Piactéri vásárlás

Ennyi lenne a megoldás. Most ha nem kattint rá akkor három nap után a vásárlónak felteszi hogy értékelje az adás-vételt. Na de ha semmi nem történt akkor mit?

1 Likes

Több mint egy éve volt, hogy leütöttem egy terméket, és azóta se kaptam választ :rofl:
Illetve valahogy akkoriban volt, hogy egy termék alatt megadott emailcímre írtam érdeklődő emailt, mivel az eladó ezt kérte a leírásban, arra se érkezett sose válasz.
Ettől függetlenül, lekopogom, nekem eddig mindig szerencsém volt az eladókkal.

Szerintem sem oké így eltűnni, és legalább egy elutasítást se küldeni, teljesen megértem, hogy csalódott vagy… én úgy gondolom, hogy ha valamit valahova felteszek mint eladó, akkor szerintem, ha már csak a saját érdekemben is, érdemes vissza-visszanézni az oldalra, mert bármikor bármi elkallódhat (bár, jelentem, a millió éves freemailemmel vagyok ide regisztrálva, és ha szökőévben egyszer eladok valamit - én is csak a nem kellő dolgokat teszegetem fel - mindig rendben kaptam értesítőt vásárlási szándékról, legutóbb a múlt héten. Az már más kérdés, hogy utána a kedves “vásárló” írt, hogy hát ő mégsem tudja megvenni… megnyomni a gombot azt meg tudta… aztán nem értette, miért, amikor megírtam, hogy sajnos így negatívan kell értékelnem - hisze ő szólt, hogy mégsem kéri :roll_eyes: )
Ha több hónapja feltöltött termékről lenne szó, azt mondanám, hogy (ugyanúgy vacak, de) talán elfelejtette, de pár naposnál… Azon gondolkodom, hogy ha pl. tényleg a fiók hibás, és nem jönnek meg a levelek, akkor az oldalra belépve is oda tud valaki navigálni arra az oldalra, ahol jóváhagyhat egy vásárlást? Ebben nem vagyok biztos - és így előfordulhat, hogy nem kapott üzenetet, nem tudja jóváhagyni, amikor pedig az értékelés lehetősége pár nap után megjelenik, akkor ott már nincs lehetősége hozzájutni a másik fél e-mailcíméhez, hogy felvehesse vele a kapcsolatot, szóval itt van egy rés. De ez csak találgatás.

2 Likes

A probléma az, hogy a rendszer hagyja jóvá, nem az eladó, ezt kellene eltörölni. Jóváhagyás nélkül ne értékeljen senki semmit, mert az üzletet nem kötötték meg.
Én régen mindig kiírtam dátummal, hogy mikor tudok postázni, máskor nem. Ha azután bármit leüt, nem lesz elküldve, külföldről nem postázok. De a terméklapot nem olvassa, olvasni luxus.

1 Likes

Én is így gondolom. Az hogy válaszra sem méltat sőt azt a terméket le is törli ahol rákérdezek ,hogy mi a probléma amiért se nem utasít vissza se nem hagy jóvá az már kicsit dühítő. Aztán még neki áll feljebb . És írogat sérteget az egyik termékem alatt. És amikor én reagálok,hogy de miért nem utasította el akkor sem ad választ. Szerintem akkor nem is olyan alaptalan a negatív értékelés még ha nem is tetszik neki. Vannak szabályok amiket illik betartani.

Ha valaki feltesz egy terméket és aznap valaki leüti akkor szerintem nem arról van szó,hogy nem néz fel a felületére . A rendszer jelzi a vásárlási szándékot. Ha nem utasítja el és válaszra sem méltat amikor megkérdezem ,hogy mi történt akkor pedig jogos a negatív értékelés. Meggondolta magát vagy eladta máshol ? Akkor nyomjon egy elutasít gombot és nem lesz negatív az értékelés.

Lehet nem olvasta, nem mindenki aktív az oldalon naponta. Szerintem a többség nem ebből él, ezer más fontosabb dolga lehet, mint ide járni naponta.