Őszi sminkek, parfümök 2019

Mivel már csak másfél hét és itt az ősz (persze az időjárás az egy külön történet :laughing:), gondoltam hàtha van kedvetek összeszedni, mik az őszi kedvenceitek, miben változtattok a sminkelési szokásaitokon, parfümök terén, stb.

Imádom az őszi időszakot, a vadabb sminkeket, melegebb illatokat, és a bekúszó őszi-téli limitált kollekciókat. Hetekig böngészek és listát írok ilyenkor, mit szeretnék venni, viselni. Előveszem a sötét rúzsokat, lakkokat, fűszeres illatokat. Vannak kedvenceitek?

5 Likes

Akkor én kezdem. Ma nyilvánvalóvá vált számonra, hogy a Nabla Secret Garden pl. kívánságlistás nálam őszre. :heart_eyes:
Illetve szetetnék minél több zöld és lila ruhadarabot is beszerezni. :wink:

3 Likes

Ja, és bevetem a Nabla Dreamy-t is! :heart_eyes:

1 Likes

Tényleg nagyon szép az a paletta, biztosan szuperül fog állni :slight_smile:
Palettából nekem nagy őszi kedvenc az UD Naked Heat, de listás lett a Honey :slight_smile: A GoT is biztosan sokszor előkerül idén ősszel-télen, valamint az Essence Ho ho ho-ja. És a Too faced Gingerbread spice :slight_smile:

Alapozók az ELDW-t használtam évek óta ilyenkor, de már valahogy száraz lett rajtam, kiemelt mindent. Szerintem az ásványi poralapozó is száraz lesz télre (bár biztosan kísérletezem majd vele hisz imádom :slight_smile: ). De most nagy szerelmek lettek a BB-k: Pupáét imádom, álomszép bőrfénye van.

Pirosítóból a MAC Burnt Pepper, a Bronx colors téglaszín és a Max Factor Gorgeous Berry a kedvenceim :slight_smile: Illetve az AM-nak is van téglaszínűje.

Rúzsból bármi jöhet, ami sötét, vampos, vörös, de nagy kedvencem és meglehetősen különleges árnyalat a MAC Stone rúzsa. Imádom :slight_smile: Illetve a Díva nevűt is. De még összeszedem a tavalyi kedvenceket :slight_smile:

Parfüm: sok van :slight_smile: Imádok a csípős levegő és falevél illatban valami erős és fűszeres parfümöt viselni, kedvencek:
YSL - Cinéma (édes, mandulás, mégis komoly illat)
Kenzo - Jungle (a tipikus fahéjas fűszeres durvulós parfüm, nagyon pici kell belőle mert brutálisan erős)
Yves Rocher - So elixir purple (misztikus lila illat, nekem a csípős novembert jelenti)
Lancome - Tresor (szintén komoly, meleg illat)
Lancome - Tresor Midnight rose (fanyar, de frissen édes málnás-rózsás kora őszi illat, ritkán használom de néha kifejezetten jól esik)
Avon - Far away (rajtam bársonyosan vaníliás, napos októberi napokat jelenti számomra)
Lancome - LVEB (az édesek között a kedvenc)
És a nagyvadak (bár őket nyáron is fújom): YSL Opium és Guerlain Shalimar.

Ha eszembe jut még frissítek :slight_smile:
Új illatot idén nem tervezek venni, de palettát igen, az UD Honey-val nagyon betaláltak nálam is végül. Illetve még a tökéletes highlighter keresésében vagyok. Őszi új rúzs pedig mindig kell, de csak 1-2. A limitált kiadások között keresgélek majd.

5 Likes

Én is imádom ezt az időszakot. Főleg a karácsonyt és mindent amit hoz magával.
Rengeteg olyan parfümöm van amit nyáron biztosan nem tudnék elviselni pl.: YSL Manifesto, Kenzo elefántos Jungle, Lancome Tresor…
Sminkben végre jöhetnek a sötét rúzsok. Tudok alapozót használni. Én már úgy várom, hogy igazán ősz és tél legyen.

2 Likes

Ó parfümökben ahogy látom totál hasonló az ízlésünk :slight_smile: A Manifesto-t is meg szerettem volna venni de csak azért nem tettem meg (még) mert rajtam nagyon hasonlít a Dior Hypnotic Poison-jára, és az megvan. Tényleg, lehagytam a listáról az előbb :laughing:

1 Likes

Jaj és az adventi időszak a legcsodálatosabb az évben :heart_eyes:

2 Likes

Nekem is csak fújósom van belőle, de ha nagyon beleszeretek akkor muszáj lesz megvennem nagyban :smiley:

1 Likes

Az üvege is nagyon tetszetős :slight_smile: Nekem a Midnight rose és a Shalimar amik fújósok, de ha elfogy a Shalimar, belőle veszek teljes üvegest.

