Őszi sminkek, parfümök 2019

Ősszel-télen én is jobban szeretem parfümökben a nehezebb, édesebb illatokat. Elő fog kerülni a tavasszal beszerzett Chopard- Wish.
A Lancome Tresor Midnight Rose nekem is nagy kedvenc, de most pont nincs belőle, tavasszal használtam el egy kisebb fújóst.
Rúzsok esetében előkerülnek ilyenkor a barnásabb árnyalatok, meg a bogyós gyümölcs és mályvásabb tónusok. Viszont ha visszamegyek dolgozni oda kizárólag természetes színt fogok használni, ami iroda és gyár kompatibilis.
A szemsminkekben szeretem ilyenkor a mustársárgát, aranyat, bronzos és bordó színeket. Meg a mélyebb tónusú zöldeket, mohaszínt. Az ABH Subculture tipikus őszi paletta volt számomra, de eladtam. Viszont az Essence Ho Ho Ho most biztosan sokszor fog előkerülni.
A bordók és a zöld miatt biztosan újra előveszem a Revolution Soph X palettát is, meg a Jaclyn Hill palettában is van sok számomra őszi szín.
A Colourpop Good Sport nevű palettája is elég őszi szerintem.

5 Likes

Tényleg, a Wish is nagyon szuper illat!

1 Likes

Bevallom őszintén nekem egy percig sem hiányzott a munka. 3,5 éve nem dolgozom (veszélyeztetett terhes voltam, 7.héttől itthon) de soha nem éreztem azt, hogy jó lenne visszamenni. A nagymamáknak köszönhetően mindvégig tudtam gyerek mellett is kosármeccsre járni a férjemmel, kb. kéthavonta beülni egy vacsorára a barátnőkkel, nyáron el tudtam menni fesztiválra, koncertekre mert anyósomnál nyaralt a kisfiam 6 napig. Tavaly novemberben el tudtam kísérni a férjemet 3 napra a Garda tóhoz Olaszországba, a Garda félmaratonra. Nagyon sokat köszönhetek nekik, mert gyerek mellett is tudtunk a férjemmel közös programokat csinálni kettesben, a nagyik meg szívesen babáztak. Na jó, ez úgy hangzik, mintha kb. kétnaponta lepasszoltam volna a gyereket :smiley: Ez nem így volt, de nem kellett besavanyodnom itthon, mert volt/van segítségem és néha bizony nagyon jó kimozdulni gyerek nélkül. De gyerekkel is járok kisgyerekes programra, találkozunk kisbarátokkal, vannak anyuka barátnőim akikkel egykorúak a gyerkőceink. Nekem ez életem legboldogabb 3,5 éve volt és előre sajnálom, hogy vége ennek a csodálatos időszaknak. (bár az első 3 babás hónap nem annyira hiányzik :smiley: )

4 Likes

Nagyon szép ahogy leírtad, és jó hogy ilyen tartalmasan telt :slight_smile: Én is szerencsés vagyok mert anyumék szintén sokat unokáznak (ez nem lepasszolás, jó a gyereknek és a mamáknak-papáknak is), és jó az anyaságot úgy megélni, hogy mellette feleség és nő maradhatsz, nem háztartási robot.
Hidd el, lesz szép időszak az ovis korban is :slight_smile: Fiam bölcsis is volt, én akkor vártam is a munkát (fiatal és meglehetősen karrier-orientált voltam), meg féltem is a napközbeni elválástól, de szép emlék maradt végül! Új kispajtások, sok bölcsis, ovis élmény, jó az. Jó látni, ahogy szocializálódott, barátkozik, beilleszkedik valahova ahol szeretik. Megkezdi a “nagybetűs” életet :slight_smile: :smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts: Ne félj tőle, biztos hamar átálltok és sok jó élményetek lesz így is :slight_smile:

1 Likes

Szerintem ő sokkal könnyebben fogja venni az akadályokat mint én. Képes vagyok elsírni magam, ha az ovi szóba kerül. Nagyon barátkozó, nyitott gyerek, imád beszélni, igazi nagydumás kispasi. (ma azt mondta a vele egykorú kis barátnőjének, hogy "gyere Lili, ülj az ölembe, szuper lesz :sweat_smile: persze mi felnőttek egyszerre másra gondoltunk és hatalmasat nevettünk, pedig ő csak tandemet akart csinálni a futóbicikliből, hogy ketten tudjanak egyszerre menni vele)
Úgy gondolom, hogy szeretni fogja az ovit. Kezdettől fogva elég sok gyerekkel találkozott (sok ismerős akkor lett anya mint én és sokat bandáztunk) így remélem, hogy a barátkozás nem fog gondot okozni neki.

4 Likes

Tényleg, a Good Sport is igazán őszi paletta!

Én anno kicsivel több, mint 6 évet voltam itthon a srácokkal. Jó volt, de jó dolgozni is. Viszont elég nehéz összeegyeztetni, a hétköznapok rohanással telnek… :unamused:

Sokan azt hiszik, kisgyerekkel csak játszik otthon az anyuka. Pedig nem, rengeteg meló van akkor is. De dolgozó anyának lenni, háát, még kevésbé egyszerű…

3 Likes

A gyerekek hamarabb alkalmazkodnak, mint mi felnőttek :slight_smile:

Na igen, munka mellett a gyereknevelés az az igazi kihívás, szó szerint rohan az idő úgy.

A Good sport swatch-ok alapján nagyon szép, de ez a névválasztás, sosem értettem :laughing:

Nem ismerem ezt a Lempicka illatot, de fragrantican utana neztem es erre emlekeztet sokakat:
https://www.fragrantica.com/perfume/Laurence-Dumont/Tendre-Madeleine-8476.html

1 Likes

Amit tegnap kifelejtettem:
Amint lecseng a kánikula, előkerül nálam a Lancome stickes alapozó is. Nyáron túl zsíros/krémes az én amúgy is kombinált bőrömnek, de ősztől tavaszig jó. Viszont csak nyár végén tudom használni amikor még van színem, mert kicsit sötétebb mint a téli bőrszínem. Most ősszel próbálom elhasználni.

Pirosítókból ősszel én is jobban szeretem a bogyósgyümölcsös, teltebb színeket. Ezek fognak gyakran előkerülni:
Max Factor Créme Puff-Gorgeous Berries
Mac Wrapped Candy
Trend it up 065-ös pirosító

2 Likes

A Mac Wrapped Candy-t én is be akarom vetni, illetve van ugyanebből egy barnás színem is, a Hard to Get.

1 Likes

Tetszik a Mac pirosító?

Hát-hát. Még ismerkedünk. Rajtam még nem dobta ki a fényét, de biztosan én csinálok rosszul valamit. Lehet, hogy nem jó az ecsetem se. Illetve csak alapozóra szabad felvinni, különben beleül a pórusokba. A por állagú pirosítókkal nincs ilyen gondom.

Egyébként rajtam sem fényes. Csak ha swatcholom ujjal, de arcon nem.

1 Likes

Majd megoldom ám! Rákenem a Hourglasst, oszt’ jónapot! :smiley:
Amennyiért vettem, fény nélkül is megérte.

2 Likes

nekem az ősz (vagy bármelyik évszak) különösebben nem jelent változást sem sminkben (jó, kivéve alapozóban, mert abban igenis muszáj), sem parfümben, ugyanazokat használom - aka amihez épp kedvem van :smiley: a különbség, hogy nyáron nappal nem érzek kedvet azokhoz a parfümökhöz, amikhez ősszel. szóval nekem van egy nyári nappali parfümöm, az EA GT Revitalize, az összes többit nyáron csak este, ősztől tavaszig meg amikor kedvem van hozzá. vagy amikor az időjárás is megfelel, mert az áldott-átkozott Burberry London for Her csakis hűvös, szeles időben működik rajtam, egyébként képes és megfojt.

1 Likes

Nagyon szeretem az őszt, szeptemberben születtem, és mindig nagyon vártam/várom a szülinapom. Imádom az őszi erdőt, az ősz színeit. Azt is szeretem, hogy nincs már kánikula ilyenkor, nem izzadok, kellemes a reggeli borzongás, aztán a nap melengetése. Nem kell klímázni a lakásban és a kocsiban. Szeretem, hogy fel lehet végre öltözni, előkerülnek a blézerek, bőrdzsekik, kabátok. Imádom a farmernacit csizmával, bőrdzsekivel. Lehet kellemeseket kirándulni. Smink terén a nyári szinte nulla sminkből végre van kedvem komplett sminkeket csinálni. Végre nem izzadom szét a hajamat, nem kell mindennap hajat mosni, lehet leengedett hajjal lenni, nem melegíti a nyakam. Szóval sokkal változatosabban lehet kinézni. Parfüm terén egyáltalán nem bírom a nehéz, édes, fűszeres illatokat, így nálam nincs változás.

5 Likes

Ezeket én is mind-mind imádom :slight_smile:

Arról nem is beszélve, hogy a fotózáshoz is az ősz a legideálisabb szinte. Teli van a levegő színekkel és szűrt fényekkel.
Nem tudom, miért emlegetik sokan az elmúlás évszakának az őszt. Számomra a legszínesebb és legtermékenyebb évszak.

3 Likes

Igen, az ősz meleg fényei minden arcnak jót tesznek :slight_smile: