Szépségvitaminok, étrendkiegészítők - Van-e értelme szedni?

Pont ma nèztem egy musort a TV-ben, ahol épp errol interjuvoltak meg egy szakorvost. Gyorsan tollat is ragadtam, hàtha vmi fontosat/ujdonsàgot tanulhatok.
Hangsùlyozta a MICROBIOM, a bélflórában található nem optimális mikrobakeverék fontossàgàt. Sok un. auotoimmun betegsèg kulcsa a bélrendszer mukodèsère vezetheto vissza.
Ez a prof. a kovetkezo teràpiàkat javasolta:

  1. gyulladàscsokkentok - kortizon (na ezt a hàzi orvos is tudja)
  2. metotrexate
  3. idrossidorochina
  4. biotecnologiai gyògyszerek (?)
    Bocs, ha hulyesèget ìrtam, de az adàs kozben vetettem papìrra, ìgy lehet, hogy vmit elìrtam.

Tudom, hogy Mo-on is lètezik az àltalam fentebb “javasolt” gyògyszer (viszont nem biztos, hogy ezen a néven fut, ezért is ìrtam le a hatòanyagait), mert egy otthoni ismerosunk is szedi.
Heti 1 tabletta (mindig ugyanazon a napon, pl. anyòsom a keddet vàlasztotta erre a procedùràra), pontosan betartva a speciàlis leìràst: èhgyomorra, kizàròlag csapvìzzel (semmiképpen bolti mineràlvìzzel, teàval, tejjel, vagy egyéb innivalòval), utàna min. 30 percig nem szabad semmit enni/inni ès nem szabad lefekudni sem, hanem egyenes tartàsban ulni, vagy sétàlgatni.

2 Likes

Köszi az infókat,nagyon hasznosak! A jövőben a táplálék kiegészítők választásánál biztosan megnézem, hogy milyen magnézium van benne.
Amiben nem vagyok biztos, hogy a táplálkozással mennyi vitamint, nyomelemet viszek be magában. Ez a mostani tabletta szedős időszakban a vérvételem alapján a kálcium szintem a normál tartomány alján mozgott, a magnézium viszont a tetején. Ebből úgy gondolom hogy végülis nem baj, hogy szedek külön. Kálium szintet vagy nem néztek, vagy van valami idegen neve, amit nem ismerek. Még a D-vitaminra is nagyon kíváncsi lennék, hogy sok fényvédőzés mellett hogyan alakul, de majd talán jövőre, idén párszor sikeresen megkapott a nap, biztos megfelelő az ellátás :smiley: