Mik a legikonikusabb illatok egy egyszerű, szerény 40-50 év közötti nő számára?

Észbentartom. Köszönöm. Jókat írnak erről is.

Dior - J’Adore EDP:
Megvettem. (előtte volt Müller-teszt)
Egy időre elég a parfümből. :slight_smile:
Ezzel az illattal “bolondítani” lehet, ez valamit nagyon tud. Elsőre viszonylag egyszerűbb “fehérvirágosnak” tűnik, de valami, ami nagyon “jön”, van mögötte. Nem győzöm szagolgatni az üveget, olyan jó illata van. Visszafogott illatnak mondhatnánk, de valamit mégis nagyon “tud”.
Nagyon kevés kell belőle, maximum egy fújás.

Kapott mellé a Párom egy 30 ml-es Trussardi My Name-et is. Pontosan olyan, ahogyan írtátok, egy nagyon kellemes, “megbízható” illat.

Itt álltunk meg. :slight_smile:

6 Likes

Elég is ennyi egy időre :slight_smile:

Neked van kedvenced a férfi illatok között?

2 Likes

Elég bizony. :slightly_smiling_face:

Lalique - Encre Noire A L’Extreme:
ez a kedvencem, ez, ami bevált. Egy teljesen normális, konszolidált, “úriember” illat szerintem. 13ezer ft-ból megvan 100 ml parfüm, ki sem bírom fújni. Tartóssága is megfelelő. A három Encre Noire közül szerintem magasan ez a legjobb. Szépen van megkomponálva. Komoly illat, karaktere van, de van egy kellemes, barátságos, talán kissé édes karaktere is. Nem édes illat egyébként.

Jó volt a tipped, a My Name egy nagyon jó kis megbízható illat, le a kalappal előtte. Maga a fizikai alakja is ízléses és szép. Kimondottan jó választás lehet sokaknak. Akár hosszútávra is. Újravevős lesz szerintem, ha majd elfogy. Szép, ízléses darab. Hát ha ki tudná váltani a Mademoiselle EDT-t. Nem az anyagiak miatt, hanem inkább azért, hogy az ember ne szolgamódra vásároljon túlárazott terméket. Rossz érzést kelt bennem az ilyesmi.

Bvlgari Omnia Crystalline: ez már “csiricsárébb” külsejű, de az illata megfelelő. Az “ékszereskedő” külsőre célzok. :slight_smile:

Dior J’Adore:
Fizikai alakja szerintem harmonizál a folyadék színével. Megfogni is jó. Komolyabb pálya: meglátjuk, mi jön ki belőle. Szabad tér kell hozzá. Helyiségben túl sok lehet. Tavaszi illat talán, nyílt térbe. Az illata most is kellemes (január), de érződik rajta, hogy szereti a nagy szabad teret. Ha túlfújják, akkor jelenhetnek meg a kesernyés-pézsmás jegyek. Ebből a parfümből max. két fújás kell szerintem. Fragrantica-n is ezt írják.

Chanel Coco Mademoisellle EDT:
Ez maga a csoda. Igaza volt a Páromnak. Rajta keresztül értettem meg, hogy mit tud ez az illat. Nagyon finoman, szinte tudat alatt hat. Szépen, lassan, szinte észre sem vesszük, úgy működik a varázslat. Nem ültet rá a nőre még egy (parfüm)illatot, hanem finoman elkezdi segíteni a teste kémiáját. Megmarad a bőre illata, nincs ott még egy parfüm, csak nagyon finoman érződik, vagy szinte sehogy … nekem egyébként ez volt vele a bajom. Az EDP-ből egyből kiéreztem a gyönyörű akkordot (bujkált az orromban, viszont az EDP „ráülhet” a viselőjére.) … ez meg szinte ott sem volt (alig éreztem). Páromra nagyon jó hatással volt ez az illat, finoman elkezdett nála és vele működni. Szerintem még önbizalmat is adott neki. Nekem annyi a bajom ezzel az illattal, hogy szerintem - ha a töménységét vesszük figyelembe - a duplájára van árazva. Dörzsöltek a Chanel pénzügyesei (USA), tudják, mit árulnak. Én, összességében nem voltam ettől az illattól elájulva, de a Párom szinte kinyílt tőle, mint a virág tavasszal. Büszke volt erre a parfümre és örült, hogy ezt használ(hat)ja. Elkezdte magát „kisasszonynak” érezni tőle. Kiváló „pszichoterápia” és „önbizalomnövelő tréning” lehet sokaknak. Ráadásul az 50 ml-es, utántölthető változatot kapta, ami ízléses és szép. Ez megint csak önbizalmat ad a nőnek. Érzem-nemérzem az illatot: nem számít; az a lényeg, hogy ő boldog tőle. … Müllerből kijövet megszagoltattam vele a Mademoiselle EDP-t, azt mondta, neki ilyen nem kell, ettől fáj a feje. Csak lestem. Nálam „tuti befutó” volt az EDP.
Azt figyelte meg, hogy ha a Mademoiselle EDT-t használja, akkor mindenki finoman viselkedik vele. Normálisan, tisztelettel. Előtte nem volt komolyabb parfümje a páromnak, nem nagyon érdekelték ezek a dolgok. De ez elindította. Tényleg egy „bevezető szint” a parfümök világába. A munkahelyre is tudta használni, azért is volt jó. Nagyon jó tapasztalatokat szerzett vele.

3 Likes

Chanel Coco Mademoisellle EDT:
Ez maga a csoda. Igaza volt a Páromnak. Rajta keresztül értettem meg, hogy mit tud ez az illat. Nagyon finoman, szinte tudat alatt hat. A nőre. :)))

1 Likes

Újra megillatoltam a Trussardi My Name-et.
Még nem volt “élesben” tesztelve.
Ehhez az illathoz nagy reményeket fűzök.
(Egy igazi kis “tuti befutó” szerintem.)
13-14ezer Ft-ból megvan a 100 ml-ese.
“Szabd meg” Chanel! :slight_smile:

2 Likes

A Duna Plaza Marionnaud-ban szerintem van edt is. De az Insolence nagyon erős virágillat, lehet, hogy nem fog tetszeni (bár sose tudni). Szigorúan egyet fújok belőle, különben megfojtom vele a környezetemet. Ibolyás, púderes, édeskés, szép illat, de ha kifejezetten diszkrétebb hatást keresel, nem biztos, hogy ez az.

Nekem kolléganőm megdöbbenésemre azt mondta, nem szereti ezt se és az ibolyás illstokat se, így munkába ezt nem használom, megkímélem tőle.

1 Likes

Imádom (lásd kremmanias ertekelesem), ennek nagyon orulok :grin::blush:

1 Likes

Na, valahol megorrontom ezt a Lalique-ot. Érdekesen hangzik.
A Coco Madmemoiselle után lehet, hogy a My Name uncsi lesz a kedvesednek. Jóval szerényebb darab. Nincs benne az a csavar, az plusz huncutság, mint az előbbiben. De attól még finom, csak más.

2 Likes

Eladom a J’Adore-t. Nem jött össze vele a párom. 150 ml-est vettem pedig Neki.
Itt a hirdetésem:
https://kremmania.hu/elado/simpleman-dior-j-adore-edp

1 Likes