Olcsó, de jó fényvédők

Erről mit gondoltok? :thinking:

1 Likes

Nagyon érdekes az egész téma, a kémiai fényvédős részről már olvastam, persze nem tudtam volna ilyen részletesen visszamondani, de ezért nem használok kémiai fényvédőt. Mindennapos fizikai fényvédő használat is ha úgy nézem egy felesleges teher a bőrnek, nem beszélve a nanorészecskékről (ha éppen vannak az adott termékben), de valamiért mégis a csapból is az folyik, hogy fényvédő mindig és mindenkor!

1 Likes

Natulcien amiket felsoroltál, mind fizikai fényvédők? Én most ezt rendeltem meg, használta már valaki?https://kremmania.hu/kremek/missha-all-around-safe-block-essence-sun-spf-45

1 Likes

Igen, ezek mind fizikai fényvédők.

1 Likes

Nekem nem tetszik. Kisregény következik :slight_smile:

TL;DR: bullshit.

A legfontosabb problémám: ha valaki úgy beszél a tudományos konszenzussal szemben hogy közben a háta mögötti asztalon annak a cégnek a termékei vannak kiállítva, amely a konferenciát szervezi és az előadót alkalmazza, az rengeteget levon bárki szavahihetőségből.

Az se jó jel, ha az előadó kiemel két-három régi, elavult módszerekkel operáló tudományos cikket, gondosan úgy, hogy nehezen lehessen rátalálni (pl. egy átlagos néző nem biztos, hogy tudni fogja melyik AZ a 1995-ös Lancet publikáció…), és teljes jogú érvként dobja be. Hasonlóan az oltásellenesek logikájához: bár könyvtárakat lehetne megtölteni a védőoltások teljes hatásáról, hosszú távú impaktjáról és működéséről szóló cikkekkel, mindig, mindenki ugyanarra a két-három gondosan megcáfolt ellentmondásos eredményre hivatkozik, hogy lám-lám…

Kissé bosszantó csúsztatás azt állítani hogy mivel az x vagy y vegyületekkel működő kémiai fényvédő vegyes megítéléső akkor következtetésképpen minden kémiai fényvédő káros. Ha ezt a logikát követnénk, akkor pl. a mérgező nikotin és a fontos B6-vitamin közé is tehetnénk egyenlőségjelet, hiszen valamilyen tág, szabadon meghúzott tudományos értelemben közeli rokonok, nem?

Az átlag fényvédők nem blokkolják, nem is tudják, nem is fogják blokkonlni a D vitamin szintézisét a szervezetben. Centi vastag titándioxid vakolatot kellene emelni minden szabad bőr és szarufelületre hogy blokkolódjon a bioszintézise. A “legyél napon hogy termelődjön a D-vitamin” régi orvosi tanács azokból az időkből származik amikor nem ilyen mértékű UV sugárzásnak voltunk kitéve és nem ismertük a D vitamin teljes szerepét a szervezetben.
Az előadót támogató Longevity weboldalán, természetesen, számos D-vitaminos étrendkiegészítő közül lehet válogatni, ez biztos véletlen :slight_smile:

És végül, ez gonosz lesz, sajnálom, de kiadom magamból hogy mindenki lássa, kicsinyes és gyarló vagyok: az előadó hölgy végzettségét tekintve, ahogy ők fogalmaznak, “tehetséges aromatológus”. Azaz hogy pontosan idézzek: “gifted aromacologist and visionary who gathers and works with the purest ingredients and the intelligence embodied in plant juice”. Elolvastam kétszer az 'intelligence embodied in plant juice" kifejezést kétszer és ott zártam be minden tabot ezzel a témával kapcsolatban, nektek is ezt javaslom :slight_smile:

Az orvos szakvéleménye a magasfeszültségű áramszedőkről, a kockázati tőkebefektető véleménye a bútorasztalosságról, a bútorasztalos véleménye a rákgyógyításról és most a tehetséges aromatológus véleménye az UV sugárzásra epidermális szinten lezajló konrotációs elektrociklizációs folyamatokról: lehet, legyen, de hadd ne legyen már mérvadó…

12 Likes

Én igen. Az A’pieu darabjára emlékeztet, nem volt vele gondom, nem irritált, nem kukacosodott, szerettem őt.

