Milyen parfüm/bőrápolási/hajápolási/smink márkáknak örülnél, ha lehetne Magyarországon kapni? NEM drogéria árkategóriájúakra gondolok (arra már van egy fórum), hanem annál magasabbra :)

Szia! Igen, Tatcha USA-ból szoktam rendelni. A szállítás se olcsó ($35), ez a standard. Változó, hogy mennyit fizettem. Régebben a posta vámkezelte, legutóbb már a UPS.

Igen, a szállítást láttam, de a vám része érdekelne mennyi és milyen a folyamat . Köszönöm.

Írtam pm-t

Én annak örülnék, ha nem lenne külföldről olcsóbb vásárolni pl. Hudát vagy éppen ABH-t… no de azért az Hourglassnak is örülnék, meg a drunk elephantnak is, de csak akkor venném meg itthoni boltból, ha nem lenne drágább,mint az online boltokban és lenne rájuk rendszeresenakció, mint ott…Egy szónak is egy a vége: azonos választék, azonos áron azonos termékskálával és akciókkal. Ha szabad nagyot kívánni :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 Likes

Karla Cosmetics és Lemonhead a szívem vágya mostanság, de nem sok esély van, hogy valaha is bejönnek valami úton-módon ide, mert mindkettő indie márka. De a cuccaik :heart_eyes: :smiling_face_with_three_hearts:.

Egy Sephorát szeretnék, legalább Bécsbe, ha már itthon nem bírnak ezzel :smiley: Egyébként a Laura Mercier, Drunk Elephant, Kiko, Hauslab, Hourglass dolgokra tudnék rácuppanni, már ha itthon lenne ilyesmi :smiley:

5 Likes

Holo Taco :cd: ölni tudnék ha lenne eus viszonteladó, hátmég helyi

3 Likes

Uhh, az biztos :open_mouth:

Parfüm téren eszembe jutott a L’Artisan , réges régen Zólyomi Zsoltnál még az első üzletében volt belőle egy polcnyi, én idehaza azóta sem láttam másnál, pedig nagyon szép illatai vannak.

1 Likes

Sminkből pedig a Juvia’s Place, kedvenc youtuberem kezében/ arcán mindig ott van, idehaza boltban még soha nem láttam, nagyon szép színei vannak.

1 Likes

De szép illat volt az Ananas Fizz például! Nyáron valakin ezt vagy valami nagyon hasonlót éreztem, és bevillant, hogy milyen régen nem látom már a márkát itthon. Régen a Neroliból vettem a Mure et Musk illatomat, de ők sem árulják már jópár éve azt hiszem.

1 Likes

Igen, volt a Neroliban is, sőt nekik volt először, de aztán szép lassan kivezették.
Nekem a fügés illatuk a Premier Figuier és a Dzing! tetszett.
Sőt a Dzing! az nagyon én lennék, de nem kínlódok olyan illatokkal amiket nehéz beszerezni.

Igen, amikor már megszűnt és csak kétes parfümériákban meg Ebay-en horror áron lehet venni, akkor már én is le szoktam mondani róla. Lehet, hogy szerencséje lesz az embernek, de valószínűbb, hogy már romlott az illat.
Az illatjegyei alapján érdekes lehetett. A karamell ad neki valami édességet vagy nem ez a jellemző rá?

Így több mint 10 év távlatából arra emlékszem, hogy a Dzing! rajtam inkább bőrös, sós és valami melengetően édes is volt, nagy tartóssággal.
Talán 2x vagy 3x próbáltam az üvegesen jellemzően hezitáltam, aztán egyszer csak nem volt kapható.
Ezt írtam róla annó az emélkfoszlányokból, annyiban módosítanám a véleményem, hogy na most már vagyok elég bátor , nem csak ehhez mindenhez. Uszályos ruha azóta is megvan és hordom :slight_smile:
“Nem vagyok én elég bátor ehhez az illathoz.
Iszonyúan tetszik, de sejtésem sincs róla, hogy mikor és hova használhatnám.
Hétköznapra , munkába túl sok, alkalomra meg nagyon kilóg a sorból. Sehova se illik.
Aztán lehet, hogy úgy leszek vele mint a fekete farmermellényre applikált uszályos fekete ruhával…Álltam előtte , nézegettem, hogy mégis hova lenne ez jó. Majd megszólalt egy hang a fejemben :” Bárhova." És megvettem :slight_smile: Ha akarom elegáns ha akarom hétköznapi ha akarom Darth Wader :smiley: Azt hiszem ha valaha L’Artisant veszek akkor ez lesz az és nem fog érdekelni a hová és mikor . Kedv kell hozzá és lesz is .Még pár év és begyűjtöm.
Miért érzek én benne oudot? :)"

Ó, a Mure et Musc! Csoda gyönyörű illat volt. Hogy dugulna el örökre az orra annak, aki megszüntette! :angry:

3 Likes

Szerintem már eldugult, ha nem érezte, milyen finom. De egyetértek. :rofl:

2 Likes

Csak én vagyok lemaradva nagyon, hogy most tűnik fel, lehet Laura Mercier-t kapni a Douglas-ban?

https://www.douglas.hu/b/laura-mercier/

3 Likes

Úristen, dehogy! Én is le vagyok maradva. Banyek, most mehetek szájat tátani :smiley: Amúgy annak idején az amway-nek és az artistry-nek volt együttműködése a Laura Mercierrel, akkor voltak is cuccaim onnan. Mondjuk ennek kb 18-19 éve, de már akkor is szuper dolgaik voltak.

2 Likes

Én is csak tegnap fedeztem fel. Arra az ikonikus korrektorra nagyon kíváncsi vagyok, de szörnyen drága! :grimacing:

2 Likes

@vivitrius Akkor megnyugodtam. :smiley: Nekem a Translucent Loose Setting Powder lenne az egyetlen amit kipróbálnék, van is a kisebbik méret náluk, csak éppen mostanában leszoktam a púderről, és ami van az életem végéig elég, úgyhogy ez most passz.

@umpalumpa Úgy vagyok vele, hogy annyi “ikonikus” korrektor van a piacon, én meg a meglévőt sem tudom mikor használom el, szóval nem dobbant (túl) nagyot a szívem, de azért díjazom a Douglast. Egyre több klassz márkát hoznak be. :slight_smile:

3 Likes