoktam használni és a te problémádra is hatásos lehet, az a niacinamide és az azelainsav. Az első segít a faggyútermelés optimalizálásában és gyulladáscsökkentő is. A második antibakteriális hatóanyag, ez is gyulladáscsökkentő és a pattanások utáni foltokat is halványítja. Ezt csak helyileg használom, közvetlenül a pattanásokra vagy a sebekre, mert nagyon tud szárítani.

2 Likes

Kedves Gábor, a Paula’s Choice Skin Perfecting-et meg a La Roche Posay-t nem fogod megtalálni egy helyen. A Paula’s Choice márkát itthon egyedül a Skinsmart webshopban lehet megvenni és kizárólagos forgalmazók.
Javaslom, hogy nézz szét náluk fényvédő ügyben, akkor egy helyről meglesz minden. Van egy új termék család, Altruist, nagyon kedvező árral. Az LRP Shaka Fluid szinte mindenhol készlethiányos.
A fényvédőnél több probléma is adódhat, milyen textúrájú, amit elviselsz magadon és bírod-e a kémiai össztevőket vagy csak a fizikai fényvédőt, ez majd kiderül. :slight_smile: Szerencsés esetben mehet a kémiai és egy könnyed textúrával nem fogsz mellé lőni. Pl. ilyen lenne az LRP Shaka Fluid.
Sajnos az én szemem állandóan könnyezik a kémiai össztevőktől, így csak fizikai spf-et tudok használni, aminek az a hátulütője, hogy sokkal nehezebb eldolgozni, láthatatlanná tenni.
Teszek ide linket, nézd át őket, hátha szimpi lesz valamelyik.
https://skinsmart.hu/markak/altruist.html
Ez is kifogyott, de 1-2 hét és lesz újra készleten.

A legjobb állagú fényvédő, amit próbáltam (és nagyon sajnálom, hogy nem használhatom, kémiai): https://skinsmart.hu/arcapolas/hidratalok-fenyvedovel/resist-youth-extending-daily-fluid-spf-50.html

A fényvédőkből is létezik mini kiszerelés, kipróbálni tökéletes: https://skinsmart.hu/egyeb/deluxe-minik/fenyvedos-hidratalok.html

Szintén ajánlom: https://skinsmart.hu/egyeb/deluxe-minik/clear-pattanasok-ellen.html

Hámlasztás: https://skinsmart.hu/egyeb/deluxe-minik/hamlasztok/skin-perfecting-2-bha-liquid-exfoliant-delux-minta.html

Nyárra a Cicaplast sok lesz szerintem, van az LRP-nek egy nagyon jó, fluid állagú, könnyű hidratálója:

A szérumokkal kapcsolatban, amit érdemes lesz bevezetni és hatékony is: retinol, peptid, c-vitamin + az azelain sav (https://skinsmart.hu/arcapolas/szerumok/problemamegoldo-kezelesek/apad.html) jó ötlet. Az, hogy mit bír a bőröd majd kiderül. Az enyém sem a C-vitamint, sem a niacinamidot nem bírja, szépen el is engedtem őket.

4 Likes

Köszönöm mindkettőtöknek, holnap úgyis dolgom lesz szeretett fővárosunkban, szétnézek majd az ottani üzletekben is, hátha találok valami jónak tűnő hámlasztót vagy fényvédőt,illetve ránézek még az ajánlott dolgokra is, és talán nem kell rendelgetni… vagy nem annyit :cowboy_hat_face:

2 Likes

Ez jutott még eszembe, olcsó BHA, a DM-ben lehet venni a márka többi szérumával együtt.
https://kremmania.hu/kremek/egyeb-revox-just-salicylic-acid

1 Likes

Kicsit megcsúsztam a hámlasztóval, végül netről rendeltem, de először a skinsmart honlapja nem volt jó, aztán miután megrendeltem láttam meg, hogy kicsit csúsznak a kiszállítások, végül én nem tudtam majdnem egy hétig elmenni érte, de holnap kezembe kaparintom, este pedig ki is próbálom :smiley:

Írtátok, hogy hámlasztani heti kétszer elég, egyébként ezt a 2%-os BHA-t vettem meg, néztem magáról tudnivalókról videót is, csak annyi kérdésem lenne az egésszel kapcsolatban, hogy hány perc után vihető fel a hidratáló ezután? És mivel este érdemes használni gondolom, jó a fényvédő nélküli is. A többi, hogy száraz vagy még nedves arcbőrre meg egyéb hasznos dolgok pedig gyanítom, már ott lesz a papírján is :cowboy_hat_face:
Aztán remélem, ez be is fog válni, és nem kell kísérletezgetnem, mi a jó, mi a nem még hetekig.
Illetve még annyit, hogy tudom, emberfüggő, de kinek-milyen hamar jelentkeztek a hatások, amikor már elégedetten konstatálta, hogy láthatóan tisztult a bőre a hámlasztásnak köszönhetően?

A BHA nem teszi fenyerzekenyebbe a bort, tehat nem kell emiatt meg jobban rafeszulni a fenyvedelemre.
Jol gondolod, hogy ejszakara teljesen felesleges a fenyvedo.
Mennyi ido utan lehet felvinni a hamlasztora a hidratalot? Nem tudom van-e erre szabaly, en siman csak megvarom, mig beszivodik az adott termek, aztan megy ra a kovetkezo es igy tovabb egeszen a hidrataloig.

