Off topic: Csevegős, barátkozós Krémmániások :)

Én is elkezdtem a sorozat megnézése után olvasni a könyveket. Pontosabban még csak az elsőt. :grinning:

Tuti nem láttam :smiley: Basszus a traileren is majdnem összefostam magam :smiley: Pedig amúgy tökre jó film lehet :smiley: Olyasmi mint a Hatodik érzék? Azon nem paráztam úgy mondjuk :smiley:

1 Likes

A varrónő eszméletlenül jó film! Azóta is nagy kedvencem! A hercegnőt is szeretem a kosztümök is igencsak fantasztikusak :star_struck:

2 Likes

Egyébként nekem az egyik nagy kedvencem a szigorúan koreai Oldboy. Olyan egy elgondolkodtató filmet a szenvedésről és a bosszúról majd annak a feldolgozásáról se láttam azóta.

61qTq-DgX1L.SL1024

Illetve a szerintem a világon a legszebb, legérzelmesebb filmje a 2046 és annak az előzménye In a mood for love. YT-n is fenn vannak, ajánlom a feliratos verziót, nagyszerűek a színészek is benne.
(mondjuk én baromira utálom a szinkront mindenhol, főleg az ázsiai filmekben, amit lehet eredetin szeretek megnézni )

1 Likes

Akkor most elárasztalak benneteket én is a kedvenceimmel.
Természetesen ide sorolódnak a Harry Potter filmek. :grinning:

Romantikus:
Austenland - Vakáció Mr. Darcyval
61aC8IXX9PL.SY445

August Rush
august rush movie

Blow dry - Fújd szárazra édes!
Ez főként Alan Rickman miatt
51269FH16QL.AC_SY445

Sliding doors - A nő kétszer
MV5BMjU3YzkzNzItNjc5Mi00ZTg3LWFlYmYtYTc4OGYwODA3OTY5XkEyXkFqcGdeQXVyODY0NzcxNw@@.V1_SX674_CR0,0,674,999_AL

2 Likes

Uh a Büszkeség és balítélet színtén kedvenc, nekem az Emmában a sorozat jön be :heart_eyes:. Most lesz egy új Emma film, nekem furcsák a szereplők kicsit :thinking:. Nekem nagy kedvenc még az Értelem és érzelem sorozat, Sissik, Viktória egy királynő gyermekkora, Marie Antoniett :), Jane Eyret majdnem kihagytam (bár az kicsit nyomaszt néhol.)

1 Likes

Vígjáték:
Pofa be!
Ezt kb. akárhányszor meg tudom nézni.
Pofa-be

Showtime
10100_3_large

1 Likes

A hercegnő, az a film, amiben Keira Knightley szerepel? :slight_smile:

1 Likes

Uhh Robert de Nirót de szeretem :D. Láttam egy filmet ahol még fiatal és rossz fiút alakít azt hiszem vihar sziget a neve? :slight_smile:

Leonardo Dicapriot eddig kihagytuk, a Wall street farkasai a kedvencem tőle :D, de a másik két filmet is imádom :). Valahogy ő olyan volt számomra eddig, hogy nincs olyan film ami ne tetszene, amiben szerepel. Hát most a Volt egyszer egy Hollywood most sajnos nem tud lekötni, mindig kikapcsolom 10-20 perc után.

721

Gatsby

3261_24

1 Likes

Krimi

A kéz, amely a bölcsőt ringatja
covers_6520

Amerikai História X
2018-10-top10-american-history-x-1

A remény rabjai - bár ez talán inkább dráma, mint krimi
a-remeny-rabjai-dvd-500x500

1 Likes

Az egyik legcukibb film amit valaha láttam :slight_smile:
letöltés (4)

És a “kissé fura” filmek, nagy kedvenceim. :smiley:

In Bruges - Erőszakik
zvOlh

A Guardista
the-guard-poster

A homár
200

Hot fuzz - Vaskabátok
MV5BMzg4MDJhMDMtYmJiMS00ZDZmLThmZWUtYTMwZDM1YTc5MWE2XkEyXkFqcGdeQXVyNjU0OTQ0OTY@.V1_SY999_CR0,0,672,999_AL

És a legeslegkedvencebb
Dogma
d8b3f7078b8ebaa8aa45cbbc06cfd225

3 Likes

Dogma :joy: gyermekkorom talán egyik legmeghatározóbb filmje :D. Olyan jókat ajánlotok egyébként :).

