Szépségvitaminok, étrendkiegészítők - Van-e értelme szedni?

Mi már mindenféle tablettát, krémet próbáltunk, reumatógustól és gyógynövényeket is. Szuri még nem volt, de rosszabb már nem lehet ennél, mindent kipróbálunk.

1 Likes

Glükozamin-szulfátot szedett már, ez is valami hasonló lehet szerintem.

Én kollagén italt ittam 1,5 hónapig kb. Az izületeimen nem vettem észre változást, a hajam mintha csillogóbb lett volna. A mellbőségem nőtt abban az időben (amúgy se ugyanaz a méret egész hónapban) ez nagyon szembetűnő és meglepő volt. Abban az italban voltak hozzáadott vitaminok is.
Most a hajamra szedek vitamint, gyorsabban nő.

2 Likes

Egy ismerősöm térdizületi kopására a napi min. fél óra dinamikus gyaloglást tanácsolták. Ezzel talán kordában lehet tartani a panaszokat . Minél jobb ott a vérellátás, annál több kerül a környező szövetekbe, izmokba, inakba. Ugyanez igaz szerintem a csontritkulásos panaszokra is. A mozgásból adódóan minél jobb a csontok melletti vérrellátás, az annál jobb a csontoknak is. Ezzel ellentétben zabáltatják a nőkkel a kalciumot, ami csak további problémákat (meszesedés vesekő, stb., ) generál.

Sajnos már sokkal rosszabb állapotban van anyukám térde, nemhogy hosszabban gyalogolni, de a házból kimenni nem tud. Orvosok pedig széttárják a karukat. Jó lenne megelőzni, hogy fekvőbeteggé váljon hamarosan. Egyébként egyetértek a mozgás jótékony hatásával, én követem is ezt a tanácsot, naponta gyalogolok minimum félórát egyhuzamban.

2 Likes

Sajnálom. Túlsúllyal is küzd?

Igen, sajnos, jelentős a túlsúlya, mivel mozogni nem nagyon tud.

Na megnéztem, az enyém ez:

IMG_20190822_122801

Egyébként 2022-ig van a szav. ideje, lehet hogy még ráveszem magam egy kúrára.

2 Likes

Igaz, a feleslegből kalcium-oxalát keletkezhet, ami egyenes utat vezet pl.
a vesekő képzőéshez.

1 Likes

Ebből nem derül ki, hogy milyen állatból van :frowning: Azt olvastam, hogy narancslébe keverve nem annyira szörnyű az íze. A halat csak azért gondoltam legjobbnak, mert azt a legkönnyebb megemészteni.

Így van, ebből nem, és a hátulján sincs semmilyen infó erre vonatkozóan. Viszont ezt én még valahogy év elején vettem, és úgy látom, azóta már ez a termék nincs is a gyártó weblapján, csak olyan, amiben meg van határozva, hogy milyen állatból van.

Ehhez elég sokat kell enni, ugye? Valahol azt olvastam, hogy olyan napi 1000 mg alatt még nem okoz problémát a bevitel. Én minden nap szedek, olyan 7-900 mg-ot, és akkor megnyugodtam hogy ez nem túl sok. Magnézium + kálcium tablettát szedek, plusz porcerősítőt a térdemre, amiben szintén van egy pici. Előbbi a lábgörcsök megelőzése miatt van főleg. Mondjuk most egy ideje már szeretnék szépen összetenni egy komplex táplálék kiegészítős rendszert, viszont még előbb egy pár vérvételen vizsgálaton szeretnék túlesni, amibe nem akarok belekavarni (vagyis véletlenül rendbetenni a problémákat mielőtt kiderülne a valódi okuk). Ja egyébként nem magamtól akarom kitalálni, hogy mire van szükségem, hanem szeretnék alaposan utánajárni, plusz orvos barátaimtól már kaptam pár jótanácsot. Eddig csak random szedtem mikor mihez volt kedvem, porcerősítőt minden nap, plusz még ezt azt…

Kocsonya a legízletesebb megoldás :slight_smile:

1 Likes

Sajnos utálom. :smiley:

Én a mexikói wild yam gyökér kapszulát szedem rendszeresen kb. 2 éve. A változókori panaszaim miatt kezdtem, egyéb hatására eleinte nem is koncentráltam. Utóbb vettem észre sokoldalúságát: nagyon jót tesz a bőrömnek, hajnak, körmöknek, valamint sokat simított az idegrendszeremen. :wink: Mindemellett teljesíti eredeti küldetését is. Nálam ez egy étrendkiegészítőbe oltott szépségkapszula, nem tervezek leszokni róla. :slightly_smiling_face:

1 Likes

Ha a kollagénre utalsz, akkor, (sajnos) az én szerény ismereteim szerint, nem torténne a kìvànt hatàs, azaz a kìvulrol bàrmi mòdon [tabletta, kozmetikum (“kollagéntartalmù krèmek” :-1: ), injekciò] bevitt kollagén semmilyen mòdon nem tud beèpulni a szovetekbe.

Ezzel ellentétben a jalunronsav, (*kizàròlag - ez a legutòbbi hònapok szàmomra rossz hìre :thinking: :pensive: …) injekciò formàjàban beèpul.

