Mit használtál ma?

Nekem is barna szemem van. Nem annyira sötét mint pl a húgomnak, mert neki szinte fekete.
Szerintem ez az a szemszín, amihez kb minden színű szemhéjfesték illik, tehát mi szerencsések vagyunk :slight_smile:
Végül is megoldódott a dilemmám, mert akartam egy Chopard Wish parfümöt a Müllerből, mivel máig fél áron volt. 14.390 helyett 7.195 ft. Persze nem volt már belőle, így mondtam a férjemnek, hogy akkor ez a Tom Ford lesz az ajándékom tőle. :smiley: Így megmarad a Subculture is, lesz Tom Ford is, és a parfümöt meg elhalasztottam későbbre, van itthon úgyis 1-2 db. Majd rendelek Notinoról.

Mai reggeli rutinban csak a fényvédő más, mert az Aqua Skin elfogyott.
Ezt használom most: https://kremmania.hu/kremek/a-pieu-pure-block-mild-plus-sun-cream-spf32

Smink:
Maybelline Fit me alapozó
Urban Decay Beached Bronzer
Bobbi Brown pirosító Clementine szín
TheBalm Mary Lou highlighter
H&M szemöldökceruza, Espresso Brown
Rimmel szemhéjalap
Makeup Revolution Iconic Pro 2 paletta ( matt bőrszín, matt világosbarna, matt sötétlila a mélyítőbe és a külső v-be, szatén fényű fehér a szemzugba, matt feketével húztam tusvonalat a felső pillatőbe)
Colourpop Fame Shadow palette (Debutante és Posh a mozgószemhéjra)
L’oreal Miss Baby Roll szempillaspirál
Rúzs: Catrice Ultimate Stay ajakrúzs 050-Mauve Your Lips színben

parfüm: Suddenly Madame Glamour

Mától egészen év végéig új koncepciót alkalmazok a project pan keretében: elővettem ezt a két szemhéjfesték palettát, amik viszonylag újak a készletemben. Egyik sem idősebb 3 hónapnál és még alig használtam őket. Ebben a hónapban velük fogom elkészíteni minden nap a sminkemet. Nem fogok elővenni másik palettát, esetleg egy-egy mono szemhéjpúderrel egészítem ki, ha melegebb sminket szeretnék, mert mindkét paletta hideg tónusú főként.
https://kremmania.hu/kremek/makeup-revolution-iconic-pro-2-paletta
https://kremmania.hu/kremek/colourpop-fame-pressed-powder-shadow-palette

Rúzsokból 4 db-ot fogok váltogatni, olyanokat vettem elő, amelyekből már bőven felénél többet elhasználtam. Szeretném elkoptatni őket. Ezeket választottam:
MAC Twig (barnás árnyalatú,szájszínnél sötétebb)
Rimmel Kate Moss 43-mas szín (nude világos barnás szín)
Catrice Ultimate Stay 050-es mályva szín
Rimmel Kate Moss 105-ös mattnak mondott, de egyáltalán nem az, természetes szín

Ebben a hónapban tovább használom az Urban Decay Beached Bronzert, amit júniusban vettem be a projectembe, és elég sikeresen haladok vele. Nem fog elfogyni év végéig, de januártól akkor is másik bronzosítót fogok választani a készletből mert már nagyon unom ezt. Beszúrok egy képet hogy mennyit haladtam vele. A fényviszonyok miatt más a két képen a színe.
A pirosítókat úgy gondolom váltogatni fogom: Hourglass, ha megjön a Tom Ford akkor azt is meg a MaxFactor creme puff pirosítót.
A Maybelline alapozót el fogom használni szerintem ebben a hónapban. Egyelőre ennyi a tervem :blush:
ud

1 Likes

Wow, de ügyes vagy! Tök jól haladsz a bronzerrel.
Nálam ez csak bizonyos terméktípusoknál működik (alapozó, szemöldökceruza), szemfestéknél nem tudnék ilyen következetes lenni, max. egy hétig tudnék “hűséges” lenni.

1 Likes

A lényegre nem is reagáltam, de jó, szép karácsonyi ajándék lesz a pirosító!:slight_smile:

1 Likes

Én szorgalmasan olvasgatom naponta,hogy miket használtok, de én személyesen túl lusta vagyok leírni a használt termékeimet. :joy:

2 Likes

Mint láthatod, sokszor én is.:slight_smile: Annyira fáradt vagyok esténként, mire mindennel végzek, hogy nincs mindig energiám még a telefonon pötyörészni. Sokszor azt csinálom, hogy beviszem magammal az ágyba a cuccok egy részét (pl. szemfestékeknél nem tudom az árnyalatok nevét fejből), a takaró alatt melegedve megírom őket, aztán át a lomos szobába és elpakolom őket.

Egyébként erősen gondolkodom, hogy beveszem a két paletta mellè a Nabla Dreamyt is, mert ezekben szinte nincs is meleg szín.

Jól kiegészítenék egymást, és nem unnál hamar rájuk.

1 Likes

Reggel vàltozatlan.
Smink
EL DW alapozó
Mivel kezd sötétté válni számomra a színe (Desert beige) Alverde alapozóvilàgosítót kevertem hozzá
UD Beached Bronzer
Hourglass Radiant magenta pirosító
Revolution Peach lights highlighter
H&M espresso Brown szemöldökceruza
Essence Make me brow szemöldökspirál
Milani szemhéjalap (már alig tudok kipréselni belőle terméket)
Makeup Revolution Iconic Pro2 paletta (matt csontszín, matt világosbarna, fényes barackos szín, fényes sötétbarna, fényes krémszín)
Lovely Vampire Lashes szempillaspriál
Rimmel Scandaleyes fekete szemceruza
rúzs: Rimmel Kate Moss nude kollekció 43-mas árnyalat

Parfüm: Estée Lauder Modern Muse Chic

1 Likes

Smink:
Estée Lauder DW alapozó keverve Alverde világosítóval
Urban Decay Beached Bronzer
Bobbi Brown pirosító Clementine színben
The Balm Mary Lou highlighter
Essence make me brow szemöldökspirál
Milani szemhéjalap
Colourpop Fame paletta (Center Stage matt krémszín)
Revolution Iconic Pro2 paletta (New Day a mozgószemhéj egy részére)
Nabla Dreamy paletta (Illusion a satírozáshoz, Metal Cupid a mozgószemhéj külső részére, Immaculate a belső szemzugba, Dogma az alsó pillák tövébe)
Miss Sporty barna szemceruza
L’oreal Paradise Extatic szempillaspirál
MAC Fix+
MAC Twig rúzs (satin finish)

parfüm: Avon Perceive (nem sok van már belőle, szeretném mihamarabb elhasználni)

1 Likes

Reggel : The Ordinary NMF

Smink : Estée Lauder DW alapozó sötét színben
Mac pirosító korallos rózsaszínes színben
Rimmel London szemöldökszett
Kylie kontúr ceruza és folyékony rúzs

Parfüm : Channel Coco

Mindennap csak ennyi sminket használok.

Este : Eucerin arctisztitó zselé salicil savval

The Ordinary tejsavas hámlasztó 5% +HA

The Ordinary NMF + pár csepp Solanie arany +HA szérum.

