Mi lesz a nem használt kedvencekkel?

Olyan érdekes lenne utánajárni milyen boldogságterület aktiválódik akkor ha valami elfogy Én is érzem, de nem is tudom igazából megfogalmazni mi ez. Pont tegnap is gondoltam erre. Mióta meg fogadtam, hogy nem vásárolok feleslegesen, csak ha valami elfogy, sokkal nagyobb elégedettséggel használom a meglévő dolgaimat és sokkal hatékonyabban is tudok szelektálni. A lejártaktól pl.könyörtelenül megszabadulok de ez komoly tanulási folyamat volt nálam. Ahogy idősödök viszont egyre könnyebb a tudatos vásárlás és tudatos felhasználás. Én ezért nem lennék újra 20-as. Annyira élvezem az élettapasztalatot amit az évek jelentenek. A cél nálam is egy kis “rendszer”, ahogy te írtad, amiben a számomra tökéletes termékek vannak. Szerintem jövőre összejön. Addig meg elhasználom a felhalmozott termékeket.

4 Likes

Igen, teljesen megértem, nekem is nagyon sokat kellett és kell még tanulnom. A krémmánia abban sokat segítene, hogy ne nyúljak mellé egy-egy termék esetén, de sajnos még nagyon impulzus vásárlónak érzem magam. Persze van hogy jó sül ki belőle… Csak nekem még nincsenek meg az igazán jó és bevált sminktermékek, így viszont viszonylag lassan kerül próbára valami. De a kívánságlistámon annál több dolog van! Illetve még azt kell átállítsam a fejemben, hogy ha van egy drága termék ami után sóvárgok, nem érdemes másik olcsót vagy utánzatot venni, mert úgyse leszek vele elégedett, és akkor veszek másikat, amivel szintén nem leszek elégedett, és a végére több pénzt költök, mintha megvettem volna az eredetit. Pl. ecsetre még nem szántam rá magam, a legdrágább is drogériás (talán egy Catrice limitált kollekciós) , de van köztük ebayes, de még lidl-s is. Pedig jó lenne befektetni legalább egy alapozó ecsetbe. Igazából amíg nem próbáltam, nem is tudom, mi a különbség, de a sok krémmániás vélemény alapján tudom, hogy van. Szóval van még mit fejlődjek.

4 Likes

Tökéletesen egyetértek a drága vs olcsó véleményeddel. Én is ezt vallom. No s persze saját káron és pénztárcán tanultam ezt meg. Én is azért szeretem a KM-et, mert nagyon megfontolt döntést lehet hozni. Persze a személyes tapasztalat más, de azért hatalmas segítség. Nekem a highlighter volt ilyen tapasztalat. Az ABH glow kittel kellett volna kezdenem:D. Nekem egész lecsökkent a Wishlist, és már tényleg csak azok vannak rajta amik nem fognak csalósást okozni. Több év volt mire eljutottam ide, de megérte a tapasztalat.

1 Likes

Pont tegnap “szórtam meg” tesómat és a keresztlányomat kencékkel, palettákkal. Azokkal a palettákkal, amiket hála @Natulcien kihívásának, már kiszelektáltam. Igazából nincs velük baj, nem rosszak pl. a Revolution paletták, sokáig elégedett is voltam velük. De ha van pl. ABH Soft Glam palettám, akkor már szinte természetes, hogy felesleges mellette az Iconic3.

A keresztlányom még tanul, nem nagyon van pénze smink cuccokra, szóval örül neki.
Tesómnak meg arckrémeket adtam. Két nappali fényvédőset azért, mert nálam kukacosodnak ha rásminkelnék, tesóm viszont nem sminkel, a harmadik pedig egy Krémmániás dobozban van, Himalaya éjszakai. Ki sem bontottam, mert a mostani éjszakára használt krémem még félig van, de már van utánpótlása is.

Az eladás nekem sem megy. Régebben babás cuccokat próbáltam eladni, de utáltam, mert elég sok volt a kínlódás vele. Amíg tehetem, mert nem vagyok rászorulva, inkább a családban ajándékozom el.

3 Likes

Ami lejart vagy pl. pattanast okoz, azt kidobom. Ha valami tul olajos/zsiros az arcboromre, abbol kezkrem lesz. Pocsek tusfurdobol pl. folyekony szappan, vagy a felmosovizbe adalek.
Regebben odaadtam masnak, ami nekem nem valt be, vagy talaltam jobbat pl. egy hasznalat utan, de tudtam, hogy masnak meg jo lehet, mert mas a bortipusa. Vannak akik szivesen fogadtak, de miutan elfogyott az adott dolog (sajat bevallasuk szerint szerettek), sajat maguknak nem vettek meg (pedig volt ra penzuk), tehat ingyen szivesen fogadtak, de hogy ok maguk aldozzanak a kulsejukre, azt nem. Nekem ez a hozzaallas nagyon ellenszenves. Ha valaki eltud bulizni tobbezret hetvegente (nem tinikrol irok) de nem szan 2 ezrest az arcara, azt lehet nem nekem kellene tamogatnom.
Egy idoben megprobaltam itt eladni ami felesleges volt (annak ellenere, hogy 90% ki se lett bontva), de mivel nem otthon elek, ez nehezkes. A vevo utolag kezd alkudozni vagy siman egy 400Ft-os postat akar lealkudni ami a 3. level utan derul ki, mert o Budapesten barmikor raer atvenni, csak nem mindenki el Pesten, meg letezik munkaido is es dolgozo emberek. Termeszetesen negativan fogja ertekelni, hogy nem engedtel az arbol es negativan ertekelted, hogy egy hetig feleslegesen huzta az agyad. Ha valahol gond mar 400Ft, ott nem vasarolgatnek, hanem elmennek dolgozni. Mindig kiirtam mikor megyek haza a termek oldalara, erre az adott postazasi nap utan 2 hettel vagy akar ket honnappal foglalgatja a termeket valaki. Nem hiszem, hogy elolvassak a leirast. Engem meg az adott nap utan nem erdekel ha lefoglalja, talan elolvassa a leirast ha nem kap visszajelzest. A legutobbi 2 otthon tartozkodasom idejere mar nem is hirdettem meg eladast, mert nem volt lelki erom azzal vacakolni, hogy levelezgetunk valakivel, akinek nem sikerul 6 munkanap alatt utalni es ez eljatszodik egymas utan 2-3 alkalommal amig az adott termek szavatossaga lejar. Vitatkozni sincs kedvem azon, hogy ha postazok akkor a belelt boritek meg a postai dijszabas is beleepul a termek araba (de ez szerepel a termeklapon, benne az arban, regen kulon kiirtam a termek arat meg a postat), foleg ha uj/bontatlan termek. Neked szallit ingyen a posta? Nekem nem. Ha valami nem idei gyartas, de soha se lett kibontva, attol az meg uj es a nem folyekony termek, nem romlik meg. Miert adnam felaron, csak mert tavalyi lmitalt kiadas pl., foleg mivel teljes aron vettem es a limitalt mivolta miatt nem is lehet megvenni minden drogeriaban.
Ha valamit elakarok ajandekozni “veletlen” otthagyom egy padon, kb. 20 mp alatt elviszik. A metron ez 3 mp lenne.
Mindig lesznek nem hasznalt termekeim, mert szeretek uj dolgokat probalgatni. Attol meg messze vagyok, hogy mindenbol meglegyen a tokeletes. Mindig irigylem a minimalistakat, akik kapszulagardrobbal es minimalis apolo termekekkel, minimalsminkkel teljesen boldogok. Gondolom ez nalam amiatt van, mert nem gazdag csaladban nottem fel es ajandek is ritkan volt. A csaladom idosebb notagjai nem tartjak fontosnak, hogy kihozzak magukbol a legjobbat. Gyermekkoromban pl. azt hallgattam, hogy naptejre kolteni hulyeseg, szoke haj, vilagos szem es bor mellett. Termeszetesen minden nyaron lehamlott a hatam.

9 Likes

Tényleg nagyon nehézkes az eladás, úgyhogy én is inkább a családon belüli elajándékozást tekintem opciónak, mint @kokapu is. Érdekes ez a minimalizmus kérdés is. Ez nekem is megfordult a fejemben, hogy élvezem, hogy több alapozóm van, mert mindig ahhoz nyúlok, amihez épp kedvem van. No, én ezt úgy küszöböltem ki, hogy meg van a tökéletes CC, BB, színezett hidratáló, matt és fényes alapozó, és mindegyikből van téli, nyári verzió, no meg a porok.

A csaladon beluli ajandekozas jo dolog lehet. De ha hazaviszek egy uj kremet, ami direkt idosodo borre van, de a kovetkezo latogataskor latom, hogy bontatlanul csucsul a polcon (nem elso eset), akkor az nagyon rossz erzes. Az unokahugom kb. az egyetlen aki orul, ha kencet, sminket kap. Hazavittem egy 30 euros The Body shop testvajcsomagot (5-6 fele mini volt benne es felenk egyaltalan nem kaphato), erre a megajandekozott (40 feletti no) kozolte, hogy o a Dove testapolokat szereti. Na jo… . A csaladon beluli kencezest feladtam, viszek mast.
Szeretnek minimalista lenni, miutan mindent kiprobaltam amit akartam. :smiley:

6 Likes

Belém annó nagyon belenevelték, hogy ételt nem dobunk ki. Na valahogy a (nem romlott!) kozmetikumokkal is így vagyok. Emlékszem, amikor kis tinibubi voltam, bejöttek a beauty videók, ahol mindenkinek kb egy teljes szobányi sminkcucca volt, én meg azt se tudtam mi az a kontúrozás. Persze elkezdtem ész nélkül összeveszegetni mindent, jellemzően gagyi cuccokat. Részben limitált volt az anyagi keret, meg inkább a mennyiségre mentem. Bár akkor még nem is volt összehasonlítási alapom, szóval egy She alapozótól is hanyatt vágtam magam kb. Azóta sok mindent eladtam zsibin és tudatos vásárló lettem. Na de megjelentek a családtagok, akik szerint random sminket ajándékozni jó ötlet. Hát nem. Csomó minden emiatt áll itt bontatlanul. Elpostázni drága, ajándékba meg nem tudom adni, mert a környezetemben senki se nagy sminkelős :frowning: (bocs a hosszú posztért)

2 Likes

Esetleg kisebb csomagokban eladni a zsibin?

Most lehet, hogy lesz megoldás. Bevillant, hogy kolléganőm tesóján többször is láttam vagány sminket, elviszem neki, hátha. Pénzt nem is kérek érte, csak kidobni ne kelljen, mert mai fejjel már egyáltalán nem bírom az ilyen pazarlást elviselni.

3 Likes

Nagyon jó ez a topic :)). Nálam is aktuális megint egy szelektálás :)). Palettákból szinte csak kedvencek maradtak, talán 2-ön adnék még túl. Korrektorból csak 1 van, alapozót nem használok, szempillaspirálból csak egy van. Ami változás, hogy elkezdtem szeretni a “sminkfixáló” púdereket, szerintem tényleg tartják a korrektort, szerencsére ebből is csak egy van. Amiből “nagyon” sok van és szelektálni kell: pirosítók, bronzosítók, rúzsook. Engem 10-20 darab/ különféle sminkcucc is idegesít :D, pláne ha tudom hogy sok nem kedvenc is benne van.

Akkor a másik gond a kozmetikai termékek. Iszonyat érzékenyen reagál a bőröm sok termékre (pattanások). Így egy két használat után sok cuccról kiderült számomra, hogy sajnos használhatatlanok, mert többet árt mint használ :/. Ezek többsége szérumok, hidratálók, fényvédők!!. Még nem találtam olyan fényvédőt, amitől ne lennék pattanásos :/.
Akkor tusfürdők/testápolók/samponok: Jól állok kevés tusfürdőm, 1 samponom van. Testápolókból már csak elég régi darabok vannak, amiket kikéne dobni. Mire lehet elhasználni a régi testápolókat?

A sminkcuccok-kozmetikai termékek szelektálásánál 2 dologra gondoltam:

-Párom olyan helyen kezdett el dolgozni, ahol rászorulók vannak, esetleg nekik lehetne ezeket adni. Már ha engedik mostanában az ilyesmit.

-Az iskolában, ahol dolgozom megkérdezném a kolléganőimet, kell-e nekik valami. Gyerekeken is gondolkodom, de pont nem kellene sminkelésre biztatnom őket :D. Suli szabályok…

2 Likes

Nálam sokat változott a helyzet az elmúlt években. Kicsit elengedtem magam, nem vagyok olyan szigorú. Ami a palettákat illeti, nekem is csak olyan van, amit szeretek. Egyébként az egész kollekciómra ez a vezérelvem. Amit nem szeretek és nem használok, az idegesít engem is.
A legnagyobb rúzskollekcióm sem volt több, mint 25 db, de abban már volt a pirosnak 4 árnyalata. Muszáj volt családon belül elajándékozni őket, mert én ritkán használok pirosat, és bőven elég egy. (Nem is értem, a boxokba miért mindig pirosat tesznek.) A rózsaszín és nude színek korlátlanul jöhetnek, de mostanában már egyáltalán nem veszek rúzst. Valahogy olyan érzésem van, hogy nem tudnak újat mutatni. Szeretem és használom ami van, elfogyni sosem fog, aztán majd úgyis beüt egyszer újra, hogy valami újdonságra szükségem van.
Palettákból is ez a lényeg: csak olyanom lehet, amit szeretek. Nem használom őket elég rendszeresen sajnos, de örömet okoznak. Nyilván ezeket sem tudom elhasználni.
Nagyon nagy bologság lenne, ha akár egy-egy pant, vagy egy-egy rúzst kiürítenék. De még nem sikerült. Kérdéses számomra az is, hogy el tudok-e használni pl. egy highlightert, amiből annyit vásárolok, hogy bőven több van belőlük, mint kellene (pedig ebből sincs olyan rettenetesen sok)? Csak olyan dolgokat használtam eddig el, amik fogyóeszközök (szempillaspirál, szemöldökceruza, tus…), vagy nem volt belőle több (pl. egy púderen már túl vagyok). De ahhoz nem vagyok elég kitartó, hogy folyamatosan csak egy dolgot használjak. Az év végi projekt panning sem megy olyan jól, pedig nem szabtam túl szigorú feltételeket magamnak. Egyszerűen csak ennyire keveset sminkelek mostanában.
Szóval nálam most a nem használt kedvencek állnak a sminkasztalom fiókjában. Remélem, változik ez még. :slight_smile:

8 Likes

Úgy irigyellek titeket ezért az érzésért. A project panninget is ámulva követem.
Engem sajnos pont hogy frusztrál, ha nem ütemesen fogynak a színek, hanem 1-2 pan üres, a többi meg még bőven tele. Egyszerűen esztétikailag is nyomaszt.

Szándékosan váltott színeket használok a palettáimból, ezzel is kényszerítve magam, hogy teljesen kihasználjam, ne csak mindig ugyanazokat a kedvenc árnyalatokat.

(Amúgy paletta vásárlásnál, ha csak egy szín is van, amiről tudom, hogy sose használnám, akkor nekem az egész paletta felejtős.)

6 Likes

Ezzel én is így vagyok, vagy max. 1 szín lehet, ha nagyon szeretném amúgy a palettát. :slight_smile:

1 Likes

Én rúzst már használtam el. Nem is egyet. Meg bronzert is (2 db-ot) És sok-sok alapozót. Volt olyan palettám amiben egy-egy pant teljesen ki is fogasztottam (Carli Bybel, The Balm Balmsai)

Engem most az nyomaszt hogy túl sok palettám van és lassan mind olyanok amitől nem tudok/nem akarok megválni. Így is 60 db a készletem.

5 Likes

Én alapozókat használtam el teljesen, illetve szempillaspirálokat ès szemöldökceruzákat. Pirosító, púder max úgy használódott el, hogy leesett és ripityára tört.
Volt egy Zoeva palettám amiben több panben is kb a festékek fele elfogyott legalább. És volt egy szürkésbarna catrice szemhéjpúder mono amit szemöldökre használtam, az is majdnem teljesen elfogyott mikor kb százéves korában megváltam tőle.
Egyébként engem is zavar ha túl sok holmi halmozódik fel, még akkor is ha mindegyik darab használható számomra. Olyasmit már nem akarok venni csak úgy plusz egynek, amiből van itthon bevált darab használatban.
Palettát régebben is úgy vettem, ha úgy gondoltam hogy max 1-2 szín az amit nemigen fogok használni belőle, ha több, akkor inkább lemondok róla.
Bőrápoló termékekből megvannak a bevált darabok, ezek mindig elfogynak. Sampon, tusfürdő általában egy van bontva, és egy tartalék bontatlan. Egy időben hajápoló cuccokból vettem többfélét, mert nem találtam a megfelelőt, ezeket igyekeztem elhasználgatni esetleg felváltva másikkal, ha nem igazán váltak be.
Ami nem jön be, azt családon belül szoktam elajándékozni, pl anyunak szárazabb a bőre és a haja is, így ami nekem sok, az neki jó szokott lenni.
Eladni csak sminkterméket és parfümöt adtam el eddig, de csak alig használtat, amiről egy-két próba után kiderült, hogy mégsem az, amit vártam.

6 Likes

Sziasztok! Ide is kiteszem, hátha érdekel valakit. Eladó ez a két paletta, mindkettőt 2-3 alkalommal használtam. Postán maradóként tudom küldeni, melynek díja +915 Ft
ND Zendo 15.000 Ft ELKELT!
Huda Gold 5.000 Ft
Máshol is hirdetemKép
Kép

4 Likes