Pattanásos, problémás bőr sminkelése

Sziasztok,

Ez a topik kifejezetten azoknak szól, akik küzdenek pattanásokkal (és egyéb általában zsíros bőrűekre jellemző bőrhibákkal), gyakran szenvednek hamar átfényesedő arcbőrtől és olykor a közepes fedés sem elég a bőrhibák eltakarásához.

A kérdés pedig az, hogy nektek mely termékek váltak be amelyek nem tették maszk hatásúvá, “cakey”-vé a sminketeket, milyen korrektorok, milyen állagú kontúr és pirosító termékek váltak be leginkább amelyek nem rontottak a pattanásokon. Milyen módszerekkel tudjátok a leginkább elfedni a pirosságokat, foltokat, nem utolsó sorban pedig mely márkákat részesítitek előnyben?

Szia. Én sokáig küzdöttem pattanásokkal, nem volt könnyű megtalálni a módját annak, hogy csökkentsem őket, de sikerült. Azt tudnod kell rólam, hogy az ég világon már mindenféle krémet és sminket kipróbáltam, ezért biztos lehetsz benne, hogy tapasztalt vagyok ilyen téren.

Nos, kezdeném azzal, hogy a pattanásos/zsíros bőrt célszerűbb lenne egyáltalán nem sminkelni. De, ugye ezt nagyon nehéz megállni :tired_face:

Az lenne a legjobb, ha lemondanál a sminkelésről, de ha ez nem megy, akkor próbáld meg csökkenteni a kozmetikumokat amiket használsz, vagy mikor veszel egy kozmetikumot előtte a krémmánián mindig nézdmeg az összetevők listaját, ez nagyon fontos! Hisz így tudod megnézni mit is kensz pontosan az arcodra! Parabéneket, Alkoholt, Linaloolt, Tartositószereket jobb ha kerülöd! Jobban jársz, ha természetes kozmetikumokra váltasz! Persze azok sem mindig megbízhatóak, de ha figyeled az összetevők listáját nem lesz gondod.

A pattanásokról :

•Semmiképp se nyomkodd, ha utána nem fertőtlenited!
• Mindig moss kezet, mielőtt az arcodhoz nyúlnál!
•Cseréld gyakrabban a párnahuzatodat!
•Ne fogyassz zsíros, cukros ételeket!
•Méregteleníts!
•Rendszeresen tisztítsd a sminkecseteid!

Ennyit a pattanásokról, most térjünk a kérdéseidre. Ha mégis a smink mellett döntesz, hogy eltakard a bőrhibákat akkor alapozónak 2 olyat tudok ajánlani amik nekem beválltak, és nem okoztak pattanásokat.

Az egyik ilyen az Esteé Lauder Double Wear Nagyon erős a fedése, (nem maszkos) és legalább 7 órát bírt nálam átfényesedés nélkül! :slight_smile: csodás az összetevők listája ,kicsit drága, de megéri befektetni rá!

A 2. Pedig nem más mint Vichy 3D Dermablend ez az alapozó direkt a zsíros bőrre lett kitalálva, nagyon erős a fedése. Nálam nem okozott pattanásokat. Szépek az összetevő listái, viszonylag olcsó ezért ezt is szívből ajánlom!

Pirositó : Ebből csak egy van, ami nálam nem okozott pattanásokat ez pedig az Alverde pirositója. Csodás összetevő lista, olcsó és natur ezt is csak ajánlani tudom számodra! :slight_smile:

Hogy hogyan tudod eltüntetni a piros foltokat? Zöld korrektorral, ez a legjobb megoldás rá!:slight_smile: bár én még mindig az mellett vagyok, hogy inkább csak minimálisan sminkelj. A sok sminkel többet ártasz a bőrödnek!

Én Személyszerint márkák közül a Mac-et és a Mannát szeretem!

Végezetül pedig :
Figyelj oda a bőrödre és arra, hogy mit kensz rá!

Remélem segítettem! :kissing_closed_eyes: :hugs:

1 Likes

12 éve jöttek ki az első pattanások, mitesszerek, 10 éve foglalkozom aktívan ezek leküzdésével. Sosem volt súlyos akném, tehát nem a tipikusan gyulladt, cisztás aknét kell elképzelni, sokkal inkább extrémen zsírosodó bőrt sok-sok mitesszerrel és zárt komedókkal olykor (a hónap bizonyos napjain) itt-ott pattanásokkal.

10 év alatt próbáltam

  • Bőrgyógyász javaslatára retinoid kúrát - nem vált be
  • Fogamzásgátló (célzottan pattanások kezelésére): a bőrgyógyász úgy vélte a hormonokban keresendő a hiba, ezért 5 évig szedtem fogamzásgátlót - 20%-al csökkentette a pattanások és mitesszerek előfordulásának számát, de ez még mindig nem volt jelentős, az extrémen zsírosodó bőr továbbra sem szűnt meg
  • Egészséges, növényi alapú táplálkozás: (tehát tej, hús, tojás mentes étkezés) zéró cukor, feldolgozott élelmiszerek, olajban sült ételek teljes kizárása - ez sem szüntette meg a problémát, ellenben sokkal egészségesebbenk érzem magam
  • Sminkmentes hónapok: szinte sosem sminkeltem, vagy ha igen akkor is szilikon, parabén, káros összetevők nélküli, hipoallergén, nem komedogén, könnyed alapozót és ásványi púdert használtam - semmilyen hatással nem volt a bőröm állapotára, a pattanások, mitesszerek nem csökkentek
  • Kizárólag biokozmetikumok használata, káros összetevők maximális kiküszöbölése - nem történt pozitív változás
  • Kozmetikai kezelések: tisztító kezelések, mikrodermabrázió - nem történt változás, a mitesszerek, komedók napok múlva újra elborították az arcom, sosem volt ideje kitisztulni
  • Egészségtudatos táplálkozás + stresszkezelés + rendeszeres mozgás, megfelelő bőrápolási rutin - mérséklődött a pattanások száma, mitesszerek azonban így sem tűntek el, a számuk sem csökkent jelentősen, a bőröm továbbra is rendkívül zsíros, de nem olyan rossz a helyzet mint a korábbi években
  • Méregtelenítés” - kipróbáltam pár módszert, de nem történt jelentős változás, a bőröm állapota csak rosszabb volt a méregtelenítés alatt és után

Összegezve a fent említetteket: rengeteget olvastam a témában, lehetőleg a legtudományosabb és hitelesebb forrásokból, jártam kivizsgálásokra is de nem találtak semmilyen rendellenességet, a hormonértékek sem tértek el jelentősen, és amint láthatjátok a hormonális kezelés (fogamzásgátló) sem oldotta meg a problémát, legfeljebb enyhített rajta egy kicsit. Mindkét szülőm zsíros, pattanásos bőrrel rendelkezik így nem is volt meglepő hogy engem sem kímélt a genetika :upside_down_face:

A helyes bőrápolási rutin viszonylag sokat segített, de 100%-ban (de még csak 70%-ban sem) nem sikerült megszabadulni a zsíros bőr átkaitól, lehet mellette akármilyen egészséges életmód, de ki tudja, lehet, hogy mégsem próbáltam meg mindent :smiley: A párnahuzat cserélése, és az ecsetek tisztántartása nálam már-már megszállottság, az arcomhoz nem szoktam nyúlni piszkos kézzel. Pattanásokat, mitesszereket csak akkor nyomkodom ha már láthatóan készen állnak a távozásra a bőrömből, ezt is kozmetikus technikával szoktam végezni (arcgőzölés, fertőtlenítés, a nyomkodás után regeneráló krém, ózonos arcfertőtlenítés).

Ami pedig a sminkelést illeti nem szoktam mindennap sminkelni, igyekszem olyan termékeket használni amelyek nem tömítik el a pórusokat illetve célzottan zsíros/kombinált bőrre lettek kifejlesztve.

2 Likes

Szió! :blush:

A leírásaid alapján kinda same here, ugyan én csak apai oldalról örököltem ezt a bőrzetet, de van itt minden, mint a jó vásárban. Zsíráradat, rengetegsok mitesszer, több zárt komedó, pattanások még kétfélék is, mert a jóból sosem elég: van csúnya, gyulladt, gubós hormonális is, meg olyan sima is, ami már attól is kijön ha egy futó pillanatra egy ujjbegy méltóztatik az arcomhoz érni. Pedig ez nem is ET másik galaxissal szennyezett ujja szokott lenni, csak vagy az én béna mozdulataim, vagy a barátomé (mielőtt hisztérikusan rásikoltok, hogy: “Mit mondtunk az arcfogdosásról? Akarod hogy ennél is csúnyább legyen?!”) Vicci, de én már ezen a szinten vagyok. Szóval átérzem. Nagyon is. :exploding_head: A kis rohadékok után ráadásul makacs pirosas-barnás foltok maradnak, pedig pattanást meg sem kísérlek kinyomni, csak mitesszert.

Bár kimondottan a sminkre kérdezel rá, azért leírok én is mindent, amit csinálok. Hátha találsz akár csak egy dolgot is, ami jó lehet. Ha valami olyat írok, ami tök triviális, vagy szimplán csak amúgy is csinálod, azért előre is elnézést kérek. :woman_shrugging:t2:

Ami a pattanások kordában tartásában leginkább segít, az a teafa olaj. 10 évnyi harc alatt valószínűleg már találkoztál ezzel is, de ha mégsem, leírom a tapasztalataimat. Bitang erős kis cucc, ütős antibakteriális hatással (egy helyen azt olvastam, hogy több antibiotikum-rezisztens bacival is elbánik), emiatt nagyon jó a pattanásos bőrre. Persze csak ha nem vagy rá érzékeny, mert mint minden illóolaj, ez is allergizáló lehet. Használat előtt mindenképp bőrtesztet kell csinálni a csukló belső bőrén. Én úgy használom, hogy lemosáskor a micellás vízzel (ami egyébként Eveline Facemed+ :upside_down_face: - ezt is jó szívvel ajánlom, ha nincs jól bevált micivized és ha nem vagy érzékeny a parfümre, mert az sajni van benne) átitatott vattakorongra cseppentek 2 csepp (jelenleg Dr. Herz) teafa olajat, és így törlöm át az arcom. Szuperül lekapja a szennyeződéseket és nekem sokat segít a pattik minimalizálásában.

Szintén pattanásellenes hadjáratom része a napi fodormenta tea fogyasztás és cink szedés. Ezt a kettőt viszonylag mostanában kezdtem el. A fodormenta teát a hormonszint kiegyensúlyozására ajánlják, így ez ebből a megközelítésből segít a pattanások ellen. Ugyan azt írtad, hogy nálad a probléma nem hormonális, lehet hogy megér egy próbát, az a -20 % is valami, amit a kiegyensúlyozott(abb) hormonszint tudott produkálni. Ha ilyen téren nem is válik be, kiváló szélhajtó. (Ami nekem nagyon kapóra jött, mert a puffadással is vannak problémáim.) Ami a cinket illeti, ezt is csak pár hete próbálgatom és egyelőre várok a csodára. A pattanásos bőrt sokan a cinkhiánnyal hozzák kapcsolatba. Nos, ha nem használ, nem is árt. Ugyanígy az Omega-3 zsírsav, amit még nem kezdtem el tolni, de tervezem.

Ami a zsírosodást illeti, nemrég még annyira durva volt a helyzet, hogy a sminkem alatt 1-2 óra leforgása alatt úgy át tudott zsírosodni az arcom, hogy sírni tudtam volna a tükörbe nézve és már egyetemre is púderrel jártam. Megkeserítette a napjaimat, mit ne mondjak. Ez ellen a két alaplépésem az volt, hogy mindennemű alkoholt kizártam, alkoholos kozmetikum azóta szóba sem jöhet. Plusz elkezdtem nagyon figyelni a hidratálásra. (Ezt a kettőt biztosan Te is így csinálod, csak azért írtam le, mert így teljes az evolúcióm története + hátha van itt valaki, aki ezt olvasni fogja és segítettem vele :thinking:) Ez a kettő önmagában alig hozott valami változást, az olajat továbbra is bányászat nélkül, vödörszámra lehetett volna gyűjtögetni a pofimról. Aztán jött a kémiai hámlasztás. Nem tudom, hogy hámlasztasz-e, hogy az általad írt kozmetikai kezelések/helyes bőrápolási rutin címszavak tartalmazzák-e ezt a dolgot. De nekem áttörést hozott a zsírosságban. A Geek & Gorgeous Cheer Up-ját használom 2 naponta, heti egyszer pedig elkezdtem a The Ordinary AHA 30% + BHA 2% hámlasztóját tolni, de utóbbit még csak kétszer alkalmaztam. A Cheer Up-ot viszont kb. 2 hónapja, és ezalatt hihetetlen módon javított a zsírosságon, kisebb csoda. A benne lévő mandulasavnak az az egyik ígérete, hogy segít a túlzott olajtermelésben ééés meg is tette. Púdert már egyáltalán nem használok, az átcsillogás még a melegebb napokon is minimális és csak több óra elteltével jelentkezik.

Használom még a GG 101 aPAD-ját, ami elméletileg segíteni fog a pattanásokkal, a foltokkal és a zsírral is. Azonban ezt sem használom valami régóta, még nem tudok róla bővebb véleményt alkotni.

Szintúgy a TO Niacinamide-Zinc széruma is új szerzeményem. De a B3 vitamin a barátom, az említett micellás víz is tartalmazza, így még csak lekopogva, de úgy érzem segít a mitesszereken és zárt komedókon. Nyilván nem úgy, hogy kipezsgeti őket (szép is lenne :drooling_face:), de ha kinyomkodom őket, kevesebben és lassabban térnek vissza. A kémiai hámlasztás egyébként a mitesszereket is szépen pergeti kifelé, míg nem már csak egy utolsó lökés (nyomás) kell a távozásukhoz. Szóval a Cheer Up-tól nekem minden szempontból sokkal-sokkal szebb a bőrképem. Mondjuk úgy, hogy a billiónyi mitesszer helyett már csak milliónyi van. És még csak 2 hónap telt el.

Hidratálni az _Alveola aloe vera gél_jével hidratálok, semmi mással. Meguntam, hogy az én kis pályakezdő-munkakereső-egyetemről frissen szabadult pénztárcám számára elérhető hidratálókrémekben mindig találok valami kivetnivalót (de amúgy sokszor a drágákban is) és “vissza a természethez!” felkiáltással a stabilizált aloe vera gélre tettem a voksom. Azonfelül, hogy cseppet sem komedogén és az vizes-géles állaga tökéletes a zsíros bőrre, még rakat olyan tulajdonsága van (gyulladáscsökkentő, hámréteg újító), ami áldásos a pattanásos bőrre.

Ennyit a napi szinten használt dolgaimról. Eseti jelleggel használok még tengeri sós és széntartalmú maszkokat, tovább kimondottan helyi jelleggel, a gyulladt pattanásokra benzoil-peroxidot (Akneroxid 50 mg/g gél) és _Sudocrem_et. A BP nekem csak kis segítség, nem nagy áttörés, de azért valamelyest használ. A Sudo viszont nagyon szépen nyugtatja és húzza le a gyulladást.

Smink terén semmi különlegeset nem alkotok. Általánosságban elmondható, hogy minden egyes sminkterméknél egyvalamire figyelek mániákusan: a komedogén indexre. Ha már akár egy összetevőben is 2 felé kúszik, azt mellőzöm. Amire még nagyon vigyázok, az az, hogy a reggeli rutinom végén, a smink kezdetén primer mindig kerüljön az alapozó alá. A Pupa BB krém & primer termékét használom. Kifejezetten kombinált/zsíros bőrre való, olajmentes, nem komedogén, van benne kis fényvédő is. Nekem nagyon bevált, nem okozott tovább problémákat. Az alapozóm pedig a nagyon elterjedt Catrice HD Liquid, mert mattít, viszonylag könnyű (noha nyáron 8+ óra után már fulladt alatta a bőröm), nem komedogén, építhető, elég jó kis fedésű. Most a Glamour-napokon tervezek egy új alapozót kipróbálni. Korrektort nem használok már egy ideje, az említett alapozót tudom úgy építgetni, hogy elfogadható szinten takarja a pirosságot.

Kontúrral-bronzosítóval-highlighterrel mi bajban vagyunk, a legtöbb ilyen termékben vannak magas komedogén indexű összetevők. Amit én kontúrozásra használok, azok az Avon gyöngyöcskéi, mert noha az INCI-je lehetne szebb is, legalább nem komedogén. Pirosítót nem használok, highlighterből meg egy Alverdés van itthon, amit sajnos linkelni már felesleges, mert “a terméket már nem gyártják szalag” díszeleg rajta. Azért megteszem, hátha érdekel és valahol még összefutsz vele: a Rouge Tintről beszélek, amely szintén nem komedogén, ami ritka fogás a highlighter piacon. Bár alkohol van benne, de ezt elnézem, mert sokadik rétegként kerül rám és nap végén lemosom.

A sminkmentesség egyébként nekem sem vált be. Bár én hónapokig sosem próbáltam mellőzni, csak napokig… de akkor sem történt egy nanométernyi változás sem, sőt. Emlékszem, egyszer még régen láttam egy műsort, amiben a sminkmester azt mondta: azért nem baj, ha viselünk alapozót, mert a városi hatások ellen egyfajta pajzsként funkcionál. Mindazok a levegőbeni szennyeződések, amik a bőrünket érik nap, mint nap, nem a pórusainkban tapadnak meg, hanem felfogja az alapozó. Amit meg úgyis lemosunk. Nem tudom, nem vagyok szakember, de szerintem ebben van ráció.

Hááát azt hiszem, ez minden, vagy majdnem minden, amit mondani tudok. Ha esetleg még eszembe jut valamit, írok megint. :smirk:

PS: Annyira édes felhasználó neved van, übercuki. :heart_eyes:

1 Likes

Az arcápolós okosságokat leírták már előttem. Azzal kezdődik minden. Bár akinek problèmás bőre van (nekem is, amúgy) az ezzel tisztában van.
No de tèrjünk rá a sminkre. Nekem pl a Physicians Formula nude wear alapozója bevált patti szempontból. Amióta ezt használom sokkal kevesebb pattanásom van. Persze nèha 1-1 előfordul, de azok inkább ilyen hormon/stressz pattanások (nagy, piros, kemèny, fájdalmas), amit sminkkel sem könnyű elfedni. Arra a balea patti tapaszát használom èjszakára ès pár nap alatt megregulázza ezeket a pattikat. El nem tűnteti, de sokat csillapít a mèretèn ès a piroságán.

Olvasva a sorok között teljesen úgy tűnt, mintha én írtam volna :grin:

A tefaolajon, fodormenta tea iváson, TO Niacinamide + Zinc-en keresztül, a Geek & Gorgeous Cheer Up hámlaszóján & aloe verán át mindent használok beleértve a Catrice alapozóját, benzoil-peroxidot és Sudocrem kenőcsőt is.

A bőrápolási rutinom főszereplői:

  • Cosrx AHA 7 Whitehead Power Liquid (hámlasztó)
  • Geek & Gorgeous Cheer Up (másik hámlasztó - ezt gyakrabban használom)
  • Bioderma Sébium Moussant Gél (arclemosó)
  • Bioderma Sébium Gommante Habzó Bőrradír (tudom, hogy a tudatos bőrápolók nagy ívben kerülik az arcradírokat, de nekem egyszerűen muszáj, a kémiai hámlasztók nem viszik le a hámló részeket, radírozás nélkül borzalmasan mutatnak alapozó alatt)
  • The Ordinary Niacinamide 10% Zinc 1% (nálam mérsékelte a pattanások számát)
  • The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion (egyrészt jó a ráncok és bőröregedés késleltetésére, másrészt nagyon szépen gyógyulnak tőle az arcomon maradt nyomok a pattanások után)
  • The Ordinary Alpha Lipoic Acid 5% (olcsó antioxidáns, kifejezetten jó problémás bőrre)
  • The Ordinary Azelaic Acid Suspension 10% (hasonló hatóanyagú mint a Geek & Gorgeous 101 aPAD szérumja, ez viszont tiszta azelainsav, ami nagyszerűen bevált a pattanások után maradt foltok halványításában és a pattanások visszaszorításában, de gondolkodok az aPAD kipróbálásán is)
  • The Ordinary (még mindig :grinning:) Moisturizing Factors + HA (lehet, hogy nem kifejezetten zsíros bőrűeknek való hidratálókrém, de nekem nagyon bevált, szép összetevők, nem okoz pattanásokat, kicsit viszont zsírosít)
  • Bioderma Sébium Sensitive Anti Blemish Care Krém (ezt akkor használom, amikor a meggyötört arcom segítségért kiállt, segíti a regenerálódást, mattít, kellemesen hidratál és megfelel alapozó alá hidratálóként a primer előtt)
  • Cosrx Acne Pimple Master Patch (ezeket nagy, gyulladt pattikra szoktam éjszaka helyezni, ez a kis tapaszka pedig magába szippantja a trutyit - olykor életmentő)
  • Neogranormon kenőcs (amikor már teljes a kétségbeesettség mert csúnya seb/folt maradt az arcomon akkor hozzá nyúlok, mert fényévekkel felgyorsítja a hámosodást, viszont csak a foltokra teszek belőle, mivel vannak benne komedogén összetevők és egyébként is egy testes, nehéz, zsíros krém)
  • dr. Organic Aloe Vera gél (ez mindenre jó, mindig használom krémezés előtt)

Ezen felül használom a Soap & Glory holt-tengeri iszapos pakolását illetve a L’Oréal Detox agyagos arcmaszkját (borzasztóan parfümös, de nálam nem okozott irritációt). A teafaolajat sokáig alkalmaztam, de nem tűnt hatékonynak, ellenben eléggé irritálta és szárította a bőröm, így azt elhagytam. A benzoil-peroxidot is bevetettem párszor, segítette lehúzni a gyulladást de hosszú távon nem tesz jót a bőrnek, ezért ehelyett inkább azelainsavas termékeket használok. Sudocrem krém nem rossz, de a Neogranormon sokkal hatékonyabbnak bizonyult számomra. (Az alkoholt tartalmazó kozmetikumokat igyekszem nagy ívben elkerülni).

Arcra való sminkeknél hozzád hasonlóan én is megszállottan figyelem a komedogén indexeket, igyekszem elkerülni, de van amikor nem sikerül mégsem okoz problémát (ki érti ezt?). Primerként a NYX Angel Veil primerét használom, nagyon szépen mattít. Alapozó jelenleg a Catrice HD Liquid de ha vállalható a bőröm, akkor a Bourjois Healthy Mix alapozóját használom (iszonyúan fényes, de legalább nagyon természetes hatást lehet vele elérni) a Catrice Camouflage korrektorával kombinálom. Kontúrként eddig a Maybelline Master Contour stick-jét használtam, nekem nem okozott pattanásokat (bár továbbra is keresem a tökéletes krémes kontúrt), bronzosítónak a Physicians Formula Muru Muru Butter bronzosítóját használom, ettől sem jött ki több pattanás, a pirosító pedig jelenleg a Catrice Blush Box. Púderként a Catrice Prime & Fine Waterproof Mattifying fixáló púderét használom.

Nálam 2-3 óra után az egész arcom kifényesedik, annak ellenére is, hogy mattító hidratálókrémet, mattító primert és mattító alapozót használok fixáló púderrel :face_with_raised_eyebrow: Nálam a mattítást ígérő szérumok, krémek nem csökkentették a zsírosságot, ettől függetlenül a pattanások, mitesszerek számát leredukálták és szebb bőrképet eredményeztek.

Ami a hormonokat illeti, kipróbáltam minden olyan gyógynövényt ami pozitívan befolyásolja a hormonháztartást (maca gyökér, cickafark, fodormenta, angyalgyökér stb) de nem befolyásoltak semmit, pedig hónapokon keresztül fogyasztottam őket napi rendszerességgel. A fogamzásgátló szedése alatt a bőr zsírosodása semmivel nem csökkent ellenben a pattanások részben igen, de még akkor sem volt elfogadható az állapot.

Nincs semmilyen hormonális zavarra utaló tünetem, a kivizsgálások során sem voltak magasabbak vagy alacsonyabbak az értékek mint amennyire az a tűréshatáron belül lenne, viszont valami olyasmiról már esett szó, hogy a bőr receptorai érzékenyek az egyébként normálisnak mondható androgénszintre. Erre lehetne egy összetettebb vizsgálatot elrendelni csakhogy… és itt remélem nem kell felsorolnom a magyar egészségügy hozzáállását az ilyen jellegű problémákhoz :upside_down_face:

Lényeg ami a lényeg, hogy azért javult valamelyest a helyzet. Csodát jelen tudásom szerint nem tudok várni, de nem zárom ki a lehetőségét annak sem, hogy akár 90%-ban rendbe lehetne tenni az ilyen bőrt. Fel a fejjel lányok, akik hasonló cipőben járnak, mert semmi sem menthetetlen, csak okosan kell kezelni :slightly_smiling_face:

P.s: ezek szerint nem vagyok egyedül a cuki felhasználó nevemmel :smile:

2 Likes

Óóó, te jóságos ég, ahogy a nagy-nagynénim mondaná, ez még gombócból is sok! :rofl: Azt hittem fogok tudni segíteni legalább egy kicsit, de hát itt én vagyok az, akinek leborulva kéne rebegtetnie a szempilláit, hogy “taníts mester!”. :scream_cat:

Hát őszintén csodálom mind a kitartásodat, mind a bőrödet, amiért ennyi mindent bír és még jól is reagál rá. Minden amit mondani tudok, az az, hogy nézd továbbra is a dolgokat ezzel a csodamentalitással. Én is igyekszem csak meglapogatni apukám hátát és rámosolyogni, hogy “Örökölhettem volna pár milliót is, erre én őszülök és nézd meg a bőröm.”. Nyilván azokkal a kártyákkal játszunk, amiket leosztottak, és ebből a helyzetből hozzuk ki a maximumot. A magyar egészségügyes részt abszolút értem a pontpontpont-ból, sőt, itt integetek neked egy fehérköpeny-fóbiával, rémálom az egész. A lényeg, hogy olyan gondod nincs, ami az egészséged veszélyeztetné.

Én sem adtam még fel a reményt, hogy valaha lesz egy 90%-os bőröm. :yum: Fogok is mazsolázgatni a bevált termékeid között, köszönöm, hogy leírtad őket. :star_struck:

Minden-minden jót a továbbiakhoz! :upside_down_face:

1 Likes

Szia, olvasom, hogy a pattanásos bőrödre keresel sminket . Én 100% Mineral sminket javaslok, ami csökkenti a gyulladást, tökéletesen takar, nem irritál, nincs benne mesterséges színező anyag, nincs benne tartósító és fényvédő hatású. Mineralmakeuphungary- nak vannak ilyen termékei.

2 Likes

Szia! Nagyon szépen köszönöm, utána fogok nézni!:slight_smile: Bevallom nem vészes a helyzet, de az álamkörül állandóan ‘zaklatnak’ a pattik. Érdekes, de csak ott és a szám körül :thinking:

Szia , olvasom , hogy mivel miként próbáljátok a bőrötöket megregulázni minden előképzés és szakmai segítség nélkül. Bevallom nagyon elszomorít, mert kilátástalan a helyzetetek. Szeretnék segíteni csak még nem tudom, hogy hogyan. Nem tudom, hogy itt mi a megengedett , lehet e itt Skype nevet megadni vagy telefonszámot, hogy tudjunk beszélni személyesen. Én ‘bőrtechnikus’ (esthetic therapist ) vagyok és nagyon szép bőröket tudok csinàlni, csak nem egy fórumon keresztül. :slight_smile: Barmelyikőtöknek szívesen segítenék.

Na itt álljon meg a menet. Ez egy fórum, nem hirdetőfelület.

Akinek bőrproblémái vannak, vagy kozmetikushoz, vagy komoly esetben bőrgyógyászhoz jár.

Mégis mi az a bőrtechnikus, ha szabad kérdeznem? Életemben nem hallottam ilyen végzettségről.

2 Likes

Ilyen stílussal aligha fogsz magadnak pácienseket szerezni.

Hölgyek! :slight_smile: mi a probléma Gerika64 el? Szerintem csak segíteni akar, vagy én nem értem? :relaxed:

Nem szeretnék senkit megbántani, csak nem értem, nekem az esik le, hogy segíteni akar. Vagy…? :zipper_mouth_face:

A topik indítója sminktippeket kér pattanásos bőrre, erre kap egy ilyen választ, hogy “minden előképzés és szakmai segítség nélkül” akarja “megregulázni” a bőrét, illetve hogy “kilátástalan” a helyzete, és a válaszadó inkább majd Skype-on segít. Aha. Nem akarom megkérdőjelezni a jó szándékát, biztosan segíteni akar, de hogy leginkább a webshopját és a szolgáltatásait szeretné reklámozni, az is biztos. Én úgy gondolom, egy ilyen fórum célja az, hogy hétköznapi emberek nyilvánosan megosszák egymással a tapasztalataikat, és nem az, hogy különféle specialisták klienseket próbáljanak szerezni maguknak.

3 Likes

Bicskanyitogató ez a szöveg, nem az önreklámozással van bajom.

1 Likes

Egyetértek veletek, de én adnék egy esélyt, kiváncsi vagyok mit akar ajánlani. :thinking:

Ha rákattintasz a nevére, vélhetőleg már meg is tudod.

1 Likes

Senkinek nem akartam a lelkébe taposni, de van nèhány alapvető dolog amit tudnotok kellene mielőtt mindent magatokra kentek. Segíteni szerettem volna, de nem kényszer a vajas kenyér:)

1 Likes

Én szívesen ‘meghallgatnám’ miben szeretnél segíteni!! Leírnád nekünk a tapasztalatod?:slight_smile:

Szia, mielőtt veszel valamit mindig nézd meg, hogy mi van benne. Pattanásos hajlamos bőrre sose vegyél C vít tartalmú krémet, alspozót, mert a C vitamin fokozza az acnét. A múltkor írtad, hogy az állás környékén jönnek pattanások, fontos lenne tudni , hogy mély, vörös pattanás vagy csak felszínes? Zsíros bőrök mindig száraznak érződnek, sok zsíros bőrű ezért száraz bőrre való terméket vesz. Ezek a termékek aztán fokozzák a bőr zsírosságát.Ha reggel letisztítottad a bőröd és Kora délutánra már fénylik, akkor az zsíros bőr.zsiros bőrre vegyél tejsavas( laktic acid) tartslmú lemosót, tonikot, mert az hámlasztja a bőrt, fokozza a bőr természetes hidrstaltsagat, így csökken a száraz érzet. Szalicilsavas tonikot csak acnes bőrre használj mert nagyon szárít, vagy csak ha pattás jön ràd konkrétan arra. Szedjèl sok A vitamint, sz ajánlott napi bevitel 2-3 x át,az A vitamin normalizálja a bőrsejteket, és omega 3 at.És legyél kitartó mert a bőr lassan reagàl.ha van valami terméked amit szeretnèl kibeszélni , csak írd meg mi az . És ne sokat kísèrletezz mert a bőröd ugyan olyan szerv mint a szív.

1 Likes