Tanács kérés kézkrémekkel kapcsolatosan

A leges-legalapabb dologgal próbálkoztál már: a shea vaj? Tisztán.

2 Likes

Igen, próbáltam. De a nagyon száraz kéz esetében összességében nem lett sokkal jobb, mert hidratálni egyáltalán nem hidratál. Olyan érzésem volt, mikor csak a shea vajat használtam, hogy a nagyon száraz bőrfelületet bezsírozom. és ennyi. Az is nagy igazság, amiről sokan meg is felejtkezünk, hogy mennyire fontos a folyadékbeviteli. Ha több napon keresztül erre jobban figyelek, valamivel javul a helyzet, de nem oldja meg teljesen. :slight_smile:

1 Likes

Én próbáltam, nagyon zsíros hatású, nehezen szívódik és összességében nem sokat ért. :frowning:

1 Likes

Igen, annyit tud segíteni, hogy rugalmasan, “védve” tartja a bőrt. Gondoltam, kezdjük az elején. Ha kizárjuk azokat, amiken már túlvagy és/vagy nem működtek, közelebb jutunk a lehetőségekhez. Az ekcéma azért alattomos, mert sosem lehet tudni, hogy mi lesz jó rá. Egyik embernek ez, másiknak az, de Anyukámnak és nekem is előfordul az, hogy egy termék működik nagyon jól, aztán egyszer már nem működik tovább, olyankor keresni kell egy újat.
Most eszembejutott valami, ami szintén inkább csak tünetek csillapítására jó, de arra tényleg jó: Sudocrem. A cink tartalma miatt nyugtatja a már belobbant bőrfelületet, egyfajta védelemként is szolgál. De a hidratálás még mindig nincs megoldva vele. Lushba be tudsz nézni, hogy kérj mintákat? Bioderma Cicabio krém nekem egyik télen bevált (következő télen már nem).

2 Likes

Igen. Azt hiszem az Árkádban is van. A napokban nem tudok annyira arra menni, de a közeljövőben mindenképpen. :slight_smile:

1 Likes

Ha már az Árkádban leszel, akkor nézz be a The Body Shopba, a kenderes kézkrémük igazi nagyágyú. A többi inkább csak egy kellemes illatú krém. A kenderes inkább büdös szerintem, de a hatása tényleg nagyon jó. Mindig van teszter belőle, ki lehet próbálni.

https://kremmania.hu/kremek/the-body-shop-hemp-hand-protector-kezkrem

2 Likes

Egyik évben én is megpróbálkoztam vele, gigantikus mennyiséget is fél perc alatt bekapott a bőröm, mintha mi sem történt volna. A férjem viszont szereti, bár neki nem problémás a kézfeje.

Néhány éve nagyon sokan dicsérték a lidlis piros kézkrémet (cien sos urea vagy valami hasonló), nem tudom kapható-e még, de az esetleg? Én most egy testápolót használok ebből a szériából erősen pikkelysömörös bőrre, és nem tökéletes ugyan, de meglepően jól hidratál.

1 Likes

Tudom melyikre gondolsz, az az SOS vagy milyen. Én nem szerettem, kb ugyanazt éreztem mint amit írtatok a shea vajjal kapcsolatban, mintha csak bezsíroztam volna a kezem. Éjszakára kentem be mindig a kezem és még reggel is zavaróan ragacsos maradt, de hatását nem vettem észre :frowning:

Egyébként én minden kézkrémnél (meg másnál is) megnézem a krémmánián az összetevők részletesen fület, és ha mondjuk glycerinen kívül nem igazán van benne más hasznos hidratáló összetevő, akkor hiába a hype, nem veszem meg. Ilyen pl a Cien SOS is.

1 Likes

Nekem nagyon tetszik a krémmánián az összetevők leírása, és az egy helyen lévő sok info. Örülök hogy idetévedtem :smiley:

2 Likes

Az én kezem is elég gyakran ázik mindenféle fertőtlenítőben. Az utóbbi időben picit máshogy próbáltam megközelíteni a dolgot… Használhatok akármilyen szuper krémet, de úgyis le kell mossam fél-1 órán belül,így nincs sok értelme napközben drága krémeket kenegetni… Viszont este lefekvés előtt elolszlatok egy kis hialuronsavas szérumot a kezeimen. Utána kézkrém. Csodát nem tesz, de jobb mint a krém magában.

4 Likes

Én most hirtelen jobb ötletem nem lévén, gondoltam a háztartásban található “csodaszerekhez” fordulok. Így este előkaptam egy citromot, melynek egy szeletével átdörzsöltem a kezem, majd erre tejfölt tettem, melyet ugyancsak jól bemaszíroztam. (hozzáteszem jelenleg nincs semmilyen durva seb a kezemen.) Legnagyobb meglepetésemre a tejfölt is elnyelte szinte a kezem 5 perc alatt. Hagytam így kb 10 percig, majd langyos vízzel annyira leöblítettem hogy a tejfölből ami még sem szívódott be az lejöjjön, de nem alapos kézmosást végeztem… És ezt követően repcemézet tettem a kezemre (mely méz érdekessége hogy a többi mézzel ellentétben a repceméz lúgos hatású) ,melyet ugyancsak belemaszíroztam. Fura mód azt hinnénk hogy ragacsos marad a kéz, de nem. Kb egy kávéskanálnyit kentem el rajta, és ezzel el is bújtam az ágyba, tehát már nem mosogattam meg, így egész éjjel nyugalomban volt a bőröm. Reggelre meglepve tapasztaltam, hogy selymes és puha a bőröm, nem száraz egyáltalán.

1 Likes

Ez nagyon jó ötlet, még eszembe se jutott. Ki fogom próbálni :slight_smile: Úgyis most bontottam fel egy The Ordinary marine hyaluronics szérumot ami az arcomra nem annyira vált be.

En nagyon szeretem, nekem rengeteget segít hűvös időben, többszöri kézmosás után sem szárad ki a kezem, tényleg jól hidratál :). Eleg testes krém, és nehezen szívódik be, de tenyleg nagyon puhává teszi a bőrt és védi a hideg ellen. :slight_smile:

Tök jó, hogy neked bevált, nekem nem tudom miért nem működött :frowning: Pedig láttam a km-en is, hogy sokan szeretik :slight_smile:

1 Likes

Tegnap egyébként hirtelen ötlettől vezérelve bekentem a kezem hámlasztóval (https://kremmania.hu/kremek/the-ordinary-lactic-acid-10-ha-2) majd az említett hyaluron szérummal, majd erre kentem rá a szokásos kézkrémet :smiley: Eddig még sose jutott eszembe hámlasztani a kezem, bár elég magától értetődő lenne. Reggelre a szokásosnál kicsit szebb lett a kezem, bár gondolom rendszeres használattal érnék el szembetűnő eredményt.

3 Likes

Tavaly november elejétől hámlasztottam a kézfejem, még csak mutatóban sem volt ekcéma. Idén már múlt héten el is kezdtem.

2 Likes

Hú micsoda ötlet, én is elkezdem hámlasztani! Ezelőtt nem jutott eszembe. @anon634695 milyen hámlasztót használsz?

Most az Omorovicza Acid Fixet használom rá, de nem kifejezetten a kezemre vettem és igazából kézfejre felesleges is, hogy kombinált legyen, de ameddig nem tudom beszerezni a Neostratat, addig ebből is kenek. A Neostrata kiváló munkát végez, kézfejen nem is hagyott ragacsos érzetet, nagy kiszerelés, jó az ára. 200 ml 12 000 Ft.

https://kremmania.hu/kremek/neostrata-lotion-plus-aha-15

(A véleményem a KM-en arcra való alkalmazásról szól!)

2 Likes