Szépségápolási kiegészítők

Minden ami tartós kiegészítő és évekig használsz :). Hajszárítóra, hajvasalóra, ecsetekre, szőrtelenítési eszközökre, akár fodrász eszközökre, hajgumikra, fésűkre, arcápolási eszközökre, masszírozó eszközökre stb stb gondolok. De bármi olyanra is, ami mondjuk kivált egy-egy szépségápolási terméket.

1 Likes

Remington: Nekem az egyik meghatározó márka, ami szerintem nagyon jó és elég megbízható. A hajvasalóm már 3 éve ugyanolyan teljesítménnyel tudom használni. Kerámialapos, gyorsan felmelegszik, nem roncsolja a hajam, tartósan egyenesre vasalja a hajat. 1-2 nap látszódik a hatása, persze azért a nagyon egyenes hajért mindennap kellene vasalni :D.

Braun: Szerintem a másik számomra megbízható márka. Próbáltam tőle hajszárítót, utazó méretben, az tetszett benne nagyon hogy fényes lett a hajam és nagyon egyenesre lehetett beszárítani :). Braun silk epil 3 epilátoromat is nagyon szeretem, tetszenek benne az extrák, hogy a rövid szőröket is kitépi ( régi philips epilátor nem tudta még ezt.), és hogy világít, így nem megfelelő fényviszonyok mellett is tudom használni. Még írhatnám az elektromos fogkefét, de nekem kicsit túl erőteljesnek tűnt, egyelőre nem a kedvencem.

Fésűk: Ebelin: Nagyon szeretem ezt a tanglee teaser szerű fésűt, nekem bőven megfelel, nem húzza a hajam, imádom használni, masszirozza a fejbőrt is.

For your beautytól van egy összecsukhatós kis fésűm, ez se húzza a hajat és kiváló utazáskor kis mérete miatt.

Parsa: Nekem van tőle egy szemhéjtus ecsetem, nagyon szép szerintem a nyele :), valamint egy ilyen utazó szett ( egyelőre micellás víz és hajolaj tárolására használom.)

Ebelin: Szemmaszk ( zselés párnás, kicsit kényelmetlen, de jó a szemnek.)

1 Likes

Nagyon népszerűek most a Foreo eszközök, esetleg próbáltátok már vagy van nektek? :slight_smile:
Van az az arcápoló kefe is. Ezekről mi a véleményetek? :).

Amit nagyon szeretnék az valamilyen Essence ecset :D, ahogy néztem tök jó ecsetjeik vannak.
Tetszenek még azok a sminkszivacsok is.

Nekem a Foreo Luna Play Plus van meg. Ez egy olcsóbb Foreo, ezt nem kell kidobni 90-100 használat után. A Play szerintem nem éri meg, a többi pedig jóval drágább. Kevesebb pattanása nem lesz tőle senkinek, de a pórusok tisztábbak, enyhén radíroz is. Nem minden lemosóval működik jól, inkább a krémesebbekkel, ami túl híg géles azzal nekem nem az igazi. Kicsi, nem kell fejét cserélni, egyszeri befektetés az ember bőrébe.

4 Likes

Hű, ez nagyon jó kis topik lesz!
Nekem game changer volt, amikor kb. 2 évvel ezelőtt Tati az egyik videójában megemlítette, hogy hajmosás után nem szimpla törölközőbe, hanem mikroszálas kendőbe csavarja a haját, azonnal meg is rendeltem azt, amelyiket ajánlotta. Szerintem kevesebb, mint fele annyi víz marad a hajamban ezzel, mint egy sima törölközővel, imádom. Fésűkből a Wet Brush volt az, ami olyan változást hozott a fésülködésben, hogy életemben először nem rándultam össze már a fésű látványától is. Vékonyszálú, de sok, hosszú hajam van, gubancolásra nagyon hajlamos. Segített a Tangle Teezer is, de a Wet Brush megváltás volt.
A Remington hajszárítókra én is esküszöm, úgy 12 évvel ezelőtt egy fodrászkellék üzlet tulaj barátnőm ajánlott egy hajszárítót, pontosan három perc alatt teljesen szárazra szárítja a hosszú hajamat. A Dyson Supersonic hajszárítót is a 3 perces szárítási idővel promózták, csak 100 000 Ft-nál is több volt, amikor megjelent.

1 Likes

En sem írhattam volna szebben. Nekem is ugyanez van és elégedett vagyok vele.

1 Likes

Nem értem azt, hogy 90-100 használat után ki kell dobni. A drágábbakat ki kell dobni annyi használat után? (Nem sokat tudok a Foreokról.)

Úgy tudom, hogy a legolcsóbb változatban nem cserélhető az elem, és nem is tölthető. Tehát, ha lemerül, akkor kuka…
Nesze neked környezetvédelm…

@Montelino a Luna Play plusnál is jelentősége van a színeknek? Én sokáig azt hittem, csak a változatosság kedvéért vannak különböző színekben…

2 Likes

Komolyan?! Ez azért nagyon durva.
ekem az arctisztító eszközök közül a Clarisonic tetszik, sokszor pakolgattam már ki-be a kosárból online, de mindig az tartott vissza, hogy ismerem magam, valószínűleg egy hétig lelkesen használnám, aztán ráunnék. Pedig lehet, hogy most már jó lenne a homlokomnak…

Az a Remington hajszárító mennyibe került? :slight_smile:

Ez nagyon durva hogy ki kell dobni utánna :O. Nem is érdemes akkor megvenni.

10 ezer forint körül volt, és ha jól emlékszem, 12 évvel ezelőtt. Azóta is azt használom, úgyhogy ha holnap kinyúlna, akkor is azt mondanám, igen jó vétel volt.

1 Likes

A sima Play 90-100 használat után nem utántölhető, dísznek nem elég szép. A Play Plus kb. 10 Euróval több (itt), mint a sima Play, ennyit megért nekem.
A nagyobb drágábbaknál az eltérő színek elvileg más tulajdonságokkal bíró készülékek. Van pl. “öregedésgátló”, direkt férfi bőrre való stb.
A legújabbak bőrt is analizálnak. Engem nem igazán érdekel, hogy hány évesnek mutatja a bőröm hetente (szerintem 1 héttel többnek), a hidratáltságot meg látom/érzem.
Kicsiből a sötétebb kéket vettem meg, mert ennek tetszett a színe (fekete nem volt éppen), a nagyon pink túl csajos nekem.

4 Likes

Köszi szépen, persze, egyértelműen megéri a 10 euró, hogy ne dobd el, nem is értem, ilyen változat miért létezik.
Legközelebb, ha megyek a Sephorába, jobban megnézegetem őket.

1 Likes

Ezek szerint akkor a Play Plus változatból mindegy melyik színűt veszem? Majd én is szeretnék, és többet nem adnék érte, mint a Play Plus ára.

1 Likes

Igen, a Play Plusnál mindegy a szín.
A sima Playnek részemről konkrétan nincs létjogosultsága. Nem is értem miért dobták piacra.

2 Likes

Ezt én is megjegyzem, hogy a play plust érdemes megvenni :).

Még egy kis eszköz, nevezetesen a velúr puffni. Ezt is Tatinál láttam, nagyon sokszor használja a púder belenyomkodására és logikusnak is tűnt, hogy a könnyen zsírosodó részekre jobb, ha belenyomom a púdert a bőrbe. A Laura Mercier féle puffnit egy évig üldöztem, sehol nem volt belőle készleten. Aztán egyszer belebotlottam egy noname velúr puffniba, gondoltam, teszek vele egy próbát. Annyira bejött, hogy a T zónámban már csak azt használom.

3 Likes

Igen, úgy tudom a Play Plus csak színre más. Valami jó akcióban érdemes beszerezni. Akinek eleve szép (látszólag pórusmentes) a bőre, nem fog változást érzékelni.

1 Likes