Nagyon beváltak!

#Morphe #JaqlinHill
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Akik használnak Morphe Jaylin Hill palettát…Ti is tapasztaltátok, hogy a szemfesték eltávolítása után ott maradt a szín a szemeteken? Nem annyira látszik a képen, de a jobb szememen, amire a bordó sminket festettem, megszínezte a bőröm. Azért ENNYIRE nem szeretnék tartós sminket… ! :frowning:

Előre is köszi a segítséget!!100714501_268091010910754_6590307280518905856_n

1 Likes

Használsz-e szemhéjalapot, illetve milyen módszerrel távolítod el a sminket az arcodról?
Jól látható a képen is a pirosság, de ez lehet a nem megfelelő lemosás eredménye is.
Mindenképp használj szemhéjalapot (pl. Pupa), és egy olajos lemosó első lépésként szintén nagyon sokat segíthet.

Kryoline primert használok. Most fogok sminklemosót venni, eddig nedves törlőkendővel mostam le a sminkem és sosem tapasztaltam ilyet más festékeknél! :frowning:

1 Likes

Nekem eszembe jutott valami, de lehet nem fogsz örülni: a pirosas színeket (kármin) sokszor bíbortetűből készítik. Ez erős természetes színező anyag, el tudom képzelni, hogy megfogja a bőrt. A Huda Mauve Obsession-ben volt egy olyan szín, amit a kezemről alig tudtam leszedni swatch-olás után.
https://hu.wikipedia.org/wiki/K%C3%A1rminv%C3%B6r%C3%B6s_(sz%C3%ADnez%C3%A9k)

Van több ilyen márka (például a Jeffree Star paletták néhány színe is fog), attól függ, hogy milyen színezőt használtak. Olajos szemfestéklemosó lehozza.

A nedves törlőkendőt szerintem kerüld mind szemsmink, mind arclemosásnál, nagyon nem tesz jót az arcbőrnek. Kétfázisú szemfesték lemosó vagy olajos lemosó jó lesz.

Szupi…pont tegnap rendeltem egy tejeset… :slight_smile: :confused:
Köszi a segítséget!

@Isabell85 melyik Jaclyn Hill paletta? A régi nagy, az új, vagy valamelyik kicsi?


2019-es

Igen, ez megvan nekem is. Megnéztem a dobozon, valószínű a Red 40 fogja meg a bőrt, ez szintetikus színező. Pl. a Red 28 is ilyen.
Először én is megijedtem, de az olajos, vagy kétfázisú lemosó tényleg lehozza.

Amúgy a bíbortetű kárminját ételekbe (pl. joghurt) is teszik. Azt hiszem, az pont könnyen lejön, mert vízben oldódik.

1 Likes

Köszi!
És akkor mi van a zölddel? :slight_smile: mert az is megfogta. :confused: De kipróbálom majd az olajos lemosót. Tudnál ajánlani márkát?

1 Likes

Hmm, nem tudom. Nem emlékszem, hogy az engem megfogott volna, bár most egy ideje nem használtam, lehet, csak az emlék kopott meg. :smiley:
Jelenleg a Mixa kétfázisú szemfestéklemosót használom, szeretem. Korábban a Nívea kettős hatású szemfestéklemosót használtam, az is teljesen rendben volt.

2 Likes

Kicsit belekotyogok: nagyon szeretem az olajos lemosókat, kivéve szemre, mert amíg nem mosod le, elhomályosítják a látást. De én is jártam így, hogy rózsaszín maradt a szemhéjam, csak ilyenkor szoktam egy pötty olajos lemosót óvatosan eldörzsölni, hogy ne menjen bele a szemembe, és így tényleg eltávolítható az elszíneződés.
Én koreai vonalon mozgok, de az itthon kaphatóak közül sokan dicsérik a The Body Shop kamillás sminklemosó olaját.

5 Likes

Nagyon szépen köszönöm, h belekotyogtál! :slight_smile:

1 Likes

Én az YR kétfázisú lemosót használom, szerintem szuper: https://www.yves-rocher.hu/expressz_sminklemoso_szemre_200ml

1 Likes

@Lencseee kerlek meselj a kedvenc termekeidrol! (probaltam egy temaba vago topicot talalni neki) Batran bontsd temakra mint smink, borapolas, test- es hajapolas.

2 Likes

@hanita abbol regeny lesz🤣

2 Likes

Hajra! :nerd_face:
(Az illatokat se hagyd ki, haha)

1 Likes

@hanita kezdem a legkonnyebben osszefoglalosokkal: hajapolas, illetve illatok.
Hajapolasnal most van egy nagy ugras kezdete. Ra kellett jonnom, hogy a festett, igenybevett hajam allapotat alapvetoen a drogerias cucck nem javitjak, csak latszolagosan rakerul valami, ami azonban ideiglenesen latszodik. Es fodraszt valtottam es szemleletmodot. Notino-n meg irtak hogy a szettekre akcio van. Sokat vacillaltam az olaplex es a kerastase kozott, de mivel utobbi volt akcioban, igy most arra tettem le a voksomat. Majd ha magamra kentem es egy honapig apoltam vele a hajamat, biztos lesz rola visszajelzes. Talan a Loreal lila samponja a hamvasitast elvegezte, de az allagan semmit sem javitott, de talan azt nem is igeri…Meg a Garnieres bananos-papayas-aloes balzsam tetszik, de jelentosen nem javit, pedig mar vagy 5 dobozzal kivegeztem.
Illatok​:smiling_face_with_three_hearts::heart_eyes::star_struck:! Eppen a pandemia alatt vetettem szamot. Es be kellett latnom, hogy azt a tartossagot, amit en elvarok 4 gyarto hozza: Chanel, Dior, YSL es Tom Ford, de ezekbol sem mindegyik jon be. Chaneltol nyarra a Chance eau Vive es Tendre, telre a Mademoiselle. Tom Fordtol a Velvet Orchid, de csak telen, hidegben. YSL-tol a Manifesto mindegyik flankere telen. Diortol a sotetkek Addict, csak telre, kanikulai idoben pedig a JOY intense. De gyakori nyari visszatero a Nina Ricci ezereve megjelent sima Nina Edp-je es orok nyari kedvenc 40 fokban a Moschino Funnyja. A Dolce Peony illata is nagyon megtetszett, de sajnos nem tartos, meg ebben az idoben sem.
A mese kovetkezo fejezetei delutan/este😂

9 Likes

Szuper a “mese” én is szívesen olvasom amit írsz :blush: :heartpulse:

2 Likes