1 Likes

Tudom, még csak ősznél tartunk, bocsánat, de a kedvenc ünnepi, télies illatom az L de Lolita Lempicka. Sajnos már nem kapható vagy csak aranyárban. Valaki tud esetleg hasonlót? Igazi mézeskalácsos, fűszeres, édes illat.

1 Likes

Nem volt még hozzá szerencsém de most felcsigáztál. Notino-n sincs? Ott sok régebbi illat van.
Ami mézes nagyon, az a L’erbolario Meharees, de az egyben nagyon keleties is, imádom nagyon, de azt illatolás nélkül nem biztos hogy ajánlom, nagyon megosztó. Én mondjuk vakon vettem de nekem a keleties, nehéz illatok a gyengéim.
Az elefántos Kenzo is karácsonyos a legtöbbeknek!

1 Likes

Én azt az őszt, amikor még süt a nap, pirosodnak, sárgulnak a levelek, nagyon szeretem. Viszont ha napokig esik az eső, lehullottak a levelek, és valahogy mindenről az elmúlás jut eszembe, az igazán letargikus.
Ráadásul kezdődik az iskola, jöhet megint a korán kelés.

Palettáim közül szerintem kimondottan őszi a Sleek - Vintage Romance az ABH - Subculture és valóban, a GoT paletta is szuper lesz.

Az illat nálam inkább hangulat kérdés.

5 Likes

Igen, az elefántos Kenzo az nagyon karácsonyos. Ha mézes illat akkor pedig JPG Scandal. Sokan nem szeretik, de én imádom.

2 Likes

Igaz, a napokig-hetekig tartó eső tényleg kellemetlen :frowning: Bár a Mindenszentek környéki napokat nagyon szeretem, mert valahogy olyan szép az a hangulat. Tudom ez nagyon furcsán hangozhat, de nem tudom megmagyarázni, valahogy olyan léleksimogató az az időszak nekem. Pedig sajnos kötődik hozzá nagyon fájó emlék, nem is egy, de talán pont ezért fontos a lelkemnek.
Amióta pedig a Halloween is kicsikét bekúszott hozzánk, a gyerekekkel tartjuk azt is. Tököt faragunk, tavaly pedig kisfiam barátainak Halloween bulit is tartottunk.

A Sleek tényleg nagyon ideillik! Nekem is volt, bár eladtam de csak mert nem használtam eleget, de valóban szép. A Subculture nincs meg de az is szuper őszi :slight_smile:

1 Likes

Ó, az ősz nálam is ott kezdőik, amikor jönnek a mélyebb zöldek és lila árnyalatok :slight_smile:
Illatok terén újdonság a Black Opium Intense, Alien Fusion és - bár nem újdonság, de én csak idén nevezek be rá végre - a Loverdose Red Kiss lesz. A meglévők közül sokat tervezem fújni a Valentina Myrrh Assolutot és a Shalimar Souffle-ot is!

1 Likes

Jó kis őszi színek és illatok :heart_eyes: A Shalimar Souffle megvolt nekem is, de az anyaillat jobban én vagyok. A Black Opium pedig tavaly kívánságlistás volt :smiling_face_with_three_hearts: Jó kis körtés-kávés.

1 Likes

Utána olvasok a Myrrh Assoluto-nak :slight_smile:

Megnéztem a Myrrh illatot krémmánián, nagyon izgalmas illat lehet :slight_smile: Leírás alapján tetszene nagyon.

1 Likes

Nagyon jól megfogalmaztad, pontosan ugyan ezt gondolom az őszről. Amíg tart a szép vénasszonyok nyara, azt imádom, de egyébként már a gondolatától is rosszul vagyok, hogy jönnek a ködös hideg reggelek, borús napok, nem lehet játszótérre menni, egyre kevesebbet lehetünk a szabadban Hunorral. Ráadásul megkezdődik neki az ovi, nekem a munka, beindul nálunk is a mókuskerék. Egyáltalán nem várom. A télben is egyedül a karácsonyt szeretem, de alig várom, hogy tavasz vége legyen amikor már virágoznak a fák.

3 Likes

Na a játszótér nem fog hiányozni :rofl::rofl::rofl::rofl: Nagyon muszájból jártam, mert a kisebbikem szereti, ideig-óráig homokozik meg hintázik. De szerencsére itthon is leköthető simán, ha rossz idő volt tavasszal vagy nyáron, akkor sem volt gond.
Nem hiányzott a munka? Nekem első gyerek után nagyon felemás volt.