Project panning

Ez már így is nagyon szép. Nekem egy pirosítóm van aminek eléggé az alján vagyok.

2 Likes

Nekem egy Astor pirosítóm és egy Trend It Up mono szemhéjpúderem az, amiknek már erősen kilátszik az aljuk, mégis az az érzésem, hogy soha a büdös életben nem fognak elfogyni, pedig szinte napi szinten használom mindkettőt. :grimacing:

1 Likes

Nekem már egy ideje a B oldal forog. Így is számtalanszor van olyan érzésem, hogy oly korban éltem, amikor kimaradtam egy csomó hasznos és élvezetes dologból, kalandból, amire már csak most nyílik lehetőségem (és ez most nem panasz akart lenni, félreértés ne essék, mert egy csomó jó dologban is volt részem, nincs panaszra okom!). DE! Én már nem akarom magamat önmegtartóztatni, csakis az ésszerű határok keretein belül. Mint ahogyan azt leírta előttem @random:

Olyan rövid a földi létünk! Ha találkozunk valami jóval, azt meg kell tartanunk. Meg kell tartanunk addig, amíg el nem jön az ideje, hogy elengedjük.
Nekem most jött el a sminkmánia ideje, helyesebben most tetőzött a csúcsára. Biztos vagyok benne, hogy lesz majd az életemnek olyan időszaka is, amikor a paletták, rúzsok huszadrangúak lesznek az érdeklődési körömben. Mert mondjuk, ha valamikor majd nagymami leszek, biztos vagyok abban, hogy nem a Sephora, BeautyBay és a Cultbeauty oldalait fogom bújni, hanem minden gondolatom az unokám körül fog majd forogni. De ezernyi más példát is mondhatnék. Jót és sajnos rosszat (!) is. Egy óra is elég ahhoz, hogy valakinek teljesen más irányt vegyen az élete. :expressionless:
De addig… meg akarom ezt a jó érzést tartani! :blush:

8 Likes

Szerintem a lényeg, amit írsz, hogy neked ez jó érzést okoz. Minden hobbi addig jó, amíg örömet okoz. Nekem a sminkvásárlás már nem okozott örömöt, inkább feszültséget, és frusztrációt, ezért jött az önmegtartóztatás gondolata. A ruhavásárlással is eljutottam erre a pontra és a “diéta” után egészségesebb lett a kapcsolatom a vásárlással. Most szerintem a sminkekkel is így fogok járni. Már eltelt fél év, és egyre könnyebb önmegtartóztatni, és egyre jobban élvezem a meglévő dolgaim. Tudom értékelni őket, és használni jó szívvel, nem csak halmozni.

8 Likes

Én is sokszor elhatároztam, hogy bele vágok egy ilyenbe, de nem bírnám ki, hogy egy terméket használjak hónapokig. Nálam a “pan projekt” úgy néz ki egyelőre,hogy szelektálok és eladom ,amit mégsem használok, csak hónapokig áll a fiókban. :see_no_evil::stuck_out_tongue_winking_eye:

5 Likes

Ehhez csatlakozom. Máskor is voltak próbálkozásaim a project panninggel, több kevesebb sikerrel. Nekem az vált be, hogy engedélyezek magamnak minimális vásárlást, ünnepek környékén, vagy ha tényleg valami igazán különlegesre találnék.
Azért, hogy ne unjam meg folyamatot, azt szoktam csinálni, hogy egy palettát választok ki egy hétre. Vagy kiválasztok egy kiemelt színt, amit egy meghatározott időkereten belül a lehető legtöbb sminkbe beépítek. Van pár Sleek palettám, amiket nagyon szeretek, és mielőtt megromlanak minél jobban el szeretném őket használni.

4 Likes

Azon gondolkodom, hogy csatlakozzam, csak rúzsok terén. Mivel palettából elég hamar megálljt parancsoltam magamnak, rúzsokat vásárolgattam az elmúlt időszakban főleg, így most kicsit felhalmozódott. Mármint az egyéb készleteimhez képest. Egy rúzsom és egy szájceruzám tenném fel játszani, szabály pedig az lenne, hogy legalább heti egyszer használjam őket. Holnap kitalálom melyikek legyenek.

5 Likes

Jó ötlet :slight_smile: lassan én is kezdek elszállni rúzsok terén (is). :smiley:

1 Likes

Íme a két kiszemelt:
IMG_20190718_215802
IMG_20190718_215700
A Pupa rúzst nem lesz nehéz bevetni, gyakorlatilag így is használom minden héten, nagyon szép színe van, illik hozzám. A héten szerdán volt rajtam.
Az Essence szájceruza színét is nagyon szeretem valamiért ritkán használom. Mondjuk szájceruzát se nagyon használok mostanában, igyekszem magával a rúzzsal precíz lenni. Visszatérve. Ezt is a teljes számon szoktam használni, kicsit talán a Lovely folyékony rúzsának Pink poison árnyalatára hasonlít, viszont nekem az a rúzs nem jött be, a húgomnak adtam. Ez a szín viszont must have. Nem lesz nehéz szerintem ezt sem elhasználni, csak oda kell rá figyelnem, hogy elővegyem.

9 Likes

Nekem pedig a Lovely folyékony Pink Poisonja lett az idei nyár egyik nagy kedvence, a rózsaszín árnyalatú testvérkéjével együtt. :slight_smile:

1 Likes

IMG_20190719_195703
Készítettem egy borzalmas képet a Sleek palettáimról. Az Au naturelből az elfogyott matt bőrszín helyére beügyeskedtem egy Essence rézszín szemhéjpúdert.A Monaco paletta két kék színétől pedig megváltam, leromlott a minőségük,és inkább kiszedtem, minthogy bosszankodva kísérletezni próbáljak velük. Egy hónap múlva újra lefotózom majd őket.

7 Likes

A Sleek Au Naturel-em nekem is ugyanígy néz ki :smiley: Valószínűleg nem minden idők legminőségibb palettája, de az egyetlen amitől még soha nem gyulladt be a szemem, úgyhogy használom minden nap. A kedvenc színem belőle a bal alsó vörösesbarna (a képen jobb felső), pont olyan színe van mint a hajamnak, ha reggel korán mókolom fel magamra, akkor is úgy néz ki mintha beszámítható állapotban sminkeltem volna. Imádom.

A felső sor bal oldali a storm?

Az a szín tényleg gyönyörű, nem is értem miért nem használom gyakrabban, na de majd most. Furcsa, mert a matt színek elég gyenguszok benne, de a szatén/metálos színek meg isteniek, bár nincs összehasonlítási alapom, drogériás vonalon mozgok.
Igen az a Storm, ha véletlenül elhasználom és még árulni fogják tuti újra fogom venni.

1 Likes

A szürke és a fekete matton kívül (ezeknem igazán illenek az én színeimhez) az összeset szoktam használni. Engem nem zavar hogy nem túl pigmentáltak, legalább nem tudok túlzásba esni. Tartósnak se túl tartósak önmagukban, de én ezt a szemhéjalapot szoktam használni: https://kremmania.hu/kremek/etude-house-proof-10-eye-primer, ez bármit megtart :slight_smile:

Volt sokkal-sokkal drágább palettám amitől vörös hámló hurkák dagadtak a szemem köré, és szemlesütve kellett végighallgatnom ahogy a nálam nem sokkal idősebb bőrgyógyász kioktat arról hogy milyen káros a sminkelés…szóval én már csak azért is imádom a Sleek-et mert ilyen panaszt soha nem okozott. Van még egy Storm-om és egy Vintage romance-om, mindkettőt szeretem, bár nem vagyok hozzájuk elég bátor :slight_smile:

A szürkével én is csak próbálkozni szoktam, de nem igazán illik hozzám sem. Ez a primer tényleg nagyon jó, régebben használtam, de valamiért nem rendeltem újra.
Sajnálom a kioktató bőrgyógyász esetét, és, hogy így bedagadt szemed, ilyen butaságot mondani… Nekem is érzékeny a bőröm, és valóban a Sleek még sosem okozott bajt.
Ha a finomabb sminkeket szereted, akkor érdemes pinteresten rákeresni, hogy a koreai sminkekhez hogyan használják fel ezeket a vadabb Sleek palettákat, nagyon finoman is lehet velük dolgozni. Nagyon inspirálóak szerintem. :slight_smile:

1 Likes

Megvívtunk együtt már pár csatát… a pirosító ennek ellenére még nagyon tartja magát. :grinning:

20190726_145434

8 Likes

A TIU az púder? Nekem a fehér kompakt van, mi is harcolunk egymással.

1 Likes

Tyűha, nagyon ügyes vagy!
Én ráunok a termékekre mire idáig eljutnék (vagy leejtem és eltörik).

3 Likes

Mono szemhéjpúder. Egészen eddig nem akartam elhinni, hogy valaha el fog fogyni. De most már ott vagyunk vele a célegyenesben. :smiley:

2 Likes

Biztos direkt ejted le. :smiley: Nem rossz taktika. Nekem is kellene alkalmaznom. :smiley: (Najó, ez csak vicc volt. :slight_smile: )
Egyébként az Astor pirosító teteje nekem is letört. Kicsit félve is raktam fel a képet, mit szóltok, hogy nekem ilyen hadirokkant katonáim vannak. :slight_smile:

3 Likes