Minimalism is sexy :)

Persze, ami kell, az kell. :slight_smile: Főleg, ha akciós. Én is mindig így rendelek, vásárolok. Csak ott parancsolok megálljt magamnak, amikor már pl. 2 akciós arckrémet vennék. Mert nálam onnantól szokott elszabadulni a “pokol”. :laughing:

3 Likes

Nekem ez volt az alapérvem, amit a koronavírus igazolt is. Meg szerintem mindig kell, hogy legyen egy nagyobb cél. Én vettem új telót 2 éve, utána egy Capriolo bringát. Ezekre szintén szükségem volt.

Egyébként azért nem szeretem a drogériás dolgokat, mert nekem eddig 90%-ban nem váltak be, valamint olcsók, de mikor az ember sokat vesz, nem használja, vagyonok állnak a polcon.

2 Likes

Ez hasonló, mint a Vásárolj kevesebbet - Low buy topik. Van, aki magáénak érzi a témát és van, aki nem. Sajnos ott néhányan jöttek kampányolni a low buy ellen, amit nem teljesen értettem, hiszen van, akinek meg ez okoz örömet.

Én a hajápolóimat szeretném végre elfogyasztani. Nagyon szeretnék egy bizonyos Redken termékcsaládot kipróbálni, de amíg van vagy 3 bontatlan samponom és többféle hajápoló kencém, addig én képtelen vagyok megrendelni. 2 éve karácsonyra kapott hajvégápolómban még mindig van meg mellette egy másikat is felbontottam, szerintem 2021-ben sem fog elfogyni, 100 ml-s… (Lador Wonder Hair Oil) Szóval én nem szeretek semmit sem felhalmozni, de ugyanakkor majdnem mindenből van tartalék, mert akkor veszem meg őket, amikor valami akció van vagy kuponozás. Barátomnak is bevásároltam hétfőn Old Spice meg Str8 karácsonyi csomagokból, mert a Rossmannban féláron voltak így 1600 Ft körül volt összesen 2 tusfürdő és 2 dezodor. Ő nem foglalkozik ilyennel, megvenné 999 forintért ugyanazt a dezodort, ha éppen elfogyott :smiley:

Alapozóimat is szeretném elhasználni, mert végre olyan a bőrképem, hogy BB krémekkel is elvagyok. Igaz, azért a koreai BB krémek fedése az alapozóéval vetekszik. Legszívesebben az AG Botanicals fényvédőhöz keverve használgatnám őket naponta, de tudom, hogy akkor nem véd olyan jól a fényvédő. Ősszel azért így használgattam néha.

Kaptam ajándékba többféle porpúdert, maradékokat meg kis adagokat. Na ezektől is minden vágyam megszabadulni, aztán soha többé ilyesmi :sweat_smile: Maradok a préselt verziónál, a por nem nekem való.

Arcápoló meg majd akkor jöhet, ha valami elfogyott. Most meg vagyok elégedve a készletemmel. Mindenem megvan, aminek szükségét érzem, de nem is túl sok. Na jó, a sminkekből azért túl sok van :smiley: de majd szanálok.

9 Likes

Ahogy olvasom Amadeának írt válaszodban Neked is állandó munka a pénztárcád zárva tartása. Olyankor mit teszel? Emlékezteted magad, hogy lesz még olyan cucc a világon, amit megkívánsz, akció is lesz, és másra szánod inkább a pénzt?

Nekem szimpatikus a minimalizmus kencék terén is, mert más tèren is. Nem azért mert valamilyen ideológiàt akarok követni, hanem mert úgy èrzem jól magam. Szeretem a szép dolgokat és a kényelmet, nagyon is (Bika jegyû vagyok) de nem szeretem a felesleges dolgokat, a túlzsúfolt tereket, zavar, fáradttá tesz. És van egy kis (férjem szerint túlfejlett…) rendmániám is. Szóval nem szeretem ami átlàthatatlan.
Viszont szerintem főleg ha valaki tudatos bőrápoló, és a sminkelés is érdekli, akkor van egy kísérletező fázis, amíg megtalálod a neked legjobb dolgokat, és aztán azok mellett ki tudsz tartani. De addig van az úgy, hogy túl sokféle cucc lesz a fürdőszoba polcon.
Arcápolókkal már nem kísérletezek, mert megvannak a bevált termékek vagy terméktípusok, és ha ki is próbálok új dolgokat, màr tudom hogy mi az ami nagy valószínűséggel jó is lesz.
Sminkek terén pl mostanra tudom hogy milyen színek állnak jól. A gyengéim a szemhéjpúderek, és anno jó sok vackot megvettem, mert hát ugyan mi különbség lehet. Aztán mindig bosszús voltam mert nem volt jó, és vettem végül egy drágább palettát, és hàt de, van különbség.
Szóval minőség a mennyiség előtt, szerintem is.
Most megint kicsit kísérletezek mert hát…khmm öregszem, 42 múltam, és púderben, alapozóban más kell, úgy érzem, és az is fontos hogy mi az ami jó a bőrömnek is, nemcsak jól néz ki, de már nem ódzkodom rögtön a magasabb kategóriákban is keresni. Azzal együtt, hogy vannak drogériás kedvencek is smink és bőrápolàs terén is, inci szerint vásárolok elsősorban mindig.

9 Likes

Nagyon szeretek ilyen minimalista smink / bőrápolás kollekcióról fotókat nézni. Viszont tisztában vagyok azzal is, hogy nekem sosem lesz ilyenem, mert imádok kísérletezni, nekem ez a hobbim, kreatív énem kiélése, illetve kicsit relációs hatással is van rám. :slightly_smiling_face:

Már attól boldogság önt el, hogy kinyitom a szépen rendszerezett sminkes, körmös, bőrápolós fiókokat. Tisztában vagyok azzal is, hogy minden termékkategóriából túl sok van nekem, de az az igazság, hogy ha őszinte akarok lenni, hogy ezen nem is akartam úgy igazán sosem változtatni.

Viszont 2021-ben már nem igazán szeretnék új dolgokat vásárolni, mert most már tényleg mindenem megvan. Ettől függetlenül biztosan fognak becsúszni dolgok és nem leszek depis, ha így lesz.
De minden tiszteletem, ha valaki ilyen minimál készlettel is jól elvan és nem érez hiányt meg késztetést, hogy új dolgokat szerezzen be. :slightly_smiling_face: Egyik változattal sincs gond, egy életünk van amit mindenki úgy kell éljen, hogy boldog legyen benne. :blush:

11 Likes

Ez szerintem itt a kulcs, és hàt eddig el kell jutni, az pedig nem kis munka :smile:

1 Likes

Mondjuk arra sose éreztem késztetést hogy az ötödik micellásvizet vagy BB krémet megvegyem…az arcápolás kellékeit úgy pótolom ahogy fogynak. Púder, szemcerka, spirál sem ejt kísérésbe hogy a sokadikat halmozzam. Régebben rúzsmániás voltam és egy-két éve jöttek a paletták :blush:…és a paletták egyszerűen gyönyörűek mint tárgy is, a gyártók úgy tudják mitől döglik a légy, mikor a csomagolásuk is egy csoda és az ember lánya nem foglalkozik vele hogy azok a színek tulajdonképpen már sokszorosan megvannak más palettákban is, egyszerűen KELL… :hugs: :stuck_out_tongue_winking_eye:

6 Likes

Egy hónapban egy színes: Magamat ismerve megvennék minden hónapban egy 40ezres Pat Mcgrath palettát meg ND-t :joy:

7 Likes

Jaaj annyira megértelek. Ezt akár én is írhattam volna.

1 Likes

Valahogy így. :slight_smile: Konkrét példa: szeretném kipróbálni a The Ordinary arckrémet, de a képen is szereplő Eucerin krémeket nem régen rendeltem, így felesleges lenne. Ezek majdnem egy évig ki fognak tartani. Ráteszem a kívánságlistámra. Közben meg van fogászati cél. Fogkőeltávolítás és lehet, hogy fehérítés. Persze majd akkor, ha vége a vírusos időszaknak.

A Double Wear alapozóra is nagyon fájt a fogam. :slight_smile: Persze alaposan utána is olvastam. Nem olcsó mulatság, és valószínűleg nem is lenne jó nekem, mert erős fedésű. Így logikusan lebeszéltem magam róla. :slight_smile:

3 Likes

Ügyesen alkalmazod a módszert! :ok_hand: :+1:

Háát ez a fogászat, nem fogod olcsón megúszni! :hugs:

1 Likes

Köszi. :slight_smile: Már azzal elszöszölök, hogy ilyen listát állítok össze. :slight_smile:

1 Likes

Tudom. :frowning_face: Azért is számolom külön kiadásnak. :grinning:

1 Likes

ND nálam is felkerült a kívánságlistára, konkrétan a Glam paletta. Odavagyok azokért az árnyalatokért. Olvastam a véleményed róla :slightly_smiling_face:

1 Likes

Ne is mondd… bedurrant az egyik fogam ősszel, gyökérkezelés sorozat, és még nincs vége, aztán fogkőeltávolítás is időszerű. Kész csőd :unamused:

Szerintem nagyon jó paletta és annyira kihasználható!

1 Likes

7777

És a Wishlist mellé. :slight_smile:

5 Likes

Akkor ezek majd akkor jöhetnek, ha elfogytak a most használt hasonló kategóriájú dolgaid @Bubucim ? Ha igen, akkor addig nem is vadászod, amíg majdnem elhasználtad az elődöket vagy ha oltári jó akció van, akkor mégis veszel a spájzba?
Bocs, hogy ennyit kérdezek :sweat_smile: