Mik a legikonikusabb illatok egy egyszerű, szerény 40-50 év közötti nő számára?

Ne legyen feltűnő, inkább diszkrét, viselhető, mindennapi használatra való. Legyen tartós, jó minőségű. Köszönöm a hozzászólásokat. :upside_down_face:

3 Likes

Húha. Milyen árfekvésben? Milyen illatcsaládot szeret? Virágos, friss vagy keleties? Egyedi lenne jó, vagy nem baj ha “népszerű”, ha más is hordja ugyanazt?

2 Likes

Szia!

Azon kívül amit random írt, jó lenne tudni neked mitől számít valami ikonikusnak. (Mivel se parfümszakértő, se nagy parfümhasználó nem vagyok, így az egyetlen ikonikus darab amit ismerek a Chanel No.5. Tudom, van több, de a forrásaim a bőrápolásban csoportosulnak, a parfüm későbbi projekt.)

Én azt javasolnám, hogy menj be egy parfümériába, mondd el ugyanezt, szagolj, és elsőre ne vedd meg, hanem olvass utána (keresőeredmények árulkodnak az ikonikusságról, vélemények a tartósságról, stb.).

Ha az első módszer nem járható út, akkor azt az - ökölszabálynak harmatgyenge - módszert próbálnám ki, hogy olyan illatokat néznék amiket negyvenes nőkkel reklámoztak pl.: Julia Roberts - Lancome: La Vie Est Belle, Cate Blanchett - Armani: Sí.

Nagyon sokat gondolkodtam, hogyan írjam le, hogy ne bántsak meg senkit, de az "egyszerű nő’’ alatt ugye visszafogott nőt értesz? Én személy szerint nagyon szomorú lennék ha valaki “egyszerű nő”-ként hivatkozna rám.

3 Likes

Nekem egyből a Coco Mademoiselle és Cartier La Panthere jutottak eszembe, érdemes velük tenni egy próbát.
Illetve a Lancome - Tresor is beleillik a kocepcióba, bár az édeskésebb, de nem a tipikus vattacukor módon.
Mindhárom ikonikus, nem feltűnősködő, és nem a tini cukorbombák.
A Lancome Lá vie est Belle illata bár Julia Roberts-el van reklámozva, de kicsit sem visszafogott, ahhoz nagyon kell szeretni és bírni a masszív cukorfelhőt :slight_smile: (nekem nagy kedvencem évek óta, 35 leszek, de nem a tipikus visszafogott nő) A Mademoiselle-től többek között amiatt váltam meg, mert túl könnyednek és elegánsnak éreztem magamhoz.

2 Likes

Fogadok, hogy ez beugratós kérdés :upside_down_face:
Ha komoly, akkor a szerény, puha és minden esetben hordható My Name jut eszembe a Trussarditól. Nem ikonikus, de minőségi darab ez is a mainstream illatok között. Az ára sem a vészes kategória.
Szintén nem szakértőként.

4 Likes

Guerlain Insolence Edt és még véletlenül sem az Edp. Finom ,tartós és nem jön szembe minden utcasarkon.

2 Likes

Ezt nagyon szerette, de elég nehéz beszerezni:

https://kremmania.hu/kremek/jil-sander-pure-for-women

Jil Sander Pure for Woman

Szerintem ebbe a “fehér virág” (white floral) adhatott egy egyszerű tisztaság-illatot.

1 Likes

Illatcsalád:
lehet, hogy a fehér virág (a white floral) a kedvenc, ha az ad egy “egyszerű tisztaság illatot”.

Az sem baj, ha sokan “hordják”, az a lényeg, hogy jó legyen.

Igen, “egyszerű nő” alatt visszafogott nőt értek.

Coco Mademoiselle EDT:
ezt megvettem, nekem nem tetszett (annyira), de a páromnak tetszik. Számomra ez elég.

Ikonikus alatt bevált, klasszikus illatokat értek - nem a túlzó, kis ideig futó, extrémitásra hajlóakat, amik túlértékelt áron rövid ideig futnak.

Komoly kérdés, nem szoktam beugratni senkit. :slight_smile:

Eddigi tippek:

  • Coco Chanel No. 5
  • Coco Chanel Mademoiselle
  • Cartier La Panthere
  • Lancome Tresor
  • Trussardi My Name
  • Guerlain Insolence EDT (nem az EDP!)

Köszönöm az eddigi ötleteket, ha van még, jöhet. :slight_smile: Utána nézek majd ezeknek a parfümöknek.

4 Likes

Nem tudom, hogy milyen árkategóriában gondolkodsz, de az eddigiek alapján nekem ez a parfüm ugrott be. Jómagam is nagyon szeretem, bár én édes illat rajongó vagyok, ezt nem árt hozzá tudni.
The Different Company - Pure Eve

A linkelt üzletet merem ajánlani, akár a parfüm tanácsadást is, nekem nagyon nagy kedvenceim lettek a Zsolttal közösen kiválasztott parfümök.

1 Likes

Szokták szeretni visszafogottabb hölgyek a Versace Bright Crystal, valamit a Bvlgari Omnia Crystalline-t is! Ők is ismert illatok, tipikusan friss tisztaság illat mindkettő.

És még egy személyes kedvencet is írok:
Chloé - Chloé EDP
Nagyon elegáns, finom, könnyed.

2 Likes

Ó, és Dior - J’Adore

Hú, lesz mit kipróbálgatni, ennyi ajánlás után :smile:

2 Likes

Még tizenéves koromban anyukám kapott egy J’adore-t, azt hiszem annak egy hangyányit kékes-zöldes beütése volt, a mostaniak üvege ugyanaz de másnak tűnik a szín, nem tudom az illat mennyire más. De azt a régit imádtam, kb. pont azt tudta amit a poszter leírt.

2 Likes

Teljesen egyetértek :ok_hand:, számomra egy rafinált illat, soha nem hiányzik a parfüm “tecamból” (és egy mini a táskámban is).

2 Likes

Én is nagyon szeretem, olyan elegáns és friss, jókedvű illat. Pedig nekem nem szoktak barátaim lenni a friss illatok (a bőrkémiám kifejezetten a nehéz, keleti, vagy cukros illatokat szereti), de a Chloé engem is elvarázsolt és rajtam is csodálatos :heart:

1 Likes

Anyukámnak ajándékoztam tavaly nyáron, annyira szerettem rajta és mások is, mondta, hogy nagyon sokan dicsérték.

1 Likes

Erdemes korulnezni fragrantican is, hogy milyen osszetevoi vannak a parfumoknek.
https://www.fragrantica.com/perfume/Jil-Sander/Jil-Sander-Pure-2715.html
Ezek alapjan a feher pezsma, tengeri illat es feher viragos illatkompozicio a holgy eddigi kedvence.
Erdemes tudni, hogy a feher viragos kategoria tobbnyire jazmint, narancsviragot takar. A feher viragok kiralynoje a tubarozsa. Elobbiek kevesbe uralkodoak egy illatban, nagyon jol kijonnek mas illatjegyekkel. A tubarozsa cserebe mindent ural, emiatt ovatosan bannek a feher viragok kategoriaval. :slight_smile:
Fragrantican kattinthatoak az illatjegyek, szerintem erdemes idot szanni a kutatasra, hogy mi tunik hasonlo illatkombinacionak az emlitett Jil Sendershez.
Nem tudok ajanlani semmit a nagy illathazaktol, ahonnan te keresgelsz, mert niche parfumoket hasznalok kicsi fuggetlen parfumhazaktol, ellenben fragrantican nagyon melyre lehet asni parfum temaban, ha jo kepzelo erod van es ismered az illatjegyeket.

1 Likes

esetleg egy Elisabeth Arden white tea parfüm?

1 Likes

Mégegyszer köszönöm az eddigi ötleteket.
Ez milyen illat szerintetek?

Chanel Allure eau de parfum

  • diszkrét viszonylag?
  • nem feltűnő?
  • finom eleganciája van?
  • kevéssé kell hozzá kiöltözni?
  • tartóssága megfelelő, ugye?

Mik a tapasztalataitok erről az illatról? Köszönöm.
(úgy látom a visszajelzésekből, hogy szeretik)

Finom elegancia igen, kicsit szappanos illat (jó értelemben). Elegáns, visszafogott. Edt és edp is létezik belőle. Azt olvastam, hogy a 2 illata kicsit más. Nekem csak illatmintám volt belőle sok éve, én kedvelem. Azért nem egy mackónadrágos illat, de nem kötelező kiskosztüm hozzá.
Müllerben régen volt teszter, gondolom most is, szerintem megéri kipróbálni. Webshopból ezt nem vennék, Chanelt sokan hamisítanak.

4 Likes

Egyetértek @Montelino kolleginával. Elegáns, szappanos, érett és komoly, tömör illat. Müllerben szagoltam pár hete, van teszter! Érdemes az Allure Sensuelle-t is próbálni, az is népszerű. Költözni nem kell, de csak mert pont olyan egyéniséghez illik, aki alapjáraton visszafogottan elegáns típus. Szerintem.

4 Likes