Mindent a pattanásos bőrről - személyes tapasztalatok, sikerek, bevált módszerek

Akiket nem kímélt a genetika és tini koruk után (vagy éppen alatt) sem szabadultak meg a zsíros, pattanásos bőr problémáitól tudják milyen nagy odafigyelést igényel a bőrük kezelése, rendbetétele és a vállalható bőrkép elérése.

Ebben a topikban azt szeretném ha segítenénk egymást saját tapasztalatainkkal, sikerélményeinkkel legyen az akár célzott termék, bőrápolási rutin, kozmetikai kezelés, életmódváltás, belső szervi/hormonális okok feltárása és annak kezelése. A téma majdhogynem kimeríthetetlen :nerd_face::memo:

Ebbe a témába én is szeretnek belefolyni :slight_smile:
Az én gyerekem 18 évesen kapott aknét. 6 éven át hordtam orvostól orvosig. Végül a SkinAccumax nevű kapszula vettük meg neki ,(interneten ) és 6 hónapi használata úgy 90% al javult a bőre. Ez 5 éve volt. Az eredmény megmaradt.

Azok táborát erősítem, akiknek tinikorban volt (nem súlyos, de zavaró, no) aknéja, és azóta csak nagyon ritkán pattognak ki.

Kb. 10 éve az Effaclar duo és gélt ajánlotta a bőrgyógyász, amelyektől nekem sajnos csak kivörösödött, égett az arcom. Ezután a Dr Pál szagtalan fokhagymazselével kísérleteztem, ami emlékeim szerint segített valamicskét: lehúzta valamennyire a pattanásokat, a zsírosodásra is jó hatással volt; de nem volt csodaszer.

Szerencsére ez az időszak elmúlt. Időnként ma is (20-as éveim elején vagyok) előjön egy-egy pattanás. De általában tudom, hogy mitől: zsíros és cukros kaják pl. csoki, krémes sütemények, kolbász stb. és természetesen a sok stressz.

A bőröm akkor a legszebb, ha sok vizet iszom, kevesebbet és egészségesen eszem, sportolok. 2 év alatt sokat híztam különféle okokból, és ennek sajnos érezhető hatása volt a bőrömre (is). 65kg vs. 90kg, nagyon nem mindegy. Dolgozom az ügyön, 5 kg már lement :slight_smile:

Sziasztok.
Nem sminktermék, de nekem a tej elhagyása rengeteget segített. Növényi tejet iszom és pl a rizstej teljesen jó. Illetve the Ordinary termékek bejöttek :slight_smile:

A tejtermékeket kb 4-5 éve kiiktattam az étkezéseimből, illetve nem egy helyen olvastam hogy a tejtermékek (tehát nem csak a tej, de a tejből készült termékek) fogyasztása ronthat az aknés bőrön amit maximálisan alá tudok támasztani. Amióta elhagytam (a cukorral és az olajban sült dolgokkal együtt) javult a helyzet. The Ordinary termékei pedig maga a megváltás volt a bőrömnek, rengeteget javítottak az állapotán :slight_smile: