Tanács kérés kézkrémekkel kapcsolatosan

Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni, látszólag tök egyszerű dologban, “csak” kézápolásról. Sokféle krémet kipróbáltam, azonban mivel különféle fémekre, kőolaj származékokra, latex-re egyértelműen allergiás vagyok, így nem is annyira egyszerű a választás. Hosszabb rövidebb időre az ekcéma is kialakul a kezemen. A nap folyamán talán az átlagostól többször kell a munkám miatt kezet mosnom, így az egyébként is nagyon száraz bőrömet szeretném ápolni valami olyan krémmel, mely nem allergizál, egyértelműen hidratál is anélkül, hogy bármiféle méreganyagokat juttatnék a szervezetembe. Ebben szeretném hozzáértő segítségét kérni, vagy akár kézműves krémet készítőt, konkrét terméket, ami hosszú távon csalódás mentesen segítségemre tudna lenni.

Szia!
Nekem az Alverde Naturschön családja jutott eszembe. Az arcra való szérum többünknek bevált ekcéma ellen - mivel nem egetrengetően drága, lehet, hogy neked érdemes kézkrémként kipróbálni (hacsak nincs benne olyasmi, amiről tudod, hogy irritál).
Kézkrém tagja is van a családnak, én a héten bontottam meg, szeretem használni, de némi szárazságon kívül nincs problémám.
https://kremmania.hu/kremek/kereses?query=naturschön&categories=&includedingredients=&excludedIngredients=

2 Likes

Az előbb írtam egy hsz-t, ajánlottam egy krémet. Eltűnt?

1 Likes

El! 20karakter

1 Likes

Ez érdekes, így még nem jártam. Pedig láttam is, amikor kikerült, utána elkattintottam és mire visszajöttem, már sehol semmi.
Nem baj, belinkelem még egyszer, nekem ez segített az kézfejem ekcémáján:
https://kremmania.hu/kremek/lush-dream-cream

2 Likes

Köszönöm. Megnézem mindenképpen. :slight_smile:

1 Likes

Ez a topik lehet, hogy @Fiorentina nak is érdekes lesz, mert épp a múltkor panaszkodott a költözés miatti sok takarítás okozta kézbántalmaira.

Cetaphil termèkcsalád, nagyon jò, de ha munka miatt kellene védenie, akkor erre vannak kifejezetten vèdőkrémek, amik nagyon hamar beszìvòdnak zsìros réteg nélkül és a bőr nem szárad ki rendszeres hasznàlat mellett. Nekem a drogériákbòl semmi sem vált be , még a neutrogéna és más drága márkàk sem, felkenéskor jò volt de fél òra mùlva megint száraz és ekcémàs volt a bőröm.

1 Likes

A Neutrogena nálam se segített. Kb. mintha semmit nem kentem volna fel, másnap a hideg miatt ugyanolyan száraz volt a kezem.

2 Likes

Nekem sem segítettek ezek a klasszikus “legjobb” kézkrémek. Számomra az Embryolisse volt a legjobb, de az ásványi olaj alapú.

2 Likes

https://kremmania.hu/kremek/egyeb-stoko-stokolan-kezkrem ez szuper, autògyárakban is használják a dolgozòk én is hasznàltam sokàig, mostani mu kahelyemen egy màsik fajta van, megnézem, hogy az kaphatò - e Magyarországon.

1 Likes

Igen, hasonlóan végig próbálgattam a logikusnak tűnő dolgokat, és a tökéletes megoldás még nem született meg. Most hogy közeledik a téli időszak, amikor igazán kialakul ez a probléma, legalább is nálam, így mindenképpen jó lenne megtalálni az “igazit” :smiley:

Kár, hogy szeliger nincs itt, neki is sokszor kell kezet mosnia a munkája miatt, biztosan lennének ötletei.

1 Likes

Nekem a cetaphil és ezek a kifejezetten munkavédő krémek segítenek csak. Mint a stokolan. Nekem is állandòan sterilliumban vagy más fertőtlenìtőben ùszik a kezem. És a gumikesztyűt emlìtve még a latexmentesből is allergiás vagyok az egyik fajtára.

3 Likes

Nekem is kizárólag télen előforduló, kifejezetten súlyos, ekcémás, vérzéssel járó kézszárazságom szokott lenni. Szteroidos gyógyszertári kevert krém sem hozta az átütő sikert, de amikor már nyár végén elkezdtem használni a Bioderma Cicabio krémjét, akkor csak az egyik kezemen az ujjbütyöknél kezdett kipirosodni. Ekkor naponta többször kentem, és, azt a telet le is tudtam, azóta egyelőre még működik, de fontos lehet kivizsgálni a kiváltó okot is, mert akkor elehet megtalálnia megfelelőt.
https://kremmania.hu/kremek/bioderma-cicabio-krem

3 Likes

A Bioderma kézkrémet én is szeretném kipróbálni.
Ami nekem eddig nagyon bejött, az a Helia D körömvirágos kézkrémje. De szeretem a Bela krémjeit is, bár azok inkább csak ilyen nap közben kenegetős krémek. Az Yves Rocher intenzív kézápoló krémjét is szerettem, többször is újravettem. Himalaya kézkrémek is egész jók.

1 Likes

Hasonló problémákkal küzdök vagy 2 éve, megfejelve azzal, hogy hámlik a tenyerem és az ujjaim között a bőr, alkalomszerűen. Néha a száraz részeken berepedt, ami igazán fájdalmas tud lenni. Nagyjából én is végigpróbáltam mindent, ami elérhető, babakrém, cicakrém, shea krém, szarvasfaggyú krém és ezek kombinációi. Ideig óráig segített némelyik, de hosszútávú megoldást nem nyújtottak. Kb. 1 hónapja találtam ezt a krémet: https://kremmania.hu/kremek/sanatopic-intenziv-borpuhito és a fenti tünetek megszűntek, pár nap használat után. Tindigo is ajánlotta az egyik videójában. Kiadós, 200 ml, ára kb. 1700 Ft. De: paraffint tartalmaz, lehet, hogy emiatt neked problémás lesz. Ettől függetlenül egy egyszerű, de nagyszerű krém. Patikában beszerezhető.

3 Likes

Nekem 1x volt ekcémás a kezem, amikor a munkahelyemen gagyi tisztítószert kellett használni, abban az időben eleve gyakrabban mostam kezet, ezért a legtöbb kézkrémet azonnal lemostam. Amikor piros volt már a kézfejem a legtöbb krém csípte is. A gyógyszertárban ezt ajánlották:
https://kremmania.hu/kremek/la-roche-posay-cicaplast-mains
Nem kell belőle sok (nem egy diónyi, még csak egy mogyorónyi se), egy réteg marad a bőrön, ami nem kellemetlen (ha nem használtál túl sokat belőle), de védi a bőrt a hideg ellen is és az ekcémás foltok is rendbejönnek. Nem mossa le az ember a következő kézmosáskor. Hidratálásra vannak jobb krémek is, ez akkor jön jól, ha rendbe kell tenni a bőrt. Munkanapokon jó, hogy nem kell gyakran kenni.

2 Likes

Nekem is ugyanez van mint neked, ráadásul minden kézmosás után brutál fáj a kezem :/. En eddig mindig testápolóval kenegettem, de nem segít annyira. Bioderma cicabiom nekem is van, úgyhogy megfogadom a tanácsot és azzal fogom kenegetni :blush:.

1 Likes

Köszi az ötleteket. Ezt még nem próbáltam. Azonban azt figyeltem meg, hogy ha belefutok olyan készítménybe, ami miatt kialakul az allergiás reakció, akár hónapokig is apró kis hólyagocskák jönnek elő, és ezeken a területeken iszonyatosan viszket, akár még éjjel is felébredek rá. Aztán persze valamelyest igen is megvakarja az ember, még ha nagyon ügyelve is, ennek eredménye képen pedig lesz egy más felület, ami rövidesen be is repedezik. Ez a helyzet ugyan szerencsére ritkábban alakul ki. Ezért gondoltam arra, hogy aki esetleg házilag készít krémeket, ott tényleg egyértelmű hogy miből varázsolódik össze egy krémecske, vagy még akár át is lehetne beszélni, hogy milyen összetevővel szemben eddig mi volt a tapasztalat…stb. Az is gond valahol, hogy nem is biztos hogy rájöttem az összes olyan összetevőre ami gondot jelenthet.