Nagyon beváltak!

Úgy gondoltam, lehetne egy topik nemcsak ajánlások kérésére is, de esetleg megoszthatnánk az olyan termékeket is, amik kifejezetten beváltak, megváltoztattak dolgokat, rutinokat. Talált kincsek, vendég szereplőből főszereplővé avanzsált termékek, szívfájdítóan drága, ámbár pénzüket nagyon-nagyon megérős dolgok, bármi, ami nagyon bevált hosszútávú használat során és állandó helyet kapott a polcon, tálcán, szekrényben, fiókban.

4 Likes

Jó ötlet, írom is, ami hirtelen az eszembe jut.

  • TO NMF. Tudom, hogy sokaknak nem elég, de nekem imádja a bőröm, főleg, ha kicsit feldúsítom olajjal. Van egy tartalékom a szekrényben, és elő akarom venni, mindig eszemben van, mennyire szereti az arcom ezt a kis krémet.
  • Szkvalán: nálam jó jel, ha képes vagyok egy üveg olajat (vagy olajszerű izét) elhasználni, ebből már nem sok van (TO), de valamilyen formában mindig lesz a fegyvertárban szkvalán, az tuti.
  • A Bioderma Cicabio: új felfedezés, de már megvan a második flakon. Kenem mindenre, az arcom is imádja, az ekcéma, a pattanások, a kicsattant szájszél, a megütődött lábköröm, mindenes csodaszer.
  • Seche Vite Dry Fast Top Coat: évek óta csak ez a fedőlakk, kettesével veszem, nekem iszonyúan bevált.
  • ABH Dipbrow Pomade: amennyire féltem tőle, annyira imádom. A felbontása óta mindennap használom, annyira szép szemöldököt lehet vele rajzolni! El lehet satírozgatni, hogy nagyon természetes legyen, de brutál instaszemöldök is készíthető vele (utóbbi nem célom, de néha már sikerült:D), ha valakinek erre van igénye. Ha elfogy, újraveszem.
  • Szempillagöndörítő, blotting paper (nagyon-nagyon köszönöm nektek a tippet, az imádat töretlen), Batiste szárazsampon, szemhéjalapozó: bocsánat, hogy egybe veszem, de a fejemben egybetartoznak, mint apró csodák, amik megkönnyítik egy nő életét.:slight_smile:
  • Bioderma Sensibio micellás víz: nekem minden más vagy az arcomat, vagy a szememet is marta, ez van.
  • Olajos lemosó: amióta egyszer kipróbáltam, mindig ez az első lemosási lépés, kézzel felvive. Nem visz vattakorongot se, nem ápol, hanem szárít és leoldja a sminket, mínusz szem, mert arra micivizet használok.
  • G&G Cheer Up: jó pár darab után ez avanzsált kedvenccé, az állaga mesés (vizes, nagyon hamar felszívódik), kíméletes, mégis hatékony. Nekem kell mellé erősebb hámlasztó is, de már elfogyasztottam belőle egy minit, egy nagyot, most nyúzom a második nagy flakont, szerintem ez elég beszédes.
  • Mixa Atopiance testápoló: hálás vagyok valamelyik havi kedvences KM blogbejegyzésnek. Előtte a Yamuna testápolója volt a kedvencem, ez lekörözte. Olyan folyékony habcsók állaga van, szuperül hidratál, könnyen beszívódik.
  • Jeffree Star szemfesték és folyékony rúzsok: igen, ő az ultimate kedvenc, ABH, UD, Nabla, minden más csak utána jöhet.
  • Carmex stiftes ajakápoló: az egyetlen, ami nem szárítja a számat, Eucerintől Burt’s Beesig minden más elbukott.
  • Bioderma Kid 50 faktoros fényvédő (testre): boldog napallergiás vagyok vele, ugyanis egyáltalán nem jön ki az a vacak, pedig az elmúlt nyáron istentelenül meleg volt, tehát én is izzadtam.
  • Montale Red Aoud, Aoud Roses Petals és Deep Purple: mindig van belőlük itthon vagy 10 ml, képes lennék addig szagolgatni őket, amíg leesik az orrom.
  • ABH Glow Kitek: highlighterben viszont ők a csúcsok (Jeffree-é nem jó nekem, ez van, az ilyen különbségektől szép a krémmániás élete), a folyékony fény kategória. Becca csak egy kicsit van lemaradva mögötte.

Bocsánat, kicsit hosszú lettem.

17 Likes
  • Cosrx AHA/BHA tonik: Sok éve használom, milliószor újravettem, és nagyon úgy tűnik, hogy marad is még egy jó ideig. Rajta kívül nem nagyon használok már más koreai cuccot, de őt meg kellett hagynom, mert jobbat még nem találtam. Nem csak víz, hanem ahogy felpaskolom, azonnal hidratál, és nagyon jót tesz a bőrömnek. Próbáltam más tonikokat, de sem érzésre, sem hatásra nem voltak ilyen jók. Egyszerűen hiányzott a bőrömnek, nem volt olyan patti-mentes és nem volt meg a komfort se nélküle.

  • Phi I’m So Sensitive arckrém: Ebből is már szerintem a tizedik flakonnál tartunk Anyuval, és nem unjuk. Az extrém érzékeny bőrömnek igazi megnyugvás, és soha semmi nem hidratált még olyan jól, mint ez. Órákkal a felkenés után is olyan nedveskés a bőröm. A hozzá csomagolt kis olaj csak hab a tortán, bár a Phi-től még ezen kívül vagy 8-9 olajom van, szóval azt azért váltogatom.

  • Skinfood maszkok + Yves Rocher kombinált radírozó por arcra: Na ez a másik dolog, ami megmaradt a Korea mániámból. Valamelyik maszk (Black SugarHoney, Strawberry, Coconut, sima Black Sugar) meg a radírozó por, és olyan szuperül le tudom hámozni vele a képemről az összes durvaságot, hogy soha nem akarok mást használni. (A radírozó por már nem kapható a boltokban, de a webshopjukban még igen, fél áron. Én már betankoltam.)

  • Phi Make Down sminklemosó: Gyengéd, hatékony, kellemes használni. Én úgy használom, mint a tisztító olajakat szokták: száraz bőrön elmasszíroz, lassan nedves kézzel emulziót képez belőle, majd lemos. Nekem így tökéletes, és minden olajnál jobban szeretem.

  • LUSH Honey Trap ajakbalzsam: az illata talán picit sok, de a hatása utánozhatatlan és nagyon sokáig elég. Beteges ajakápoló mániában szenvedek, de mióta ezt megvettem pár éve, nem vettem mást, mert nem érdemes, ezt úgysem übereli semmi.

  • Burt’s Bees Ultimate Care Hand Cream: A száraz kezem és a fehérre aszott, leváló bőrdarabkákkal szegélyezett körömágyam úgy rendbe tette egy használat után, hogy semmi nem látszott az eddigi problémákból, és azóta is pihe-puha a kezem. Már nagyon nem tudtam mit kezdeni a kezemmel, egyre rosszabb volt az állapota, és még nyáron sem javult a helyzet, pedig olyankor rendbe szokott jönni. Mióta 3 hete ezt használom, tökéletesek a kacsóim. :smile: Ahogy elnézem, meg is marad a hatása, pár kézmosást simán kibír.

  • Catrice Celtica highlighter púder: ősrégi darab, de azóta is a szívem csücske, és a Meteorites sem tudta letaszítani a trónjáról. Ez is egész arcra való, nem, nem igazi highlighter, hanem az egész arcnak ad egy szép, egységes ragyogást, és igen, jobb, mint a Guerlain Meteorites. Nem tudom, hogyan csinálja, de most vettem belőle egy utánpótlást a zsibin, és most már nyugodt vagyok, hogy nem kell nélküle élnem.

  • Purito Comfy Water fényvédő: Képes vagyok azt az egy teáskanálnyi mennyiséget felkenni belőle a bőrömre, amit a hozzáértők ajánlanak, és nem fénylik tőle órák múlva sem a bőröm. Mindezt nyáron. Úgy, hogy nekem alapból olyan a fejem, mint a vajas kenyér, krém se kell hozzá. Az illata nem irritál, az állaga szuper, elég szépen hidratál is, és eddig sminkalapnak is kiváló. Nem fulladok meg alatta, kényelmes, el is fejeltem, hogy rajtam van. Mindezt egy fényvédő produkálja, ami tisztán fizikai. (Mert kémiait nem bír a bőröm.) Telitalálat!