A vart hatassal kapcsolatban nem akarlak megijeszteni, de honapokba, talan egy evbe is beletelt, mire ugy ereztem, mostmar tenyleg elertem egy konstans, szebb/szep borkepet. :slight_smile:
Az is igaz, hogy nalam startbol 4-6 honap ment el csak azzal, hogy a borom vegre megszokta valamennyire az elso komoly hatoanyagtartalmu kremet.
De ez tenyleg nagyon emberfuggo.
Ha nem kulonosebben erzekeny a borod, akkor talan ennel gyorsabban jon majd a varva vart eredmeny. :slight_smile:

1 Likes

En reggel szoktam BHA-t felkenni, mert este retinolt es c vitamint hasznalok. Hogy kijojjon a matek, a hamlasztot reggel hasznalom.
Felkenes utan rögtön hidratalok, aztan fenyvedozok, nem szoktam varni a retegek kozott.

1 Likes

A BHA nem fényérzékeny, szóval majd reggel is lehet használni, de előtte nem árt kitapasztalni, hogy mennyire bírja a bőröd.

A heti kettő a kezdő szint, úgymond belépő szint, ha nincs gond, mehet sűrűbben. Emlékszem én 1%-al kezdtem, három egymást követő napon használtam és lehámlott a fél arcom. :slight_smile:
Ezért kell majd kitapasztalni, hogy mit szeret a bőröd.

A Paula’s Choice szerint BHA használatot így kell felépíteni:

  • 1-2 hétig heti 2x
  • heti 3x
  • minden másnap
  • minden nap
  • minden nap kétszer
    A mindennapi használat szerintem már kifejezetten zsíros bőrhöz való.

Én most próbáltam egy ideig minden másnap reggel, de sok volt, úgyhogy ritkítottam a használatot.

Ha túl sok a hámlasztás az arcod picit hámlik, kipirosodik és szárazabb lesz a bőröd, szóval nem vészes, jó sok hidratálóval enyhíthető a panasz. :blush:

Ja, a kérdésre a válasz, felrakod a hámlasztót, vársz 1-2 percet, mehet a hidratáló. De van aki csak pakolja egymásra a rétegeket, nincs várakozás.

2 Likes

Köszönöm ismét, még hétfőn meg is ejtettem, ma este fogom megismételni, negatív hatást eddig nem tapasztaltam, annyi, hogy a szemhéjamnál minimálisan hámlik, de azt is inkább tegnap éreztem, mára normalizálódott :slight_smile:
Viszont nem számítottam rá, hogy ez ennyire borzasztóan víz állagú lesz, valószínűleg muszáj leszek beszerezni valami vattapamacsot, mert ezt kézzel elég nehéz eloszlatni, mondhatni lehetetlen, ahol kezdtem ott kaphatott rendesen az arcom, mindenhol máshol meg… amennyi a kezemen maradt :smiley: plusz azzal mindig küzdök, hogy mennyi az elég, ezért szeretem például a cerave lemosót, ott tudom, hogy egy nyomás és megvagyok, a hidratálót is sikerült kitapasztalni, de ennél asszem, tovább kell majd kísérletezgetnem.
A legjobbak vagytok, hogy ilyen segítőkészen feleltek mindig! :smiley:

5 Likes

A hámlasztóval a szem környékét kerülni kell. Ezt én is a saját bőrömön tapasztaltam meg, a jobb szemhéjamat ki is marta egy hámlasztó egyszer. Olyan volt mint a napégés.
Amúgy kis gyakorlással meg lehet szokni a kézzel való felvitelt is, nálam úgy működik hogy részletekben dolgozom: két cseppenként adagolom az ujjaimra, először a homlokomra viszek fel egy adagot, utána az orr két oldala és az orcák belső fele jön, utána meg az arc külső fele és az áll. A maradékot meg a nyakamba szoktam törölni.

3 Likes

Kb. a rajzon jelölt területen használd a hámlasztót.
IMG_20210325_202124

3 Likes

Igazából nem is tudom, hogy került oda, valszeg véletlen amikor ügyetlenül próbáltam felvinni oda is jutott picit, mert ez már tényleg az alsó szemhéjam volt :smiley: De köszi, most legutóbb ezt a cseppenkénti dolgot próbáltam, és jól bevált, maximum ha továbbra is zavarni fog, hogy nem látom, hol van-hol nincs, rakok bele ételfestéket, hátha divatba hozom, és pár év múlva kék meg zöld emberek lesznek az utcákon! :cowboy_hat_face:
Esetleg 5%-os verzióból tudtok ajánlani jót? Most gyorsan rákerestem, amit most vettem paula választásából nem találtam hirtelen. … ami lehetőleg nem aranyárban van :smiley: Oké, így hogy pár csepp kell sokáig kitart, de 15ezerért már nem szívesen vennék ilyesmit.

1 Likes

Sziasztok.

ne haragudjatok ha rossz helyre írok, nem találtam megfelelő topicot. clinique superdefense spf 25 krémet keresek, szerintetek hol érdemes vásárolni? Régebben volt egy lelőhelyem az ázsia centerben, de már lassan egy éve ott nem kapok, online nézegettem viszont csak jóval drágábban találtam.

Köszönöm.

clinique.hu, nagyon sűrűn van akció, 30-40% kedvezménnyel, a hírlevelünkre érdemes felíratkozni

1 Likes

Feliratkozom. Nagyon köszönöm a tippet! :slight_smile: