Minimalism is sexy :)

Egyáltalán nem baj, ha kérdezel. :blush:
Csakis akkor fogok rendelni, ha már a jelenleg használtnak a végén járok. Kb. a fele után azért már figyelem az akciókat. :slight_smile: Őszintén szerintem a Black Friday után nem hiszem, hogy kihagyhatatlan akciók várhatók.

A másik, hogy a héten rendeltem hajcuccokat, meg Carmexet, így a pénztárcámnak se tenne jót még egy rendelés. :crazy_face:

2 Likes

Lehet furán fog hangzani, de én a fogorvost nem számolom plusz kiadásként, mert szükséges az egészségünk megtartása érdekében. Fogorvoshoz járás ne legyen “minimalista”, ha nincs tökéletesen ép és egészséges fogsor :slight_smile:

1 Likes

Azt én se annak számolom. :slight_smile: Havi kiadásnak viszont igen. És ha sok felesleges, kihasználatlan holmi csücsül a polcomon, más pénzhez kell nyúlni a fogász kapcsán. Ilyen értelemben minimalizmus. :slight_smile:

2 Likes

Egyetértek! Nem is ezért idéztem, hanem ezért, ami bekerült a fogas felsorolásba: “A Double Wear alapozóra is nagyon fájt a fogam.”

4 Likes

Bubucim kommentjére szerettem volna reagálni, későn láttam meg, hogy a tiedre sikerült, megzavart a zöld ikon :see_no_evil:

1 Likes

Mi számít amúgy minimalizmusnak bőrápolás terén? A lehető legkevesebb termékkel optimális hatást elérni? Mert akkor arcápolás terén egész jó vagyok, csak testápolás terén kell még fejlődjek.
Smink terén azért ez jóval nehezebb, mert persze hogy egy vagy két szemhéjpúder-paletta elég a mindennapokra, de én nem vagyok az a nude-or-smokey típus, én színeket akarok! És fényeket! És csillámot is, ha az multikróm vagy holo! És sajnos ezeket gyűjtöm is. Bár ebben fejlődtem, mert limitált kiadásokat már nem veszek meg csak azért mert “ha most nem veszem meg akkor lemaradok”. Max ha tényleg olyan ami egyedi és még nincs hasonlóm…

8 Likes

Ezzel pontosan így vagyok én is. Nekem a sminkelés hobbi. Azt imádom, ahogy a színek keverednek rajtam.
Ettől függetlenül most már elértem én is arra a szintre, hogy idén nem kéne több palettát vennem (khmm, mondjuk jelenleg éppen 7 darabot várok innen-onnan :see_no_evil:).

De tény, hogy ahhoz, hogy megálljt tudjak mondani, kell az, hogy megtaláljam a számomra megfelelő minőséget. Pl. egy időben rengeteg púdert vettem, még mindig van otthon több féle is. Viszont mióta az Hourglass porpúderre rátaláltam, azóta nem vettem másmilyet. Pontosabban egy préselt Ga-det, amit a táskámban tudok hurcolni, mert a kompaktjában van puffni és tükör is.

Hmm, már nem igazán tudom, hogy mit akartam kihozni ebből a hozzászólásból. :grinning:

11 Likes

Szerintem ez a lényege a sminkes/bőrápolós minimalizmusnak, legalábbis számomra, hogy megtalálod a neked megfelelő minőségű és funkciójú termékeket, és aztán olyanokat veszel, nem mindenfélét csak azért hogy az is legyen. Pl én elég sokat foglalkoztam a bőrápolással, míg kialakult hogy mi a legjobb az én arcomnak, és most már azokat veszem, de nem azt jelenti hogy 1 db krémet engedélyezek csak erre a célra. Viszont ami van, azt mind használom és mindnek megvan a funkciója.
Ugyanez sminkben. Pl nem vagyok nagy highlightetes, így 1 db van, bár vannak amik tetszenek, de tudom hogy úgyse használnám. Vagy ezért nem veszek piros rúzsokat és nagyon színes palettákat, mert bár szépnek találom de az életben nem tenném fel.

3 Likes

Hát igen, így talán könnyebb. Én sajnos -vagy sem - imádom a színeket. Az nem az én műfajom, hogy pl. csak 1-2 pirosítóm legyen, mert nagyon szeretem összehangolni a sminkem minden részét. Ha mondjuk felrakok egy hideg árnyalatú szemfestést, akkor egyszerűen rosszul érezném magam, ha csak meleg pirosítóm lenne a hozzá passzoló színben. Ugyanez a rúzsokkal is. És hát a ruhákkal, egyszer @Amadea meg is dicsért ezért a minden mindennel passzoló look-ért. :blush:

De ugye az egész ott kezdődik, hogy imádom a szemem mindenfélére sminkelni, és ez hozza magával a többit is.
De legalább azt már tudom, hogy mik azok, amik még az én elcseszett szemhéjamon is képesek megmaradni, legalább a drogériás márkákkal már nem kísérletezem (bár a Catrice/Essence trendkiadások mindig megdobogtatják a szívem).

9 Likes

Ó, szerintem ebben én az élcsoportba tartozom.
Minimalista, glamour lakásban, szellős térben élünk, nincs túlzsúfolva semmi, mert a pici fiam porallergiás, így semmit, de semmit nem halmozhatNÉK fel.
De: imádom a könyveket, és hát az aztán a porfogó, gyerekjátékokból, legoból ipari mennyiség van nálunk, rengeteg cipőm van, abból sosincs elég, szóval sok minden van, amivel ezt a minimalista szemléletet egy mozdulattal áthúzom, de nálunk sok minden van eldugva, gardróbszekrényekben, pont a por miatt. Elöl minimális dolog van, főleg dísztárgy. Ha végigmászna a macska az összes polcon, kevés dolgot kellene kerülgetnie. Minden ajtók mögött.
Általában ha veszek mondjuk egy 5 db-os csipkealsó-csomagot, akkor kb. kidobok párat, amit már nem használok.
Kencék terén megőrülök a felhalmozástól, szerintem ebben kényszeres vagyok. Egy krém, egy fogkefe, egy szájvíz, egy szappan, szóval mindig mindenből, amiből nem használok felváltva többfélét, abból csak egy van itthon.
Sminkek terén… hát, ezt meséltem, hogy minimalizmusban utazom most már én is, ahogy öregszem, egyre inkább. Nem tartom meg, amit nem használok.

7 Likes

Ezt majdnem teljesen én is írhattam volna :slightly_smiling_face: szeretek mindent rendszerezni és elpakolni hasznàlat után a helyére, lehetőleg ajtók mögé, dobozokba, kosarakba hogy átlátható legyen, a férjem idônként viccelődik rajta amikor teljesen rápörgök vmi újabb dobozkészletre vagy tàrolóra… Sok holmink van, 2 kisgyerekkel, állandó elfoglaltság ezek rendben tartása és a kincseik tàrolása, hogy aztán az egy hét múlva is megtalálható legyen.
Kencékben is az van otthon amit hasznàlunk, akkor pótolom ha erősen fogyóban van.

1 Likes

Igen, nagyon szépen összepasszintod az outfited minden darabját.:slight_smile: Nálam ez esélytelen.

1 Likes

Szívemből szóltál. Ez egyfajta örömszerzés magunknak mégha pikánsan is hangzik.

1 Likes

Hát nekem, ha valamiből gyűjteményem van, az a csipkealsók, semmi más nem tudja úgy megdobogtatni a szívem, mint azok :see_no_evil: Fél évig nem kellene mosnom, ha mindet hordanám egymás után. Hatalmas külön polc van nekik, imádom őket rendezgetni is :smiley: Szortírozni szoktam azért őket, megválok a már rossz állapotban lévőktől. Idénre azért csak 5 db vásárlását engedélyeztem magamnak, azt is az év második felére :slight_smile:

6 Likes

Sziasztok!
Van egy cikk, amiben kifejtem, soha nem állt távol tőlem a minimalizmus. Nem beauty téma, de majd az is lesz. :slight_smile:
https://beautyminimalist448581346.com/

3 Likes