Igen Keira Knightly- s hercegnő. Viktòria is jò, es a càrnő- Ekaterina is tetszett. Red 1, 2 Bruce Willissel ,is pàrszor nèzős volt màr. A no kètszer, auf règen làttam, de tetszett.

1 Likes

De jó téma, összegyűjtöm én is a kedvenceimet.

Dráma

Akció

  • Szemtől szemben 25 éves, és nem tudok jobb akciófilmet hirtelen, házimozin kell nézni, van egy rablás utáni lövöldözős jelenet olyan hanggal, fegyverropogással, hogy úristen (szeretem az akciófilmeket, na) Robert De Niro, Al Pacino, Val Kilmer, Natalie Portman, Asley Judd, Jon Voight, régi nagy nevek

Romantikus

  • Büszkeség és balítélet kizárólag az eredeti verzió, Colin Firth, Jennifer Ehle (a lányok anyja nem semmi a filmben)

  • Színes fátyol ettől szebb szerelmes filmet nem is tudok, Edward Norton, Naomi Watts

Vígjáték

  • Kellékfeleség Jennifer Aniston, igazi kikapcsolós, csajos, Adam Sandler nem kedvencem, de itt elviselem

  • Randiguru megunhatatlan

  • Annie Hall ismét egy jó régi Woody Allen film, sokak szerint fárasztó és idegesítő, én bírom, igazi abszurd hülyeség némelyik filmje, aki bírja a Monty Python-féle humort, annak bejöhet

Horror

  • Démonok között nem nézek horrort, férjem rábeszélt, utána hónapokig féltem elaludni sötétben vagy kidugni a lábam a takaró alól, szóval ezért nem is nézek horrort :slight_smile: úgyhogy ez nem kedvenc, de jó film

Sorozatok

A flimlistámon szinte csak régi filmek szerepelnek, ha visszagondolok, nem is láttam jó mozifilmet az elmúlt pár évben.
Teljesen megváltozott a filmnézés nálunk, szinte csak Netflix-et nézünk, a saját gyártású sorozatok elsőosztályúak, bőven mozifilm (feletti) minőség, mindenkinek ajánlom.

4 Likes

Igen az az :slight_smile:

1 Likes

Erőszakik :heart_eyes: Meg a kib@szott Bruges :rofl: :rofl:

az In Bruges nekem is nagyon tetszett, Brendan Gleeson zseniális.
Nekem sok olyan kedvencem van, amiben nem is tudom, ki szerepelt, mert nem ismert színészek. Tegnap pl a Még utoljára című drámát láttam, nagyon kellemes, kedves film.
Tetszett még a Maraton, asszem ez holland. Szeretem azokat a filmeket, amiben hétköznapinak tűnő színészek játszanak. :slightly_smiling_face:

Én viszonylag nehezen választok kedvenceket, általában inkább ideig-óráig tartó fellángolásaim vannak. Könnyen szerelembe tudok esni Batmannel, James Bonddal, Sherlockkal… Megpróbálok pár nagyon meghatározó élményt összeszedni:
Oszkár - bármikor meg tudom nézni, és ugyanúgy végignevetem :slight_smile:
Tökéletes trükk - Minden alkalommal van benne valami új
Batman (Nolan-féle) - Képregény filmek közül az első élményeim, zseniális az első két rész
Sherlock (BBC sorozat) - Talán a legfrissebb szerelmem Benedict Cumberbatch
12 dühös ember - Erről nem tudok mást mondani, mint hogy zseniális
A tanú - kötelezővé tenném mindenkinek
Marvel filmek - na ez elég más kategória, vannak kedvenceim, és van sok kevésbé jól sikerült film is, de inkább a felépített univerzumot tartom csodásnak. Szuper, hogy sok-sok filmen keresztül követhetjük a karakterek történetét, jellemfejlődését.
Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

3 Likes