Segítséget szeretnék kérni

Sziasztok. Kellemetlen témával érkezem hozzátok. Ha tudtok tippet, tanácsot adni azt megköszönném. Tehát, mi okozza alul a kellemetlen szagokat illetve megváltozott hüvelyi folyást, viszketést? Jártam urulógusnál, mert felfázos is vagyok, ill nőgyógyásznál is többször. De mindig ugyanaz a válasz: teljesen egészséges minden alul. Ön rendben van… lehet pszchiés… hát nem hinném. Orvosom még azt mondta, ne egyek csokit, mert attol a ph-m lúgosodik…nem tudom ez mennyire lehet igaz. Ha van jó ötletetek szivesen fogadom:) egyebként klion kúp, illetve tej savas öblögetés hetente ezeket már mind próbáltam… különböző ülő fürdőket, antibiotikumot is probiotikum szedése mellett… intim lemosókat, nem ülök sehol sem wc ülőkére, kerülöm a nyilvános mosdókat stb… minden csak ideiglenesen működöik. Tanácstalan vagyok :pensive: köszönöm ha segítetek, és bocsánat a kellemetlen kérdésért.

Csináltak tenyésztést is?
Lehet gomba, vagy bakteriális vaginózis.
Ez utóbbit okozhatja pl. akár az intim betét is, vagy a tampon, öblítő, stb.
Ezt a cikket ajánlom elolvasni.

2 Likes

Keress másik dokit. Illetve, ha még nem csináltak, kellene egy tenyésztés + std szűrést és a partnert is kezelni, ha van
Cukorszegény étrend jó lehet, bár én anno nem tapasztaltam javulást attól.
A véleményem, de ez csak a saját tapasztalatom alapján:
Nincs hüvelyflórád. Öblögetni is csak nagyon ritkán kellene, pl. mensi vagy klion vagy bármilyen gyógyszeres hüvelytabletta kúra után Egyszer, majd Klion után tejsavas hüvelytablett kúra, hogy helyre álljon a ph.
Antibiotikum mellé nem csak probiotikum, hanem tejsavas hüvelytabletta is!
Én pl. ha medencét, szaunát tervezek, mindig felteszek előző 2-3 estén 1 Gynophyllust, hogy megerősítsem a védelmet :slight_smile:
Engem anno a Gynevac oltás mentett meg, sajnos, kis hazánkban már nem elérhető.

5 Likes

Egyetértek @Kinga79 Kingával, keress másik orvost.
Illetve a flóra visszapótlását nagyon fontosnak tartom. Ezen kívül a hüvelyhidratálást. Igen, furán hangzik, de fogamzóképes nőknél is lehet a sorozatos felfázások, hüvelyi problémák okozója, hogy a hüvely nem termel elég váladékot, ami síkosan és egészségesen tartja.
Nekem a tabletták nehezen jutnak be (szárazak, kemények), de leírom, ami bevált:

1.Vitagyn C hüvelykrém heti 1x akkor is, ha nincs tünet, fenntartó kezelésként és 2.Cikatridina kúp eleinte egy héten át naponta 1x, utána egy hétig 3x, majd ahogy érzed, de legalább heti 1-2x.
Remélem sikerül megoldást találnod.

3 Likes

Èn is kaptam Gynevacot. Nekem is segìtett , sőt a tervezett babò egyből összejött. :smiling_face_with_three_hearts:

2 Likes

A tèmához visszatèrve èn csak tòhoz jàrok fürödni. Strand, uszoda- tuti fertőzès.
A sűrű hùgyùti gyulladás ès bakteriàlis vaginòzis megelőzésére: 1000 mg c vitamin naponta, ès a vörösàfonya kapszula nagyon jò( dm, gyògyszertàr ).Ezt urològus ajànlotta mikor 2 havonta rohantam antibiotikumèrt. Sok folyadék.Kamillatea . Mensi utàn savasìtani akinek szüksèges. vagy a tejsavas vagy almaecetes öblìtèssel, vagy c vitaminos hüvelytabletta. - vagiflor .Ecet, vìz 1:3. A grèpfrùtmagolaj is baktèriumölő de mèg nem pròbàltam. Igen a csoki, sok èdessèg, èlesztős pèksütik, poliester alsònemű, tisztasàgi betèt elősegíti az èrzèkenyebbeknèl.

4 Likes

Egy gyógynövényes azt mondta nekem,hogy grapefruit csepp mellé ugyanúgy kell probiotikum és tejsav hüvelykúp,mintha antibiotikumot szednénk. Az íze borzasztó. Régen szedtem,de már nem emlékszem,mennyire vált be.

2 Likes

Sziasztok! Én azt szeretném kérdezni, hogy tapasztalt valaki olyat, hogy a cerave és la roche posay hidratálók csípik az arcot? Próbáltam mindkettő márkától, és mindkettőnél csípő, égő érzést éreztem (kiütés és pirosodás nem volt), illetve csak az arcomon tapasztaltam ezt, karomon, kezemen pl nem. Gondoltam arra, hogy lehet akkor érzékeny vagyok bennük valamire, viszont teszteltettem anyummal és barátnőimmel is, és ők is ezt tapasztalták. Járt már így valaki, ez mitől lehet? Túl erős, túlságosan száraz az arcbőröm? (amúgy kombinált szóval nem értem.

