Pattanásos, problémás bőr sminkelése

Köszönöm, megfogadom a tanácsod!:slight_smile: remélem bejön. Egyebként ha valami krémet veszek akkor mennyinek kell lennie a PH ertekenek? És azt hol lehet megnézni? :thinking: úgy tudom fontos a PH érték

Ebben igaza van @Gerika64 -nek, valóban megvastagodhat a bőr a durva csiszolástól, bár tény hogy az elején sokkal simábbnak és puhábbnak tűnik. Az én tapasztalataim szerint az AHA és BHA jött be a leginkább. Nekem a Geek & Gorgeous Cheer Up és a Cosrx hámlasztója váltak be, a tejsavról még nincsenek tapasztalataim.

1 Likes

Nekem sajnos az Ordinary Salicil BHA hámlasztótól teljesen felhólyagosodott és feldagadt az arcom 1 hétre :frowning: Utána gondoltam adok még neki egy esélyt, de ugyan úgy jártam ismét… Csúnya irritáció :frowning: Ezért nem igazán merek BHA használni :confused:

Akkor feltehetően allergiás vagy a szalicilsavra (akár az aszpirinre is), nem érdemes kísérletezni vele. Az AHA, mandulasav és tejsav még mindig jó alternatíva lehet :slight_smile:

Más márkákat nem ismerek a Cosrx, Geek & Gorgeous és The Ordinary-n kívül, de ezek viszonylag olcsóbbak így lehet velük kísérletezni.

1 Likes

Érdekes egyébként, mert az aszpirinre nem vagyok allergiás :thinking:

AHA val a BHA után már nem mernék kisérletezni :frowning: Bőrradírt használok, nem tudom… szerinted az jó? Vagy mindenképp próbáljam ki az AHA ?

A BHA valóban okozhat egyeseknél irritációt és/vagy allergiás reakciót, általában pattanásos, zsíros, mitesszeres bőrre ajánlott. Az AHA viszont egy másfajta hámlasztó, más mechanizmussal működik ugyanis a bőrfelszín legkülső rétegéről távolítja el az elhalt hámsejteket. Az AHA bármilyen bőrtípussal jól működik, egyedül rosacea esetén nem érdemes kísérletezni vele. A mandulasav és a PHA hasonlítanak az AHA savhoz, viszont gyengédebbek, kíméletesebbek, a mandulasav pedig antibakteriális hatású, kifejezetten jó aknés bőrre :slight_smile:

1 Likes

Sziasztok! :slight_smile: Korábban írtátok, hogy fodormenta teát isztok. Milyen rendszerességgel és mekkora mennyiségben ajánlott fogyasztani? (Nekem is vannak puffadásos problémáim a pattanásokon kívül, így felcsillant a szemem, hogy ezt mindkettőre ajánlják.)
Esetleg tudtok újdonsággal beszámolni a hosszútávú használata mellett? (Látom nem mostani a hozzászólásotok.)
Drogériában is be lehet szerezni?
Köszönöm előre is a választ! :blush:

Én többször is nekifutottam a napi kétszeri fogyasztásnak, kb 2 hétig működött is, de meguntam a macerát és türelmetlen voltam kivárni míg hat, úgyhogy annyiba hagytam.
Én eddig csak szálas verziót találtam, amit kicsivel kényelmetlenebb használni mint ha csak bedobnád a filtert a csészébe. Általában gyógynövény és bio boltokban lehet kapni, drogériákban csak borsmenta teát találsz. Viszont én azt mondom érdemes tenni vele egy próbát, mindenképpen jót tesz :slight_smile:

1 Likes

Sziasztok!

Pár hónapja már futottam egy kört a problémámmal, úgyhogy aki olvasta attól előre is bocsi.
A kozmetikus szerint korpás seborrheám van, alapvetően zsíros (szerintem vízhiányos is, úgyhogy hidratálok de nagyon) bőrrel vagyok megáldva, pattanások előfordulnak - napi szintem 1-2, ezek általában picik, néha nagyobb, gyulladt, mély izék. Ehhez enyhe bőrpír társul. Mivel nem hatalmas, gennyes dolgok ülnek az arcomon, így úgy gondolom, hogy smink nélkül is vállalhatóan nézek ki. Itt a hangsúly a smink nélkülön van, mert hiába szeretnék, nem tudok rendesen alapozni és ezért a bőrömet hibáztatom. Nem jutok el odáig, hogy “cakey”, meg átfénylik, mert már vékonyan se sikerül szépen fölvinni. Hiába a radírozás meg a primer, ha ujjal próbálom felvinni akkor csíkokat húz, van amelyik alapozónál össze is áll egy két húzás után, így szépen kenegetéssel egyenletesíteni esélytelen. Alapvetően blenderezném, hogy ne kelljen kenni, de azzal se szép. Már próbáltam több márkát, színezett krémeket, az eredmény mindig hasonló, pl narancssárga pórusok, mert azoknak a teteje az egyetlen hely ahol megmarad a cucc, vagy ha púderezik, akkor foltos, poros. Azért írtam, hogy púderezik, mert amikor befuccsoltam a PUPA színezett krémjével meg egy alapozójával, egy Maria Galland színezett krémmel meg egy Yves Rocher korrektorral (igen, az ember mindent kipróbál, krémes volt, pont az én színemben) megpróbálkoztam a boltokkal, ahol elvileg hozzáértő emberek vitték föl a dolgokat. Jött a The Body Shop, aztán meg a Douglas, és ez utóbbi fájt jobban. Az eladólány azt mondta azért nem áll rajtam ugyanolyan jól a MAC alapozó mint rajta mert biztos nem/nem a megfelelő termékekkel ápolom a bőrömet - szerintem egy ilyen kijelentés azok közül akik itt vannak sokaknak rosszul esne. A kolléganője ha jól rémlik YSL/Estée Lauder vagy egyéb Douglasban kapható high end cuccokat tett rám, mire felálltam a székből az egyik már be volt törve a szám meg az orrom közti vonalon. Asszem volt köztük egy narancssárga pöttyös eredmény is. Azóta próbáltam theBalm CC krémet, tarte Babassu foundcealert, meg PC/Niod színezett fényvédőt, egyik se hozta a kívánt eredményt. Ezek után úgy döntöttem, ha választani kell a béna smink meg a saját arcom között, akkor marad az amiért nem kell tízezreket kicsengetni. Mostanság épp kényszerből radírozok, mert csak annak érzem a hatását, a G&G Calm Down (meg 1 kivétellel végigteszteltem a teljes PC hámlasztó range-ből ami nekem megfelelt) nem jött be pedig nagyon drukkoltam neki. Én úgy vagyok vele, hogy ha nekem feltűnik 30 centiről, hogy ****ul néz ki, akkor a mellettem ülőnek is fel fog. A kezemen amúgy általában gyönyörűen terülnek.
Aki idáig eljutott az olvasásban, az pls mondjon valami okosat, mert nagyon szeretnék sminkelni, de ahhoz kell a vászon. :slight_smile: :grin: :sweat_smile: :upside_down_face:
Por állagú alapozók kilőve, a fixálással is nagyon-nagyon vigyáznom kell.

3 Likes

Szia, korábbit nem olvastam, de bőrgyógyászanál jártál? Sztem érdemes lenne.

Én most pont egy koreai bb-t fogok kipróbálni, ha megérkezik :smiling_face_with_three_hearts:. Egy fényeset persze, lehet durván mellé lőttem :rofl:.

3 Likes

Szia!

Nem kifejezetten pattanások miatt, de jártam. Szerintem ennyi pattanással körbe röhögne, az, hogy nem találok alapozót meg tuti nem érdekel egy bőrgyógyászt - a pirosságomra is csak kommentelt valamit, meg felírt egy jó drága krémet amit alkalmanként lehet használni. Az a tapasztalatom, hogy az esztétikai dolgokkal nem szívesen foglalkoznak az orvosok, az endokrinológus is kerüli a hajhullás témát (IR-em meg Hashimoto-m van, jó eséllyel azok csinálnak mindent). Nem nézek ám ki olyan rémesen. :slight_smile: 1-2 gennyes, de pici, könnyen kinyomható és nyom nélkül gyógyuló kis izé csak apró kellemetlenség.

+köszi, hogy végigolvastad a hozzászólásszörnyemet :slight_smile:

2 Likes

Akkor ajanlok egy jo endokrinologust, akihez évek óta jarok, hashimotos vagyok. Dr. Naszódy Péter Kecskeméten. A magánrendelelésére kell menni. Meditres. Hu oldalon tudsz időpontot foglalni. Ő foglalkozik a tüneteiddel, es arra adja a hormonpotlast.

1 Likes

Így, hogy nem látom te mit értesz problémás seborrhea alatt/milyen volt az arcod nem nagyon van viszonyítási alapom, de szerintem tök normálisan nézek ki ameddig nem kezdek el alapozót fölkenni. :slight_smile: Nem okoz a bőröm önértékelési problémákat meg ilyesmi. :relaxed:

1 Likes

Annak, akinek van szeborreája, szerintem tudja, hogy mi az és hogy néz ki. Egyáltalán nem céloztam arra, hogy nem néz ki normálisan a bőröd.

1 Likes

Nekem annyira enyhe, hogy nem is tudtam, hogy van, ameddig a kozmetikus nem mondta.
Súlyosabb esetet, amiről tudtam is, hogy az, élőben még nem láttam.

Egyébként nem tudom meddig használtad a PC kémiai hamlasztokat, de minimum 3 hónap után hat barmi is, illetve tényleg több hatóanyag, kence tud szép eredményt kifejteni, önmagában egy nem tesz csodat. Utalok itt pl arra hogy kémiai hamlaszto+retinol+c vitamin +niacinamid stb.

Ja es a türelem, ami nekem nincs :rofl:

Nálam hámló, vörös, viszkető, égő foltokat jelent, ha ideges voltam (ami gyakori), az egész arcom belobbant. Most a fülem mögötti terület és a hajvonalam az érintett.

Néha viszket a szemöldököm. Van, hogy látok nagyon finom hámlást közvetlenül fürdés után. A bőrpír a bőrgyógyász szerint rosaceatól van. Nem lobban be semmi, mindig kb. ugyanolyan. Néhány whitehead elszórva. Ennyi.
De a kérdés nem arra vonatkozott, hogyan kezeljem, mert a bőrképemmel elégedett vagyok. Sminkelni szeretnék, csak az nem jön össze. Már az is eszembe jutott, hogy lehet túl nagyok az elvárásaim, mert más alapozása is ritkán üti meg nálam a mércét.