1 Likes

Kellő háttértudás és informáltság hiányában nem tudok érdemben hozzászólni a témához, csak laikus szemlélődő vagyok, egyetlen célom az egészséges bőr elérése/fenntartása és a körülményekhez képest az öregedés jeleinek “kitolása”. Jelenleg ezt és ezt a fényvédőt használom (tehát kémiait) eddig nem tapasztaltam irritációt vagy problémát velük (de ez nem jelenti azt, hogy később nem fogok). Viszont az alapból vakító fehér bőrömre még nem találtam olyan fizikai fényvédőt amivel nem néztem ki volna úgy mint egy szürke diszkógömb :sweat_smile: Ugyanakkor erősen gondolkodom azon, hogy váltani fogok koreai fizikai fényvédőre.

A nap és napozás körüli dilemmám egyrészt ahhoz köthető, hogy nem vagyok túl jó barátságban a fehérségemmel mert minden seprűvéna, pattanás, szőrtüsző gyulladás és mindenféle egyéb “finomságok” meglátszanak rajta így nagyon nehéz lemondani a barnább (legalábbis átlagos emberi szín) reményéről. Önbarnítókkal a sok rossz tapasztalat után nem merek kísérletezni és amúgy is csak nyűg az egész. Emellett pedig atópiás dermatitiszem van, amire egyetlen egy kenőcs/gyógyszer sem tudott úgy hatni mint a (mérsékelt) napozás. A nagy nyári kánikulákban pedig külön nyűg a kipattogzás és az előbb említett ekcéma ami szintén csak a nap által javult (hiába az egészséges életvitel, megfelelő táplálkozás, és alapvetően káros anyagoktól mentes kenceficék). Mindenhol azt olvasom, hogy a barnulás nem egészséges folyamat és hogy a nap így és úgy káros, 80%-ban az UV sugarak a felelősek az öregedési folyamatokért és a többi. A fényvédők használatának fontosságát nem cáfolom meg (és ahogy @anon8665858 említette, érdemes a fizikai mellett dönteni) azonban bizonytalan vagyok azt illetően hogy abszolút kerülni kell-e a napot vagy sem. Például ha egy hétvégi reggelen 8 órakkor kiteszem magam 10-20 percre a napra (fényvédelemmel természetesen) akkor azzal maradandó károkat teszek a bőrömmel? (nézzétek el légyszi, hogy nem tudok jót és jól kérdezni :pleading_face:)

4 Likes

Én is kémiait használok, hasonló okok miatt, plusz nyáron nekem a melegben a fizikai irritálja a szemem. Gondolom, beleizzadom. :unamused:
Azért időről-időre próbálkozom a fizikaiakkal, hátha…

Én úgy gondolom, hogy ésszel a napfény sem árt. Bár én már napozni nem mernék kifeküdni, de délelőtt 10 előtt és délután 4 után szerintem semmi bajunk sem lesz, ha sétálunk egyet, pláne fényvédővel.

Egyébként én leginkább a pigmentfoltok elkerülése végett és a ráncok ellen használok fényvédőt. Tudom, hogy ezek inkább hiúsági, mint egészségügyi dolgok, de hát ez van… :slight_smile:

4 Likes

Ugyanezekkel küzdök én is, nekem eddig magánbőrgyógyászok kivétel nélkül a napozást javasolták. Persze mértékkel. Sőt…amikor decemberben az egész testem ekcémás volt, 3×5 perc szoláriumba is “beküldtek”. El is múlt…
Csak aztán visszajött valamelyest mert terhes lettem január végén és úgy nyilván nem mentem szoliba.

Mindent lehet, csak mértékkel. Az én bőröm nem a “szép fehér” kategória sajnos hanem a “jaj de sápadt vagy mi bajod?”. Azaz szürkés is, ózsaszínes is, az összes valaha elvakart heg (bárányhimlő, ekcéma) látszik, erek, tüszők, minden. Ez sem esztétikusabb vagy egészségesebb semmivel mint a ránc, ezért én nyár elejére mindig igyekeztem összeszedni egy szép tejkaramella színt. Amikor néhany nyár előtt (már van 2 nyári gyerekem :slight_smile: ) nem szereztem egy kis színt már tavasszal, a kollégák és rokonok folyton kérdezgették hogy úristen beteg vagy? Olyan kis sápadt vagy. Nagyon zavart. D

2 Likes

Odassatok csajok mit találtam:D

1 Likes

Ezek szerint (majdnem) egy cipőben járunk :slightly_smiling_face: Tavaszi hónapoktól kezdve sok karotin és likopin tartalmú ételt fogyasztok illetve több mint egy hónapja szedek Beta Solar-t ennek köszönhetően a bőröm enyhén sárgás altónust kapott, így nem nézek ki betegesen szürkés-sápadtnak. Emellett belülről is támogatom a bőr védelmi funkcióit a nap sugaraival szemben így tovább fokozható a fényvédelem hatása és elviekben a bőr is hamarabb tud egy kis színt kapni. Kiegészítésként igyekszem antioxidánsokkal, egészséges táplálkozással & regenerálódást segítő készítményekkel kompenzálni a károkat.

Hozzád hasonlóan elég sokszor kaptam a kérdéseket, hogy “úristen, rosszul vagy? Mitől vagy ilyen sápadt?” és azért valljuk be, hogy senki nem szereti ha a bőrszíne alapján betegségre asszociálnak a környezetében lévők. Amikor rendszeresen ért nap nem jött ki az ekcémám, amikor pedig nem ért még nyáron sem akkor durvult be a helyzet és gyakorlatilag semmi nem segített, mert újra és újra fellángolt és csak a napozás tudta rendbe tenni a helyzetet.

Mindig szerettem a szabadban tartózkodni, amikor lehetőségem volt rá kiélveztem a reggeli nap sugarait és sokkal jobban éreztem magam a bőrömben amikor egészséges tejkaramella színem volt. Éppen ezért az a meglátásom, hogy egészségtelen átesni a ló túloldalára és megfosztani magunkat élményektől, komfortérzettől csak azért mert maradéktalanul konzerválni akarjuk a fiatalos megjelenésünket. Persze vannak akik szerencsések és zéró napozás/napon tartózkodás nélkül is szép, tiszta, egészséges emberi bőrszínük van és egyébként sem szeretnek napon tartózkodni. Nekik sokkal egyszerűbb dolguk van a fényvédelem kérdésében. Viszont atópiás ekcémával és mindenféle bőrgyulladásokkal már más a helyzet (nagyon) fehér bőrűként.

6 Likes

A kémiai fényvédő kerülése mellett érdemes az alapozók INCI-jében is elmélyedni, mert legnagyobb meglepetésemre a legtöbb alapozóban van kémiai fényvédő és van ahol az INCI 1.helyén. Pont ma nézegettem át kémiai fényvédő után kutatva az alapozóimat. Hát, nagyon meglepődtem. https://kremmania.hu/kremek/estee-lauder-double-wear-nude-water-fresh-makeup-spf30

2 Likes

Köszi! :slight_smile: Én múltkor egy primerben találkoztam vele, nem emlékszem már melyik volt az.

1 Likes

Lehet nem is rosszkor jött össze az életemben a “nem vásárlás” és az egészséges “minimálrutin” kutatása. Így legalább úgyis alig tudok csak valamit megvenni a kínálatból:D

1 Likes

Most rendeltem az amazon.com-rók, 5600 Ft volt kb postával!

1 Likes

Ez a fényvédőzés téma nekem a legnagyobb nem szeretem dolgok egyike… szüleim 60 körüliek kb annyit fényvédőztek életükben, amikor jött a nyár és sokat kint voltak, meg nyaralásokra. Minket is kentek, volt hogy pólóban kellett fürödni a Balatonban úgy le voltam pirulva, pedig kentek…de hát leázott stb. 34 éves vagyok 23-25 éve korom óta foglalkozok tudatosabban a bőrömmel és figyelek a fényvédelemre, évekig a bioderma volt csak amiről tudtam (gondoltam) hogy jó, és azt használtam, azután volt koreai fizikai is (innisfree), bb krémben is van fényvédő, szinte már miben nincs stb. A legszomorúbb nekem hogy nem hogy szebb a bőröm mint a szüleimé, hanem sokkal csúnyább foltosabb, szeplősebb volt már 30 évesen. Ez az ami engem leginkább elgondolkodtat, hogy mit csinálok rosszul, mi az amit kenek/eszek stb de nem kellene. Vagy mi szól bele a hormonrendszerbe…holott eredmények alapján, testem működése stb egészséges vagyok. És 3 bőrgyógyász 3 félét mond, volt aki azt mondta hogy a fizikai a legrosszabb főleg a nano…hát köszi. Tulajdonképpen ennyi év után nem hogy okosabbnak érzem magam hanem egyre elveszettebbnek, de nem adom fel, csak találnék olyan orvost aki tényleg le tudja szedni a foltokat, arcról kézfej, kar- de a testem többi részén is elkezdett alakulni - és meg is tudja mutatni az utat, hogy mivel tudom legalább nem rontani vagy gerjeszteni a helyzetet, illetve fent tudom tartani a szép állapotot súlyos százezres kezelések után. Régen az volt a baj hogy alig volt infó, most meg annyi, hogy ebbe zavarodok bele. Lehet hogy annak a pár gyerekkori leégésnek ez a bosszúja. De akkor meg valóban felesleges a retinolos meg ahas testápolók meg minden ilyen cucc, mert nem tudnak igazából segíteni egy szint felett.

2 Likes

Szia, csak nem a AG Botanical fényvédőt rendelted ennyiért?

Szia!

De igen azt, vagy legalábbis azt akartam, ha nem bénáskodtam el a választást:)
A szolimarket.hu oldalon is ötezer valamennyi csak épp most ki van fogyva.

1 Likes

Még azt akartam leírni, hogy ami még elbizonytalanít a fényvédő fontosságával kapcsolatosan: nagymamám 86 éves se volt májfoltos, vagy durván ráncos, volt megereszkedett bőr persze, de olyan szép egységes puha volt neki, mindig mondtam neki h mama olyan szép vagy, olyan puha a bőröd mint a babáknak. Baba szappannal mosta meg kente néha níveával, vagy valami gyógyszertári kikevert vitaminos krémmel. Nem tudom életében valaha kent e naptejet magára a nyugdíjas fürdős utakon kívül:). Anyukámnak szintén semmi májfolt szeplő vagy mély ránc nincs az arcán, és max akkor fényvédőzik ha “nagyon éget” a nap nyáron és többet van kint… 1 tubus 40 ml neki 2 év:D Húgom 30 éves fehér bőrű mint a nagymama, északi országban él, kb semmit nem ken az arcára - fényvédőt különösen nem - la roche effeclaron kívül mert neki mitaszerek, vagy néha gyulladt ez az felbukkan, de se szeplő se májfolt. Sminkelni se szeret, már a szempilláját is ritkán:)) kb 20-23-nak néz ki. Na most ezek után én adjak tanácsot hámlasztás meg fényvédőzés téren? Nekem kellene tőlük tanulni. Tulajdonképpen ebből azt szűröm le, hogy az a legjobb ha szinte alig használsz valamit, pedig a tanácsadók meg a trendek meg az ilyen olyan rutinok nem e felé visznek. Nyilván az ember saját kárán tanul, én legalábbis biztos. Másnak meg csodás lesz a bőre egy hámlasztásos c vitamonos retinolos fényvédős rutintól. Ez nekem megfejthetetlen.

3 Likes

Na szép:D, köszi szépen a tippeket. Én meg hogy örültem, hogy milyen jó áron találtam Magyarországon ilyet. Megnézem ezt a szolimarketet, köszi még egyszer:).