Piactéri vásárlás

Nem tudom tapasztalatok -e mostanában olyat,hogy a leütött terméket nem utasítja vissza vagy el sem fogadja az eladó?
Nekem az utóbbi időben sok ilyen történt,hogy leütöttem valamit és sosem jött rá válasz.
Volt ,hogy egy másik eladó terméke alatt írtam hogy mizu,de még arra sem reagált az illető.
Többnyire frissen felrakott eladó dolgok voltak.
Most a kérdés az ,hogy tiszteljük-e meg a másikat azzal ,hogy legalább megírjuk,hogy bocsánat de nincs már meg nem aktuális.
Én azt gondolom,hogy ez lenne a normális vagy ha nem ír akkor legalább elutasít.
Nekem kb.négy alkalommal ez történt,hogy válaszra sem méltattak. Ti mit gondoltok erről?

Lehet heti 1 nap van jelen az oldalon és nem is látja. Csak a törzstagok járnak ide naponta.

Régen tőlem is akartak venni valami illatmintát, de nem láttam aztán jött is a negatív értékelés, mert a rendszer automatikusan engedte neki, nem én tettem. Megkárosítva nem lett, fizetni nem fizetett semmit, csak úgy gondolta itt élek az oldalon. Munkától függően néha naponta jövök néha hetekig nem.

Ez az oldal nem mindenkinek a hobbija, ezt figyelembe kell venni. Örülni kellene, hogy van. Én csodálkozom, hogy az adóhatóság még nem kereste meg itt azokat akik eladással foglalkoznak, nem csak a saját maguknak vásárolt vagy kapott dolgokat adják el.

A vásárlási szándékról kap mindenki emailt elvileg. Magánszemély saját dolga még nem adóköteles mondjuk az is igaz ,hogy vannak akik nagyüzemben értékesítenek. :slight_smile:

1 Likes

Volt régebben probléma az értesítésekkel, e-mailekkel. Lehet, hogy ez történt a nem válaszolóknál?

Van valami határ, ameddig adómentesen lehet eladni, aztán kéne adózni. Régebben ez a vonal 600e-nél volt, nem tudom emelkedett-e mostanában :thinking:

Szerintem ez így lehet még mindig, mert a fórumon írtam 2 privát üzenetet egy tagnak, aki nem a nem válaszoló típus és nem válaszolt, szerintem nem olvasta.

Üzletszerű eladásnál, köteles számlát adni mindenki, mindegy az összeghatár. Bármilyen oldalon, gomdolom nem kaptok számlát.

Régebben szerettem volna a törzstagoknak egy rendes boxot összedobni (nem ingyenes mintákból), azért nem tettem, mert nem lettem vállalkozó és számlát adni attól még kellett volna, kis tételben is.

Admint értesíteni kell, ha lehet linket küldve, és utánanéz

Nekem az egyik freemail fiókom is hibás. Mindenkinek üzenetet küld, hogy az üzenetét nem lehetett kézbesíteni. Az üzenetet viszont megkapom, legalábbis remélem mindet. Több ismerősnek is írtam, hogy küldjenek egy próbaüzit, megkaptam, ők meg a visszaigazolást, hogy nem sikerült kézbesíteni. Írtam az adminnak. Azt írták a hiba a feladónál van. Nyilván mindegyiknél 2 országban. Azóta se hozták rendbe. Az a legrégebbi fiókom, csak azért nem törlöm. Fiók nincs tele.

Uh, olvastam több helyen, hogy nem igazán szeretik az újabb levelezőrendszerek a freemailt.

Küldtem a másik freemailemről egy üzenetet a régire, ugyanezt írta ki. A régivel van a gond. Az új működik rendesen.

1 Likes

Írtam neked a csevegés topikba. Ránézel, ha van időd? Köszi

Néztem.

Csak az számlaképes, aki rendelkezik adószámmal. Ennek hiányában a magánszemélyek adásvételi szerződést írnak vagy számviteli bizonylatot szoktak adni.

2 Likes

Itt nyilván adnak bizonylatot az oldalon. Szerintem nem.

Nem, a zsibis eladások szerintem más kategória (magánszemélyek között történik, jó része használt termék stb.), általánosságban beszéltem. Pl. ingatlanbérbeadás gazdasági társaság részére, autóeladás.

Hozzáteszem, segítő és nem kioktató szándékkal írtam.

2 Likes

Értelek. Csak itt vannak többszázas eladások 1-2 év alatt, csupa új termékkel, szerintem ez üzletszerű már, főleg ha odaírja, hogy rendelhető tőle.

Nem tudom én hogyan írnám be a bevallásba kint meg otthon, ha készítek 10-15 boxot és eladom. Mondjuk a dobozos oldal szerint már nincs is igény ilyesmire, mindenki csalódott eleget.

1 Likes

Hát én biztos nem vagyok nagyüzemű eladó.
Bár azt vallom ,hogy egyszer mindennek eljön a maga vásárlója aki pont olyat akár ami nekem van… Mégis azt érzem a régi piactér közönsége más lett. Ezért sokan ki is írják az eladó termékeikhez ,hogy csak akkor jelezd hogy megveszed ,ha tényleg van rá pénzed.
Vagyis sok a ,vásárlásszédelgő’.

1 Likes

Lehet. Nem szoktam figyelni, nem is nagyüzemben vásárolok a “hivatásos” zsibis eladóktól.
Őszintén szólva, nekem nem úgy tűnik, hogy megéri ezt nagy tételben csinálni, a tranzakciós díjat, a csomagfeladással járó lótás-futást, a bedőlt ügyleteket, a rajta maradó termékeket is figyelembe véve. Az idő pénz és ezzel a kis volumenű sefteléssel sok idő megy el - normál munka, életvitel mellett.

3 Likes

Nekem is volt olyan, hogy körömrágva vàrtam a csomagot, nem válaszolt az eladó a leveleimre, nehézkes volt úgy általában minden és undi állapotban, kevesebb tartalommal kaptam meg a parfümöt amit leütöttem a piactéren.
A szállítás végül kevesebbe került mint amit kifizettem, esze ágában sem volt megkérdezni, hogy kérem- e vissza azt a pénzt.
Eddig ez ha jól számolom 5 vásárlásból 1.
Szerencsére @Alsace tartotta bennem a lelket és jó tanácsokat adott így nem kaptam agyvérzést amíg megjött a csomag.

3 Likes

Én nem adok el nagytételben csak a felesleges dolgaimat. Az utóbbi időben a vásárlások lettek nehézkesek. 4 esetből háromban semmi reakció nem történt. Elutasítás sem. Vagyis leütöttem és lógtak a dolgok a levegőben majd kérte a rendszer ,hogy értékeljek. Nem tudok pozitívan értékelni ilyenkor van akinek ez nem is tetszik.
Az utolsó kettő ilyenre ment is magyarázat és 1 csillag. Nem hiszem hogy ez rosszindulat. Csak legalább válaszra méltassuk a másikat. Egy olyan volt ezek közül akinél rendelni is lehetett .

1 Likes

Erre egyszerű a megoldás, az eladó beleegyezése nélkül ne legyen semmilyen üzlet, csak ha külön rákattint, hogy a vásárlási szándékodat elfogadta. Akkor nem lenne semmilyen félreértés.