Teljesen kezdőnek tanács kerestetik

Szép napot!

27 éves férfi vagyok, a bőröm sosem volt túlzottan pattanásos, de nem is szép. Általában 1-2 gyulladt darab megjelenik, majd mire elmúlna az utána lévő folt is már jön a következő, ennek szeretnék véget vetni.
A felkaromon és hátamon is problémás néha, főleg nyáron, amivel bőrgyógyásznál is voltam, 3 hónapig használtam a zindaclint és a bioderma sebium-ot amiket felírt, minimálisan hatott, de a várva várt csoda elmaradt, így el is hagytam őket (zindaclint főleg mert papírja szerint nem ajánlott tovább használni egyhuzamban).
Nade vissza az arcra, annyira kezdő vagyok, hogy a fentebb említett dolgokon kívül maximum vizet használtam mindig egy kis szappannal, a kombinált bőrről most olvastam először ahogy böngésztem fórumon, és nem tudom, mi a különbség a reggeli és az esti rutin között.

Egyelőre szeretnék megpróbálkozni egy alap arctisztítással, ami túlmutat a szappanos vízen, legyen az bőrradír, maszk vagy akár házilag kotyvasztható praktika. Próbálkoztam tájékozódni, de ahogy látom tíz emberből kilenc másképp csinálja, és csak jobban összezavart, mint előtte :slight_smile:

Előre is köszönöm a válaszokat!

1 Likes

Szia! Nekem is kombinált a bőröm, hasonló problémákkal mint a tiéd.
Nekem eddig ezek segítettek:
Geek and Gorgius Cheer up hámlasztó (inkább ilyen kémiai hámlasztót válasz, mint bőrradírt.)
La Roche Posay cicaplast krém.
C vitaminos szérumon is lehet érdemes elgondolkodnod, foltok ellen elvileg jó, na én utóbbit még nem próbáltam.

Helia-d hidratálókkal sem voltak pattanásos problémáim, de engem nem hidratálnak eléggé.

1 Likes

Amiket Szandika írt, azok tök jók.

Annyi kiegészítéssel, hogy a C-vitaminos szérumot reggel érdemes használni, a hámlaszót pedig este (bőrradírt ne!). A hámlasztó mellé pedig mindenképpen kell minden reggel fényvédőt használni. Minimum SPF30, de inkább SPF50. Egyébként is érdemes, de hámlasztás mellett kötelező. :slight_smile:

2 Likes

Köszönöm mindkét választ! :slight_smile:

Rá is kerestem a termékekre, annyi kérdésem lenne, hogy a hámlasztóval együtt használandó a krém, vagy két különböző dolog? Illetve hány perc a felszívódásuk ezeknek, és hány nap/hét után lehetne érezni a hatásukat?

Három műszakban dolgozom, így nekem az este néha reggel lenne, próbáljam meg ennek ellenére is tartani a napszakokat, vagy nem probléma, ha néha reggel használom a hámlasztót lefekvés előtt, néha pedig este?

A hámlasztót mindig este használd. Nem kell naponta, főleg az elején elég heti 1-2 alkalommal, igazítsd a beosztásodhoz.
A reggeli rutinod pedig igazából a felkelés után legyen, akármikor kelsz. Langyos vizes, szappan nélküli arcmosást javaslok. Ha szeretnél, gyengéd lemosót válassz (pl. G&G Jelly Joker, vagy Cerave hidratáló lemosó). Utána jöhet egy C-vitaminos szérum, majd hidratáló, fényvédő. Ez utóbbiból a patikákban is találsz jó darabokat, én a Bioderma Aquafluid spf50 - t használom személy szerint.
Az esti, vagy lefekvés előtti rutinod során se használj szappant. Más lemosót viszont lehet, akár a fent említettek közül, akár a Cerave habzó / krém-hab állagú lemosóját. Az arcod lemosás után ne töröld meg, csak egy puha törölközővel szívd fel a vizet. Utána jöhet a hámlasztó, egy niacinamides szérum esetleg, vagy azelainsavas, mindkettő nagyon hatásos. Legvégén hidratáló.

3 Likes

Szia Gabor,
Legelso lepeskent az arctisztitason valtoztatnek. A szappant mindenkeppen valtsd le, semmi jot nem tesz a boroddel! En szemely szerint ezt a balzsamos allagu Cerave lemosot hasznalom, szerintem ez minden bortipussal jo valasztas lehet. Es mivel a hatad es a felkarod is problemas, nyugodtan hasznalhatod tusfurdonek is.

Egy masik fontos dolog szerintem, hogy minden amit a lanyok fentebb leirtak, azokat ne egyszerre kezdd el hasznalni, mert sok lehet igy hirtelen a borodnek.
Amint elkezdesz valami ujat beiktatni, adj neki egy kis idot, hogy hozzaszokjon a borod. Nalam ez ket het szokott lenni.
Pl. uj lemoso -> ket het “probaido” neki, aztan hozzaadod a kovetkezo kencet a rutinhoz ujabb ket hetet adva neki is es igy tovabb. :slight_smile:

Es vegezetul egy rovid teszt, ha megsem lennel biztos a borod tipusaban.

4 Likes

Én még egy dolgot javasolnék, bár ez nem kozmetikum: gyakori párnuzatcsere (és meg is lehet fordítani a párnát), és külön arcra való törölköző(k), ezeket is gyakran kell mosni/cserélni. Banális dolognak tűnik, de működik :smiley:

3 Likes

Az arcra való törcsit én is javaslom. Van itthon 14 db, hetente mosom. Minden nap kettőt használok, reggel és este külön-külön. Szerencsére az IKEA-ban darabja 200 Ft, így nem vertem magam nagy költségekbe. :smiley:
Akkor kezdtem el így használni, mikor a Welsh ikrek bacit tenyésztettek egy egy éjszakára a fürdőben hagyott használt törcsiről… UHH. :smiley: Első utam az IKEA-ba vezetett.

4 Likes

Egy amolyan lifehack: vannak a mikroszálas portörlő kendők, 3asával vagy 5ösével kapni: arctörölközőnek tökéletesek. És sztem 7 db is elég kezdetnek: egyik fele reggel, másik este.

3 Likes

Én nem értek a bőrápoláshoz, de egyet tudok:
ezt az oldalt kinyomtatom a férjemnek. :metal::joy:

5 Likes

Jobb ötletem van: regisztrálj be a nevében, és iratkozz fel erre a fórumtémára :smiley:
Szerk: és van még pár fórumtéma, ami hasznára válhat, azokra is :smiley:

Nem használja a facebookot, instagramot, semmilyen felületet, kicsi esélyt látok, hogy egy krémekről szóló fórumon kezdje a karrierjét. :joy:
Néha elmondom, hogy mit kellene használnia, kb. ennyiiben is maradunk.

1 Likes

Hát akkor neked kell okosnak lenned, és egyszerre magic keresztanyának is :smiley: sok szerencsét, kevés buta ellenállást

1 Likes

Ejha, köszönöm a további válaszokat! :grin: a napokban be is szerzem a cerave és a la roche terméket, bár utóbbinál előre utálom kimondani hangosan a cicaplast szót, mondjátok, hogy ez “szisza”-ként ejtendő! :smiley:
C vitaminos szérum lehet, egyelőre kimarad, maximum ha a többi nem válna be sokáig, azt csak elég drágán találtam, és már ez a 4 termék sem két forint lesz, de mindenképp írok, ha az említett kettőt elkezdtem használni :slight_smile:

És akkor további kezdő kérdések: a cicaplast akkor ha jól értem, reggeli rutin során használandó, a cerave pedig reggel-este arcmosás alkalmával, a lemosó gyanítom igen, de a krém is ajánlott minden nap?
Nagy önkontroll kell majd számomra, eddig maximum kézkrémet használtam ha megkínáltak, de abból is mindig annyit nyomtam, hogy volt egy óra mire beszívta a bőröm, ha pedig az arcomról folyna egy ilyen állagú dolog az… kétlem, hogy sokat segítene a megítélésemen :sweat_smile: :grin:

És köszönöm @mlnda a hámlasztó emiatt is marad kicsit későbbre, már azt sem fogja érteni hirtelen az arcom, miért nem csak víz éri, nehogy védekező mechanizmusba kezdjen, amiért kap négy új féle kemikáliát egyszerre :grin: és az úgyis plusz idő míg megrendelem, legalább a többi beszerezhető gyógyszertárból ahogy látom :slight_smile:

4 Likes

C vitaminos szérumnak javasolnám majd ezt:
https://kremmania.hu/kremek/geek-gorgeous-101-c-glow-15-c-vitamin-szerum
Az ára is baráti.

2 Likes

Igen, a lemoso es a cica siman beszerezheto gyogyszertarbol. Amugy pont ez a ket termek a sajat rutinom alappillere is igy telen. :slight_smile: A szerumok, hatoanyagok valtoznak neha-neha, de ez a ketto alladoan hasznalatban van.
Melyiket mikor:

  • szerintem a lemosot eleg csak este hasznalni, reggel pedig sima langyos vizes arcmosas;
  • a cica egy nagyon jo krem, de arra szamits, hogy eleg vaskos, balzsamos allaga van. Ez azt jelenti, hogy latszani is fog az arcodon, a borod zsirosnak tunhet latvanyra. Ha ez teged nem zavar, hasznald nyugodtan reggel is (vekony retegben). En szemely szerint ezt csak este hasznalom, de akkor jo gazdagon. Lefekves elott 2 oraval viszem fel, hogy legyen ideje beszivodni nagyjabol.
    Az en borom is kombinalt, es nagyon szereti ezt a kremet.

Ja, es a cicabol a kisebb kiszerelest javaslom megvenni (40 ml), mert megtortenhet, hogy a meleg idoben mar zavaroan soknak fogod erezni ezt a szintu zsirossagot es a maradek csak radromlana.

2 Likes

Szia, én sokáig küzdöttem pattanásos bőrrel, ami mellette még érzékeny is. Nekem a La Roche Posay Effaclar termékcsalád segített. Arclemosó és krém napi 2x, egy hónapon belül szép lett a bőröm, még a hegeket is halványította. Mellé heti 1x hámlasztás szerintem is jó ötlet. Nekem személy szerint a legtöbb C vitaminos szérum nem jön be, mert pattanásokat okoznak. Lényeg, hogy próbálj mindig egy termékcsaládnak időt adni, mert a gyakori váltogatás sem jó.

2 Likes

Nekem a La Roche Posay nagyon durván gyorsan beszívódik :D.

Sajnos 2/2 patikában nem volt kapható sem a cicaplast, sem a lemosó, rendelni lehetett volna mindkettőt, de a 40 milis cicaplastra mondott egy majdnem hatezres árat, lemosóra úgyszintén, szóval inkább marad az internet, viszont picit összezavarodtam, mert ahány oldal, annyi megnevezés. A lemosó tiszta sor, viszont a la roche termékből találtam pár fajtát, szóval a félreértések elkerülése végett nekem erre van szükségem, igaz? :smiley:

Hát a 40 milis cicaplast amúgy 3000 Ft körül van, szóval lehet nem azt akart adni, amit kértél… A lemosó is szintén 3000 körül van? Amúgy arra van szükséged, amit linkeltél, igen.
Esetleg unipatika.hu?
https://unipatika.hu/termek/1174/la-roche-posay-cicaplast-b5-bornyugtato-balzsam-40ml
https://unipatika.hu/termek/9439/cerave-habzo-tisztito-gel-normal-es-zsiros-borre-236ml----
Én a hidratáló lemosó helyett szintén ezt használom kombinált bőrre (normál-zsíros) és nekem szuperül bevált.

1 Likes