Használtál előtte mást is? Különösképpen gondolok olyasmire, hogy arctisztító, bőrradír, arcpermet. Vagy esetleg megviselte a bőröd a hideg közvetlenül előtte?
És pontosan melyik termékekről van szó?

Nem, előtte direkt csak vizes vattakoronggal töröltem át az arcom
A cerave moisturizing creammel volt először problémám (abból szerencsére csak mintát használtam), most pedig a Laroche posay effaclare duo + (amiből már egy fél tubust elhasználtam probléma nélkül, viszont pár hónap kihagyás után a napokban ismét próbálkoztam vele, és a napokban mindig így reagált a bőröm)

Közel se vagyok olyan profi ebben, mint a többi fórumtag, de ha a felkenés előtt nem volt irritált vagy sérült, esetleg extrém dehidratált a bőröd, én lejárt termékre tippelnék. Vagy esetleg egyéni érzékenység is lehet - nézd össze az összetevőlistát a krémmánia összehasonlító funkciójával, hátha segít.

Esetleg a glicerin? Csak tippelek. Nagyobb mennyiségben csíphet. Az arcunkon vékonyabb a bőr, a testünkön ellenállóbb, ezért lehet a különbség.

Köszi szépen a tippeket! Az összetevőket átnéztem, nem igazán találtam olyat, ami van mindkettőben és gyanús, mert ugyanaz más termékben nem okozott problémát :confused: meg azért is gondoltam hogy megkérdezem, gyakori jelenség-e ez ezeknél az “erősebb” hidratálóknál, mivel rajtam kívül 3 másik ember is ugyanezt tapasztalta… Hmm, tavaly július körül bontottam, nem tudom, hogy mennyire romolhatott meg, a cerave minta friss bontás után is ugyanilyen reakciót váltott ki

Nagyon is előfordulhat egy “erősebb” hidratálónál hogy csíp, de inkább akkor ha a bőröd ki van “cserződve” - kicsípte a szél/hideg/klór/sósvíz, túlhámlasztás, felborult flóra, etcetera.
A minta alatt kistasakos egyadagos izét értesz? Azok szerintem szinte mindig korai gyártásúak, érzékenyebb / rosszabb (kevésbé védő) csomagolásban, simán előbb megromolhatnak

1 Likes

Igazából most hogy mondod, lehet kifújhatta a szél, mióta nem kell úton-útfélen maszkot hordani, határozottan többet érte a hideg levegő. Igen, ilyen kis apró, kb hüvelykujjnyi mini-tubus, gyógyszertárban kaptam vásárlás mellé

Szia,
Szerintem is a hideg vagy a szel lehet a problema oka. Ugyanigy vagyok az utobbi par honapban, szinte minden csipi az arcborom, mert irritalt es kb. minden faj neki, ami rakerul. (Nappalra en is egy Cerave kremet hasznalok hidratalonak. :slight_smile: )

Nem tudom, megoldódott -e már a probléma, mindenesetre, ha bárki olvassa, akkor még hasznos lehet.

Ha vissza-visszatérő, főleg menzesz körül kiújuló kellemetlenségről van szó, akkor biztos, hogy gomba.

Van egy jó doki, aki néhány hét alatt végleg kikezel belőle, Ujházy András (Bp XI. kerület).

Speciális, erős gomba ellenes gyógyszer kell hozzá, plusz egy kikevert kúp, utána pedig hüvelyflóra regeneráló.

A fogamzásgátló tabletták hajlamosíthatnak rá.

Évekig szenvedtem tőle, aztán egy csapásra elmúlt. Ne kínozzátok magatokat irrigálással, életmódbeli sanyargatással, mert nem lehet a gombát kiéheztetni, ahogy sok helyen írják. Bioboltos múltam van, szentül hittem, hogy majd megoldom egyedül a természet erejével, de hát nem. Csak rosszabb lett. Orvos kell!

3 Likes

Ilyen állapotú lábra én nem krémet hanem pedikűröst ajánlanék, ha rendbetette akkor lehet elkezdeni kenegetni.
Az ajánlást kérek topicban ha kicsit visszalapozol a 2553.választól pont ugyanebben a témakörben értekezünk.

3 Likes

Azért nem baj, ha puhán tartod amennyire lehet amíg eljut pedikűröshöz.
https://www.dm.hu/search?query=lábápoló%20krémek%20és%20bőrpuhítók&searchType=product
Sima kék fém dobozos Nivea Creme éjszakára vagy nappalra zoknival is.

Ehhez plusz: ha a pedikűrös rendbehozta, az anaconda munkavédelmi kézkrém is jó lehet, vagy az o’keeffe’s healthy feet

1 Likes