(*) Az itteni (ita) fòrumunkba orvosok is ìrnak, és pàr hònapja bombaként érintett a hìr (a neves professzor tollàbòl olvasva), miszerint a kozmetikumokban lévo jaluronsav (beleértve a szérumokat is) nem tud beépulni a borbe. Az igazàn hidratàlò hatàssal rendelkezo nagy molekulasùlyuak, pont a nagysàguk miatt, nem tudnak egyàltalàn behatolni (mèg az epidermisbe /hámréteg/ sem), ìgy maximum kozvetve, azaz a borfelszinen filmet képezve védenek a TEWL-tol (transepidermal water loss). Talàn a kisebb molekulasùlyuaknak sikerul némileg lejjebb jutniuk, viszont ezek hidratàlò hatàsa kozel sem olyan jò, mint a nagyoké. Szòval ne ringassuk magunkat azzal az illùziòval, hogy a jaluronsavat tartalmazò kozmetikumokkal milyen csodàsan hidratàlunk. Bennem is egy vilàg dolt ossze. :slightly_frowning_face:
Ennek ellenére, én (még) nem tudok lemondani a jobb, azaz tobbféle molekulasùlyù jaluronsavakat tartalmazò szèrumokròl, nàlam ez màr legalàbb 15 éves rutin.
Konkluziò: a jaluronsav csak injekciò formàjàban fejti ki a hidratàlò hatàsàt.

Bocs, hogy egy kicsit elkanyarodtam az eredeti témàtòl, de ezt a rossz hìrt màr régòta szerettem volna megosztani veletek.

2 Likes

Igen, ez így van sajnos, én is olvastam már erről. Sajnos bőven túl van reklámozva ez az összetevő is… De ha azok a hialuronsavas szérumok olyan jók!

Teljesen képben vagyok, ugyanezt èljuk àt a kozel 90 éves anyòsommal. Ha lett volna/lenne jò hìrem, mèg ha csak a rèszleges is, a megoldàsra, azonnal vàlaszoltam volna.
Az anyòsom kàlvàriàja 2 éve egy banàlis esèssel (a bidet-rol felàllva, de még inkàbb ulve, lecsùszott/elesett, tehàt nem volt egy igazi, komoly esés) kezdodott. Ez 2 éve tortént, az elozo napig, tehàt 88 éves koràig, teljesen onellàtò volt, minden de. ment az elèg messze lèvo uzletbe bevàsàrolni ès a baràtnoivel kàvezni a kozeli bàrban, … az esèst kovetoen tele lett a gerince mikrotorésekkel, òriàsi fàjdalmakkal, 3 hònapig hordania kellett a merev ortopèd fuzot, pelenkàztuk, etettuk, furdettuk (én a férjemmel), … annyit “javult” a helyzet, hogy màr nem pelusozunk (ui. ezt én csinàltam, csak betét, amit o cserél), … de màr a kezeit is az artritisz (ízület gyulladás) miatt alig tudja hasznàlni (nem tudja magàt ellàtni, furodni, fozni, enni csak a bal kezével), … szòval àllandòan készenléti àllapotban élunk.
Ő ugye az a generàciò, aki a vàltozòkor beàlltàval nem gondolt a szervezetben lejàtszòdò komoly leépulo folyamatokra és ezek megelozésére, ìgy aztàn neki is kijutott az idos korra szinte 99%-ban megnyilvànulò artritiszre (ízület gyulladás) + degeneratív artrózisra.

Ilyen elorehaladott korban és àllapotban szinte minden annyi hatàssal jàr, mint “halottnak a csòk” (ezzel a csùnya, de talàlò hasonlattal élve).
De azért leìrom, hogy mit kapott a reumatològus orvosunktòl, sosem lehet tudni, hàtha nàlatok mukodne:
FOSAVANCE 70 mg/2.800 UI tabletta, aminek hatòanyagai: 70 mg di acido alendronico (come sodio triidrato) = alendronsav nátrium-trihidrát formájában e 70 mcg (2.800 UI) di colecalciferolo (D3 vitamin) és sok fàjdalomcsillapìtò.

Mint nem szakember, csak olvasgatò/tanulgatò laikus, a kàlciumot, mint ètelkiegészìtot - ha csak nem kimutatott hiàny miatt, kifejezetten orvosi javallatra - én nem szedném, mert ezt gyakorlatilag a tàplàlkozàsunkkal megfelelo mennyisègben beviszunk.

Ellentétben a magnéziummal, erre igenis érdemes odafigyelni és pluszban kiegészìteni, napi 250-350 mg-mal. Ui. a magnézium hiánya megszakítja a D-vitamin szintézisét és metabolizmusát.
Mostanàban pont a C vitamin - magnèzium - calcium - D vitamin - K2 vitamin szinergiàjàt tanulmànyoztam, egy szàmomra eddig teljesen “ùj vilàg” nyìlt meg: igen hasznos dolgokat “fedeztem fel”.
Magnézium ètrendkiegeszìtèskor nemcsak a mennyisèg, hanem a minoség, azaz a kémiai osszetétele is nagyon fontos, mert pl. a MgO (ès a legtobb kapszulàban ez van) a legkevésbé biodiszponibilis a szervezet szàmàra, a magnèzium-cloridot vagy magnèzium-citràtot javasoljàk, bàr az elobbit nem mindenki bìrja hashajtò hatàsa miatt. Tehàt nem szabad megelègedni a dobozra ìrt Mg mennyiségével, legalàbb olyan fontos a tìpusa is.
Mint koztudott (tobbé-kevésbé :smile:) a magnézium az “energia mineràlja” :+1:, sok “aprò kellemetlensèget” lehet vele megoldani/javìtani/gyògyìtani, mint a sterssz, krònikus fàradékonysàg, àlmatlansàg, lábgörcsök (nekem ez mèg sosem volt, de gyakran olvasok ròla), ez utòbbi panasz esetén valòszìnu Kàlium-hiàny is fennàll.

Bocs, ha ezùttal is tùl hosszùra sikeredtem.:upside_down_face:

1 Likes

Köszönöm szépen a hasznos infókat !