Mik a legikonikusabb illatok egy egyszerű, szerény 40-50 év közötti nő számára?

Szia, ebbe a korosztályba tartozom és a visszafogottabb illatokat kedvelem én is, tehát az ötleteim:
Chanel Chance EDT
Chanel Chance Eau Tendre EDT - ez kicsit gyümölcsösebb
Chanel Gabrielle - egy igazi könnyed fehérvirágos illat
Dior Miss Dior EDT - vigyázz ne az Originalt nézd, az 70 pluszos illat :-):wink:

sok sikert :-):slightly_smiling_face:

3 Likes

Ja! és a vagányabb kicsit a hölgy:
Chloé Nomade EDP vagy EDT :wink:

3 Likes

Szia! A Dior J’Adore edp jutott nekem is elsőre eszembe, nagyon tartós is! Esetleg Omnia Améthyst vagy Omnia Crystalline.

2 Likes

Írták már, de én is a “Chanel Allure”- re gondoltam.
Ez az illat egyszerre nőies és diszkrét; szerintem nem is tucat.

1 Likes

Bvlgari Omnia Crystalline:
vettem egy ilyet a Páromnak karácsonyra, át is adtam már. Tetszik Neki.

9 Likes

Örülök, hogy tetszik! Használja örömmel :slight_smile:

1 Likes

Nagyon jó lehet a parfüm, az én párom is mindig parfümöt vett nekem karácsonyra, idén tett kivételt. Szerencsére nagyon jó ízlése van a parfümök terén, na meg így neki is tetszik legalább a parfüm illata :).

1 Likes

Nagyon jó illat :slight_smile: Használja örömmel és egészséggel.

1 Likes

Trussardi My Name

Ez is egy jó illat lehet. A reklámja is tipikusan beleillik a “profilba”. Azt írják a Fragrantica-n, hogy hétköznapi használatra vagy munkahelyre is megfelelő. Az ára sem “veszélyes”, látom.
Köszönöm a tippet. Ezt az illatot nagyon dícsérik.

1 Likes

Versace Bright Crystal:
Erre panaszkodtak néhányan, hogy kevéssé tartós. (1-2 óra)

1 Likes

Armani: Sí:
Bementem a Müllerbe, elmondtam az ott dolgozó hölgynek, hogy kinek és milyen illatot szeretnék … kétszer mondta az Armani: Sí-t. :slight_smile: Trendi ez az illat, azért mondta esetleg?

Coco Mademoiselle EDP parfümöt illatoltunk (minta), de arra azt mondta a Párom, hogy “fáj tőle a feje” (nem szeretne ilyet). Kontraszt ehhez: a Coco Mademoiselle EDT-t viszont nagyon szerette. Én abból alig éreztem valamit. Nekem a jó levegőn, a hűvösön, esős időben nagyon finoman bujkált az orromban a Mademoiselle EDP illata, az EDT-nél soha nem éreztem ilyesmit. Csodás lett volna pedig ez a Mademoiselle EDP, de nem jött össze a dolog.
Érdekesség: megvásárolni nem lehetett volna, mivel nem volt belőle készleten. Csak teszterük volt a Müllerben.

3 Likes

Lancome Lá vie est Belle: kiesik. :slight_smile:

Trussardi My Name:
…és ez egy jó kis egyszerű kompozíció, viszonylag kevés összetevővel.

Dior - J’Adore:
Ez már egy összetettebb illat. Ebbe “fűt-fát” belepakoltak. :slight_smile: (sok összetevőből áll)

Köszönöm. :slight_smile:

Chloé - Chloé EDP:
Ez ugyanaz, mint a Chloé Signature?

Chloé Eau: ilyet láttunk még.

A Cloé parfümök között elég nehéz eligazodni.

1 Likes

Armani: Sí:

Illatoltuk a Müllerben Párommal, egyikünknek sem tetszett annyira.

Lancome Tresor:

(Müller-teszt)

Nem „lankomos” az én kedvesem. Ezt tudomásul kell vennem.

Trussardi My Name:

(Müller-teszt)

Nagyon tetszett a Páromnak. Ezért lemondana a Dior-ról is, de, ha eljön az ideje, azt is fog tőlem kapni. Kicsit „fél” a Dior-tól, de majd megszokja.

Illatoltattam vele a Trussardi Donna-t is, azt túl virágosnak vagy túl gyümölcsösnek találta.

Dior J’adore:

(Müller-teszt)

Mindkettőnknek nagyon tetszett. Ez igazán komoly illat. Finom és nőies, nem „nyomulós”.

Összegzés:

Köszönöm a tippjeiteket, sokat tanultam belőlük. Értékelések alapján nem tudtam volna helyesen választani.

Jó választások szerintem:

  • Bvlgari Omnia Crystalline (jó, ez már megvan)

  • Trussardi My Name (ez szerintem nagyon jó lesz, akár hétköznapi használatra is)

  • Dior J’Adore (ezt még meg kell szokni, de ez lesz a legjobb; nem feltétlenül munkahelyre).

A törekvésem egyébként az, hogy ezektől a „fehérvirágos tisztaságillat kompozícióktól” egy kicsit kifinomultabb és nőiesebb illatok felé „terelgessem” a Páromat. Ez most már úgy néz ki, hogy sikerül is. A Chanel Mademoiselle EDT volt egyébként az „áttörés”. Nekem tiszta pénzkidobásnak tűnt, de a Páromra nagyon jó hatással volt a használata. Talán azt mondhatjuk, hogy „belépő szint” a (komolyabb) parfümök világába.

Köszönöm a tippeket mindenkinek, ha lesz még kérdésem, jelentkezem. Sokat segítettetek.

(A Dior J’Adore-tól már az én szívem is megindul.)

5 Likes

Örülök hogy sikerült segíteni. Annyi szép illat van, és az ízlés változik is, érdemes próbálgatni.
A Chloe EDP tudtommal megegyezik a Signature-el, de rengeteg flankere van, valóban nehéz kiigazodni. Nekem sima Chloe EDP-m van, szeretem, tavasszal az igazán szép.

2 Likes

Guerlain Insolence:
Ebből úgy látom, mindenki parfümöt (EDP) akar eladni. EDT-t nem látok sehol.

Rendelni itt lehet:

2 Likes