Szépségápolási kiegészítők

Ááá, nekem nem is pórusaim vannak, hanem kráterek… :unamused:

1 Likes

Ez a budget verzió, kézenergiával működik. Drogériában, eBay oldalán 1-2 Euro, gondolom otthon is. Akinek már ez is segít, az szeretni fogja a Foreo Play Plus-t.
ebay-szilikon-arctisztito-kefe1s-300-300

4 Likes

Volt egy hasonlóm, de piros és szív alakú. A gyerekeim lenyúlták. :joy:

2 Likes

Lehet a Foreo is így járna. Aranyos, pici, alig nagyobb, mint egy vattakorong az átmérője.

2 Likes

Egyszer nézegettük a kisebbikkel a DM-ben, lehet, hogy ezért mondta, hogy meg kellene venned, anya!?

2 Likes

Majd kölcsönkéri…

Nekem az aquamarine van.
https://www.bipa.at/foreo
Van egy -25% kuponom (8. 21-ig érvényes) ha olcsóbb, mint otthon, ha valaki gondolja… . Otthoni árát nem ismerem.

Nekem két dolog jutott eszembe, ami nélkül már elképzelni sem tudnám a mindennapokat. Az egyik a mikroszálas arctisztító kendő (ehhez hasonló). Évek óta használom, elsőként arclemosó géllel (most épp ezzel) mosom meg az arcom, ez a smink nagyrészét is leszedi, utána a mikroszálas kendővel törlöm szárazra, ezzel lejön a maradék kosz/smink is. Ha sminkeltem aznap, akkor ezután áttörlöm az arcom micellás vízzel, de csak önmagam megnyugtatására, mert tiszta szokott maradni a vattakorong :smile: Én a sarki coopban vettem 2 db-os csomagokat, először csak egyet kipróbálni, aztán minden “le kell szaladni egy tejfölért”-típusú bevásárláshoz hozzácsaptam egyet, így már van egy pár :smile: Naponta egyet használok, este megy a szennyesbe. A pakolásokat is nagyon jól leszedi. (Egyébként portörléshez is szeretem használni, direkt van “portörlős színű”, hogy véletlenül se keverjem az arctisztítóssal :smiley:)
A másik ez a hajszárító/hajformázó. Nagyon száraz a hajam, de legalább sok van belőle, mindig is utáltam hajat szárítani, utána vállalhatatlanul szétállt, sok idő volt, megfájdult a kezem, stb. Ez viszont teljesen “hülyebiztos”, kb nulla hozzáértéssel/kézügyességgel is szépen be lehet szárítani a frizurát, viszonylag gyorsan megvagyok, ráadásul normálisan néz ki és fényes a hajam frissen hajszárítás után is. Ráadásul szerintem olcsó is a multifunkciósságához képest. Nyáron nem használom, de hidegebb időben nagyon hasznos.

1 Likes

Tőlem is egy szavazat a Remingtonnak, nagyon jó, megbízható márka. Most ilyen hajszárítóm van, nagyon bevált a tárcsa is, és a fésűs fej is. De csak télen szárítom a hajam.

Ha fésű, akkor Tangle Teezer, van Original, Salon Elite, Thick & Curly, egy nyeles és egy compact is.
Amit még nagyon szeretek, azok az InvisiBobble hajgumik. Igaz, az eredeti elég drága, de az a legjobb.

3 Likes

Invisibobble-t én eddig csak 5-700 Ft-ért vettem. Először tavaly vagy előtte évben megláttam 700 Ft-ért az akciós polcon, igaz nem a legszebb színekben, de akkor már nagyon gyötört a kíváncsiság, hogy mi ez. Aztán eltelt kis idő, jött egy H&M utánzat, ami persze a közelébe sem ért, de legalább olcsó volt. Egy hónapja sikerült megint kiárusítást elkapni a dm-ben, extra erős hajgumikat sikerült beszerezni 500 Ft-ért, alig hittem el. Örülök hogy az eredeti összeget nem adtam ki érte, pedig szerintem az utánzatokhoz képest is megéri az árát, csak hát ha lehet olcsóbban is… Ez ráadásul ha kinyúlik, meleg vízben állítólag visszanyeri az alakját. Ezt próbáltátok már? Az első körös vásárlással időszerű megejtsem ezt a műveletet.

2 Likes

Mire használod az Ivisibobble-t? Amikor előjöttek vele néhány évvel ezelőtt, vettem, de nekem egyáltalán nem tartotta meg a hajam, ha fent akartam vele tartani a fejem tetején (na ez most fura volt, de biztosan érted), ha lófarkat csináltam vele, az meg olyan csoffadt volt.

2 Likes

Én is nagyon szeretem az Invisibobble-t :slight_smile: Több olcsó utánzatot is próbáltam, nem is igazán értettem, hogy mire fel a felhajtás, aztán adventi kalendáriumban volt eredeti és megértettem :smile: Én itthon használom (meg ilyenkor a hőségben tulajdonképpen 0-24, még alváshoz is), nem szeretem, ha összevissza lóg a hajam, ezért itthon ezzel szoktam összefogni. Erre nekem megfelel, így simán össze tudom fogni a hajam anélkül, hogy utána benne lenne a hajgumi nyoma. De pl. ha úgy megyek el itthonról, hogy lófarokban akarom hordani a hajam, ahhoz hagyományos hajgumit használok, mert jobban tart.

4 Likes

Nekem nagyon jól megfogja a hajam, pedig elég sok van. Igaz, fejtetőre nem szoktam, csak tarkóhoz.
Én mindig ezt használom, ha utcára megyek, akkor is, csak akkor nem az akciósan vett fura színeket használom, hanem barnát, vagy átlátszót. Azért szeretem, mert nem húzza sehol a fejbőröm.

Nekem ez az Invisibobble nem jött be, amit én szeretek az a Popband, nekem az nagyon jól bevált. Vettem olcsó utánzatot a Pepcoban, de az eredetinek a közelébe sem ér, az nagyon szuper, jól tartja a hajam és egyáltalán nem szorít, nem látszik a gumi helye.
Amúgy én is nagyon szeretem a mikroszálas sminklemosó kesztyűt, én mindig azzal törlöm le első lépésben a sminkem és csak forró vizet használok hozzá. Utána minimális micivíz és végül a géles lemosó :slight_smile:

2 Likes

Ja, akkor ez a különbség, hogy hová helyezzük a hajat. A fejformámhoz nem áll jól sajna a tarkóra helyezett hangsúly, inkább a fejem felső részére szoktam tenni.

1 Likes

Mennyi Tangle teezered van :D.
Én egy utánzatot próbáltam a hajgumiból, szerintem nem húzza annyira a hajat amikor kihúzom, meg nem is olyan kellemetlen hordani. Akkor az eredeti milyen lehet? :smiley:

1 Likes

Nekem is az áll a jól, ha fejtetőn van összefogva :D.

1 Likes

Próbáltátok már a hajfánkokat? :smiley:

1 Likes

Igen, ha valami eseményre nagyobb, “épített” stílust gondolok el, akkor szoktam használni.

1 Likes

Én úgy sajnálom, mert egyrészt sokkal hamarabb meglazul és elindul lefelé, másrészt mostanában olyan szép tarkó hangsúlyos hajviseletek vannak, amik teljesen ki vannak zárva.

1 Likes

Egyet vettem magamnak, aztán még egyet, aztán az utazósat. Kaptam is egyet, aztán pedig amikor bejöttek, akkor vettem egy nyelest is.

1 Likes