( Lusta vagyok mindig leírni )

1 Likes

Hol marad a fényvédő? :stuck_out_tongue:

1 Likes

Tegnapi napomat írom most kompletten. :slight_smile:

Reggel:
Bioderma rózsaszín micellás víz
Gerovital mákos tonik
Hylamide Hydra-Density mist
Hylamide SubQ szérum
Mincer szemkörnyékápoló
DM Alverde Naturschön szérum
Pupa Dark Spot szérum
Paula’s Choice Resist spf50 fényvédős hidratáló

Smink:
Catrice Dr Blur Primer
Physicians Formula Nude Wear Touch alapozó
Nabla Close-up korrektor - porcelain
RCMA porpúder
Urban Decay Primer potion
Nabla Poison Garden palettából használtam a Canvas színt a primer lepúderezéséhez. Mélyítővonalba, és kissé fölé a Fossil monót, külső v-be a a Zodiacot satíroztam el a palettából, szemzugba az Adoration került, mozgó szemhéjra pedig az Interference monó. Mivel balett előadásra mentem, ujjal még feltapogattam egy is Water dream monót, a csillogás kedvéért. :slight_smile:
Alsó szempillasorba Pupa Multiplay 30-as ceruza került, amit fixáltam még a Zodiaccal, illetve abból ferde ecsettel a fölső szempillatőbe is vittem fel.
Nabla Saint-tropez bronzer
Pupa Material Luxury Marbled blush
The Balm Mary-Lou manizer
Avon True fémes hatású, matt rúzs - chilling cherry

Este:
Bioderma rózsaszín micellás víz
Avon True arlemosó olaj
Magister Drystopper arctisztító hab
Magister Seance sencha teás tonik
Missha Time Revolution mist
Hylamide SubQ szérum
Alverde Naturschön szemkörnyékápoló
Alverde Naturschön szérum
Magister Pistacchio arczselé

1 Likes

Èn is ezt akartam kérdezni csak nem mertem :sweat_smile:

2 Likes

Mi a véleményed a Magister termèkekről? Mèg semmit nem próbáltam tőlük, pedig van üzletük Szombathelyen. De mindig elfelejtem megnézni ha ott jàrok.

1 Likes

Én szeretem. Elég sok terméküket próbáltam már, olyan egyáltalán nincs közte, amivel bármi problémám lett volna, olyan akadt, ami olyan semmilyen volt, de a legtöbbet nagyon szeretem.

Amiket próbáltam:
Menta-lime sampon: ez volt az egyik, ami nem újra vevős. Nem volt rossz, de nem is láttam semmi különös hatását.
Fogfehérítő paszta: nekem még a régi csomagolású volt, pont most fog elfogyni, ha hétvégén járok a Lurdyban, akkor fogok venni az új változatból is. Én kimondottan szeretem az ízét, hogy nem olyan mentolos, mint az “átlag” fogkrém. Nincs benne SLS, fluorid, hanem gyógynövényes.
Drystopper arctisztító hab. Még csak néhány napja használom, de egyelőre nagyon tetszik. Bár azt nem tudom elképzelni, hogy önállóan használjam, valahogy ez a hab állag, meg hogy állnia kell 1 percig az arcon engem arra ösztökél, hogy előtte töröljem át az arcom micellás vízzel, vagy mossam le a sminkem. De a vízhiányos bőrömnek nagyon jót tesz, és tiszta is vele az arcom.
Sencha tea tonizáló: jó, ha a tonizálást az arctisztítás utolsó lépéseként értelmezzük. Olyankor szoktam ezt használni, ha úgy látom, szükség lenne a tea gyulladásgátló hatására. Amit nem szeretek benne, hogy kissé habzik…
Vulkanikus maszk: szeretem, mert nemcsak a faggyút szívja fel, és tisztábbá teszi a miteszereket, hanem ápolja is a bőrt, selymes, puha lesz utána az arcom.
LMW Hialuron szemránckrém: jó kis szemkörnyékápoló, szépen hidratálja a bőrt. Idősebb korban már nem sokat ér, szerintem anti-aging hatása nincs, de fiatalabbaknak kiváló hidratáló a szemkörnyékre.
Q10 gránátszérum: ez a másik, amit nem fogok újra venni. Valahogy mindig elfelejtem használni, és olyan semmilyennek érzem.
Rózsa arckrém: szuper, gazdag arckrém, éjszakára szoktam használni, amikor van kedvem hozzá. Sajnos nagyon erős rózsa illata van, ami engem zavar a mindennapos használatban.
Pistacchio krémzselé: ez viszont imádás (mondjuk egyébként is nagyon szeretem a pisztáciát), könnyed, lágy, hamar beszívódik, viszont csodásan puha bőr vár reggel. Az illata pedig mennyei.
BB kollagén krém: erről csak szuperlatívuszokban tudok beszélni, számomra ez “A” BB KRÉM, így, nagy betűvel. Én nem szeretem, ha egy BB krémnek túl nagy a fedése, akkor inkább már alapozót használok. Na most ennek szinte semmi fedése, viszont szépen egységessé varázsolja a bőrt, és ápolja is. Ezt annyira szeretem, hogy bár még van az előző üvegből, már megvettem a következőt is.
Lipstacchio ajakbalzsam: ennek is pisztáciás az illata, kicsit színezett is, de nem nagyon. Kellemesen hidratálja, puhítja az ajkamat. Az állaga érdekes, mert ha hideg van, akkor eléggé megdermed, de azért így is használható.