  • Dyptique - Eau de Tarocco: Évek óta szerelem, nekem ő az a bizonyos signature scent. Lásd a véleményem róla KM-en. Könnyű, vidám, narancsos boldogság, egy kis fűszerrel megspékelve, hogy ne legyen olyan unalmas. Bármikor, bárhol, bármilyen hangulatban el tudom magamon viselni.

10 Likes

Áhá, szóval Neked kellett az a Celtica kompakt! :astonished:

1 Likes

Szia! Igen, nekem szóltál pár napja, hogy éppen van fent egy a zsibin, azóta is hálás vagyok, köszönöm! :blush:

2 Likes

Olyan jó, mikor az ember lánya rábukkan egy kincsére :star_struck:
Azzal a Tarocco-leírással kíváncsivá tettél! Szeretem a mandarinos, narancsos, vérnarancsos energikus illatokat (amit eddig szagoltam). Ezt még nem ismerem.

1 Likes

Szép emlékek kötnek ahhoz az illathoz (szerencsére), és tényleg nem tudom megunni, pedig még azokat a parfümöket is csak max. pár napig tudom hordani, amik eleinte kifejezetten tetszettek.

Mostanában a Shay&Blue Blood Orange illata fogott meg, ami valamilyen szinten hasonló a Tarocco-hoz. Az irodában is édesnarancs olajat szoktam a kerámia illatkőre csepegtetni, úgyhogy le kell vonjam a tanulságot, mi szerint én is a narancsos illatokra bukok. (Mondjuk próbáltam az Atelier-től az Orange Sanguine-t is, de az kifejezettem nem tetszett. No, de mindig vannak kivételek.)

Neroli-ban mostanában láttam a Tarocco-t, de ha mégsem lenne nekik, szívesen adok belőle mintát. :blush:

2 Likes

Most a hatásodra kedves Amadea el is gondolkodtam miért nem használom én is a Cicabiot? :D.

  • A Carmex: Szerintem is szuper, csak ez jó télen az ajkaimra, már azonnal érzékelhető a hatása. :slight_smile:

  • A Mixa atiopiás testápolója: A barátom száraz bőrén csak ez segít, én is szeretem ezt a testápolót, mert könnyen felszívódik mégis testes krém. Én legjobban lábakon, könyéken és kézfejen szeretem főleg késő ősszel, télen.

Maybelline Snapcara spirál: Nagyon könnyen le lehet mosni, utána nem lesz pandás az arcom (azt szívből utálom.) Nem szárítja a szempilláimat, már nem is hullanak. Tartósan, szépen hosszít, gyönyörűen ki lehet az alsó pillákat is festeni vele. :slight_smile:

Bourjois pirosító: Főleg télen és ősszel illetve amig nem barnulok áldásos nekem és lesz áldás, hogy egy kis egészséges pírt tudok vele az arcomra varázsolni :). Szeretem, mert nem pánikolok miután megcsináltam, hogy túl sok lett és mindenki azt nézi majd :D. Az illata valami mesés :).

5 Likes

De sok jó kis véleményt olvastam tőled. :slight_smile:
A Skinfood brokkolist miattad vettem meg.

1 Likes

Örülök, hogy tetszett! :blush:
De jó kis termékcsalád volt az, nagyon szerettem használni, amíg tartott, főleg a tonikot meg az esszenciát!

1 Likes

Hoztam én is egy game changert. A MUJI vatta lapka.
https://www.muji.com/sg/products/cmdty/detail/4549337318915

Néhány éve fedeztem fel és amióta először használtam, olyan nem létezhet, hogy ne legyen belőle 2-3 bontatlan tartalék itthon, otthon, mindenhol. A múltkor már megkérdezte az eladó, hogy áruljam már el, miért viszem hármasával, miben másabb, mint egy normál vattakorong. Elmondom, amit neki is mondtam:

  • a világ leggazdaságosabb lemosó lapkája. NEM TARTJA MAGÁBAN a terméket. Sokkolt, amikor megláttam, hogy pontosan annyit kell erre öntenem, mintha a tenyerembe öntenék, hogy egyetlen csepp sem megy kárba, hogy nem a vattakorongot öntözgetem a horror árú tonikokkal.
  • a széle le van nyomva, nem szalad le róla a termék, legyen akármennyire is híg
  • nekem sokkal jobban bejött valamiért a téglalap forma, mint a kör
3 Likes

A Shiseido-nak is van egy kinézetre pont ilyen téglalap alakú és hatalmas kiszerelésű vatta lapkája, de én még azt sem bírtam beszerezni. A Klairs lapkái nekem annyira nagyon nem jöttek be, a vékonyabb lapka valóban kevesebb terméket szív be, de nekem kicsi, pöndörödik, nem igazán kényelmes, és nem is olcsó. https://kremmania.hu/kremek/klairs-toner-mate-2-in-1-cotton-pad
Ha jól értettem, ezt Te nem a belinkelt helyről rendeled, hanem helyben veszed. Mekkora előny.:smile:

1 Likes

20191212_114359

Már említettem az Unboxing topic-ban, de itt is le kell írnom, hogy ez a primer tökéletesen bevált. Azt hinném, hogy a lehető legkisebb mennyiséget nyomtam ki a tubusból az egyik szememre, de az a miniatűr adag is elég a két szememre, tehát a 12 ml nagyon bőséges, megéri a 7800 forintot. Buliból hazaérve elég elítélhető módon sminklemosás nélkül bezuhantam az ágyba és még dél körül is szinte ugyanúgy nézett ki a szemem, mint este. Azt írtam a Krémmánia-véleményemben is, hogy minőség-mennyiség-ár egyensúlyban vannak egymással.

7 Likes

kivételesen nem kérdeznék, hanem ajánlanék valamit. :slight_smile: nagyon kevés olyan termék van a piacon, ami tényleg betartja azt, amit ígér, hát ez pont olyan.
https://kremmania.hu/kremek/eveline-cosmetics-eveline-8w1-total-action-koromapolo
a lemezesen töredező körmeimet néhány hét alatt tökéletesen rendbe rakta.

5 Likes

Nagyon megszerettem a Revolution Skincare szérumát. Kb 2 lassan 3 hete használom, nem napi szinten, csak ha épp elkezdek rügyezni. A múlt héten nagyon csúnya kelés nőtt a homlokomra és nem viccelek 2 este alatt elkezdte levinni és nyoma sem maradt. Nappal pedig a Lush teafás tonikját használtam

Fura a bőröm mert pattanásra hajlamos viszont immáron tág pórusokkal is rendelkezem. Az utóbbira még nem találtam igazi megoldást. Olvastam, hogy érdemes lenne hámlasztani, de nem mertem még ilyen terméket rendelni.

3 Likes

Ha mégis rászánnád magad a hámlasztásra, akkor ilyen gyengéd formulával és mellesleg kedvező árú holmival kezdenék a helyedben :wink:
TO Lactic Acid 5% + HA

3 Likes

Ezt a hámlasztót én is bátran ajánlom. Ezzel kezdtem én is ősszel, most már a 10%-ost használom. Nagyon jót tett a bőrömnek, nem is értem miért nem használtam már korábban is :slightly_smiling_face:

2 Likes

De jó, köszönöm a véleményt és az ajánlást @umpalumpa kacérkodok is egy online rendeléssel, hiszen úgyis egész nap itthon kuksolok, hámlasztás után ajánlott nem nagyon nap alá kerülni, ha jól tudom :slight_smile:

2 Likes

Fényvédő kell és nem lesz baj. Minimum 30 spf. Erről a többiek több infót tudnak adni, én rossz kislányvagyok és sokszor elhagyom :crazy_face: max. bb krém, amiben van fényvédő.

1 Likes

Olyanom is van, direkt arcbőrre amire sminkelni is lehet :slight_smile:

2 Likes