Pattanásos, problémás bőr sminkelése

Így, hogy nem látom te mit értesz problémás seborrhea alatt/milyen volt az arcod nem nagyon van viszonyítási alapom, de szerintem tök normálisan nézek ki ameddig nem kezdek el alapozót fölkenni. :slight_smile: Nem okoz a bőröm önértékelési problémákat meg ilyesmi. :relaxed:

1 Likes

Annak, akinek van szeborreája, szerintem tudja, hogy mi az és hogy néz ki. Egyáltalán nem céloztam arra, hogy nem néz ki normálisan a bőröd.

1 Likes

Nekem annyira enyhe, hogy nem is tudtam, hogy van, ameddig a kozmetikus nem mondta.
Súlyosabb esetet, amiről tudtam is, hogy az, élőben még nem láttam.

Egyébként nem tudom meddig használtad a PC kémiai hamlasztokat, de minimum 3 hónap után hat barmi is, illetve tényleg több hatóanyag, kence tud szép eredményt kifejteni, önmagában egy nem tesz csodat. Utalok itt pl arra hogy kémiai hamlaszto+retinol+c vitamin +niacinamid stb.

Ja es a türelem, ami nekem nincs :rofl:

Nálam hámló, vörös, viszkető, égő foltokat jelent, ha ideges voltam (ami gyakori), az egész arcom belobbant. Most a fülem mögötti terület és a hajvonalam az érintett.

Néha viszket a szemöldököm. Van, hogy látok nagyon finom hámlást közvetlenül fürdés után. A bőrpír a bőrgyógyász szerint rosaceatól van. Nem lobban be semmi, mindig kb. ugyanolyan. Néhány whitehead elszórva. Ennyi.
De a kérdés nem arra vonatkozott, hogyan kezeljem, mert a bőrképemmel elégedett vagyok. Sminkelni szeretnék, csak az nem jön össze. Már az is eszembe jutott, hogy lehet túl nagyok az elvárásaim, mert más alapozása is ritkán üti meg nálam a mércét.

Szerintem az is benne lehet, amit mondtál.
Nekem viszonylag szép bőröm van, a pattanásokat most nagyon jól kordában tudom tartani, de a két szemem között és a szám jobb szélén van 1-2 kisebb ránc. Na most kb bármilyen alapozót, BB-t használok primerrel, a mosolyráncba biztos beleül a cucc. Szóval én már lemondtam ezen elvárásaimról és a lehető legkevesebb alapozót próbálom az ilyen területekre tenni :smiley:

2 Likes

Én még a krémesekben gondolkodom, lehet az hozná a kívánt hatást.
Valami olyan kéne ami fönn marad az orcáimon meg az orromon (arrafelé még pattanás sincs, se száraz foltok), de egyedül a pórusok tetején akad meg egy pici belőle primerrel is, közöttük csúszkál ahogy próbálom eloszlatni, minthan viaszra kenném, hiába preppelem a bőröm amennyire csak tudom. Ez most hülyén hangzott, de ez van, na. XD