Szóval, én abszolút elégedett vagyok a Magisterrel, egyedül a csomagolás az, amit még lehetne fejleszteni. A BB krém aljáról már nagyon nehezen lehet kinyerni a terméket, és több csomagolásról is lekoptak a felíratok.

2 Likes

Köszönöm, hogy ilyen részletesen válaszoltál. A BB kollagén krémről már olvastam pozitív jelzéseket egy blogban. Nem tudom nekem mennyire lenne elég a fedése, elég karikásak a szemeim, nagyon barna színű a szemhéjam, oda is mindig teszek alapozót, még ha korrektort nem is használok. Ráadásul most nem tudom mi van a bőrömmel, de a nyakamra jöttek pattanások ( visszatértem a tejfogyasztáshoz, erre tippelek mint ok)

a pisztáciás krémzselé és az ajakbalzsam nagyon szimpatikus a leírásod alapján, ha eljutok az üzletükbe ezeket feltétlen lecsekkolom.

Reggeli rutinom változatlan (Cien micellás víz, Tindigo C vitamin, A’pieu fényvédő)

Smink:
Catrice HD Liquid alapozó
Trend it up kontúrpaletta (kontúroztam és enyhén bronzosítottam is)
Rimmel Maxi blush pirosító 003-mas szín
MAC Soft&Gentle highlighter
Rimmel szemhéjalap
Nabla Dreamy paletta ( Illusion, Sistina, Senorita, Vanitas, Rose gold, Dogma)
Essence The false lashes szempillaspirál
H&M szemöldökceruza
rúzs: Rimmel Kate Moss 105-ös szín

parfüm: Madame Glamour

1 Likes

Hát, ezt nehéz megítélni, mert én ugye rajongok a Catrice Blurred lines termékcsaládért is, neked meg az kevés volt…
Viszont szerintem az üzletben biztosan ki lehet próbálni, hogy milyen a hatása rajtad. Mivel pumpás a kiszerelés, nem belenyúlkálós, még akár arcon is megnézheted.

1 Likes

Én nem használok fényvédőt :blush::joy:
Végül úgy döntöttem inkább nem. Próbálkoztam,de mindegyik csúnya feher réteget hagyott maga után és inkább feladtam.

Őszintén szólva nem hiszek a fényvédelemben, nem akarok ‘menekülni’ a napsugarak elől, hiszen teljesen természetesek. Ha elfedem az arcbőröm a napsugarak elől szerintem az károsabb. Egyszer a több diplomás biológia tanárom mondta, és nagyon megmaradt bennem. Persze Ő sokkal jobban magyarázta el, mint Én csak sajnos már nem tudom úgy “előadni” :sweat_smile: