"Sikertörténetek" - Elmúlt, halványult, visszanőtt

A javulás nem mindig egy darab 5*-os termék érdeme… Nektek milyen rutin/kombináció/kezelés oldott meg valamilyen problémát?

2 Likes

A makacsul hámló foltjaimra (orr, szemöldök között) sokféle hámlasztóval és hidratálóval kísérleteztem. Igazi, tartós eredményt csak a sportolás (már heti 3x20 perc izzadás is meglepően hatásos) és nagyon sok víz ivása hozott.

Ezzel persze nem azt akarom sugallni, hogy az “egészséges életmód” minden bőrproblémát megold, inkább azt, hogy egészségtelen életmód tényleg sokat tud rontani rajta. És van amit nagyon nehéz kozmetikai termékekkel külsőleg kompenzálni.

7 Likes

Szerintem pedig, főleg az igazán komoly problémáknál sokkal többet számít, mit viszünk be a szervezetbe, legyen az vitamin, ásványianyag vagy akárcsak a megfelelő mennyiségű víz. Ha pedig hormonális eredetű a probléma, használhatunk akármit.
Nehezen tudom kikerülni a tejtermékeket, de tényleg ritkábbak a durva pattanásaim, mióta igyekszem erre odafigyelni.
A körmöm szinte hámlott, a japán manikűr rengeteget javított rajta, megszűnni pedig akkor szűnt meg, amikor rákattantam az olajos hering+majonézes torma kombóra. Amint megcsömörödtem tőle, ismét töredeznek a körmeim.
Rajtam egy karcolás,horzsolás kinyomott pattanás is sokáig megmarad a bőrömön, éppen ezért valóságos csoda, hogy a plasztikai műtét utáni hegg egy hónappal a mútét után már alig látszott. Két hónappal előtte vas, cink, A, D, E C vitaminok nagy mennyiségben, utána is csak még kiegészítettem kocsonyával :slight_smile: Nyilván sok múlott a doktor kezén is, de ő is azt mondta, hogy nem normális, hogy ennyi maradjon belőle egy hónap után. Nem is költöttem drága szilikonos heggkezelőre, csak Biooilt vettem, mert a ragasztócsík kikészítette a bőrömet.

Ami feltűnt, hogy amióta G&G APAD-ot használok, pattanásokra ugyanazt az Isana cuccot kenem, együtt hatékonyabbak.

2 Likes

Olajos hering majonézes torma? Hm jól hangzik :slight_smile:
Nekem a sok víz segített rengeteget és a kevés csokoládé. A rendszres hidratálás is, erre a Bioderma Hydrobio-ja szuper. De egyetértek a lányokkal, ha belül a szervezetben nincs minden rendben, hiába bármilyen krém.

1 Likes

Ez egy jó topic lesz remélem. Engem a pigment folt halványítás érdekelni, ki mit tudott elérni és milyen rutinnal, kívül belül. Esetleg speciális orvosi kezeléssel. Sajnos nekem egyre csak jön hiába a fényvédő, hámlasztás, c vitaminos cuccok egyéb blokkolók:( Valamit biztos rosszul csinálok.

Orr és szemöldök hámlás nekem is konstans tini korom óta. Ami nekem sokat segít és sokkal ritkábban jön elő: hidratálás, zsírok olajok szerintem is jók (jojoba, csipkebogyó pld), 5% lactiv sav, meg a solanie mangós rizses radírja. 2 éve mindig van itthon egy nagy tubussal. Pakolásnak heti 1x szoktam, alacsony aha tartalma van. A szemcsék meg szuperül radíroznak, maszíroznak, nekem nagyon jól esik és isteni az illata.

:joy::joy: kb. Nekem az első hónapban a 2 szemem közt az orrom tetején egy halvány folt, novemberben! 1 nap mikor megláttam, azt hittem elkentem a szemcerkát. Hát nem. Ki voltam akadva… egyből elkezdtem ahazni, mint halottnak a csók.
De egyébként biztos én is hozzájárultam a pigmentesedéshez. A 20-as években mikor kerestem hogy mi jó nekem mi nem, plusz a fogamzásgátló, pedig egyik legalacsonyabb hormon tartalmú, helyileg ható, amikor abbahagytam nem is volt semmi ragyásodás, egyéb bőrgondom, leszámítva a pigmentfoltosodást, de ez már a fogamzásgátló alatt elkezdett jönni. Szóval suck, majd ha meglesz a baba és mehetek vele orvoshoz kíváncsi leszek mit állapít meg, vagy miket nem használhatok, lehet alapozóban vagy bb krémben is van olyan ami fokozza, nehéz terep. Hiába tudatosan igyekszik az ember lánya egy alap rutint felépíteni, meg tényleg csomó info áll már rendelkezésre, azért bele lehet szaladni dolgokban, azt hiszed jó neked, évek múlva kiderül hogy baromira nem.

Biztosan sokakat erdekel majd a jo hirem, egyik szemoldokom egy reszen tul vekony lett (baleseti seb, tulszedtem, kit tudja mi mas meg). Most direkt hagytam elni kicsit es mar egesz jo bozontos, a jelenlegi szemoldokvastagsagi elvarasokba illeszkedo lett ez is. :joy:

3 Likes

tinikorom óta szenvedtem az orromon lévő sebaceous filmanetekkel (ezeknek mi a magyar neve? :slight_smile: ), de aztán tök véletlenül pár éve elémkerült egy cikk a kémiai hámlasztásról. azóta a rednszeres bha + agyagos maszk használatával annyira szépen kitisztult az orrom, komolyan öröm nézni. ezt legszívesebben mindenkinek elküldeném, aki azt hiszi, hogy az orrán a fekete pöttyök mitesszerek és tapaszokkal meg nyomkodással próbálják kiszedni őket, mert totál nem ez rájuk a megoldás (persze van, akinek mitesszeres az orra, nekem is volt egy pár, de az tök más).
egyébként a Foreo utánzatom is segít tisztán tartani az orrom.
mennyire kár, hogy egy olyan jó 10-12 éve ezek a termékek még sehol se voltak…

8 Likes

Cattitude, ha krémmánián is ez a neved, akkor el kell mondanom hogy a véleményeid lelkes rajongója vagyok, legalább két cucc jut eszembe amit miattad próbáltam ki és bevált :slight_smile:

1 Likes

igen, ugyanaz :slight_smile:
de jó, nagyon örülök! miket?

1 Likes

Az összes cucc amit a Hada Labo-tól próbáltam, Skin Aqua japán fényvédő (amit imádtam, csak egy idő után sok sok volt az alkohol a bőrömnek és találtam jobbat azóta, de az volt az első tisztességes fényvédőm), és szerintem a tosoowong enzimes arclemosót is te véleményezted először, azt is mindig szívesen használtam :slight_smile:

Ilyenjeim nekem is vannak, tényleg döbbenetes, hogy az agyagos maszk milyen szépen kinyírja őket. Te melyiket használod?

de jó, örülök :slight_smile: a Tosoowong arclemosó nemtom itthon miért ilyen ismeretlen/alulértékelt, ár-érték arányban kb verhetetlen és tényleg szuper

1 Likes

most kétféle Innisfree agyagos maszkot, mert Koreában nagyon jó áron tudtam hozzájutni, de amúgy itthoni viszonlyatban a Müller sajátmárkás teafaolajos tasakos maszk a kedvencem, mondjuk nekem nem érzékeny a bőröm és elbírja

1 Likes

Majd meglesem.:slight_smile: Most én is koreait használok, de vicces módon a L’Oréal Detox vált be eddig a legjobban.

Olyan fura, hogy nem találtam magyarul semmit ezekről, csak angolul és németül. Hány kemény munkaórát töltöttem el én is nyomkodással, holott igazi mitesszer csak elvétve volt az orromon :smiley:

1 Likes

Ó te jó ég!
Rákerestem, és akkora megvilágosodásom van, hogy mindjárt összeesek :open_mouth: Nekem is ilyenek vannak az orromon, sőt államon is. Már egy jó ideje nem nyomkodom őket, a BHA mondjuk nekem nem vált be, de az AHA igen. Az a durva, hogy soha nem hallottam még erről, kozmetikus sem mondta soha (sőt nyomkodta is őket mint az állat…). Köszönöm, @cattitude :hugs:

1 Likes

Úristen, nekem is vannak ilyen csúfságaim. Eddig nem is hallotta erről a dologról. Azt hiszem szépen előveszem a BHA hámlasztóm és az agyagos maszkokkal sem fogok fukarkodni.
Köszönöm @cattitude

1 Likes

örülök, ha segíthettem valamennyire :slight_smile: @aalexaa @Kinga79 @BlackXentric

nekem az aha olyan semmilyenke, sokadik ahás terméket használom és mindig elmarad a látványos eredmény, mint a bha-nál… nyilván jobban néz ki a bőröm heti 2 aha hámlasztás után, de a homlokomon mindig van pár whitehead és fogalmam sincs, mi szedné le őket

2 Likes

Tudományos szépség blogon én már olvastam róla magyar nyelven :slight_smile:

1 Likes