Seborrheás dermatitisz a fejbőrön. (Szeboreás gyulladás)

Kinek milyen termékek váltak be seborrheás gyulladásra?
Gondolok samponra, fejbőrápoló/tisztító folyadékra, esetleg gyógyszeres krémre…
Végső elkeseredésemben írok ide. KÉRLEK segítsetek!
Borzalmas állapotban van a fejbőröm. Sebes, fáj , viszket … :frowning:
Amiket próbáltam, de nem használtak:
Head&shoulders, kénes sampon, kénes gyógyszertári kevert krém, amit a bőrgyógyász írt.

1 Likes

A Dermofilnek van erre egy egész családja, Rossmannban kapható emberi áron :slight_smile: Nekem a patis bőrömre szuper már többször újravettem az arclemosót is :slight_smile:

1 Likes

Elfelejtettem, hogy új ruhája van, lefotózom holnap ha érdekel, mert eddig könnyen meg lehetett a randa csomiját találni :smiley:

1 Likes

Szia!
Nekem a homlokomon, a hajam vonalánál és a fülem mögött szokott megjelenni. Segít a sima aloe vera gél, a Nizoral sampon célzottan a szeborreás területeken használva (nem minden hajmosásnál, mert elég agresszív sampon), de ami nekem azonnal elmulasztja, az az Elocom krém, sajnos vényköteles. A Nizoralnak is van krém párja.
Ne nagyon használj szárazsampont, a többsége tartalmaz alkoholt, ami nagyon nem tesz jót a szeborreának.
Az Uriage DS kímélő sampon jut még eszembe, a páromnak is problémás a fejbőre, egyelőre úgy néz ki, használ neki.

Oh, a Head&Shoulders… egy használat után ment a kukába. Korpás lettem tőle.

1 Likes

Még ez van a listámon:
https://kremmania.hu/kremek/vichy-dercos-korpasodas-elleni-sampon-normal-es-zsiros-hajra

1 Likes

Sls mentes sampon (barmelyik) es ez a hajtonik:
https://kremmania.hu/kremek/alpecin-medicinal-intensiv-kopfhaut--und-haar-tonikum-forte

1 Likes

megköszönném, ha fotóznád :slight_smile: hogy ráleljek drogériában is, ha úgy van.

1 Likes

Most én is a Nizoral sampont használom, és egyébként egészen rendben van kb. fél éve a fejbőröm. Bár pl. nekem stressztől jött elő nagyon! Mindegyikről azt olvastam, hogy nem szabad sokáig használni, váltogatni kell és csak időszakosan hozza rendbe a fejbőrt.
Amiket még használtam: Selsun Blue sampon, célzottan Uriage Xemose. Gyógyszertárból a Locoid Crelo emulzió, ez is vényköteles, hatásos volt, viszont cserébe elég ütős hormonos krém.

1 Likes

Nekem is a stressztől jön elő.
A páromat rengeteg imádkozás után sikerült lebeszélnem a Nizoral állandó használatáról, hámlott tőle a fejbőre, azt hitte, korpa… érdekes módon, amint abbahagyta a használatát, eltűnt az ún. korpa.

2 Likes

az Aloe gélt hogyan használod? felkened hajmosás elõtt és hagyod hatni X percig, majd hajat mosol?
Igen, én is észrevettem hogy a szárazsampon heti egyszer kétszeri használatától nagyon romlik a dolog, szóval most természetes összetevõjű por állagú és nem fújós szárazsampon keresésben is vagyok, de most elsõdleges a sampon, krém. stb… aztán majd ha kicsit helyreáll a dolog, keresek száraz sampont is.
Ajj, nagyon el vagyok keseredve emiatt, szégyellem is, és folyton azt kérdezem, miért pont velem van ez :frowning:

Klorane szarazsampon nagyon jo!

1 Likes

köszi :slight_smile: a Klorane sz.sampontát néztem én is - a nem aeroszolos verziót- csak kicsit drágállom 4800+szállítási díjért, de valószínuleg az lesz, hogy következõ fizuból megrendelem majd :smiley: :slight_smile: sokan azt javasolták…, remélem hogy megéri az árát valóban :slight_smile:

Íme a kis új ruhás :slight_smile: Van vagy 4-5 termékük én ezt és a tonikot szoktam venni, de érdemes megnézni a többit is hátha ott is van még jó dolog :slight_smile: A Rossmannban láttam egyedül a DM-ben szerintem nincs, de hátha csak én nem láttam.

20200309_124636

1 Likes

Nem, vékonyan felkenem az aloét és beszívódik, nem mosom le.
Nekem az arcra való loose púder a szárazsampon, ugyanolyan jó. Vagy a hintőport érdemes még kipróbálni.

Wow! Bármilyen púderrel működik? Milyet használsz? :slightly_smiling_face:

Az Innisfree No Sebum Blurt és a Nyx HD-t használtam eddig, az utóbbival szebb eredményt értem el. Púdernagyhatalom vagyok, legalább fogynak egy kicsit.:smiley:

4 Likes

Utóbbi nekem is megvolt, van most két másik, lehet, egyszer kipróbálom, köszi a tippet. :grinning:

1 Likes

Szívesen, semmit nem vesztesz vele. Ár-érték arányban és környezet szempontjából is jobb.

2 Likes

En sokszor vettem mar ujra, eg es fold a tobbi szarazsamponhoz kepest. Egyebkent az ara miatt gondoltam mar en os ra, hogy megveszem az osszetevoit kulon es a dobozaban osszekeverem, de aztan inkabb megrendeltem :sweat_smile:

1 Likes

Én is a Klorane-t használom egy jó ideje egyébként, jobban bevált, mint bármelyik más szárazsampon. Aeroszol mentes és nagyon sokáig kitart.

1 Likes