Sminktermék, ami nélkül nem szívesen lépek ki az utcára

A héten megfáztam. Ilyenkor nálam kötelező elem sajnos a herpesz az orromon. Bár szedek rá lyzint, azért most is érzem (péntek óta), hogy folyamatosan ki akarnak törni az orromon a dögök. Ugyan a helyzet a lyzin hatására lényegesen jobb, mint korábban, amikor az orrom nagy része és már az orrom alatt is csupa seb voltam, elővigyázatosságból ilyenkor nem sminkelek, amíg érzem az orrom környékén a bizsergést.
Péntek este azért nagyon óvatosan egy pici szemhéjfestéket és spirált tettem fel, de őszintén szólva sokat nem emelt a látványon.

Itt jegyezném meg, hogy ilyenkor az arcápolást is minimálban tolom, gyakorlatilag harmadik napja csak arclemosó és mist került rám, a bőröm mégis most éppen gyönyörű. Egyszerű a magyarázat: hormonális oka van. A ciklusom bizonyos napjain a semmi ellenére is gyönyörű az arcom, máskor viszont akkor is megjelenik rajta a ragya, ha hajnali harmattal kenegetem… :woman_shrugging:

3 Likes

Azt hiszem egyedül leszek, de nálam egy ideje a pirosító, ami nélkül nem indulok el. Annyiszor kaptam meg, ha nem használom, hogy betegnek nézek ki… Így a feszültség elkerülése érdekében az az első. Érdekes módon a bőrhibákat kevésbé teszik szóvá az emberek, így a korrektor maradt másodiknak.

5 Likes

Hát én általában full sminkben vagyok de ha csak 2 terméket mondhatok, akkor :slightly_smiling_face:

  1. Szemöldök
  2. Szempillaspirál
5 Likes

Én ha kettőt választhatok akkor szempillaspirál+ korrektor (de ugyanolyan fontos a pirosító meg az ajkak kiemelése is számomra.)

2 Likes

Rúzs! Hulla kinézetem van nélküle.
Ha kettőt lehet jelölni: Rúzs és BB krém. De öt perc alatt feldobok egy hétköznapi full sminket. BB krém, korrektor, púder, bronzosító, arcpír (szemhéjra is újabban csak az), szempillaspirál, rúzs.

2 Likes

1.Púder
2. Szempillaspirál…
(…illetve szemöldökpomádé. Igazából átlag hétköznap tényleg csak ezt a hármat használom, meg szem alatti korrektort, ha kell)

2 Likes